Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem 555 z amplitunerem kina domowego Denon 1911 i były takie sobie .Żadna rewelacja po mimo dobrej recenzji AV( oczywiście dobre na swoją cenę).

Natomiast 657 już po pierwszych taktach wiedziałem że będą moje .Po prawie roku ciągłych experymentów z ustawieniem i kablami oraz wyminą wzmacniaczy Acam alpha 7 i Marantz 7000 nadal mnie cieszą ale myślę już nad wyższym modelem.

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem 555 z amplitunerem kina domowego Denon 1911 i były takie sobie .Żadna rewelacja po mimo dobrej recenzji AV( oczywiście dobre na swoją cenę).

Natomiast 657 już po pierwszych taktach wiedziałem że będą moje .Po prawie roku ciągłych experymentów z ustawieniem i kablami oraz wyminą wzmacniaczy Acam alpha 7 i Marantz 7000 nadal mnie cieszą ale myślę już nad wyższym modelem.

 

Tak dla przypomnienia pisałem o różnicy po miedzy Quantum 555 a Quantum 657 .Między 655 a 657 różnica jest ale już nie tak duża .

Mimo wszystko dobrze jest samemu posłuchać Tobie taki rodzaj dźwięku wcale nie musi pasować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Byłem szczęsliwym posiadaczemo Quantum 507 , grały ze wzmacniaczem Struss S , CD - pioneera , kable audioqest podstawowe .

Sprzedałem koledze który jest zadowolony i popięty jest to pod Adio Analogua Puccini ,

Zamierzam zakupić 905-ki .

Ktoś opiszę rózniece ?podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam! Chciałbym zapisać się do klubu, kilka dni temu kupiłem kolumny magnat quantum 653. Póki co na razie grają na starej yamaszce ax700. Miałem rotela 930ax, niestety spaliła się końcówka mocy. No i właśnie będę szukał wzmaka do tych kolumn, używki w granicach 700 zł. Co byście polecili. Chciałbym aby dźwięk się trochę ocieplił. Myślałem o jakimś NAD-zie. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym zapisać się do klubu, kilka dni temu kupiłem kolumny magnat quantum 653. Póki co na razie grają na starej yamaszce ax700. Miałem rotela 930ax, niestety spaliła się końcówka mocy. No i właśnie będę szukał wzmaka do tych kolumn, używki w granicach 700 zł. Co byście polecili. Chciałbym aby dźwięk się trochę ocieplił. Myślałem o jakimś NAD-zie. Co wy na to?

Cześć Ja mam Magnat Quantum 603 w połączeniu z Rotelem 04 se i jest ok dużo lepiej niż z Yamahą Jeśli chodzi o NADa to sam chętnie bym posłuchał najlepiej z modelem 352 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzis dostalem odpowiedz od Elco exim. Pogielo ich z tymi cenami. Chca za glosnik razem z przesylka 520zł. Pfff. Juz se zalatwilem z Niemiec za 49 euro.

witam.

jestem nowy na forum, kupiłem używane kolumny magnat quanyum 603 i jeden z głośników niskotonowych nieprzyjemnie brzęczy przy określonych częstotliwościach.

mam pytanie do rafal735r ile koszował by taki głośnik załatwiony przez jego kolegę? czy może wymiana jest nie potrzebna, wystarczy jakaś naprawa w zakładzie?

dziękuje za podpowiedzi

Pozdrawiam

Wyszystkich Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam.

jestem nowy na forum, kupiłem używane kolumny magnat quanyum 603 i jeden z głośników niskotonowych nieprzyjemnie brzęczy przy określonych częstotliwościach.

mam pytanie do rafal735r ile koszował by taki głośnik załatwiony przez jego kolegę? czy może wymiana jest nie potrzebna, wystarczy jakaś naprawa w zakładzie?

dziękuje za podpowiedzi

Pozdrawiam

Wyszystkich Serdecznie

Jakby co pisz PW.

 

505 wydają się być lepiej wykonane chodzi o tył kolumn w porównaniu do 555 ale jak to sie ma do dzwięku?

Nie sluchalem tych 555, ale podobno to bardziej udana seria bez takich metalicznych nalecialosci. I widac ze w prasie tez zebrala lepsze noty niz 505 czy 507.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

jestem nowy na forum, kupiłem używane kolumny magnat quanyum 603 i jeden z głośników niskotonowych nieprzyjemnie brzęczy przy określonych częstotliwościach.

mam pytanie do rafal735r ile koszował by taki głośnik załatwiony przez jego kolegę? czy może wymiana jest nie potrzebna, wystarczy jakaś naprawa w zakładzie?

dziękuje za podpowiedzi

Pozdrawiam

Wyszystkich Serdecznie

 

Witam.

dostałem odpowiedź z Elco exim. chcą za taki głośnik 200 zł z przesyłką... ale dziwna soprawa po kilku dniach grania, głośnik przestał hałasować nic już w nim nie ociera, jest ok. czy taka zmiana jest możliwa? zobaczymy na jak długo...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje się po raz drugi na pokładzie klubu Magnata tym razem z Magnat Quantum 905.

