Skocz do zawartości
IGNORED

dac AK 4396


marosik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tego AK4399 (kilka sztuk)i bez dwóch zdań AK4396 gra lepiej. Nie jest źle, ale AK4396 to klasa wyżej niemal w każdym aspekcje, szczególnie wysokie tony.

Po co te 32bity ? Hmmm... Oczywiście z technicznego punktu widzenia lepjej 32 niż 24, to jeden z pierwszych tego typu scalaków na świecie, ale coś z nim nie halo.

Nie wiem, coś mnie zaniepokoiło z wysokimi tonami. Pod oscyloskopem zobaczyłem że przy standardowym 44/16 z CD np. przy cichych sygnałach pojawiają sie rażące harmoniczne.

Moim zdaniem jeszcze ten modultor w 32bitach jest niedopracowany.

 

Cztery scalaki 4399 rozdałem, gdyż nie widzi już mi się budować przetwornika na tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetni sa kostki sa. to brakuje jeszcze tylko plytki ;)

waldi moglbys pomoc? twoje plytki sa najfajniejsze i stosunkowo niedrogie.

 

 

 

liste na scalaki otwieram w innym watku (na razie 20szt).

 

skoro juz dac 24bit to przydalby sie i taki sam odbiornik spdif. pewnie padnie na wolfsona.

filtr cyfrowy wbudowany w kosc co znacznie upraszcza sprawe.

dodalbym jeszcze tylko tego SRC ups'a bo fajne rzeczy robi z dzwiekiem ;)

mozna wykorzystac plytke corke z jednego z projektow waldiego (jesli oczywiscie sie zgodzi). dzieki temu dac bedzie 2 poziomowy ale na malej powierzchni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

DAC na Ak4399 polutowany i ... d... blada.

Nie gada ze mną!

Na początku była cisza i mocno ciepły Ak.

okazało się , że jeden pad wyjściowy (-) był na masie.

 

potem była cisza , małą płytke sprawdziłem i pmyślałem, że przestawie z I2S24bit na 16bit zwykły format i ... pojawił się szum kwantowy, czyli żyje. następnie szukając w locie ustawień formatu wyjściowego usłyszałem muzykę w tle a w głównym planie szum , ale cichszy.

dalej zmieniłem wartość R w resecie i ... pojawił się jeden kanał, ale góra jakoś przymulona (wprost na PRE) i czasami coś pyka.

 

w trakcie uruchamiania poświęciłem mu ok 40minut i do połowy stycznia ani minuty więcej.

generalnie AKM podaje trochę nietypowy start resetu i ... ani słowa o mozliwości pracy bez uC na tzw defaultach. PCMy softowe wstają bez uC. A AK może niechcieć. na płytce jest miejsce na podłączenie uC, ale to pewnie wykona jakaś dobra dusza.

 

 

 

Co do 4396 to nie ma problemu, może powstać na bazie płytki do PCM179x , przeróbka to pewnie 2-3dni i już. Ale to i tak dopiero na początku stycznia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że masa do AK4396 będzie staranniej, albo przepraszam inaczej poprawadzona.

Ten scalak jest niesamowicie czuły na masę analogową i nie można tego robić na pałę.

Sam się przekonałem robiąc prototypy na płytce o ile inaczej (lepiej) brzmiał gdy ścieżki masy pod nogą 19 były rozprowadzone właściwie. Czyli osobno pod odsprzęganie i masę zasilającą i sygnałową.

 

Mój pracował właśnie z prockiem, ale miałem dostarczony więc nie wnikałem. (prototypy robiłem w swoich warunkach na zamówienie :-))

Lecz sądze, że bez też potrafi. Wystarczy skonfigurować taki odbiornik dla niego.

 

Choć ta kość gra naprawdę dobrze, nie jest to wybitne osiągnięcie w dacach z wyjściem napięciowym. Takim jest WM8741/42 czy CS4796/7.

Ale to moje osobiste odczucia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ten scalak jest niesamowicie czuły na masę analogową i nie można tego robić na pałę.

