Skocz do zawartości
IGNORED

dac AK 4396


marosik

Rekomendowane odpowiedzi

Do odstąpienia kilka płytek polecanego do DACa AK4396 analogu w wykonaniu fabrycznym :-)))

 

Mała uwaga do projektu płytki i od razu zaznaczam, że nie jest to błąd.

 

Do wejścia podłączamy tylko sygnały + i - z każdego kanału, więc masa doprowadzona do padów wejściowych jest zbędna.

 

I jeszcze jedno.

 

Jakość zasilania ma znaczący wpływ na co usłyszymy, nie radze zasilać zasilaczami na LM317/337, to samo tyczy się zasilania samej kostki AK4396.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odstąpienia kilka płytek polecanego do DACa AK4396 analogu w wykonaniu fabrycznym :-)))

Grubość miedzi 35, soldermaska obustrona, opis elementów.

Kondy elektrolityczne raster 2.5/5mm, pozostałe 5mm, wszystkie złączki na raster 2.5mm.

Płytki dostępne będą za ok. 3 tygodnie ... wolnych bedzie ok. 6-8 sztuk.

 

cena płytki 25 zł + 6 zł wysyłka

 

 

 

Mała uwaga do projektu płytki i od razu zaznaczam, że nie jest to błąd.

 

Do wejścia podłączamy tylko sygnały + i - z każdego kanału, więc masa doprowadzona do padów wejściowych jest zbędna.

 

I jeszcze jedno.

 

Jakość zasilania ma znaczący wpływ na co usłyszymy, nie radze zasilać zasilaczami na LM317/337, to samo tyczy się zasilania samej kostki AK4396.

 

Poprawiona płytka wg. uwagi Henryka Kwinto :-))

Czym zasilasz jeżeli to nie tajemnica ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie oddałeś projektu do wykonania, to przemyśl prowadzenie masy dla kondensatorów w zasilaniu, zarówno elektrolitów jak i foliowców.

 

Zasilam nie za bardzo cenionym na forum zasilaczem TT z projektu wzmacniacza D-NFB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jeszcze nie oddałeś projektu do wykonania, to przemyśl prowadzenie masy dla kondensatorów w zasilaniu, zarówno elektrolitów jak i foliowców.

 

Płytki oddane do produkcji i niema możliwości edycji :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Do odstąpienia kilka płytek polecanego do DACa AK4396 analogu w wykonaniu fabrycznym :-)))

Grubość miedzi 35, soldermaska obustrona, opis elementów.

Kondy elektrolityczne raster 2.5/5mm, pozostałe 5mm, wszystkie złączki na raster 2.5mm.

Płytki dostępne będą za ok. 3 tygodnie ... wolnych bedzie ok. 6-8 sztuk.

 

cena płytki 25 zł + 6 zł wysyłka

 

Płytki już dostępne ...wolnych jest 6 szt.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Demasked75 - 1szt.

 

Kolega Demasked75 najprawdopodobniej zrezygnował ...bo nie raczy potwierdzić wpłatą ani odpowiedzią PW ....jego rezerwacja ulega usunięciu ...wolne są 4 płytki polecanego analogu do DACa na AK4396

 

cena płytki 25 zł + 6 zł wysyłka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Płytki analogu nie są już dostępne ...jeżeli znajdą się chętni mogę dorobić !!

W tym celu zainteresowanych proszę o utworzenie listy ...minimalna ilość płytek do zamówienia to 22szt.

 

pozdrawiam

 

1. MARER - 2szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki analogu nie są już dostępne ...jeżeli znajdą się chętni mogę dorobić !!

W tym celu zainteresowanych proszę o utworzenie listy ...minimalna ilość płytek do zamówienia to 22szt.

 

pozdrawiam

 

1. MARER - 2szt.

2. jazzby - 2szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie ma ktoś na sprzedaż zmontowanego bufora?

