Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  47 członków

HEED Klub
IGNORED

HEED


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mikson czy to nie wpływa na dźwięk ? np. mam cały czas włączony tuner TV nigdy go nie wyłączam , jak przełączę na CD to czy te przepięcia z tunera nie wpływają na muzykę odtwarzaną np. na CD ?

 

Biały Heed wygląda jak dla mnie super, miałem taki kolor kupić lecz wpływ miała na to moja druga połowa ..

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wyłączeniu wzmacniacza przyciskiem z tyłu też leci przez ileś sekund muzyka, a odnośnie szumu bez włączonego źródła to z wysokotonowca wydobywa się lekki szum a z górnego midwoofera słuchać takie lekkie buczenie coś typu jak przepływający prąd w transformatorze więc to chyba normalne, a i szum ma stałą głośność bez znaczenia czy gałka jest na min czy na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika , że ten typ tak ma. Lupo sprawdź jeszcze czy przy włączonym źródle np. Cd i przełącz selektor na wyjście gdzie nie ma nic podłączonego i zobacz czy jak dasz na połowę lub więcej to są przebicia z tego źródła i gra muzyka :)

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno zrobić urządzenie pozbawione takich niespodzianek ? Co jest przyczyną takich numerów? Buczenie , szumy , przebicia , to wszystko w jednym urządzeniu , według mnie to za dużo wad . A może się czepiam ?

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że są przebicia to mi nie przeszkadza bo pod wzmacniacz mam podpięty tylko CD, do dopinania tunera sat. i innych cyfrowych źródeł mam amplituner AV, to że coś po cichu buczy i szumi jak nie jest podpięty pod CD to też mi nie przeszkadza ale jak już dostanie się do niego sygnał nagrany w dobrej jakości to zaczyna pięknie grać i nic innego nie słychać tylko czar przepięknej muzyki :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co robić? Odsyłać wzmacniacz do Polski na gwarancje czy jednak sobie odpuścić i żyć z tymi niedoskonałościami ?

Trochę bym się zdenerwował jak by się okazało , że nic z tym nie zrobią , a kasa za wysyłkę by została zmarnowana.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisałem jakiś czas temu do producenta Heed Audio z zapytaniem czym się różni wersja na rynek Brytyjski od tej na rynek Polski , oto jaką odpowiedź dostałem , może komuś pomoże :)

 

"Dear Piotr,

 

Thanks for your note. Sorry for not replying sooner but I was away on holiday and I'm the only one - more or less - looking after Heed's international correspondence.

 

Let me reassure you that all Obelisk products are technically and sonically identical, no matter to which market they are delivered. I must confess that the "partisan" action of our UK distributor using their own graphic design on the Obelisk front panels - basically it is the logo which is written with "h" and not "H" - has caused some confusion. In fact, they've crossed the line a bit but, well .... we're just negotiating the matter with them. You know, the British tend to be a bit weird - just look at GM's car production in Europe. It's under the OPEL brand everywhere, however not in the UK: their produce the same Astra's, Vectra's, and so on, but the brand name is VAUXHALL in the UK, and their have some minor visual alterations on the cars.

 

Hope I could appease you with my answer.

 

Best regards,

 

Alpar"

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Witam, napisałem jakiś czas temu do producenta Heed Audio z zapytaniem czym się różni wersja na rynek Brytyjski od tej na rynek Polski , oto jaką odpowiedź dostałem , może komuś pomoże :)

 

"Dear Piotr,

 

Thanks for your note. Sorry for not replying sooner but I was away on holiday and I'm the only one - more or less - looking after Heed's international correspondence.

 

Let me reassure you that all Obelisk products are technically and sonically identical, no matter to which market they are delivered. I must confess that the "partisan" action of our UK distributor using their own graphic design on the Obelisk front panels - basically it is the logo which is written with "h" and not "H" - has caused some confusion. In fact, they've crossed the line a bit but, well .... we're just negotiating the matter with them. You know, the British tend to be a bit weird - just look at GM's car production in Europe. It's under the OPEL brand everywhere, however not in the UK: their produce the same Astra's, Vectra's, and so on, but the brand name is VAUXHALL in the UK, and their have some minor visual alterations on the cars.

 

Hope I could appease you with my answer.

 

Best regards,

 

Alpar"

 

To fakt w UK nawet chipsy Lays nazywaja sie Walkers... takze mysle, ze nie ma sie do czego czepiac poniewaz moj Canamp tez delikatnie buczy gdy jest wlaczony i nie gra, ale to slyszalne jest tylko noca, gdy zasypiam. Podczas odtwarzania muzyki nie ma mowy o zadnym buczeniu. Canamp rowniez delikatnie pstryka przy wlaczaniu i wylaczaniu, ale to mi nie przeszkadza. Teraz przymierzam sie do zakupu nowego wzmaka np. Lehmann Audio Linear SE - podobno byl wykorzystywany przy opracowywaniu Sennkow hd800...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Panowie co robić? Odsyłać wzmacniacz do Polski na gwarancje czy jednak sobie odpuścić i żyć z tymi niedoskonałościami ?

