Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Procab LS25 doszedł i nie widze roznicy w odsluchu na nim czy na kablu za 2zl za metr o srednicy 1.5mm :) widac, nie jestem kablarzem.

 

Mieszkam sobie i tak to wyglada wszystko na dzien dzisiejszy:

 

http://zapodaj.net/images/a9f8551c3f596.png

 

Kolumny jak przykazano po 50cm od scian, na kolcach. Na podlodze panele. I.... Dudni, dzwiek ogolnie jakby w pustym pokoju. Coz, nie moge powiedziec, ze mam zagracone bo salon w stylu dosyc nowoczesnym wiec praktycznie pusty :) Co teraz?

 

Gdzies czytalem, ze w takich pomieszczeniach bez dywanu to nie ma prawa wypalic. Kilka zdjec moge powiesic dodatkowo. Cos poradzicie?

 

Daje nowy link bo ten stary zablokowali ;/

 

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/ASKIP7ZIJU/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje nowy link bo ten stary zablokowali ;/

 

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/ASKIP7ZIJU/1.jpg

 

Dobra koniec alarmu, wszystkie teksty i opowiesci na temat kolumn okazaly sie marne :) ze jakies tam odleglosci od uszu, miedzy kolumnami i scianami. Kolumny najlepiej graja jak zwykle postawione w samym narozniku i skierowane do mnie. Jest git. W wiekszosci serwisow jest napisane, zeby dac z tylu troche miejsca na bas, najlepiej 50-70cm, ale u mnie to sie nie sprawdza. 70cm od sciany basu w ogole nie ma. Sofa, kilka zdjec na scianach i dudnienia nie ma. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mylisz sie kolego im lepszy wzmak do nich podepniemy tym zagrają lepiej, kupiłem je bo grają bardzo dobrze jak na swoją cene choć i tak sa drogie jak na takie miniaturki ale wyglądają tez swietnie, na poważnie zastanawiam sie nad kupnem denono pma 2020ae do nich moge go mieć w tej kwocie nowke. Tylko czyim on ich nie rozpirdzieli swoją mocą;)

 

Interesuje mnie tez nowy marantz pm7005 ma daca na pokładzie a cena sporo niższa i do tego jesze jakiś rabat, ale jeszcze go nie ma trzeba poczekać az będzie dostępny i go wypożyczyć. Swoją droga czy kolega słuchał magnatów quantum z marantzem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jak na membranie nie ma uszkodzen mechanicznych to spokojnie uznaja naprawe gwar. W serwisie w DE nie bawia sie w jakies przepychanki z klientami. Wymienia na nowy bez problemu. Kiedys wyslalem sowoje Quantum 507 na naprawe kopulki. Mialem tez pognieciony sredniotonowy, ale nic o nim nie wspominalem, wiadomo - uszkodzenie mechaniczne. A mimo to wymienili mi go na nowy.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na membranie nie ma uszkodzen mechanicznych to spokojnie uznaja naprawe gwar. W serwisie w DE nie bawia sie w jakies przepychanki z klientami. Wymienia na nowy bez problemu. Kiedys wyslalem sowoje Quantum 507 na naprawe kopulki. Mialem tez pognieciony sredniotonowy, ale nic o nim nie wspominalem, wiadomo - uszkodzenie mechaniczne. A mimo to wymienili mi go na nowy.

 

http://www.elcoexim.com.pl/serwis

 

To jest dokładnie ten serwis;] mam rozumieć z tego co piszą koszt przesyłki w obie strony jest dla mnie bezpłatny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wysylasz na gwar to chyba tak. Ale nie jestem pewny, ja chyba placilem za wys w jedna strone. Wysylasz im kolumny, a oni do Niemiec, potem chyba prosto z Niemiec jada do ciebie.

 

Kazali mi głosnik odesłać na koszt serwisu;]

Peknięcie ewidentnie na załamaniu membrany widac to od spodu wiec uznać musza;] choć i tak się dziwie ze z normalnego uzytkowania membrana pekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Dobry wieczór Panom - zgłaszam się do grona Magnatów ze świeżo zakupionym MC1. Na razie żadnych płytek SACD nie mam, ale zwykłe CD-audio przecież też jest świetne :). MC1 napędza trochę już wiekowe, ale bardzo zacne JM Lab Megane Carat.

Oprócz tego, że komplet gra wspaniale, muszę go wyróżnić za zdolność do kapitalnego grania na cichym poziomie - dla wartości 2 ja cały czas wszystko doskonale słyszę, przez co mam ochotę jeszcze ściszyć w obawie przed pobudzeniem Dzieci śpiących w pokoju obok. A tam, jak się okazuje - cisza... Po prostu bajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W tamtym tygodniu były dwie pary na Ebayu 908 jeden nawet zgadzał się wysłać do polski. Tylko dlatego ze kupiłem parę dni wcześniej dac-a nie stoją teraz u mnie .Jeszcze kiedyś je i tak dopadnę były wiśniowe przepiękny kolor i jedne bukowe .Tak jak pisze Rafał quantum 908 to do dużych pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu były dwie pary na Ebayu 908 jeden nawet zgadzał się wysłać do polski. Tylko dlatego ze kupiłem parę dni wcześniej dac-a nie stoją teraz u mnie .Jeszcze kiedyś je i tak dopadnę były wiśniowe przepiękny kolor i jedne bukowe .Tak jak pisze Rafał quantum 908 to do dużych pomieszczeń.

 

Witam

Dzięki za odpowiedź. Do poszukiwania 908 skłoniła mnie recenzja na audio.com.pl i korzystna obecnie cena, jeżeli się znajdzie odpowiednią ofertę oczywiście. Posiadam 605 ale szukam zestawu, który będzie lepiej kontrolował niskie tony w pomieszczeniu 22m. Nie znalazłem testów 907 i 905 nie wiem też jak te kolumny radzą sobie z basem i jaką mają charakterystykę. 908 wg. testu robią to naprawdę dobrze.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego metrazu to i 905 stykna lub 907. 908 beda za duze. 605 leja basem to fakt, w serii 900 jest zdecydowanie lepiej pod tym wzgledem. W sumie pod kazdym jest lepiej. Po drugie dobrze jest miec wzmacniacz z zapasem mocy.

 

Cześć

 

Mógłbyś proszę polecić dobry test 907 lub 905 ?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w Polskiej prasie. Kiedys widzialem cos z DE, ale dawno. Sa chyba jeszcze gdzies 903 ale nie jestem pewien. A po co ci ten test? Nic sie z niego nie dowiesz. 905 to konstrukcja dwu-drozna, spokojnie ogarnie 22m2. Chce sie swoich pozbywac, ale jeszcze nie mam nic nowego na oku. Moze w przyszlosci jak nie kupisz to sie dogadamy, z tym ze moje nie sa idealne wizualnie. Mam je juz ponad 4 lata i troche juz przeszły :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.