Oj myślę, że osoby, które zmontowały to ustrojstwo nie będą chciały się go tak szybko pozbywać :)

Więc raczej trzeba samemu sklecić... ew. poprosic kogoś o pomoc :) jak będą płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRosilbym o male sprostowanie zamowienia, bo dopiero teraz zobaczylem ze jedna plytka to dwa kanaly, czyli chcialbym zamowic tylko jedna plytke , a nie dwie jak wpisalem.Kiedy zamowienie bedzie zamykane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

PRosilbym o male sprostowanie zamowienia, bo dopiero teraz zobaczylem ze jedna plytka to dwa kanaly, czyli chcialbym zamowic tylko jedna plytke , a nie dwie jak wpisalem.Kiedy zamowienie bedzie zamykane?

wystarczy edytować wpis albo skopiować z poprawką, a zamówienie będzie zamykane jak się nazbiera 22szt :)

co było wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eytowac juz sie nie dalo :) Takze tutaj poprawka. Swoja droga mam nadzieje ze uzbiera sie te 22sztk dosc szybko:)

 

 

1. MARER - 2szt.

2. jazzby - 2szt.

3. BMXMEN - 1szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Lista na PCB do bufora na jfetach i AD744 (zastosowanie - dość uniwersalny analog do daców doskonały do ak4396)

 

1. MARER - 2szt.

2. jazzby - 2szt.

3. BMXMEN - 1szt.

4. boomaga - 2szt.

 

razem 7 szt. - brakuje 15 :)

 

Panowie analog na tej płyteczce gra u mnie z dacem na ak4396 i jest idealnym rozwiązaniem, o wiele wiele lepszym niż analog oparty na opampach. Myślę, że osoby, które spróbują go zrobić na dobrych komponentach się nie zawiodą :). Jedyną wadą (o ile to jest wada) tego analogu jest to, że potrzebuje bardzo dobrego i czystego zasilania (u mnie pracuje na salasie).

Żeby nie być gołosłownym osoby z podlaskiego zapraszam na odsłuch :) Jak coś to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie malo sie udzielam watkach. Jednak dwa tygodnie temu na odsluchach w Poznaniu mielismy okacje posluchac tej plyki analoga z AD744.

Na teksty tak zmyslone, ktore pojawily sie w tym watku, majace za zadanie przyciagnac mniej zorietowanych na zakup PCB musze stanowczo zareagowac.

 

Uklad osluchiwany pod amplifikacja McIntosha MC501 czy moim wlasnym Accuphase P-5000 niczym to nie zachwycil.

Krytyka nie polega na zlosliwosci i wytykaniu tylko ze uklad jest tylko zly.

Podzielam zdanie przynajmniej, ze w kilku aspektach jak chocby przestrzen w szerz czy mocny nisko schodzacy bas, bylo ok. Ale ok w odniesieniu do pseudo (bo ja tak to nazywam) dacow - fabrycznych jak konstrukcji z ebay.

 

Zdanie w powyzszym wpisie;

"Panowie analog na tej płyteczce gra u mnie z dacem na ak4396 i jest idealnym rozwiązaniem, o wiele wiele lepszym niż analog oparty na opampach."

Wynika iz pisujacy nie ma pojecia na temat elektroniki i topologi pracy ukladu.

 

Otoz jest to dokladnie analog na wzmacniaczu operacyjnym, do tego na jednym prostym stopniu, ktory robi za dopasowanie, desymetryzacje i bufor wysterowujacy wyscia.

W dodatku bez jakiegokolwiek zastosowania zasilaczy, zaawansowanej stabilizacji zasilania. Filtracja analgowa jest tez słaba - zbyt malo rozbudowana po prostu. O ile na McIntoshu nic nie było slychac, to przepraszam lecz na Accuphase pojawił sie lekki szum-swisty pochodace od pracy ukladu przetwornika.

 

Poza sama aplikacja wzmacnaicza operacyjnego, nic tam nie ma !

 

Jedyna roznica w stosunku to typowej aplikacji jest wyprowadzenie i zastosowanie dodatkowej pary tranzystorow wyjsciowych z pominieciem tego stopnia w samym wzmacnaiczu operacyjnym. Wowczas uklad moze lepiej sobie radzic z wysterwaniem dolaczonego ukladu.

 

Zdanie "Żeby nie być gołosłownym osoby z podlaskiego zapraszam na odsłuch :)" to cios ponizej pasa.

 

Ludzie przestanice bladzic czytajc wpisy bez pokrycia ! Moze co niektorym sie to podoba.

