Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i PC jak to zrobić najlepiej...


miguel09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem temat oklepany ale oczekuje wypowiedzi osób, które już takie doświadczenie posiadają i mają to za sobą i wybrały najlepsze dla siebie rozwiązanie. Wielu młodych fanów stereo staje prędzej czy później przed tym problemem.

 

Zastanawiam się jak w najlepszy sposób połączyć analogowo klasyczny wzmacniacz stereo i PC - między PCM2702 MsFalcon'a a wzmacniaczem na dużą odległość 4-5m ? Czy na taką odległość straty dźwięku będą wyraźnie słyszalne i czy są przewody w cenie do 500zł które sprawią, że karta zagra bez zniekształceń? Zapraszam do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich długości używa się po prostu połączeń symetrycznych/zbalansowanych ( XLR ).

 

Inwestycja w niesymetryczne, tak długie połączenie jest nieekonomiczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kolego ale to połączenie stosuje się raczej w sprzęcie do tego przystosowanym (w większości studyjnym )a nie starych klasycznych wzmacniaczach i PCM'ce pod chinch'e.

Interesuje mnie najlepsze rozwiązanie i i biorę pod uwagę dokupienie DAC'a czy konwerterów ponieważ PC jest wciąż popularnym źródłem wśród słuchaczy głównie ze względu na .flac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> miguel09

"Zastanawiam się jak w najlepszy sposób połączyć analogowo klasyczny wzmacniacz stereo i PC - między PCM2702 MsFalcon'a a wzmacniaczem na dużą odległość 4-5m ?"

 

Karta jest na USB, tak? To może warto byłoby postawić kartę tak blisko wzmacniacza, jak to możliwe i podłączyć krótkimi IC do wzmacniacza. Zaś samą kartę do kompa za pomocą długiego, solidnego kabla USB, w razie potrzeby ze wzmacniaczem sygnału (jak np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Albo po prostu zrobić sobie długie analogowe IC z jakiegoś solidnie ekranowanego kabla mikrofonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"biorę pod uwagę dokupienie DAC'a czy konwerterów"

 

To mogłoby być najlepsze rozwiązanie. Postawić DAC-a przy wzmacniaczu i doprowadzić do niego sygnał cyfrowy długim kablem z kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz kartę, że chcesz kabel do 500zł kupować? mam nadzieję, że nie zintegrowaną lub creativa jakiegoś.

Można dać światłowód czyli optycznie załatwić ale to koszty, ja osobiście bym kupił grubego kabla 4-5 metrów i grał. Obecnie mam 6m i nie widzę różnicy między 0,5 czy 1,5 m. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram nedj. Jesli jaknajmniejsze straty to nie analogowo tylko cyfrowo i najduzej cyfrowo jak sie da. USB 2-2,5 m porzadnej jakosci pasywny + 2-2,5 m porzadny interkonekt. Posrodku karta na usb z wlasnym zasilaniem lub zasilana wlasnie z usb. USB 5m aktywny ze wzmacniaczem sygnalu cyfrowego - prawde mowiac nie mam pojecia jak odbija sie na jakosci taki wzmacniacz ale podejrzewam, ze nie powinno to byc problemem, zewnetrzna karta na usb i jaknajkrotszy interkonekt 0,5 m lub jeszcze krotszy jak znajdziesz lub zrobisz samodzielnie lub na zamowienie. Jesli od tego rozwiazania odstrecza cie karta pomiedzy polaczeniami to wymien ja na zasilana z portu usb bezobslugowa (wylacznie softem) np. Dr. Dac Nano (275 zl). Powinnes sie zmiescic w kwocie 500 zl razem z kablami a jesli wykorzystasz karte ktora masz to oczywiscie duzo taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> nedj

"Albo po prostu zrobić sobie długie analogowe IC z jakiegoś solidnie ekranowanego kabla mikrofonowego."

 

A czemu kolego z kabla mikrofonowego? Posiadają lepszą jakość niż dobre kable głośnikowe?

 

=> nedj

"To mogłoby być najlepsze rozwiązanie. Postawić DAC-a przy wzmacniaczu i doprowadzić do niego sygnał cyfrowy długim kablem z kompa."

 

Tak tylko w tym przypadku musiał bym dokupić DAC i dwa konwertery. Bo z karty PCM2702 wystają dwa złącza RCA. Pierwszym konwertować na cyfrowy z karty i drugim z cyfrowego na analogowy do wzmacniacza więc trochę bez sensu.

 

=> kondrax

"Obecnie mam 6m i nie widzę różnicy między 0,5 czy 1,5 m. Pozdrawiam"

 

Chodzi Ci kolego o grubość żył 6mm czy długość kabla 6metrów?

