Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czy jest sens kupować Magnaty (657, 653, 63) gdy będą stały blisko ściany? Czy tylny bass-reflex i bliskość ściany to mądra decyzja? Podłogowe stałyby około 20cm od ściany, lekko skręcone w stronę środka pomieszczenia. Podstawkowe mogę odsunąć na około 40 cm. Centralny to już praktycznie stykałby się ze ścianą. Czy to nie sprawi, że dźwięk będzie fatalny?

Edytowane przez czarny2807
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy słuchał już ktoś z Was nowego wzmacniacza lampowego Magnat-a RV2?

 

Jest piękny i świetnie wykonany. Potężna moc i pobór z sieci mogą wskazywać iż będzie mocarny :) Ciekawe jak gra....

 

Tu link do strony produktu i specyfikacja:

 

http://www.magnat.de/index.php?id=3658&L=1&cHash=d24e94152cab5ec6f88bec9f84a5b054

 

Znalazłem film przedstawiający w/w wzmacniacz:

 

 

Ceny wahają się od 6599 do 11999 złoty. Straszna rozbieżność!!!!

 

Pzdr.

post-11746-002882700 1299020566_thumb.jpg

post-11746-088076800 1299020586_thumb.jpg

post-11746-012923400 1299020601_thumb.jpg

post-11746-079250800 1299020614_thumb.jpg

post-11746-042994500 1299020627_thumb.jpg

post-11746-040081500 1299020646_thumb.jpg

post-11746-064512000 1299020656_thumb.jpg

post-11746-077596200 1299020678_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem przyjemnosc krotko sluchac ze szczytowym modelem Cantonow Reference 1.2, zrodlo T+A, krotkomowiac koncert na zywo. Niesamowity rozmach , dynamika, swietne wypelnienie srednicy, blask na gorze. Przstrzen, oddech etc. Wykonanie wzmaka na bardzo wysokim poziomie, na zywo wyglada jeszcze lepiej (ladniej).Cena w DE 2000 ojronow, a w tej cenie mozna juz kupic sporo fajnych wzamkow lampowych.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KICHANADETA

 

Jak zobaczyłem w necie te kolumny Canton Reference 1.2 to szoku doznałem, cudowne, potężne i ogromne zapotrzebowanie na moc masakra!!!

Jak to jest - wzmacniacz lampowy fakt że wśród lampowców to moce rzędu aż 50 W na kanał to bardzo dużo, ale że aż tak potężne kolumny napędza (ogromne głośniki basowe) z takim rozmachem i dynamiką, to jaką wzmacniacz tranzystorowy musiałby mieć moc by też tak napędzić te kolosy z 200W na kanał chyba???? Nie myślałem że lampowce aż tak są mocne :) zawsze tego nie mogłem pojąć jak to możliwe. Szczena opada dosłownie. Dziękuje za info dotyczące Magnat-a RV 2.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich

 

Prosiłbym użytkowników kolumn magnat quantum 605 o podanie mi jaką impedancję posiadają te kolumny?

 

Różne źródła podają różne wartości (4,8, 4-8 Ohm). Posiadam wzmacniacz Yamaha A-S700, który posiada z tyłu selektor impedancji głośników.

 

Na jaką wartość ustawić ten selektor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

No i mamy juz odpowiedz. Mamy nową serie 8xx:

http://www.magnat.de/index.php?id=4396&L=0&cHash=63cc2d38a7fefe9ac2f558e2410fd6e1

 

Fotki:

http://www.areadvd.de/hardware/2011/highend_2011_heco_magnat.shtml

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moze napisz cos jak to chula u ciebie? Ile masz metrow ze zdecydowales sie na 908? Chyba nie kupiles nowych?

