Skocz do zawartości
IGNORED

Klub!!! Absorbery, dyfuzory, rozpraszacze , pochlaniacze , bastrapy itd ???


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakieś pomysły na rozpraszacze (raczej nie absorbery) które spełniałyby również funkcje użytkowe jako półki, np. na książki ?

 

Myślę o czymś takim, z tym że ma to być rozpraszacz szerokopasmowy, nie strojony (każda kratka o tej samej głębokości). Kratki były by odpowiednio większe by zmieścił się tam jakaś rzecz ;)

post-2325-100000029 1282550430_thumb.jpg

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierało się u mnie trochę fotek ustroi. "Niestety" większość to profesjonalnie strojone ustroje jakie można nabyć za grubą kasę. Mnie interesuje głównie to co można zrobić własnymi rękoma bez zbytniego nakładu kosztów i skomplikowanych obliczeń. No ale może ktoś poczuje się zainspirowany ;)

 

Na fotce: rogi, ściany, sufit:

post-2325-100000098 1282570291_thumb.jpg

post-2325-100000099 1282570291_thumb.jpg

post-2325-100000100 1282570291_thumb.jpg

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka ciekawych fotek ale większego formatu i musiałbym je przekonwertować by weszły na forum. Bardzo dużo jest ze strony polskiej firmy profesjonalnie zajmującą się tym problemem – 4Sound. Tak więc najprościej jeśli ktoś chce, niech sobie zajrzy do ich galerii i poogląda ;):

 

http://www.4sound.pl/images/c.100001

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta drabinka to bardzo fajny i prosty w wykonaniu ustrój, a do tego jego zaletą jest wrażenie lekkości a nie przytłoczenia całego pomieszczenia. Dla mnie bomba. Jestem sam w trakcie przygotowania samodzielnego pokoju odsłuchowego i chyba nawet zdecyduję się na ta drabinkę zamiast wcześniejszego pomysłu podwieszenia płyty k-g.

Ta drabinka przypomina gotowe podkłady pod materace kładzione na ramy łóżkowe ;-) Sorry za skojarzenie.

A zrobić ją możnaby chyba kupując listewki, dwa paski taśmy parcianej i nabijając gwoździkami/takerem taśmy do listewek. Na koniec można to fajnie pomalować i gotowe.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona stereopal.com to prawdziwy rodzynek audiofilski. Można się na niej przyjrzeć wielu rozwiązaniom, które często łamią krążące w światku audiofilskim stereotypy-aksjomaty.

Nie widać też na niej wszechobecnej "channelizacji" która odbija swoje ponure piętno na tym Forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam dzis zdjalem ze scian gabki piramidki, okazalo sie ze dzwiek sie zmienil troche na gorsze , jest duzo odbic zza sciany za kolumnami .Od biedy lepsze te gabki niz gole sciany smile.gif Czekam na absorbery szerokopasmowe wiec sie ich pozbylem. Kolega dostal niech on troche sie pobawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tylną ścianę za kolumnami polecacie wytłumić (gąbki, pół-walce pochłaniające), czy dać tam coś rozpraszającego? Wydaje mi sie, że solidne tłumienie tego obszaru pomieszczenia nie jest najgorszym pomysłem, bo dociera do nas dzwięk głównie promieniowany przez kolumny, a nie ścianę stojącą np. metr za. A może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.