 

=>SZROT

"Jesli od tego rozwiazania odstrecza cie karta pomiedzy polaczeniami to wymien ja na zasilana z portu usb bezobslugowa (wylacznie softem) np. Dr. Dac Nano (275 zl). Powinnes sie zmiescic w kwocie 500 zl razem z kablami a jesli wykorzystasz karte ktora masz to oczywiscie duzo taniej."

 

Kolego Dr. Dac Nano też dostaje sygnał z PC poprzez USB tylko wyjście ma optycznie.

 

Ogólnie mam wrażenie, że nie wszyscy słyszeli o PCM2702 więc zamieszczam foto. Nie moja ale podobna. Sygnał idzie z PC poprzez USB i PC wykrywa to jako kartę dźwiękową zewnętrzną i sygnał z tej karty jest wysyłany analogowo do wzmacniacza.

 

Chcąc zachować tą kartę dźwiękową mam moim zdaniem do wyboru praktycznie albo IC dobrej jakości długie na 5metrów i kartę postawić przy PC albo kabel USB 5metrów i krótki interkonekt i postawić przy wzmacniaczu i właśnie nie wiem co lepsze. Wydaje mi się że IC dobrej jakości lepiej się tu sprawdzi.

A może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie z inną kartą dźwiękową której jakość nie będzie niższa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na tą odległość to tylko cyfrowo, jeśli możesz to wypożycz od kogoś kabel USB ze wzmacniaczem, drukarki na takich działają OK, karta też powinna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tego typu kablach (to tylko przykład):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chodzi mi ogólnie o solidnie ekranowane IC (ten akurat poczwórnie)?

 

Bo jakoś USB - ok jakoś tam cyfrowo ale na ogół USB nie są ekranowane, nie mają złoconych wtyków a mam akurat porównanie między zwykłym USB a np.USB Lindy, który ceni się 80zł za kabelek 0,5 metra ale ma konkretny ekran i złocone wtyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dla mnie zabierasz się zupełnie nie tak do tematu.

Pchanie pięciometrowych kabli do 500 złotych do tej karty to przerost formy nad treścią.

 

Z mojego punktu widzenia nie ma argumentu który by przemawiał za tym by na siłę korzystać z pcm2702.

Bo długi kabel usb jest "kapryśny" i kłopotliwy. Zaś kilkumetrowy IC to też mało trafiony pomysł.

 

Wybacz bo mam świadomość że pewnie kupiłeś niedawno tą kartę. Ale najlepiej by było gdybyś ją sprzedał. Bo jeśli masz 500 złoty i sprzedasz kartę powiedzmy za 100 złotych. To dużo lepiej możesz zainwestować te pieniądze.

 

Osobiści radzę kupić za całą gotówkę DAC'a z wejściem toslink/optycznym lub z coaxialem. Z czystym sumieniem możesz to podpiąć w/w 5 metrowym kablem.

 

Wtedy komputer sobie stoi gdzie jest i sprzęt również. Dac'a podpinasz 0,5m IC i wszystko gra i buczy.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram arcziego. Mam identyczne rozwiązanie, chociaż chwilowo jadę przez USB, gdyż czekam na moją płytę z wyjściem cyfrowym z karty dźwiękowej. Naprawdę warto zainwestować w DAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki arczi87 i kivlov

 

To uświadomcie mnie jeszcze na jakie DAC'i mniej więcej patrzeć...Beresford czy ZeroDAC czy inne(cena do 700) używane w tej cenie już chyba można upolować?

 

Dźwięk wtedy z integry na płycie czy warto dokupić jakąś kartę wewnętrzną? Co byście polecali.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za uświadomienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>miguel09

 

Czekaj na allegro aż coś się pojawi. Nie kupuj dac'a w pośpiechu bo nie ma sensu.

Na początek patrz na jakieś używane chińczyki. Mam na myśli coś w stylu zero dac. Sprawdzał się w dużym stereo więc przy podpięciu go do PC powinno Ci wystarczyć. Myślę że na początek wystarczy a i OPA będziesz mógł testować i wybierzesz jakiś do swoich preferencji.

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> miguel09

"A czemu kolego z kabla mikrofonowego? Posiadają lepszą jakość niż dobre kable głośnikowe?"

 

Kable głośnikowe nie za bardzo nadają się do przesyłania sygnału niskopoziomowego. Akurat w tym przypadku solidne ekranowanie (a kable mikrofonowe są starannie ekranowane) powinny być priorytetem.

 

 

"Tak tylko w tym przypadku musiał bym dokupić DAC i dwa konwertery. Bo z karty PCM2702 wystają dwa złącza RCA. Pierwszym konwertować na cyfrowy z karty i drugim z cyfrowego na analogowy do wzmacniacza więc trochę bez sensu."