Kolumny kupiłem z gwarancją, powystawowe.U mnie pracują na niestety tylko 24 metrach. Są podpięte obecnie do amplitunera Onkyo 807, (mam tez onkyo 905), cd Sony Q730, więc konfiguracja raczej słaba do tych kolumn. Niemniej dają fantastyczną przestrzeń, basu pomimo mojego niewielkiego pokoju wcale nie jest za dużo. Kolumny fenomenalnie potrafią kontrolować całe pasmo, ma się wrażenie, ze ożywają wtedy gdy realizator tego chce. Kolumny, naturalne i bardzo muzykalne nadają się do każdego gatunku muzyki. Wkrótce zmienię konfiguracje sprzętu i myślę, że będzie wtedy jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprzedalem te Moonwalki, ale chyba zakupie znowu, bo w zasadzie w tej cenie nie ma nic ciekawego. uzywki mozna wyrwac za 200-250zł. Illuminator jest teoretycznie lepszy. W sumie nie wiem co tu napisac o tym kabelku. Poprostu jest poprawny. Nie umiem pisac kolorowo o kablach, szczegolnie glosnikowych. Kupilem je bo chcialem miec porzadne kable, glosnikowe i tyle.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprzedalem te Moonwalki, ale chyba zakupie znowu, bo w zasadzie w tej cenie nie ma nic ciekawego. uzywki mozna wyrwac za 200-250zł. Illuminator jest teoretycznie lepszy. W sumie nie wiem co tu napisac o tym kabelku. Poprostu jest poprawny. Nie umiem pisac kolorowo o kablach, szczegolnie glosnikowych. Kupilem je bo chcialem miec porzadne kable, glosnikowe i tyle.

Zdrowe podejście, ja chyba zdecyduje się na te iluminatory tym bardziej, że teraz sdobrych cdnach można je wyrwać. Eksperymentowałeś coś ze swoimi 905, konfiguracje sprzętowe ustawienia? Ja dopiero cały zestaw do kina domowego nabyłem i nie mam przy nich doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ciagle zmieniam klocki. Ale krece sie tylko wsrod Denonow, Marantzow... W zasadzie te brzmienie teraz mi odpowiada wiec nie bede nic zmienial w najblizszym czasie. Jedynie kabelki glosnikowe. 908 zasluguja na cos dobrego, a nie ampli 5.1. Masz zamiar dudowac na nich kino? Przydal by im sie dobry i wydajny wzmacniaczyk.

Licytuj poki sa tanio:

http://allegro.pl/audionova-illuminator-bi-wire-2x2-5m-okazja-i1773165818.html

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ciagle zmieniam klocki. Ale krece sie tylko wsrod Denonow, Marantzow... W zasadzie te brzmienie teraz mi odpowiada wiec nie bede nic zmienial w najblizszym czasie. Jedynie kabelki glosnikowe. 908 zasluguja na cos dobrego, a nie ampli 5.1. Masz zamiar dudowac na nich kino? Przydal by im sie dobry i wydajny wzmacniaczyk.

Licytuj poki sa tanio:

http://allegro.pl/audionova-illuminator-bi-wire-2x2-5m-okazja-i1773165818.html

Mam na nich kino. Miałem tez koncówke mocy Advance Acostic na początku mi się podobała ale pózniej się jej pozbyłem poniewaz jednak innego dzwięku szukam. Teraz po mału szukam jakiejś fajnej urzywanej końcówki za niewielkie pieniądze. Tak , że na razie puszcze końcówke po pre-out a pózniej zmienie ampli na procesor. Centralny mam magnata 916v i tyły jeszcze nie zamontowane quantum 603. Sub Heco Celan. Zresztą miałem zamiar kupic Heco celan, które mi się podobały, ale nawet celan 901XT padł w pojedynku z Magnatami. Poza tym kolumny kupiłem za grosze, Celany mogłem mic w podobnej cenie. Jak je odsłuchałem (heco w tym samym miejscu co magnaty) przestałem myśleć już o celanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na forum jest wieksze zainteresowanie kolumnami HECO. Masz drugi zestaw stereo czy tylko ten? Bo tam w O Mnie masz cos napisane ze masz 2. Ja chyba bym wolal na tych Quantumach zbudowac normalne, solidne stereo. A ile zapalciles za 908? Ja za 905 dalem 2200zl z tym ze kopulka jednego z glosnikow wcisnieta. Niedawno na allegro zostaly sprzedane 907 za 1500zł. Smieszne pieniadze ja za te pudla.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na forum jest wieksze zainteresowanie kolumnami HECO. Masz drugi zestaw stereo czy tylko ten? Bo tam w O Mnie masz cos napisane ze masz 2. Ja chyba bym wolal na tych Quantumach zbudowac normalne, solidne stereo. A ile zapalciles za 908? Ja za 905 dalem 2200zl z tym ze kopulka jednego z glosnikow wcisnieta. Niedawno na allegro zostaly sprzedane 907 za 1500zł. Smieszne pieniadze ja za te pudla.

