Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę jeszcze raz przeczytajcie co napisałem o magantach 653. Płasko było na początku, zaraz po podłączeniu kolumn do amplitunera, później coraz lepiej. Nie zgodzę się z Rafałem, że pod tą yamahą 797 wszystko gra płasko, myślę, że jest to dobry wzmacniacz.

Wracając do magantów - nigdzie nie napisałem, że brakuje im dynamiki, ba, nawet jest jej więcej niż w podłogówkach tonsila. I jeszcze raz powtarzam - scena i przestrzeń jest lepsza wg mnie w magnatach niż w tonsilach. Musicie też wziąć poprawkę na to, że tonsile miałem po pierwsze - ustawione porządnie na kolcach, a po drugie - zmienione były w nich elementy w zwrotnicy i grały naprawdę dobrze. Teraz po prostu muszę się "przestawić" na nieco inne brzmienie magnatów, ale jek już napisałem - takie jak w magnatach nieco konturowe bardzo mi odpowiada. Może właśnie tonsile były zbyt jasne na górze pasma i dlatego magnaty wydają się tu oszczędniejsze. Teraz przynjamniej spokojnie mogę słuchać muzyki w trybie pure direct i kolumny nie jazgoczą, przy tonsilach w tym trybie czasem było nie do zniesienia, zwłaszcza przy gorzej zrealizowanej płycie czy mp3. Wracając jeszcze do dynamiki - mimo, że tonsile były podłogówkami, to wydaje mi się, że z magnatów przy głośniejszym odsłuchu będzie bardziej potężny dźwięk. Także podoba mi się dźwięk magnatów w niskich rejestrach - szukałem takich monitorów, do których zbędny będzie subwofer i magnaty mi to zapewniają. Oczywiscie nie zastąpią zupełnie subwofera, ale schodzą na tyle nisko, że go nie potrzebuję jako wsparcia do muzyki w strereo.

Jeszcze raz podkreślam, że musicie potraktować mój opis magantów jako niepełny, gdyż nie są ustawione we właściwy sposób. Marek76 proponuję mimo wszystko ich przesłuchać z twoim denonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tak jest, ale jak na moje budżetowe potrzeby jest wystarczjący. Zawwsze zależy z czym porównamy, przy czym mam na myśli sprzęt nowy, a nie używki.

 

Rosim, nie przejmuj sie opiniami "znafcow". Oni wiedza lepiej, no bo jakto zeby calkiem nowy wzmacniacz renomowanego producenta - majacy zreszta doskonala opinie na forach zagranicznych - smial lepiej grac od ich co najmniej 10-cio letnich sprzetow kupionych na allegro, czesto po reanimacji. Kieruj sie zasada - podoba ci sie brzmienie, to ignoruj zazdrosnikow.

Tym co wiedza lepiej i zazdrosnikom w nowym roku 2012 zycze tolerancji !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt niczego nie zazdrości, a li tylko próbuje pomóc. Niestety ten ampli yamahy to słaby jest ale Ty wiedzieć tego nie możesz boś niewiele słyszał.

A w cenie takiej nowej yamahy to można już przyzwoity piecyk kupić i nie musi być Ci on 10 cio letni, a gdyby nawet to i tak zagra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat quantum 653 rozwijają skrzydła. Wczoraj przypadkowo przesłuchałem płytę Marcina Wyrostka (akordeon + sekcja + skrzypce i czasem fortepian). Oj, jak to zabrzmiało!!! Już chyba wiem, na czym polegał mój problem - tonsile były po prostu krzykliwe, w magnatach góra jest lepiej kontolowana i jest jej tyle, ile potrzeba, przynjamniej nie ma "jazgotu", spokojnie mogę przełączać na tryb "pure direct".

Proszę jeszcze o jedno, nie piszmy tutaj o wyższości wzmacaniacza nad amplitunerem lub sprzętu nowego nad używanym, bo to jest wątek o magnatach i na tej firmie sie skupmy. Ja nadal "wygrzewam" swoje magnaty, które codziennie zaskakują mnie, oczywiście pozytywnie.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosim, nie przejmuj sie opiniami "znafcow". Oni wiedza lepiej, no bo jakto zeby calkiem nowy wzmacniacz renomowanego producenta - majacy zreszta doskonala opinie na forach zagranicznych - smial lepiej grac od ich co najmniej 10-cio letnich sprzetow kupionych na allegro,

Widac kolego ze musisz sie jeszcze troche nauczyc. To ze cos zdobylo jakas nagrode czy bylo gdzies chwalone to nic nie znaczy. Ten ampli kosztowal niecale 2tys zł. Moze w swoim przedziale, czyli wsrod ampli stereo jest dobry, ale nic pozatym. Wiesz jaki wzmacniacz 10-cio letni mozna kupic za niecale 2tys zł? Nie wiesz? To ja ci powiem. Taki wzmacniacz znajda na dzien dobry taka Yamahe i wypluwa po kilku minutach.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę niebawem kupić kolumny mój wybór padł na głośniki magnat quantum 655, do nich chcę kupić aplituner stereo Onkyo TX-8050. W związku z tym mam pytania:

Czy te kolumny będą dobrze współpracować z tym ampli?

słucham głównie rock i metalu, czy te kolumny dobrze zagrają taką muzykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie

Moje Quantumy 657 teraz chodzą z Arcam Alpha 7 .W takim układzie szczególnie kochają się z gitarą akustyczną lub akustyczną z prztwornikiem czuć w powietrzu drżenie kazdej struny.Z denonem 1911 (ampli tuner) też jest dobrze szczgólnie w bi-amplingu jak głośnik basowy dostaje swoją działkę prądu.

