Skocz do zawartości
IGNORED

Phast i konfiguracje


caleb66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do JuG

 

 

Pewnego razu kupowałem w partsconnexion trochę elektroniki na prawie 2000zł... a jak przyszła paczka to widniała na paczce faktura na 40$ :-) A prawdziwą fakturę przesyłaja na e-meil...

Ci ludzie z partconnexion wiedzą co robią... nic nie zapłaciłem w UC... żadnego cła darmozjadom...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zurek

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ci ludzie z partconnexion wiedzą co robią...

 

Wiem o tym. :) Ostatnio kupiłem tam nietanie Duelund'y CAST, rezystory, przewody, ... Miałem to po 4 (czterech!) dniach na biurku. Ale... Jeżeli przesyłka będzie np. ciężka, to może zainteresować celników, którym będziesz musiał przedstawić dowód zapłaty. Teraz mam taką sytuację z przesyłką z Hong-Kongu, na której jest napisana wartość 25$ ale która waży 2 kg. Dowalą teraz VAT i cło od prawdziwej wartości na rachunku z PayPal. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Dynaudio do lampy i odwrotnie lampy do Dynaudio. Zgrać zagra ale jedno i drugie nie rozwinie skrzydeł. Próbowałem takiego małżeństwa wprawdzie inne Dynaudio i inna lampa, ale cudów niema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak. Wprawdzie to już wytarty frazes. Ale niestety. No chyba że bardzo mocna lampa, nie jestem pewien ale chyba w Nautilusie łączyli Dynaudio z Ayonem na KT88 co z tego wyszło nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paweljazz

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na 6sl7 metal base ruskie z Ebaya - wskoczą w miejsce Philipsa 6188 - ciekaw jestem jakie to wniesie zmiany.

Dojechały ruskie metal base 6N9S. Wsadziłem je w miejsce wspomnianych Philipsów - zmiana jest pozytywna szczególnie w górnym paśmie - znacznie bardziej rozciągnięte i czystsze. Możliwe, że Philipsy były już zużyte. U mnie grają w komplecie z również ruskimi metal base 6N8S. Wszystkie z lat 50-tych. Zastanawiam się czy nie zbocznikować kondensatorów w preampie i końcówce vishayem 1837 - w necie jest recenzja kondów na humble homemade hifi, w której gość je strasznie zachwala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MarcinT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Właśnie się pojawiły na HFC :)

 

Fajnie, z dostawą wychodzi nawet taniej niż bezpośrednio od Chrisa. I bez ryzyka oclenia. Tylko nie piszą z jaką precyzją są sparowane. W VH Audio można wybrać za dopłatą 2%, 1% oraz 0,5%. Wybrałem 0,5%. Tylko czy to ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, to są pary.

 

Chcesz w ciemno wszędzie teflon wstawić? Śmiałek z Ciebie. :)

Chyba tylko wtedy tak naprawdę usłyszy ten teflon :-) ale fakt, że to pójście po bandzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma ale czy jesteśmy to w stanie usłyszeć? :)

 

Martwi mnie tylko stok V-capów u angoli. Mają tylko 5szt 300V i 5szt.600V.

 

Ja potrzebuję 6 sztuk.

No chyba, że do końcówek wezmę 600V a do DACa 300V.

 

A czemu do końcówek nie weźmiesz też na 300V?

Ja obliczyłem, że mimo wszystko z USA wyjdzie taniej.

Czekam jak wypadną w koncówkach robionych dla JuG, ale nie powiem, że napalony jestem na te V-Capy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zwykłybanan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

A czemu do końcówek nie weźmiesz też na 300V?

Bo obecnie mam wsadzone na 1200V :)

Ale nie będę się upierał ;)

 

Ja obliczyłem, że mimo wszystko z USA wyjdzie taniej.

Liczyłeś z cłem i VATem?

 

Czekam jak wypadną w koncówkach robionych dla JuG

Też chciałem czekać ale w sumie to nic nie da. Przecież to będzie i tak inna konfiguracja i nigdy nie będziesz wiedział czy to kondy inaczej grają czy cokolwiek innego. Nie ma lekko - trzeba samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja obliczyłem, że mimo wszystko z USA wyjdzie taniej.

 

Jak to obliczyłeś?

 

Kupiłem w Stanach w VH Audio dwie sztuki 0,22/300V/0,5%. Zapłaciłem za nie z dostawą $225.79 (742,49 zł). Cła i VAT na szczęście nie płaciłem. Na HFC za parę 0,22/300V z dostawą życzą £123.05 (x5,1=627,56 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mozecie co napisac o monosach na 6n6p i ecc83? Jak sie maja do Anniversary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechały ruskie metal base 6N9S. Wsadziłem je w miejsce wspomnianych Philipsów - zmiana jest pozytywna szczególnie w górnym paśmie - znacznie bardziej rozciągnięte i czystsze. Możliwe, że Philipsy były już zużyte. U mnie grają w komplecie z również ruskimi metal base 6N8S. Wszystkie z lat 50-tych. Zastanawiam się czy nie zbocznikować kondensatorów w preampie i końcówce vishayem 1837 - w necie jest recenzja kondów na humble homemade hifi, w której gość je strasznie zachwala.