Sam się przekonałem robiąc prototypy na płytce o ile inaczej (lepiej) brzmiał gdy ścieżki masy pod nogą 19 były rozprowadzone właściwie. Czyli osobno pod odsprzęganie i masę zasilającą i sygnałową"

 

zapodaj może .jpg jak to miałeś rozwiązane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieję, że masa do AK4396 będzie staranniej, albo przepraszam inaczej poprawadzona.

Ten scalak jest niesamowicie czuły na masę analogową i nie można tego robić na pałę.

Sam się przekonałem robiąc prototypy na płytce o ile inaczej (lepiej) brzmiał gdy ścieżki masy pod nogą 19 były rozprowadzone właściwie. Czyli osobno pod odsprzęganie i masę zasilającą i sygnałową.

 

Mój pracował właśnie z prockiem, ale miałem dostarczony więc nie wnikałem. (prototypy robiłem w swoich warunkach na zamówienie :-))

Lecz sądze, że bez też potrafi. Wystarczy skonfigurować taki odbiornik dla niego.

 

Choć ta kość gra naprawdę dobrze, nie jest to wybitne osiągnięcie w dacach z wyjściem napięciowym. Takim jest WM8741/42 czy CS4796/7.

Ale to moje osobiste odczucia.

 

Wiesz co - uznaję, że co najmniej dobrym pomysłem jest trzymać się noty katalogowej (inżynierowie z Wolfsona wręcz "błagali" naszego forumowiucza o to) .

A tam jest napisane: ścieżki zasilań prowadzić oddzielnie z zasilacza. Pony masy łączyć z wylewką.

Strona 31 data scheta AK4396 podpis pod rys 12 (Figure 12).

 

Nie przeczę , że może i można lepiej, ale dla takich połączeń są wykonane pomiary kostki.

Bo wychodzę z zało0żenie , że jeżeli projekt DIY jest w stanie zbliżyć się to osiągnięć producenta to jest to nielada wyczyn. A osiągnąć to bez laboratorium producenta można jedynie mocno trzymając się zaleceń producenta z data scheta i opisu płytki ewaluacyjnej.

 

O ile potrafisz bądź lepiej, bądź inaczej to się podziel wiedzą - niech każdy inny projekt będzie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Płytka gotowa do produkcji.

Zamawiam ze 2 egzemplarze i uruchomię 1 sztukę u siebie, jak zadziała, to będzie można zlecić produkcję.

 

Koledzy

Nie będę mógł się zająć dystrybucją płytek.

Jak się znajdzie chętny na organizowanie zamówienia, to mu pomogę i przekażę dokumentację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy stabilizacja i analogówka bedą na jednej płytce??

 

stabilizacja tak,

analogówka ze swoją stabilizacją nie, ten Ak posiada wyjście napięciowe co wraz z upsamplerem, filtrem cyfrowym i analogowym powoduje, że wyjście XLR jest do wzięcia od razu

 

płytka będzie prawie taka sama jak do PCM179x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi, czyli będzie płytka pod ak4396 gdzie na niej będzie odbiornik, upsampler i dac, i wyjśćie czyste z dac'a i do tego będzie można zrobić własną analogówkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi, czyli będzie płytka pod ak4396 gdzie na niej będzie odbiornik, upsampler i dac, i wyjśćie czyste z dac'a i do tego będzie można zrobić własną analogówkę?

 

tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o plytki rozsylki itp. to moge sie tym zajac. co do reszty czyli czesci to jesli nie bedzie to zbyt czasochlonne to takze..

mam jeszcze pare akm'ow wiec moglbym do plytek podorzucac jesli by ktos chcial.

 

we wspolnej wysylce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o plytki rozsylki itp. to moge sie tym zajac. co do reszty czyli czesci to jesli nie bedzie to zbyt czasochlonne to takze..

mam jeszcze pare akm'ow wiec moglbym do plytek podorzucac jesli by ktos chcial.

 

we wspolnej wysylce

 

 

Super

Przyjdzie czas to sie odezwę.

Jak jesteś zainteresowany płytką próbną to daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem zeby od razu zrobic zamowienie. mozna zawsze na alledrogo wystawic zeby zwiekszyc ilosc chetnych na plytki a tym samym zmniejszyc koszt jednej sztuki.

