Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrob jak mowilem. Upoluj Marantza PM7000, 7200 lub 8000. Albo nawet PM68 lub 78. Kup za jakas okazyjna cene i sprawdz go. Jezeli ci nie podejdzie latwo je sprzedaz, bo to chodliwe piece. Z cenami wyglada to tak: PM7000 ok 800zł, PM7200/8000, 800-1000zł. PM68, 600-700zł, PM78, 700-800zł.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup w granicach 800zl PM7000 to w razie czego nic nie stracisz podczas odsprzedazy jak ci nie podejdzie.

Co do kabli to jakims wielkim kablarzem nie jestem. Najlepiej szukac czegos po zakupie wzmacniacza. Zweryfikowac co jeszcze mozna bylo by polepszyc i na tej podstawie szukac kabla glosnikowego. Ja uzywam Audionovy Moonwalka Bi-Wire. Rozjasnil on moje kolumny.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów.Tak sobie słucham tych Quantum 603 i mają naprawdę straszne dziury w paśmie i nie wiem czy w ogóle są one do skorygowania doborem elektroniki i kabli. Ps. Szkoda że nie pisze się od razu prawdy o sprzęcie tylko jak zawsze chwali się to co się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy sprzecie na tym poziomie musisz liczyc sie z pewnymi kompromisami. Poszukaj na alledrogo audiolaba 8000a - mozna trafic za 550-600 zl. Powinna byc znaczaca poprawa w kazdym zakresie w stosunku do ampli piano. Jesli nie przypadnie Ci do gustu bez problemu go odsprzedasz.

Edytowane przez ogorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham tych Quantum 603 i mają naprawdę straszne dziury w paśmie

Jak myślisz że w takiej kasie kupisz monitory z pełnym pasmem to się zdziwisz, kup sobie inne to żadnego basu nie uświadczysz :) Nie ma co się oszukiwać pełen dźwięk w tańszym wydaniu to tylko podłogówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak jeśli ma byc pełne pasmo to tylko podłogówki. Tylko nie do 14 metrów. Już wiem skąd ta przypadłość w Magnatach Po prostu metalowe membrany łatwo popadają w rezonans

 

No te audiolaby chodzą po 1500zł używane trochę drogo. Wiem że elektronika od Piano jest za słaba w ogóle Yamaha z Magnatami gra jakoś sucho technicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quantum 603 to w swojej klasie naprawde swietne kolumny. Juz nie moge czytac tego narzekania. Wydaj 10 razy tyle na kolumny to moze bedziesz zadowolony. Moze i one maja metalowe mebrany, ale sa napylane i zachowuja sie wogole inaczej od tych w serii 50x gdzie mamy do czynienia z golym aluminium.

Zamiast tak zrzedzic kup jakas inna elektronike i posluchaj sam. Nikt za ciebie tego nie zrobi. Do swojego brzmienia dochodzi sie na swoich bledach.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak jeśli ma byc pełne pasmo to tylko podłogówki. Tylko nie do 14 metrów. Już wiem skąd ta przypadłość w Magnatach Po prostu metalowe membrany łatwo popadają w rezonans

 

No te audiolaby chodzą po 1500zł używane trochę drogo. Wiem że elektronika od Piano jest za słaba w ogóle Yamaha z Magnatami gra jakoś sucho technicznie

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-audiolab-camtech-v100-i2248586523.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem że to dobre kolumny i nie marudzę tylko chcę uzyskać jakieś konkretne informacje. Jeśli chodzi o serię 500 to miałem kiedyś 503-trójki. i grały dobrze trochę jakby ostrzej, natomiast 603 są już łagodniejsze ale chyba dynamikę mają słabszą. Musze kupić jakiś wzmacniacz ale najpierw muszę sprzedać PianoCrafta i dołożyć parę groszy. Mam też ROTEL-a 04SE ale to też nie to czego oczekuję.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie. Mlodszy brat uzywa z Magnatami Quantum 506 i CD HK 970. Bardzo fajne dynamiczne granie, z dobra podstawa basowa, lekko wysunieta srednica i wysokie wygladzone, acz przy tym nie brakuje im blasku i rozdzielczosci.

Kupil na alledrogo za 599 zl. Wada jest jak juz wspominalem brak pilota no i uroda tez nie grzeszy. Niemniej to stara angielska produkcja nie jak obecne z chin.

 

Sam bylem posiadaczem tych kolumn, ktore graly z yamaha ax 396 i rzeczywiscie bylo niezbyt przyjemnie. Pozniej wymienilem yamahe na taniego lampiaka na EL 34 i tu juz byla przepas mimo prostej konstrukcji i orginalnych chinskich lampek w pre. Pozniej byly Quantumy 903 ale to juz uzupelnie inna klasa glosnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje Podłączyłem ROTELa i jest lepiej więcej średnicy i lepszy bas szybki i punktowy no i oczywiście rytm.Wydaje mi się że wewnętrzne okablowanie oehlbach zastosowane w Quantum 603 sprawia iż brzmienie jest suche i trochę takie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.