Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogę powiedzieć po pierwszych testach te małe kolumienki wymiatają aż miło. Z każdą godziną powinno być coraz lepiej. Muszą się wygrzać min 50 godzin później będzie można coś więcej powiedzieć. Grają czysto z werwą, góra pasma dająca fajny detal,średnica poprawna,basik rewelacja trzymający rytm w ryzach nigdy nie popada w agresywność,trzyma tempo przy każdej skali głośności i to jest to. Grają całkowicie inaczej jak 21.25 jak dla mnie to postęp w końcu nic nie kłuje w uszy jest przyjemnie dla uszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.10.2023 o 07:46, misiek x napisał:

Witam. 

To ja się zamelduję w klubie z PMC Fb1 i. 

Przyznam szczerze ,że po dwóch tygodniach grania u mnie w systemie, to jedne z lepszych kolumn jakie słyszałem u siebie. Niektórzy koledzy wiedzą ,że trochę kolumn w życiu przesłuchałem 😉. Oczywiście ocena subiektywna.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprzedaży dynaudio Evoke 20 cieszyłem się,że się ich pozbyłem i po kupnie pmc prodigy 1 nie oglądam się za siebie. Są jednymi z lepszych kolumn które miałem u siebie. Do nich planuje jeszcze zakup suba i koniec gonitwy w nieznane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od blisko dwóch miesięcy napędzam swoje PMC Twenthy5.24 wzmacniaczem KORA TB400 i uśmiech mi nie schodzi z twarzy. W salonie wielokrotnie słuchałem KORĘ z głośnikami MARTEN GETZ2 i będąc szczerym nie słyszałem z tego połączenia takich skoków dynamiki i tak dobrze kontrolowanego basu jak z PMC. Oczywiście są aspekty w których GETZy są lepsze ale jak się spojrzy na ich cenę to podziwiam PMC, że w takim budżecie zbudowali kolumny które mogą powalczyć z GETZami.  Jak będę w przyszłości zmieniał kolumny to chyba na PMC Twenthy5.26. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@dlmtb gratuluję Ci. Daj znać co się zmieniło w brzmieniu. Czy średnica dobrze zszyta? Spodziewam się więcej szczegółów w średnicy przy dedykowanym do tego pasma przetworniku. Jak możesz zamieść zdjęcie, niech cieszą oko😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jazzobled napisał:

@dlmtb gratuluję Ci. Daj znać co się zmieniło w brzmieniu. Czy średnica dobrze zszyta? Spodziewam się więcej szczegółów w średnicy przy dedykowanym do tego pasma przetworniku. Jak możesz zamieść zdjęcie, niech cieszą oko😁

Kolumny są nowe a instrukcja mówi, że grać w sposób przewidziany przez producenta będą po 50h. Na razie w weekend udało mi się nakręcić jakieś 10h nalotu. Ogólnie wszystkiego jest więcej, więcej szczegółu, basu, środka (środek świetnie zszyty, tego brakuje w 24) a góra jest bardzo jedwabista. Mimo, że to dopiero pierwsze godziny grania a już wiem, że dobrze zrobiłem kupując kolejne PMC a byłem już w rozterce bo Top Hi-fi robi mega wyprzedaż Elac. Model FS409 z ceny 33000 zł przecenili na 18900 zł. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dlmtb napisał:

a góra jest bardzo jedwabista

Hej, czy Ty kupiłeś Twenthy5.26i? Nowa wersja ma zmieniony głośnik wysokotonowy, jest łagodniejszy w odbiorze. Rzekłbym że złoci a nie srebrzy brzmieniem jak wcześniejsza wersja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jazzobled napisał:

Hej, czy Ty kupiłeś Twenthy5.26i? Nowa wersja ma zmieniony głośnik wysokotonowy, jest łagodniejszy w odbiorze. Rzekłbym że złoci a nie srebrzy brzmieniem jak wcześniejsza wersja. 

Kupiłem 5.26 a mimo to góra jest lepsza niż w 24. Tylko że ja mam wersję 24 a nie 5.24. Nie wiem czy w starej 24-ce oraz jego następcy 5.24 były te same głośniki a dopiero po wejściu modeli 5.26i 5.24i pojawił się nowy wysokotonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to zmiana tweetera nastąpiła w wersji "i". Twenthy od Twenthy5 różni się z pewnością wooferem.

Być może jedwabistość w górnym paśmie pojawiła się za sprawą trójdrożności i tym samym cięcia pasma w innych miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jazzobled napisał:

Z tego co kojarzę to zmiana tweetera nastąpiła w wersji "i". Twenthy od Twenthy5 różni się z pewnością wooferem.

Być może jedwabistość w górnym paśmie pojawiła się za sprawą trójdrożności i tym samym cięcia pasma w innych miejscach. 

Twenty5.26 ma też zupełnie nową zwrotnice oraz brak możliwości łączenia kolumn w bi-wring a w zasadzie w przypadku poprzedniej generacji 26-tek tre-wring-u, co z kolei wyeliminowało konieczność łączenia gniazd miedzianym prętem. Tak było we wszystkich modelach pierwszej serii Twenty. To zapewne też ma wpływ na brzmienie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.