 

ps. mozesz tu zamiescic zdjecie plytki zeby sie troche poslinic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem zeby od razu zrobic zamowienie. mozna zawsze na alledrogo wystawic zeby zwiekszyc ilosc chetnych na plytki a tym samym zmniejszyc koszt jednej sztuki.

tego nie rozumiem

 

ps. mozesz tu zamiescic zdjecie plytki zeby sie troche poslinic?

zdjęcie? nie mam maszyny czasu :-)

zdjęcie bedzie jak płytki przyjdą, za ok 4tygodnie (moje zyczenie ten termin)

 

a na serio bedzie bardzo podobna do PCM179x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Waldi, czy ta płytka pod AK4396 to będzie całość wraz z zasilaczem? czyli w pełni działający DAC bez stopnia analogowego?

 

Tak.

Płytka bedzie bardzo podobna do PCM179x, co do wymiarów i ogólnego ułożenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge się doczekać fotek. :-)

W związku, z wielkorotną "zabawą" tą kością jestem zainteresowany również twoim projektem.

Chciałbym się dowiedzieć czym się sugerowałeś jak zaprojektowałeś płytkę pod ten specyficzny przetwornik.

Żadnych informacji narazie nie podawałeś.

 

Mówie tu o masie, gdyż ogólne zalecenia prowadzenia mas-połączeń pinów masy w datasheet akurat tego scalaka są wielką pomyłką.

I nie wiem czemu nie wydali do tego erraty. Kardynalny bład umieszczania wsytkiego jak leci na masie analogowej i puszczania zasilania od masy z sygnałem.

Najpier sam sie troche męczylem by to dobrze zagrało.

Poźniej podpatrzyłem odziwo bardzo podobną koncepcję do mojej.

 

Kto oglądał np. takiego dobrze brzmiącego BLACKNOTE DSS 30 na AK4396, zoriętuje sie oczym mówiłem.

 

Z resztą mogę osobiście zaprosić na jego odsłuch i oględziny wnętrza DSSa, gdyż jestem jeszcze w jego posiadaniu.

Nic w tym dziwnego, że we wszelkich projektach z którym maiłem styczność grał co najwyżej średnio.

 

 

Waldi_06 masz akurat doświadzenie z płytkami, dlatego liczę że wziałeś kardynalny błąd z datasheet pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge się doczekać fotek. :-)

W związku, z wielkorotną "zabawą" tą kością jestem zainteresowany również twoim projektem.

Chciałbym się dowiedzieć czym się sugerowałeś jak zaprojektowałeś płytkę pod ten specyficzny przetwornik.

Żadnych informacji narazie nie podawałeś.

 

Mówie tu o masie, gdyż ogólne zalecenia prowadzenia mas-połączeń pinów masy w datasheet akurat tego scalaka są wielką pomyłką.

I nie wiem czemu nie wydali do tego erraty. Kardynalny bład umieszczania wsytkiego jak leci na masie analogowej i puszczania zasilania od masy z sygnałem.

Najpier sam sie troche męczylem by to dobrze zagrało.

Poźniej podpatrzyłem odziwo bardzo podobną koncepcję do mojej.

 

Kto oglądał np. takiego dobrze brzmiącego BLACKNOTE DSS 30 na AK4396, zoriętuje sie oczym mówiłem.

 

Z resztą mogę osobiście zaprosić na jego odsłuch i oględziny wnętrza DSSa, gdyż jestem jeszcze w jego posiadaniu.

Nic w tym dziwnego, że we wszelkich projektach z którym maiłem styczność grał co najwyżej średnio.

 

 

Waldi_06 masz akurat doświadzenie z płytkami, dlatego liczę że wziałeś kardynalny błąd z datasheet pod uwagę.

 

Szanuje , że masz swoje zdanie.

Ale jezeli masz racje to nie tylko inzynierowie z AKM się mylą, ale również inżynierowie z BB nie mają pojęcia co robią.

W załączeniu dokumentacja do płytki EVB

 

Natomiast wielkokrotnie projektanci DIY "tworzą" przypadek odwrotny.

