Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Rafał

Różnice w jakości obudowy to nie tylko okleina...

Liczy się wnętrze i detale (sprawdź, które serie mają głośniki na odlewanych z metali lekkich koszach - a które z ABSu)

Teraz nawet w bardzo drogich glosnikach sa kosze z ABSu. W niczym to nie przeszkadza tym bardziej ze zazwyczaj kazdy jest podparty. Jesli chcodzi o skrzynie to chyba kazde Magnaty sa wykonane dobrze w stosunku do swojej ceny. Akurat na stolarke nie ma co narzekac. Procz tych oklein, ale to standard w tanich kolumnach. Dopiero od modeli 7xx zaczyna sie naturalny fornir.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

one ci ocieplą tylko że faktycznie zrobią sie kluchy a o to chyba nie chodzi dobrali w miare orginalne głośniki do tego pioneera żeby to grało dynamicznie itp... do takich magnatów trzeba duże pomieszczenie i najlepiej bardzo mocny (drogi) wzmacniacz wtedy poczujemy dzwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie co myslicie o połaczeniu q673 z mini wieżą pioneer xhm 71?

Czy ta wieżyczka da rade?

Chcę wymienić kolumny i zastanawiam się jak to się zgra?

 

Zagra bardzo dobrze, u mnie w sypialni gra x-hm81 ( wzmak ten sam co x-hm71 ) na stale z 603.

Porownywalem tez 653 i 673 - brzmienia bardzo podobne do 603. Nie gra ani cieplo, ani jaskrawie. Jest detal, jest przestrzen, bez podbic, nie meczy, a bas - kiedy potrzeba odzywa sie sprezyscie i nie lata po pokoju. Trzy warunki musza byc spelnione - regulacja tonow w pionierze na 0 i max polowa mocy jego wzmaka w uzyciu oraz kolumny min.0,4m od tylnej sciany i nie upchana ciasno.

 

Chodzi mi o to że tu na forum polecono mi kolumny które mają ocieplić, wyrównać elektronikę.

Niezbyt się znam na tym, i nie wiem czy te kloluny spełniają założenia.

 

Jesli miales na mysli X-HM71 to ten model jak i wyzszy nie graja jaskrawie. Graja neutralnie.

Natomiast w porownaniu do 20-sto i 30-sto letnich klockow graja rzeczywiscie inaczej.

Wszystko i tak jest kwestia gustu, musisz sam posluchac - innej rozsadnej drogi wyboru sprzetu nie ma.

 

one ci ocieplą tylko że faktycznie zrobią sie kluchy a o to chyba nie chodzi dobrali w miare orginalne głośniki do tego pioneera żeby to grało dynamicznie itp... do takich magnatów trzeba duże pomieszczenie i najlepiej bardzo mocny (drogi) wzmacniacz wtedy poczujemy dzwięk

 

bzdury

 

W cale nie trzeba drogiego wzmacniacza żeby je napędzić grałem na mocniejszych 657 + Marantrz 7000 i wystarczyło a nawet maił do nich za dużo mocy

 

nieliczny glos rozsadku na podstawie wlasnych doswiadczen !

 

Ogolnie ten pioneer pracuje w klasie D.

 

Bzdury - sugerujesz, ze klasa D to nie moze dobrze grac

 

Klasa pracy wzmacniacza nie ma nic wspolnego z jakoscia.

 

A dodatkowo w x-hm71 i x-hm81 sa bardzo dobre wzmacniacze w tej klasie mikrowiez. Polecam wlasne odsluchy i porownania kilku modeli. Nie ma jak praktyka, zamiast zaslyszanych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zwracam się do Was, drodzy Użytkownicy z uprzejmą prośbą o pomoc w doborze wzmacniacza do Magnat'ów Quantum 653. Nie jestem asem branży, sam wolałbym nie wychodzić "przed szereg". Uwielbiam słuchać muzyki (jeśli jest ku temu okazja) nawet po 5 godzin dziennie, a starej daty zestaw creative 2.1, tj "trzeszczące" satelity wraz z przeraźliwie dudniącym subwooferem nie jest szczytem moim audio-marzeń. Przeskok będzie zatem ogromny. Wybór padł na ww kolumny. Miałem okazję usłyszeć je podczas spaceru po markecie (nie wiem do jakiego sprzętu były wtedy podłączone, odsłuch nastąpił w dość ustronnym jak na market miejscu). Na tle konkurencji (JBL, Wharfedale, Monitor Audio BX2 - wcześniejszy faworyt) wypadły świetnie. W kategorii cenowej do 500zł/szt. według mnie najbardziej muzykalne, dynamiczne, cechujące się mocnym basem z dobrze słyszalnymi wyższymi partiami. Po prostu wzbudziły we mnie emocje.

Słucham dużo Rap'u (tu główne nastawienie na bas). Nie szufladkuję pozostałej sceny muzycznej, stąd chciałbym aby połączenie tych kolumn wraz z JAKIMŚ wzmacniaczem było w miarę możliwości "uniwersalne".

Zestaw używany będzie zarówno w pokoju o powierzchni 9 m/2 jak i 25 m/2.

Podłączany będzie do TV, Xbox'a, odtwarzacza blu-ray, mini wieży thomson cs140 itp, a w przyszłości do odtwarzacza CD z prawdziwego zdarzenia.

Zależy mi na jak najwyższej jakości dźwięku, dlatego wolę typowy wzmacniacz od amplitunera (choć jestem otwarty na propozycje).

Kwota jaką jestem w stanie przeznaczyć na sam wzmacniacz to maksymalnie 1300 - 1400 zł, choć wolałbym aby oscylowała bliżej 1000 zł. Bardzo proszę o propozycje sprzętu "marketowego". Odłożoną przeze mnie kwotę pieniędzy pochłonęły "zawiłości losu", dlatego zestaw w całości będę brał na raty, prawdopodobnie w Media Markt.

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Wszystkim melomanom życzę szczęśliwego Nowego Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.