Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już wcześniej pisałem, ale napiszę trochę o magantach 653, które mam od grudnia 2011.

Kilka dni temu zmieniłem mieszkanie i moje magnaty quantum 653 stoją teraz w innym pomieszczeniu - prostokąt 22 m. Poprzedni pokój też prostokąt, ale 18m. Chociaż teraz magnaty stoja na szafce rtv w szerokości ok. 160 cm, to jednak muszę przyznać, że brzmienie w nowym miejscu zadziwiło mnie i to bardzo pozytywnie. Przede wszystkim nastąpiła znaczna poprawa pasma na skrajach zakresu, jest więcej szczegółu w górze, bas schodzi niżej i jest lepsza dynamika. W poprzednim pokoju na ścianach była gruba tapeta, teraz są "gołe" ściany, tj. tylko farba.Kolumny stoją też dalej od ściany - tyły tak ok. 40 cm. Te magnaty są wymagające jeśli chodzi o ustawienie, natomiast przy odnalezieniu dobrej konfiguracji grają bardzo przyjemie. Wydaje mie się też, że duże znaczenie ma moc wzmacniacza, na pewno potrzebują dużo prądu. Ja je napędzam amplitunerem stereo Yamaha RX 797 2x100W i wydaje mi się, że można było by jeszcze lepiej mocniejszym wzmacniaczem. Podłączenie tych kolumn do systemów miniwieży o mocy powiedzmy 2x30 czy nawet 2x50 W chyba nie pozwoli im zagrać w pełni możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A ja poszukuje wzmacniacz do Magnat Quantum 655. Grały u mnie troche z HK980, niestety strasznie na nich drapią uszy a basu jest o wiele za dużo (chociaż z drugiej strony stoja w pokoju 14m2. Patrzyłem i te Maratz'e 7200 mozna dostac za ok 900 zł. Jednak z tego co mi wiadomo 605 a 655 to zupełnie co innego. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hk 980 + magnat monitor 1000 następnie pianocraft e410 + magnat monitor 1000

i co - po pierwsze magnaty od początku wydały mi się kiepskie na całej lini po 2 próbowałem ich z pioneeerem a209r nast,ępnie ampli pioneer vsx 815 i następnie hk 980 na koniec pianocraft e410 według mnie najlepiej zagrały z ampli pionka ale niestety przy większym poziomie głośności sie wyłaczał hk 980 przymula jak trzeba z nimi pianocraft szybszy aczkolwiek płytszy bas i do tego można smażyć jajecznice na PC po 15 minutach grania a głośność na 12 ej z tym że już wtedy ta miniwieża grała bardzo głośno (byłem w szoku że ta wieżyczka pokonała hk 970 jakością brzmieienia a i mocą nie odbiegała od kordona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Quantum 905 w swietnym kolorze. Chetnie zamienil bym sie za swoje Bukowe:

 

http://allegro.pl/magnat-quantum-905-wysylka-gratis-i2520426376.html

 

Smieszny opis:

"UWAGA Kolumny w tym samym kolorze lecz różnią się wyglądem słojów drewna."

 

Skoro to naturalny fornir to jak maja byc identyczne.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://allegro.pl/magnat-quantum-905-wysylka-gratis-i2520426376.html

 

Smieszny opis:

"UWAGA Kolumny w tym samym kolorze lecz różnią się wyglądem słojów drewna."

 

Skoro to naturalny fornir to jak maja byc identyczne.

 

Jedna z kolumn nie ma tabliczki znamionowej, więc mogą nie być parowane...

Też się nimi zainteresowałem ale za bardzo "kombinowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za ta kase ja bym bral. Za swoje bukowe z wcisnieta kopulka dalem chyba jakos 2300zl. Widac tez ze jedna ma jakies szare zawieszenie, moze brudne, albo jakis grzyb jak gdzies dlugo staly.

 

Te sa kombinowane:

http://allegro.pl/magnat-quantum-905-wysylka-gratis-i2520426527.html

 

Trzeba bylo by obie okleic czarna okleina i pomalowac na nowo fronty u jakiegos lakiernika na czarno:)

 

Widze jeszcze zajechane 705:

http://allegro.pl/magnat-quantum-705-wysylka-gratis-i2524841029.html

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.