Podłączają część cyfrową przetwornika do masy cyfrowej. Jeżeli przy okazji wyleja masę, lub dobrze obiorą punkt wspólny oraz jednocześnie zastosują osobny stabilizator do części cyfrowej to uzyskają świetny wynik.

Reasumując - nie zgodzę sie z tobą, że to błąd co jest napisane w dokumentacji AKM, BB(TI) i innych.

 

Jednocześnie zapraszam na wspólne odsłuchy w celach porównawczych. Jurorów o różnych gustach się trochę znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego inżynirowie z BB się mylą ? Co ty mi wypisujesz, nic takiego nie napisałem na temat firmy BB i do nich nie pije ?

Mowimy o zupełnie innej kostce opierająca się na innej zasadzie pracy modulatora, poza tym z zupełnie inaczej poprowadzonym zasilaniem, odsprzęganiem i przede wszystkim innej firmie scalaków nie mająca ze soba nic w spólnego.

Wystarczy porobić próby, albo zajrzeć do czegoś naprawdę sprawdzonego w oparciu o scalaki AK4396 i tyle w tym temacie.

 

Masz rację, żeby zrobić dobre DIY trzeba się natrudzić. Oj ja to wiem :-)

Pomijając ogrom spędzonego czasu, najlepjej wykonać kilka protptypów, mieć jakiś dostęp do wyspecjalizowanej aparatury pomiarowej oraz dobrego odsłuchu. (akurat mam to szczęście troche się z tym pobawić)

Jestem zaniepokojony prawdę mówiąc. Obserwuję pojawiające się zależności pracując przy czułych układch na aparaturze laboratoryjnej w pracy.

Jednak w cyfrowym audio rozgryzłem, że najgorzej jest z układami nie tyle typowymi powszechnie stosowanymi D/S (nie będzie już rozwijał), ale ze scalakami posiadąjacymi dynamiczne, sprzężone układy z przełaczającymi pojemnościami w obszarach kształtowania sygnału.

Czyli scalakach tylko takich jak CS439x czy AK439x (też się nieco róznią, ale zasada ich pracy identyczna)

 

 

Przedstawiony PDF nie ma nic wspólnego ze scalakami AK. (na którym swoją drogą już nie raz sie opierałem) Ale tyczy się firmy BB i aplikowania przetworników pracujących na trochę innej zasadzie.

Kilkukrotne same pomiary dokonywane na AK4396, CSach pokazują, iż na działanie modulatora wpływ ma oddzielenie masy oraz co ciekawe zastosowanie analogowej masy wyłącznie jako "analog supply ground" a nie "mixed supply ground" jak każą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj raczej nie za dobry pomysł to co piszesz Robertus.

 

Nikt tego nie stosuje tak dla przykładu kompletnie inna firma WM8741 masa jeden plan na kilku warstwach.

 

Raczej skupił bym się nad fajnym analogiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie jak wy czytacie...

Przecież ja nie piszę o powszechnych D/S. Nie uzwzględniłem też WM8741, do którego z resztą robiłem wielkorotnie przetestowany projekt.

Napisałem o jakich konkretnie dacach tylko mi chodzi. Nawet podałem typy. Nie pisałem natomiast, że masy nie mają się nigdzie łączyć oraz o braku wpływu reszty elektroniki.

 

Proszę konkrety, sprawdzić samemu jak to gra, pomierzyć osobiście jakie sygnały jak powinno się łączyć i jakie występują interferencje. To jest jedyny najlepszy sposób.

Analog to już inna kwestja, nie mniej też ważna.

Najprościej rzucić okiem do jakiegoś sprawdzonego urządzenia na tych scalakach.

Do czego zapraszam osobiście, bo mam aukrat wgląd we dwa takie ponoć referencyje CDki.

Osobiście już poznałem "tajemnice" jak to się jak robi w naprawdę dobrych CD, lecz jeszcze raz powtarzam ż dla konkretnych przetoczonych wcześniej scalaków.

 

Prosze nie wrzucać wszytkiego do jednego wora, bo to nie oto chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie jak wy czytacie...

Przecież ja nie piszę o powszechnych D/S. Nie uzwzględniłem też WM8741, do którego z resztą robiłem wielkorotnie przetestowany projekt.