Pocwiczylem troche bocznikowanie. U mnie wnioski nastepujace: w tweeterze zbocznikowanie mundorfa supreme daje wieksza otwartosc gory bez ostrosci, boczniki w koncowce i preampie niewiele wnosza. Macie doswiadczenie z bocznikowaniem innymi kondensatorami np. FT-3?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Nie bedzie mnie w kraju a jeszcze mam jedna koncowke do sprzedania, do tego bede mieszkal u kolegi co ma juz zlozony porzadny system, wiec dam rade;) Ale rozwazalem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej!

 

Dawno się nie odzywałem, bo albo praca albo sezon motocyklowy :)

 

Ale już jesień, czas pomyśleć o nowej lampce na zimę. Jak wiecie (albo nie) mam dwa Phast'y: jeden to integra PP na 6L6 - służy mi jako główny wzmacniacz a drugi, gabarytowo mniejszy SE 6V6 (jakoś lubię te lampy) - tego wzmacniacza używam (2xw roku) jako wzmacniacza słuchawkowego lub głównego, gdy mam ochotę na brzmienie kameralne. Z obu jestem bardzo zadowolony.

 

I teraz tak. Jak pisałem, kupiłem Audiolaba 8200CDQ. Gra tak dobrze, że wszystkie inne, dotychczasowe źródła, spakowały się do pudełka i wyjeżdżają na zawsze. 8200 na 100% zostanie ze mną.

Ten Audiolab CDQ ma ciekawą cechę, otóż to pierwsze CD z zamontowanym porządnym przedwzmacniaczem .

 

A zatem rodzi się rozterka:

1. Pozostać z tym co mam (gra fajnie)

2. Zmienić integrę na pre i końcówkę np. na diabełkach (coś jak u Starego Audiofila)

3. zmienić integrę na inną integrę np. na diabełkach (ot tak, dla odświeżenia systemu)

4. kupić monobloki i spiąć to z tym pre Audiolaba

5. olać pre audiolaba i kupić pre i monobloki Phasta

 

Co radzicie?

 

Ps.

Tylko nie pisać mi tu źle o Audiolabie. Gdybym go nie słuchał, to by mi wisiało, ale właśnie go słucham i to z otwartą gębą, dlatego nie dam na niego złego słowa powiedzieć, bo słyszę co potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Therion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integrę na diabełkach wykreśl z listy.

Jeszcze nie wyszła a już do wykreślennia? Masz na myśli tą nową nad którą pracował ostatnio Wołodja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ze dwa miesiące.

Będę testował nowe pre od Phasta. Zapowiada się interesująco.

 

Integrę na diabełkach wykreśl z listy.

 

Monobloki czy końcówka najlepiej zagra z fabrycznym pre.

 

 

Asz się rozpisałeś!

 

Rozumiem, że wg Ciebie, monobloki to jedyny słuszny kierunek?

 

Nie jestem przekonany, czy w swoim pokoju o niezbyt poprawnej akustyce to docenię. Poza tym u mnie audio stoi w najbardziej reprezentacyjnym miejscu, dlatego musi fajnie grać ale i ładnie wyglądać. Integra wygląda super. Monobloki... nie wiem czy chcę iść w tym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Wcale nie namawiam na monobloki.

Końcówka Anniversary też gra super.

 

Jeśli zależy Ci na super dobrym to wiem, że za niedługo będzie dopasione Retro do wzięcia.

 

Tak czy siak (czy monobloki, końcówka, Retro) preamp będzie potrzebny bo nie sądzę, żeby cyfrowa regulacja w Audiolabie wyciągnęła z Phasta nawet połowę możliwości.

Integra to też jakaś opcja ale jeśli chodzi o PP.

SE na 6c33c gra wybitnie jako dzielony. Integra na tych lampach nie należała do mistrzów świata.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monobloki czy końcówka najlepiej zagra z fabrycznym pre.

z czego wnosisz? z jakimi innymi pre probowales?

 

Będę testował nowe pre od Phasta. Zapowiada się interesująco

jakie sa najwieksze roznice miedzy tym - powiedzmy - z przed 2-3 lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

z czego wnosisz? z jakimi innymi pre probowales?

BAT VK30, BAT VK-30SE, AR LS26, AR LS27, AR Ref 3, Mac (nie pamiętam modelu - SA będzie wiedział).

Oczywiście nie twierdzę, że preamp Phasta za 1000$ jest lepszy od powyższych.

Twierdzę jedynie, że różnice w zestawieniu z końcówką Phasta były tak płytkie, że absolutnie nie tłumaczyły tak gigantycznej dopłaty.

Zestawieniu firmowemu pre-końcówka (monoblok) niczego nie brakuje.

 

jakie sa najwieksze roznice miedzy tym - powiedzmy - z przed 2-3 lat?

 

Kompletnie zmieniony układ. Drabinka rezystorowa z servem w miejsce Alpsa, możliwość wysterowania dwóch końcówek mocy dla układu aktywnego, wyjście pasywne no i oczywiście w wersji Limited będą użyte możliwie najlepsze dostępne elementy.

A czy to zagra - zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jaka bedzie cena calosci w wersji lux i zwyklej. bo faktycznie 1000baksow jakie kosztowala poprzednia wersja to bylo niewiele. dobra drabinka z serwo to juz jest niemaly koszt.

ale jesli nie przegna z cena to moze to byc hicior bo ludziska szukaja lampowych pre do tranow a wybor w tanich uzywkach jest slaby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.