Lecz w starciu z urzadzeniami klasy AR cd-3 czy Metronome cd1 zaden jak do tad DIY, naprawde zaden czy to na AK4396 czy PCM1794 czy WM8740 projekt nie zbilzyl sie nawet brzmieniem do satysfakcjonujacego poziomu (oczywiscie nie zagra jak tej klasy urzadzenia) ale chodzi mi o jakiekolwiek podobpienstwa klas.

Jedynym dacem do tej pory ktry prezentowal wyzsa pólke byl zaawansowany dac Waldiego na PCM1704. To byla klasa.

Ciekaw jestem jak wypadnie ten obecnie zamawiany dac na AD1865 z filtrem SM5813 bo to wyjatkowo zacne kosci. Czy znowu zmarnowany zostanie potencjał ukladow to sie okaze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Audioludku znów zaczynasz sie mądrzyć... Oj nieładnie...

Zaczynasz od tonu mentorskiego, który ma na celu?

Jesteś osłuchany gratuluje, ale nie umniejszaj osłuchania innych :)

Nie słyszałeś tego urządzenia, wiec dziwie się jakim prawem zabierasz głos.

To, że urządzenia są na tej samej kości nie znaczy, że grają podobnie.

 

No nic mogę tylko pogratulować tupetu i gołosłownosci (bo jak mozna sie wypowiadać o czymś czego sie nie słyszało)

pozdrawiam i życzę więcej dystansu zwłaszcza do siebie ;)

 

p.s.

Zaproszenie do odsłuchu daca z danym analogiem w moim systemie jest jak najbardziej aktualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolutek sie wymadrza czego to nie slyszal, a zapewne sluchal to patrzac na fotki sprzetu na necie. Skoro ten analog na ad744 jest taki ciulaty, a Ty wiesz dlaczego to udowodnij to. Pokaz nam jak powinien wygladac wedlug Ciebie dobry analog, za pewne bedziesz siedzial cicho bo kazdy potrafi napisac ze cos nie gra ,ale zeby podzielic sie wlasna wiedza to juz gorzej. Bo czesto po prostu jej nie ma. Sam plytki nie slyszalem, ale chcialem posluchac bo jej wykonane jest proste i tanie, a przedewszystkim ludzie ktorzy cos wniesli do forum sadza ze to dobry analog i takie wpisy bez pokrycia jak Twoj sie nie licza. Sam sprawdz, pobaw sie , porownaj z innym i wtedy pisz jak to gra. A nie bo ja slyszalem gdzies. Chyba pisze wyraznie ze plytka zagra przy bardzo dobrym zasilaniu i dobrych elementach.Teraz pozostaje czekac i wszyscy zobaczymy jak powinien wygladac analog wedlug Audiolutka bo na pewno podzieli sie swoja wiedza, udostepni schematy,a moze nawet zorganizuje plytki hehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to naprawdę świetny pomysł, żeby porównywać DACa za kilkaset złotych do urządzeń za kilkanaście tysięcy i dziwić się że nie grają podobnie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boomaga

 

Zapewniam cie, ze nie jestes jedynym posiadaczem owej "plytki". A niech prawda sie wyda.

Otoz Ty dobrze wiesz ze uklad byl brany na odsluch. Pewna osoba juz cie chyba o tym fakcie infrormowala.

Wiec jak to z tym jest ? Układzik przeciętnie wypadł i teraz mydlimy innym oczy ze inni po prostu go nie slyszeli.

Oj wyszlo na jaw... teraz bedzie samoobrona ?

 

Moj drogi interlokutorze odpowiadajac szczerze na twoje pytanie: Zaczynasz od tonu mentorskiego, który ma na celu ?

Ma na celu przestanie lowienia jeleni na plytki ktore podrzebujesz, pokazujac swoje oblicze i znajomosc w elektronice, a raczej jej kompletny brak

Piszac bzdety typu dosc uniwersalny analog. Ale dobra, teraz jest okazja zwabic innych...

 

A prawda jest taka , iż każda kość wymaga indywidualnego podejscia, zaprojektowania układu, który zostanie dopasowany pod danz uklad.