Trochę bym się zdenerwował jak by się okazało , że nic z tym nie zrobią , a kasa za wysyłkę by została zmarnowana.

 

Moim zdaniem warto reklamować, a może nawet w tym wypadku należałoby przekazać info jednocześnie do wiadomości producenta.

 

Może producent zaoferuje jakąś obniżkę ceny jeśli okaże się, że wykazane wady są wadami konstrukcyjnymi a nie tylko kwestią wadliwego egzemplarza.

 

BTW, jak nikt nie będzie przekazywał producentowi feedback'u o zaobserwowanych problemach (szumy, przebicia, wady funkcjonalne pilota) marne szanse że zostaną one wyeliminowane przy okazji kolejnej wersji urządzenia....

Edytowane przez audioholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika , że ten typ tak ma. Lupo sprawdź jeszcze czy przy włączonym źródle np. Cd i przełącz selektor na wyjście gdzie nie ma nic podłączonego i zobacz czy jak dasz na połowę lub więcej to są przebicia z tego źródła i gra muzyka :)

 

Za coś takiego spokojnie możesz żądać -50% obniżki wyjściowej ceny urządzenia, jeśli to wada konstrukcyjna urządzenia, której nie da się wyeliminować w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie można też zmienić źródeł ..

 

No to z pilotem Heed też nie postarał, nie dość że jak zwrócił uwagę magazyn What Hi-Fi, wykonany jest bardzo badziewnie, to jeszcze dodatkowo nie spełnia podstawowych funkcji pilota. Swoją drogą ciekawe że nic nie wspomnieli o jego ułomnej funkcjonalności w recenzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem obeliska i miło wspominam, pilot mały regulacja vol tylko ale działała.

 

Mam podobny pilocik w zestawie Logitecha do streamingu muzyki, ale ów ustrój kosztował mnie jakieś 200 zł, najtańsze komponenty nie dziwią w tym przypadku. Trudno mi natomiast znaleźć wytłumaczenie dlaczego Heed zdecydował się na zastosowanie tak badziewego pilota w luksusowym sprzęcie audio za grube tysiące złotych, i co gorsze nie poradził sobie z implementacją podstawowych funkcji sterowania urządzeniem (włącz/wyłącz, zmień źródło)...

 

logitech_wireless_music_system.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot jest dodatkiem, ważne jest jak sam wzmak gra o gra świetnie,

 

Pilot jest podstawowym narzędziem służącym do sterowania urządzeniem audio, a więc jego funkcjonalność nie jest bez znaczenia.

 

Poza tym, im tandetniej wykonany jest pilot, tym krótsza może okazać się jego żywotność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często są urządzenia które mają fajne piloty a w środku wzmaka dziadostwo i oszczędności,, na szczęście HEED ma dziadowy pilot ale w środku zbudowany jest wielce poprawnie co żadko można spotkać u konkurencji,,

nikt nikogo nie zmusza do kupowania , każdy widzi co kupuje, ktoś kto nabywa HEEDa zdaje sobie z tego sprawę, nie wiem czym się irytujesz tak bardzo

podoba się tobie wzmak chcesz go kupić ale pilot odstrasza? bo nie wiem jakie są twoje intencje

 

osobiście mając HEEDa z kartą dactilus używałem pilota sporadycznie tylko do vol a nawet mając np SBT podpięte do niego sterować można vol z mniej dziadowego pilota logitecha lub podłączyć DACa z regulacją głośności ,

mało tego duża ilość ludzi lubi dotykać bezpośrednio sprzęt a zmiana płyty CD tego wymaga i każdy kto słucha cd podchodzi to sprzętu no chyba że ma zajebistego pilota który robi to za niego,

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, irytuje mnie to że w XXI wieku jakaś firma ma jeszcze problemy z zaimplementowaniem w pilocie funkcji włącz/wyłącz urządzenie, oraz przełącz źródło. To nie jest jakiś klocek z tysiącem funkcji sieciowych, etc gdzie cześci rzeczy nie można, z tej czy innej przyczyny, wykonać z poziomu pilota. Mówimy tu o prostym wzmacniaczu, który wymaga aby jego pilot spełnił 3-4 podstawowe funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioholik ja się z tobą zgadzam , tylko co z tego jeśli heed u mnie sprawdza się znakomicie. Gra tak jak sobie wymarzylem i nie szukam nic innego bo mnie choroba audiofilizmu nie dotyczy. Muzyka gra ładnie i o to chodzi.

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Heeda i proszę o opinie... Heed wypuścił przetwornik, Obelisk DA. Czy ktoś już posiada? Czy ktoś słuchał? Jeżeli tak to do czego można porównać to urządzenie? Do jakiego CD? Jak wypada w porównaniu do innych dac'ów w podobnym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Orientuje się ktoś może czy przy okazji odświeżenia przez heed konstrukcji wzmacniacza Obelisk (wersja mk2), zasilacz X2 również doczekał się jakiś upgrade'ów?

 

Nie było o tym informacji więc raczej nie, ale napisz do dystrybutora lub do producenta. Na pewno odpiszą i pochwal się w tym wątku jaka informacje otrzymałeś.

Edytowane przez Piotr83

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.