Ja dałem 1450 więc tez smieszna cena tymbardziej, jeden głośnik basowy jest tylko lekko wgięty. Lubie stereo, ale jednak kino wygrywa.Nie za bardzo mam miejsce na drugi system więc musze stworzyc jeden wmiare uniwersalny. Tamte z allegro tez oglądałem fajne a sprzedawca sprawdzony polecam go serdecznie fajny facet. Opis o mnie jest bardzo stary muszę tego zmienic od tego czasu wiele się zmieniło. Teraz na allegro są 905 za 1500 tez od tego sprzedawcy w "ulubionym" przez nas kolorze. jesli miałbym kupowac po normalnych cenach pewnie stały by u mnie celany, ale bezposrednie porównanie pokazało, że celany odpadają przy Magnatach i ta cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie sa za 1500zł. Groszowa sprawa. No z tym kolorem to jest kiszka, chyba gorszego nie ma. Ale grunt ze rekompensują go brzmieniem.

 

Widze kolejną nową serię, w sumie chyba reanimacja starej - VECTOR:

http://www.magnat.de/index.php?id=4402&L=0&cHash=63cc2d38a7fefe9ac2f558e2410fd6e1

 

Pewnie beda dosc tanie:

23fed44426.jpg

 

Nowa seria 80x juz fajniejsza, widze ladna okleine i wysokotonowke z serii 100x:

39b06f861c.jpg

 

I podwoja podstawa:

f44533d068.jpg

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie sa za 1500zł. Groszowa sprawa. No z tym kolorem to jest kiszka, chyba gorszego nie ma. Ale grunt ze rekompensują go brzmieniem.

 

Widze kolejną nową serię, w sumie chyba reanimacja starej - VECTOR:

http://www.magnat.de/index.php?id=4402&L=0&cHash=63cc2d38a7fefe9ac2f558e2410fd6e1

 

Pewnie beda dosc tanie:

23fed44426.jpg

 

Nowa seria 80x juz fajniejsza, widze ladna okleine i wysokotonowke z serii 100x:

39b06f861c.jpg

 

I podwoja podstawa:

f44533d068.jpg

 

 

8xx faktycznie fajna sprawa. Ja narazie pewnie na długo pozostaje przy naszch "ślicznych kolorkach" jeśli jesteś gdzieś blisko Krakowa zapraszam na odsłuch a i coś "mocniejszego" się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem dosc blisko Krakowa. Mam tylko 535km. :)

Tez na dluzej zostane przy 905, bo nie mam funduszy, ale jak sie cos znajdzie to zainteresuje sie 1005.

W każdym razie jak będziesz bliżej zapraszam. Testowałeś ustawienia kolumn w stsunku do ścian?

 

W każdym razie jak będziesz bliżej zapraszam. Testowałeś ustawienia kolumn w stsunku do ścian?

a jak bys chciał fajny kontakt na 1005 to się przyponij na priv na pewno kupisz dużo taniej niż gdziekolwiek w Polsce i europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mysle ze moje obecne ustawienie jest OK. Na boki maja duzo miejsca, a pokoj ma nieregularne ksztalty. Jest tez troche gratow dookola. W rezultacie basu mam OK, nie ma zdanego dudunienia czy innych nieporzadanych rzeczy jak to mialem w przypadku modelu 507. Wszystko jest na miejscu. W zasadzie myslalem nad piramidkami gdy mialem 605, ale one glownie oddzialywuja na wysokie i srenie, a mi chodzilo o bas.

Duzo sie tu rozmawia o akustyce, ale w moim przypadku zmiana kolumn spowodowala ze zapomnialem o niej totalnie. 605 czy 905 maja wiele wiekszy i lepszy bas jak wspomniane 507, a nie dudnia ani troche. A stoja w tym samy miejscu.

 

dsc00572jv.jpg

 

dsc00993wn.jpg

 

dsc03189za.jpg

 

A teraz:

dsc04359t.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.