 

bmxmen

Sam nie slyszalem a bawie sie w adwokata. Coz za tupet. Ja nie musze nic udowadniac chlopcze i wierzyc na slowo, mydlic oczy innym plytkami diy. Ja mam na czym sluchac.

Zapewniam że na tym forum jest wiekszosc rozmówców z takim samym targetem, do jakiego ty sie wliczasz..

 

Jesli siegniesz glebiej owego zagadnienia, dojrzewajac w sprawach do których ci jeszcze daleko, to w okolicach Poznania mozesz wpasc na realne odsluchy.

Bo narazie to mamy osobowosc ktora widzi czubek wlasnego nosa pozostając anonimowa pod oslona forum.

 

Oj przepraszam, rozmawiajac z forumowiczami w realu slysze; przeciez na audiostereo to takie typowe...

 

MARER, mozna jasniej bo nie wiele wynika z tego szemrania ? Prawda boli ?

Juz maksymalnie upraszczajac, podam Tobie satysakcjonujaca odpowiedz. Mozesz pozostac przy Creative, skoro tobie one w zupelnosci wystarcza.

Tylko poco takie pianie pod adresem innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po długiej przerwie z forum wkoncu mam czas żeby sobie poczytac co nieco a tu patrze

krytykują mojego analoga i bardzo dobrze .

 

chciał bym go trochę obronić więc

 

dlaczego w schemacie nie było zasilacza bo każdy sam wie co jest dla niego najlepsze

jedni regulatory shunt inni typowe ze sprzężeniem a jeszcze inni scalaki

 

kolega coś pisał że coś szumiało że przelatywały z przetwornika śmieci ja mam dosłownie setki testów RMAA i ARTA na to że nic nie szumi, że filtr działa zgodnie z założeniami i jak na filtr 1rzędu przystało daje najmniejsze zniekształcenia fazowe.

 

impedancja wejściowa została taka jak nakazuje nota aby szumy były najmniejsze a praca przetwornika optymalna, sam AD744 z wejściem typu FET do tak małej impedancji jest właśnie najlepszy.

 

nie wiem kto jest kto nie wierzący w kondensatory bo ja tak :-) trzeba wszsytko dobrać żeby z danym systemem zagrało dobrze.

 

jedyne co może być to problemy z masą między wzmacniaczem a analogiem i DAC trzeba było spróbować z podniesioną masą między DAC a analog, z resztą takie problemy trzeba narpawiać doświadczalnie bo powodów może być multum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

DoubleG pełen szacun za ten projekcik. :)

Fakt, Kwinto przekazywał, że to wg Twojego projektu były robione PCB :) a później ta informacja umknęła.

Mam nadzieję, że nie masz za złe, że zostało to powielone bez konsultacji z Tobą :)

 

Przyznaję, że tu kondy grają i można sobie fajnie kształtować dźwięk, wg potrzeb do konkretnego systemu.

Zasilam salasem i jest naprawde bardzo dobrze, w sierpniu bede miał zasilacz TT i wtedy porównam który lepszy :)

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem ,jestem laikiem, ucze sie i wlasnie po to jest forum, zeby pomagac takim jak ja. A Ty wcale nie pomagasz, wierze oponii ludzi ktorzy cos opublikowali, a inni sprawdzili i potwierdzili ze dany uklad jest dobry. Ty wyleciales jak "filip z konopii" twierdzac jako jedyny ze ten uklad wcale nie jest taki dobry jak twierdzi reszta. Komu wierzyc? Tobie ktory jako jedynie pisze ze jest inaczej, na dodatek nie dales zadnego ukladu ktory wedlug Ciebie gra. Czekam wiec na schemat analoga i potem porownam. Skoro masz na czym sluchac, nie musisz nic udowadniac, bo przeciez po co komus pomagac, nawrocic na dobra droge to po co w ogole korzystasz z forum?Nie rozumiem Twojego wpisu poniewaz nie masz nic na swoja samoobrone, bo piszac ksiazkowo to ja tez moglbym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

odkopuje temat chciałem przedstawić porównanie DIRAC impulse response

AK4396 + mój analog

 

może kogoś nakłoni to do budowy DAC :-) bo jest bardzo dobrze

 

dla porównania inne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

44.1khz

filtr na slow

szerokość 1sampel 0db

post-18951-0-44559500-1349096167_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.