Moje Quantumy 657 są do wzięcia .Mają trochę ponad rok .Bez śladów użytkowania żadnych rysek otarć itd .Oryginalne kartony gwarancja faktura itd.

Daj jakies foto. Jak wrazenia.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki dotrą w dopiero w środę .Na piątek wziąłem urlop żebym mógł na spokojnie sobie po testować.Żona w pracy chata wolna oj będzie się działo .W sobotę pewnie napiszę pierwsze wrażenia.

W sobotę byłem na Audio Show i największe rozczarowanie to nowe Sonus Faber Venere 2.5 napędzał je sprzęt za Bóg wie jakie pieniądze a one porostu zniknęły w tej sali dźwięk był porostu kiepski i nijaki .Cały czas próbuje sobie wmówić że sala była za duża chociaż taka raczej nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dotarły do mnie i pierwsze wrażenie potężne kartony jak by w środku były „estrdówki” a nie kolumny do domu. Po otwarciu kartonu wszystko wyjaśniło się w środku było po 8 cm styropianu z każdej strony .Od góry i od dołu nakładki z twardej gąbki.

Pomyślałem sobie skoro mają być takie dobre na katonach z każdej strony napisy HI –END to moim kolumnom dam fory .Moje quantum 657 są połączone po Bi-Wire nowe podłączyłem normalnie kablem na dwie żyły .No i było trochę słabo z basem. Podłączyłem szybko na Bi- wire było już trochę ale z każdym nagraniem rozkręcały się coraz bardziej. Dodatkowo poeksperymentowałem z ustawieniem dziś jest już miodzio.

W porównaniu do Q657 praktycznie wszystko jest na plus.Scena trochę szersza ale zdecydowanie głębiej. Stare o ile tak je można nazwać grały od kolumn w głąb te wychodzą lekko do przodu ale sięgają głębiej.Większa jest przestrzeń więcej powietrza .Instrumenty są chyba bardziej naturalne .Pojawiają się dźwięki których wcześniej nie było słuchać.Dźwięk jest czyściutki delikatny co nie znaczy że nie potrafią przywalić.Na razie jeszcze nie pojechałem z pokrętłem wyżej niż na 10-10.30 . Muszą się jeszcze na spokojnie wygrzać wygrzać .Z godziny na godzinę grają co raz lepiej.

Musze szczerze przyznać że nie było efektu WOW przy pierwszych taktach muzyki powiem więcej bas mnie rozczarował .Jednak będąc przyzwyczajony do moich kolumn z bardzo silnym basem trochę mi go zabrakło na początku .

Teraz po zmianie ustawienia i kabla jest dożo lepiej pod względem basu .Tutaj bas ma bardzo dobrą kontrolę .Puszczając np.Sade gdzie nagrania mają bardzo dużo basu nie udało mi się wydobyć z nich buczenia podkręcając bas na wzmacniaczu .Świetnie brzmi kontrabas u Diany Krall czy Patrycji Barber .Muzyka gitarowa np Satriani (Extremist )ma swój pazur ale Gitara Dominika Millera w Forth wall to jest to .

Przy Vaya con Dios ,które ma większość utworów z płyt Night Owls i Time File zrobione z pogłosem słucha się jak był grali w dużej hali a nie w salonie.

Nie ma w tych kolumnach efekciarstwa ale im więcej się słucha tym bardziej wciągają.Jak się już porządnie wygrzeją to naprawdę będzie super.

To jest całkiem inna kultura grania .Pewnie przy jeszcze lepszym wzmaku i CD-ku pokażą jeszcze więcej .

Zanim kupiłem te kolumny na E-geyu były piękne 907 za śmieszna cenę ale właściciel uparł się tylko na odbiór osobisty. Nie chciał ich wysłać kurierem nawet w Niemczech a co dopiero do polski nawet po wymianie kliku maili ale do Dortmundu to trochę daleko .Z reszta dość szybko znalazł się chętny na nie i wcale się nie dziwię .

 

Na szybko dorzuciłem dwie fotki co prawda nie najlepszej jakości ale coś tam widać .

http://www.audiostereo.pl/gallery/image/1030-magnat-657-i-905-przod/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym graja? Jesli kupiles nowe to potrzebuja troche czasu. No i seria 900 potrzebuje rowniez wiecej pradu takze wydajny pradowo wzamk jak najbardziej wskazany.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musze szczerze przyznać że nie było efektu WOW przy pierwszych taktach muzyki powiem więcej bas mnie rozczarował .Jednak będąc przyzwyczajony do moich kolumn z bardzo silnym basem trochę mi go zabrakło na początku .

 

Mialem na poczatku podobnie. Seria 900 powoli pokazuje na co ja stac. Nie robi wkolo siebie zadnego efekciarstwa jak JBL czy Klipsch.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
powiem więcej bas mnie rozczarował.

 

To jest referencyjna seria 90x; te kolumny zostały zaprojektowane by grać równo (+/- 1dB @ 60Hz - 20kHz), bez zniekształceń, czy podbarwień. Basu zawsze jest tyle, ile realizator zapisał na płycie (SA)CD ;)

 

Tak w ogóle to witam wszystkich użytkowników Magnata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.