Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest tylko jedna lampka i gra jak na te pieniądze całkiem przyzwoicie.Słuchałem na nim kilka kawałków w nie najlepszych warunkach Media M.w Wawie . Moim zdaniem jeśli masz możliwości finansowe lepiej zapolować na używany M800 .Ostatnio był na allegro w kwietniu.Na Egeyu są dość często.

za 667.20 eu masz cały zestaw plus kolumny

http://www.ebay.de/itm/Magnat-Music-System-400-inkl-Vector-203-schwarz-Paar-/330923198645?pt=DE_TV_Video_Audio_HiFi_Systeme_Kombinationen&hash=item4d0c8f48b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegow. Przewertowalem starsze odpowiedzi i nic co by mnie poratowalo nie znalazlem wiec postanowilem zwrocic sie z prosba o udzielenie porady. Ostatnio trafila mi sie okazja i kupilem za dobre pieniadze nowe glosniki Magnat quantum 655. Szukamukam teraz do nich elektroniki. Bedzie to wzmacniacz (slucham tylko muzyki). Jako odtwarzacz chcialbym kupic odtwarzacz sieciowy Marantz NA7004 gdyz zalezy mi na radiu internetowym i wejsciu pod ipada wiec raczej decyzja na ten odtwarzacz padnie. Zostaje jeszcze wzmacniacz. Nie mam kompletnie zielonego pojecia co tu dobrac. Wstepnie zastanawiam sie nad jakims Pioneer 'em moze A-30-K badz do kompletu Marantz PM6004. Pioneer tanszy. Jesli warto inwestowac w drozszy gdysz jakosc dzwieku jest znaczna to ok.. Moze ktos ma wogole inny lepszy pomysl. Nie mam mozliwosci odsluchu a od opini i setki wypowiedzi w internecie to mozna tylko zwariowac heh. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w następującym temacie. Zastanawiam się jaka jest różnica między kolumnami Magnata quantum 655 i 675. Z tego co widzę różnią się tylko nieco wymiarami - 655 jest niższa o 8,5 cm od modelu 675. Pytanie tylko, czy na tym różnice się kończą, czy może mają też inne "bebechy"... I czy grają podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w następującym temacie. Zastanawiam się jaka jest różnica między kolumnami Magnata quantum 655 i 675. Z tego co widzę różnią się tylko nieco wymiarami - 655 jest niższa o 8,5 cm od modelu 675. Pytanie tylko, czy na tym różnice się kończą, czy może mają też inne "bebechy"... I czy grają podobnie?

Prosiłbym o pomoc w następującym temacie. Zastanawiam się jaka jest różnica między kolumnami Magnata quantum 655 i 675. Z tego co widzę różnią się tylko nieco wymiarami - 655 jest niższa o 8,5 cm od modelu 675. Pytanie tylko, czy na tym różnice się kończą, czy może mają też inne "bebechy"... I czy grają podobnie?

Pewnie jakas kosmetyka.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o pomoc w następującym temacie. Zastanawiam się jaka jest różnica między kolumnami Magnata quantum 655 i 675. Z tego co widzę różnią się tylko nieco wymiarami - 655 jest niższa o 8,5 cm od modelu 675. Pytanie tylko, czy na tym różnice się kończą, czy może mają też inne "bebechy"... I czy grają podobnie?

 

Z tego co się dowiedziałem, w 675 został wsadzony inny głośnik wysokotonowy. Podobno w modelu 655 przy większej mocy potrafił się spalić. Sam sobie odpowiedziałem. :D

 

Słuchałem modelu 675 na amplitunerze Onkyo tx-8050 i powiem szczerze, że nie byłem zachwycony. Jak dla mnie dźwięk był trochę przymulony, chociaż Onkyo uchodzi za jasno grające. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że elektronika i kolumny typu Diora, Tonsil sprzed 15-20 lat gra o niebo lepiej niż współczesna budżetówka. Widać teraz robią chłam i pewnie może dopiero hi-end za 50 tysięcy wzwyż gra dobrze...? Jeżeli tak, to wniosek z tego taki, że 15-20 lat temu hi-end każdy miał w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jedna z opinii na temat tego onkyo zamieszczona na ceneo.pl

 

"Wygląd taki se. Fukcje jakich nie daje żaden inny ampli. Gra tak se. Raczej kiepsko biorąc pod uwagę jego obecna cenę.Fajnie ze ma optyki , USB i radio internetowe tyle ze na co mi to skoro gra jak wzmacniacz za 1000zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że elektronika i kolumny typu Diora, Tonsil sprzed 15-20 lat gra o niebo lepiej

Nasłuchałeś się dawniej altusa/altona więc magnat nie dla ciebie :-) Ze współczesnych pomyśl o firmie Klipsch, ona "wali" wysokimi w najbardziej zbliżony sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się nasłuchałem, co nie zmienia faktu, że teraz robią niezły chłam, zresztą jak wszędzie w każdej dziedzinie. Faktem jest również to, że te altusy i altony GRAŁY, czego o współczesnych kolumnach budżetowych powiedzieć się nie da.

