Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, meloV8 napisał:

Nie pomyliłem. Lucia ma prosty BR, natomiast Bliss to wielokomorowy BR, który nie ma nic wspólnego z linia transmisyjna, co nie znaczy, ze nie brzmi dobrze. Pomiar impedancji tych kolumn również wskazuje na typowy układ bas refleks.

W każdej recenzji jest napisane LT, u sprzedawców jest napisane LT i ja słyszę LT. Miałem wiele modeli z bas refleksem i one u mnie nie grają tylko buczą, nawet te bardzo drogie typu TAD me1, stąd zamiłowanie do PMC i JMR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Uznam napisał:

W każdej recenzji jest napisane LT, u sprzedawców jest napisane LT i ja słyszę LT. Miałem wiele modeli z bas refleksem i one u mnie nie grają tylko buczą, nawet te bardzo drogie typu TAD me1, stąd zamiłowanie do PMC i JMR. 

Tylko producent nie napisał, że to TL, a sprzedawcy to zwykle niewiedza wiele na temat tego, co sprzedaja. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, meloV8 napisał:

Te najniższe modele twenty to jednak dramatycznie słabe i niedopracowane kolumny https://www.hi-fi.ru/news/audio/detail/legko-i-neprinuzhdenno-akusticheskie-sistemy-pmc-twenty5-21/ 

 

Miałem okazję posłuchać ostatnio kilku monitorów z półki 15 - 18 kPLN.       PMC 25.22i, Spendor Classic 3/1, Elac Vela bs404 i Dynaudio SP40. Wg. mnie, subiektywnie, poza fajnym basem, PMC wypadły bardzo słabo w porównaniu do pozostałych marek. Dosłownie po kilku minutach odsłuchu miałem dość, poważne rozczarowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2023 o 20:51, meloV8 napisał:

Tylko producent nie napisał, że to TL, a sprzedawcy to zwykle niewiedza wiele na temat tego, co sprzedaja. 🙂

 

Odpowiedź od JMR:

 

"Hi,

It could be told as a bass-reflex because there's a frontal laminar event port. Though internally it is made of 4 cavities with progressive damping.

We're not showing the exact design as it is specific to our use and has been patiently design by JMR.

Best regards,

JCR"

Wygląda na to, że to najlepszy bas refleks jaki słyszałem...

Słyszał ktoś nową serię Prodigy? I jak na górze tym razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć. Jestem posiadaczem Musical Fidelity M6si, na odsłuchach spodobały mi się PMC24i. Porównywał ktoś z Was "zwykłe" PMC 24 z nowymi 24i ? Różnica w cenie znaczna tylko czy wiąże się to również ze znaczną poprawą dźwięku? Coś tak czuję, że chyba dołączę do klubu jako posiadacz jakiegoś modelu, tylko nie wiem jeszcze jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszej wersji PMC osłodził trochę górne pasmo przez co kolumny te stały się bardziej przyjazne dla neutralnych lub zimno grających wzmacniaczy. Musical Fidelity jest po cieplej stronie, słuchałem tego połączenia i problemów z górnym pasmem nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2023 o 21:49, stach_s napisał:

Oj, jak to karma wraca. Drogo było powiadasz...? 

Oj Stachu narobiłeś sobie apetytu😂 Ciekawe czy Misiek x sprzedał czy zrobił unik🤪

Nie słuchałem 25.26, muszę to naprawić. Jak oceniacie ,miedzy 24 a 26 jest duży progres? PMC słyną z konstrukcji dwudrożnych, jak im wyszła konstrukcja trójdrożna. Czy średnica odcięta od niskiego pasma jest bardziej bogata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @jazzobled nie narobiłem sobie apetytu, chodziło o coś zupełnie innego.


Jakiś czas temu sprzedawałem właśnie takie same TB2i, z pierwszej ręki, w nieskazitelnym stanie, za 4000 zł.
Wtedy Misiek krzyczał, że drogo, że to pudełka po butach i w ogóle jestem handlarz i padalec (to wszystko jest w klubie kilka stron wcześniej).


Teraz pośredniczył w sprzedaży takich samych w identycznej cenie 😄

No jak nie rzec, że karma wraca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, stach_s napisał:

że to pudełka po butach i w ogóle jestem handlarz i padalec (to wszystko jest w klubie kilka stron wcześniej

Stasiu nie denerwuj się. Pokaż mi palcem (wklej) gdzie napisałem to o co mnie posądzasz. ( handlarz, padalec). Ja jeszcze raz napiszę, jak dla mnie 4000 za te kolumny to dużo, ja bym tyle nie dał. I z tego co wiem, kolega też tyle nie dostał, ale to nie moja sprawa. A Ty już daj sobie spokój, sprawa sprzed ponad półtora roku a Ty dalej..... Wstyd dorosły facet a mażę się jak baba. Hehehe 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, stach_s napisał:

Hej @jazzobled nie narobiłem sobie apetytu, chodziło o coś zupełnie innego.

Wiem, miałem na myśli apetyt na ripostę. Było minęło nie ma co rozdrapywać ran, w końcu nikt nikomu strasznej krzywdy nie zrobił. Na forach zdarzają się naprawdę niekulturalne zachowania, a w tym przypadku pewien poziom został zachowany. 

Skupmy się na sprawach merytorycznych. Czy ktoś porównywał 25.26 do 25.24? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.