Napisałem o jakich konkretnie dacach tylko mi chodzi. Nawet podałem typy. Nie pisałem natomiast, że masy nie mają się nigdzie łączyć oraz o braku wpływu reszty elektroniki.

 

Proszę konkrety, sprawdzić samemu jak to gra, pomierzyć osobiście jakie sygnały jak powinno się łączyć i jakie występują interferencje. To jest jedyny najlepszy sposób.

Analog to już inna kwestja, nie mniej też ważna.

Najprościej rzucić okiem do jakiegoś sprawdzonego urządzenia na tych scalakach.

Do czego zapraszam osobiście, bo mam aukrat wgląd we dwa takie ponoć referencyje CDki.

Osobiście już poznałem "tajemnice" jak to się jak robi w naprawdę dobrych CD, lecz jeszcze raz powtarzam ż dla konkretnych przetoczonych wcześniej scalaków.

 

Prosze nie wrzucać wszytkiego do jednego wora, bo to nie oto chodzi.

 

Oj ale kolega napuszony i napompowany widzą. Tylko pozazdrościć.

Ciągle domagasz się od kolegi Waldka_06 aby przedstawił projekt ale sam konkretnego nic nie przedstawiasz. Pokaż w końcu jak powinno się zaaplikować AK4396 i będzie o czym dyskutować bo na razie tylko pouczasz i się chwalisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty pokaż, nazywając mnie napuszonym.

W przeciwieństwie do Ciebie ja też dokonałem coś dobrego na tym forum.

Przepraszam że tak powiem nie skormnie, bo do tego mnie co niektórzy prowokują.

 

Henryk Kwinto tego sie po tobie niespodziewałem.

Tak najprościej, powiedz, pokaż wszytko na tacy i opisz. Jeszcze kopa w d... jak zrobisz swoje.

Na czym od dwóch ludzi przekonałem się na PW. (smutne, ale prawda)

A jakiekolwiek zdobyte doświaczenie, możliwości i włożona praca i czas to już nieważne.

 

Poza tym zauwaz, że nie piję do Waldiego. Sam napisałwm, iż ma akurat doświadzenie z płytkami widze jego wkład, również podobaja się mi jego projekty, dlatego jestem zainteresowany.

I niech na tym poprzestanie.

 

A co do samej aplikaji AK, to mam już związane z tym plany, ale już poza forum.

 

Już nie ciągne tego tematu, proszę z tym już nie do mnie. Z resztą przedstawiłem jak to jest w tych konkretnych układach i powiedziałem jak widzę za dużo.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miejmy pasje, by oswobodzić drzemiący w nas entuzjazm wiodący nas do realizacji własnych celów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryk Kwinto tego sie po tobie niespodziewałem.

Tak najprościej, powiedz, pokaż wszytko na tacy i opisz. Jeszcze kopa w d... jak zrobisz swoje.

Na czym od dwóch ludzi przekonałem się na PW. (smutne, ale prawda)

A jakiekolwiek zdobyte doświaczenie, możliwości i włożona praca i czas to już nieważne.

 

Fakt. Nie mam w zwyczaju pisać w ten sposób ale jeszcze bardziej mam dość Polskiej forumowej rzeczywistości.

Na całym cywilizowanym świecie jest zupełnie inaczej. Ludzie się dzielą wiedzą i pomagają sobie wzajemnie. Publikują, przedstawiają swoje dokonania i dlatego są znani i cenieni.

My niestety jak coś tam odkryjemy do czegoś dojdziemy to potrafimy się tylko przechwalać i pouczać i broń Boże podzielić się czymkolwiek. Wiem, to jest bardzo trudne bo przecież zdobycie, odkrycie tych "tajemnic" kosztowało tak wiele i teraz miałbym się ot tak podzielić ta tajemnica z innym?

 

Tylko o ten aspekt mi chodziło i przypuszczałem, że nic konkretnego nie przedstawisz. Skoro nie chcesz przedstawić, to nie pisz i nie przechwalaj się bo to pobudza emocje i niepotrzebnie doprowadza do tego typu sytuacji.

 

To tyle celem wyjaśnienia i nie wracam już do tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.