 

Biorąc pod uwagę moje preferencje muzyczne, czyli rock-metal, oraz powszechne opinie panujące w necie, dochodzę do wniosku, że właśnie Klipsch i ewentualnie Paradigm może będą w stanie zagrać tak, jakbym chciał, bez zbędnej "zamuły"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conni masz skrzywiony swiato poglad. Cale zycie sluchales skrzeczących Dior, Tonsili itp. Zapewne rowniez na jakims EQ. To byla koniecznosc i ikona dobrego sprzetu. Sam zaczynalem od Diory kilka lat temu i szybko z niej wyroslem. Tacy sa juz ludzie. Dla niektorych musi buczec bas i skrzeczec gora zeby uznali ze fajnie gra.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie skrzeczało, ale grało. I to dużo przyjemniej niż to co mamy teraz. Oczywiście, że ma być nisko schodzący bas i przejrzysta góra, czyli ma być wyraziście. Sorry, ale zupełnie nie przemawia do mnie zamulony dźwięk jak "z kibla". Nie lubię jak kolumny przykryte są niewidocznym kocem - dla mnie wszystkie te kolumny grają tak, jakby bas miał się zaraz udusić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy się mylą, to pewnie ja również. Ale naprawdę potrafię zrozumieć, że są i tacy, którym tego typu 'zamulony' dźwięk się podoba. Ja tylko napisałem, że się do nich nie zaliczam. Gdybym miał tego słuchać na co dzień, to razem z takimi kolumnami, sam bym się udusił... Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Conni strzelił focha .

Ja tam lubiłem dźwięk swoich zamulonych Magnatów 657 jeszcze bardziej lubię moje 905 . Też miałem Tonsile teraz nawet nie pamiętam jaki to był model (to było daaaaawno daaawno temu) ale fajnie grały z unitrą 8010 i winyle puszczane z Daniela Fonica .(winyle mam do tej pory ) z gramofonu nic nie zostało.

Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Normalne kable bo ja mam 1,5mm jakies ze sklepu pod blokiem i trzeszczy czasami glosnik lewy.. Kiedys mi Rafal juz podpowiadal moonwalki, przeszukalem temat i znalazlem ich nazwe, ale w zadnym sklepie/allegro nie moge znalezc ;/ poprosze linka bez swirowania i kupuje ;) fajnie jakby mialy gotowe zakonczenia te do kolumn bo sam nie mam sprzetu do zarabiania :) zdaje sie na Was :)

Edytowane przez ChriS89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to tak jak pisalem jakis rok temu, w koncu nowe mieszkanie :) bralbym te kable w ciemno bo dobrze polecasz, ale maja krotkie kable wiec wpierw spytam jak rozstawic kolumny gdyz dosyc nietypowe mieszkanie:

 

https://picasaweb.google.com/111859760915061741375/Integra8850Quantum605?authkey=Gv1sRgCKf05-b4iICGogE

 

Plan mieszkania oraz kilka ponumerowanych fotek, na zielono kanapa, kolumny i tv ( czekam na korekte ;) skapniecie sie o co chodzi ;) jesli ma tak zostac to 1,5m styka. Ale watpie, lewy glosnik bedzie zbyt schowany, oczywiscie drzwi zawsze zamkniete przy odsluchu. Brak planu na ten salon, moge przestawic tv jak i kanape.. Cokolwiek wymyslicie do dobrego kina. Sam salon jakos 24m2, z kuchnia 30m2. Kuchnia otwarta na salon oddzielona sciana. W kuchni i salonie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze masz pokoj laczony z kuchnią wiec ciezko tu cos innego wymyslic. I tak chyba kolumna jedna bedzie stala w przejściu jezeli dobrze rozumiem. Jedyne lepsze rozwiazanie jakie mi przychodzi do glowy to zamienic miejscami kanape ze sprzetem, a puste miejsce za drzwiamy wypelnic jakas lampa podłogową wtedy kanapa bedzie wystawac na przejscie do kuchni, a nie kolumna. Bezpieczniej i wygodniej moim zdaniem. Soncznie tez powinno byc nieco lepiej, bo kolumny nie lubią kątów.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.