 

Nie tak to działa :)

W przypadku posiadania DAC-a musisz wyjść z komputera sygnałem cyfrowym (elektrycznym albo optycznym). A jak wiadomo, Twoja obecna karta nie posiada wyjść cyfrowych. Więc albo musiałbyś skorzystać z karty zintegrowanej z Twoją płytą główną, o ile oczywiści karta ta posiada wyjścia cyfrowe (czasem laptopy też mają wyjścia cyfrowe), albo kupić kartę z wyjściami cyfrowymi lub "konwerter" USB->wyjście cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>nedj

"Nie tak to działa :)

W przypadku posiadania DAC-a musisz wyjść z komputera sygnałem cyfrowym (elektrycznym albo optycznym). A jak wiadomo, Twoja obecna karta nie posiada wyjść cyfrowych. Więc albo musiałbyś skorzystać z karty zintegrowanej z Twoją płytą główną, o ile oczywiści karta ta posiada wyjścia cyfrowe (czasem laptopy też mają wyjścia cyfrowe), albo kupić kartę z wyjściami cyfrowymi lub "konwerter" USB->wyjście cyfrowe."

 

Zgadza się to wiem nie jestem totalnym laikiem, ale problem w tym, że moja płyta główna nie posiada wyjść cyfrowych(MSI Neo 2 FIR) i posiadam tylko jedną dźwięków'ke (wspominaną PCM'ke). Nie miałem nigdy do czynienia z solidnym DAC'iem i nie wiem jaka jest różnica w końcowym brzmieniu gdy wysyłam dźwięk z PC do DAC korzystając ze zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie głównej a korzystając z dobrej karty dźwiękowej (dodatkowej) i w momencie gdy zakupie DAC (tak zadecydowałem dzięki Waszym podpowiedzią) czy wskazane jest żebym zainwestował też w konkretną kartę dźwiękową czy może po prostu zmienić płytę główną na taką z wyjściem optycznym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw denona DCD700AE+PMA1500AE i dodatkowo mam pc podłączony (karta Prodigy HD2), a chodziło mi o to, że ja nie słyszę różnicy pomiędzy analogowym IC czy 1 mterowym czy 6 metrowym pc-wzmacniacz, nie ma jakiejs drastycznej zmiany według mnie, a IC mam diy z mikrofonowego jak koledzy radzą. Ja na twoim miejscu zrobił bym sobie IC z mikrofonowego i cieszył się dźwiękiem lub przedłużał bym to usb.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie mysi być ten klotz co ja mam poszukaj na forum są inne i niby lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja strona audio - kondrax.mayhem.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Wiem temat oklepany ale oczekuje wypowiedzi osób, które już takie doświadczenie posiadają i mają to za sobą i wybrały najlepsze dla siebie rozwiązanie. Wielu młodych fanów stereo staje prędzej czy później przed tym problemem.

 

Zastanawiam się jak w najlepszy sposób połączyć analogowo klasyczny wzmacniacz stereo i PC - między PCM2702 MsFalcon'a a wzmacniaczem na dużą odległość 4-5m ? Czy na taką odległość straty dźwięku będą wyraźnie słyszalne i czy są przewody w cenie do 500zł które sprawią, że karta zagra bez zniekształceń? Zapraszam do dyskusji.

5 metrow to wyłącznie spdif, preferuje swiatłowód, DAC i amp.acha kabelki na 220v. acha pozostaje jedynie bufor audio, ale nie rozwiaze calkowicie problemu jezeli chodzi o rca. a ,znieksztalcenia to nie karta zrobi tylko wzmachol wzmocni.

 

Do takich długości używa się po prostu połączeń symetrycznych/zbalansowanych ( XLR ).

 

Inwestycja w niesymetryczne, tak długie połączenie jest nieekonomiczna.

wymysl jeszcze sprzet do tego xlr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na tą odległość to tylko cyfrowo, jeśli możesz to wypożycz od kogoś kabel USB ze wzmacniaczem, drukarki na takich działają OK, karta też powinna.

spdif oprocz dlugosci ma brzmienie/+/DAC oprócz tego inna dynamika (+48dBswiatlo i jeszcze kilka nudnych rzeczy.)

 

[

Wtedy komputer sobie stoi gdzie jest i sprzęt również. Dac'a podpinasz 0,5m IC i wszystko gra i buczy.

 

Pozdrawiam Arczi

ta buczy i szumi hehe

 

Dzięki arczi87 i kivlov

 

To uświadomcie mnie jeszcze na jakie DAC'i mniej więcej patrzeć...Beresford czy ZeroDAC czy inne(cena do 700) używane w tej cenie już chyba można upolować?

 

Dźwięk wtedy z integry na płycie czy warto dokupić jakąś kartę wewnętrzną? Co byście polecali.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za uświadomienie.

jezeli chodzi o dac i adc to najlepsze robi philips, i są montowane np w magic box i innych wypasach, kup se dcc jak sie nie wstydzisz a bedziesz mial to samo.

 

co to sie za bajzel zrobił???!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.