Ale to zależy co sam lubisz i jakiej muzy słuchasz .Wielkość pomieszczenia i kilka innych detali .

 

Na poczatek uzbrój się w cierpliwość bo one jka jak wino z czasem robia sie coraz lepsze.

Mam pytanie z czym teraz one grają lub będą grały u ciebie ?

Z czym wygrały kiedy je porównywałeś przed zakupem ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem Magnat Quantum 657 (wersja mocca wlasnie je zamowielm) i ciekawy jestem jaki wzmak pozwoli mi rozwinac w pelni mozliwosci tych kolumn?? moze ktos pomoze? I z checia dolacze do klubu szczesliwych posiadaczy marki Magnat.

Ile masz na wzmacniacz przedewszystkim.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem od jakiegoś czasu posiadaczem Quantum 657 (monitory q653 i centralny g63), napędzam to Denonem 1911. Bardzo mi odpowiada to zestawienie jeśli chodzi o materiały VIDEO. W kinie domowym jest świetnie!!! Czegoś mi brakuje jeśli chodzi o muzykę (słucham mniej niż oglądam). Może jakieś rady od klubowiczów odnośnie konfiguracji takiego zestawienia do słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o przyjęcie do klubu, najlepszej firmy Magnat:)

Po trzyletnim użytkowaniu najniższej serii monitor 880, zafundowałem sobie Quantum 655, myślałem o 657 ale 17m2 to jednak trochę za mało. Wrażenia to przede wszystkim bardzo równy dźwięk, doszły mocne tony średnie,bas niższy ale pojawiający się tylko w momentach w których powinien być, co mnie zdziwiło bo w monitorach bas nie schodził z pierwszego planu, poczułem się jakbym nie miał magnatów :) Pojawiła się niesamowita przestrzeń i świetna stereofonia, która w monitorach nie istniała.

W różnorodnej muzyce której słucham sprawdzają się wyśmienicie, ale dla wielbicieli dźwięku subowo-samochodowego do imprez w stylu techno,trance czy nawet mocnego metalu lepsze moim zdaniem będą supreme 1000, 2000 bo oferują wprawdzie wyższy ale i bardziej odczuwalny bas, a Quantumy 655 grają zbyt mocną średnicą, chyba że się wygrzeją i charakter dźwięku się zmieni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz dopiero w planach, na razie amplituner Onkyo TX-SR504 od kina:) dźwięk jak dla mnie, naprawdę z niego w porządku. Nie jestem bardzo wymagający skoro usłyszałem teraz co to scena i przestrzeń :) Wzmacniacz niestety raczej tylko nowy, będę musiał czegoś posłuchać bo nie bardzo wiem co teraz ciepło gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, stereo przede wszystkim z PC, i PS3 - nie mam żadnego porządnego CD - też przydałaby się jakaś inwestycja. W najbliższych dniach potestuje te kolumny na starej YAMAHA AX700.

Zobaczę czy będzie jakaś różnica.

W dźwięku stereo brakuje mi przestrzeni, no i bas, myślę że jest go troszeczkę mało.

Słuchałem u kolegi muzyki różnej - kolumny Akustik ze wzmacniaczem stereo (nie pamiętam producenta) ---- po prostu zastrzeliło mnie to, do tego chce zmierzać jeśli chodzi o mój zestaw (mam oczywiście świadomość że moge tego nigdy nie znaleźć).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich ustawień używasz na tym denonie ręcznych czy automatycznego strojenia Audysey?

Jestem trochę zdziwony że na 17m2 masz mało basu .

napisz jakie masz ustawienia w denonie .

jak masz ustawione kolumny

jakich uzywasz do nich kabli

no i czego słuchasz.

Po za tym kolumny muszą sę trochę wygrażać .

U mnie napradę czuć jak kanapa trzęsie od basu nawet jak głośno nie słucham .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UstawieniA ręczne. Audyssey próbowałem, ale zresetowałem DENONA, nie podobało się.

W pokoju trochę więcej niż 17m2, tak myślę że ze 22m2, nie w prostokącie, ze skosem dachowym (te rzeczy pewnie też mają wpływ).

Kable mam dobre, nie pamiętam producenta, ale pamiętam że nie były tanie, więc dedukuje nie tanie --- zatem niezłe (kupione w sklepie ze sprzętem audio więc myślę że nikt mnie nie naciągnął za bardzo).

Muzyka różna, kanapa też mi się trzęsła jak w ustawieniach dodałem basu, ale wtedy też bardzo buczało - więc to nie to.

Kolumny się wygrzały, bo mam je gdzieś od około pół roku.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie dostalem moje Magnaty Quantum :) i wykonuje pierwsze odsluchy. Przestrzen jest naprawde bogata. Bas dobry ale nie powalajacy. Narazie jestem bardzo zadowolony. Muzyka nabrala nowego znaczenia. Mam tylko male pytanie ile kolcow jest w zestawie? ja dostalem 4. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.