Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co mogę powiedzieć po pierwszych testach te małe kolumienki wymiatają aż miło. Z każdą godziną powinno być coraz lepiej. Muszą się wygrzać min 50 godzin później będzie można coś więcej powiedzieć. Grają czysto z werwą, góra pasma dająca fajny detal,średnica poprawna,basik rewelacja trzymający rytm w ryzach nigdy nie popada w agresywność,trzyma tempo przy każdej skali głośności i to jest to. Grają całkowicie inaczej jak 21.25 jak dla mnie to postęp w końcu nic nie kłuje w uszy jest przyjemnie dla uszu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.10.2023 o 07:46, misiek x napisał:

Witam. 

To ja się zamelduję w klubie z PMC Fb1 i. 

Przyznam szczerze ,że po dwóch tygodniach grania u mnie w systemie, to jedne z lepszych kolumn jakie słyszałem u siebie. Niektórzy koledzy wiedzą ,że trochę kolumn w życiu przesłuchałem 😉. Oczywiście ocena subiektywna.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od blisko dwóch miesięcy napędzam swoje PMC Twenthy5.24 wzmacniaczem KORA TB400 i uśmiech mi nie schodzi z twarzy. W salonie wielokrotnie słuchałem KORĘ z głośnikami MARTEN GETZ2 i będąc szczerym nie słyszałem z tego połączenia takich skoków dynamiki i tak dobrze kontrolowanego basu jak z PMC. Oczywiście są aspekty w których GETZy są lepsze ale jak się spojrzy na ich cenę to podziwiam PMC, że w takim budżecie zbudowali kolumny które mogą powalczyć z GETZami.  Jak będę w przyszłości zmieniał kolumny to chyba na PMC Twenthy5.26. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
6 minut temu, jazzobled napisał:

@dlmtb gratuluję Ci. Daj znać co się zmieniło w brzmieniu. Czy średnica dobrze zszyta? Spodziewam się więcej szczegółów w średnicy przy dedykowanym do tego pasma przetworniku. Jak możesz zamieść zdjęcie, niech cieszą oko😁

Kolumny są nowe a instrukcja mówi, że grać w sposób przewidziany przez producenta będą po 50h. Na razie w weekend udało mi się nakręcić jakieś 10h nalotu. Ogólnie wszystkiego jest więcej, więcej szczegółu, basu, środka (środek świetnie zszyty, tego brakuje w 24) a góra jest bardzo jedwabista. Mimo, że to dopiero pierwsze godziny grania a już wiem, że dobrze zrobiłem kupując kolejne PMC a byłem już w rozterce bo Top Hi-fi robi mega wyprzedaż Elac. Model FS409 z ceny 33000 zł przecenili na 18900 zł. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jazzobled napisał:

Hej, czy Ty kupiłeś Twenthy5.26i? Nowa wersja ma zmieniony głośnik wysokotonowy, jest łagodniejszy w odbiorze. Rzekłbym że złoci a nie srebrzy brzmieniem jak wcześniejsza wersja. 

Kupiłem 5.26 a mimo to góra jest lepsza niż w 24. Tylko że ja mam wersję 24 a nie 5.24. Nie wiem czy w starej 24-ce oraz jego następcy 5.24 były te same głośniki a dopiero po wejściu modeli 5.26i 5.24i pojawił się nowy wysokotonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jazzobled napisał:

Z tego co kojarzę to zmiana tweetera nastąpiła w wersji "i". Twenthy od Twenthy5 różni się z pewnością wooferem.

Być może jedwabistość w górnym paśmie pojawiła się za sprawą trójdrożności i tym samym cięcia pasma w innych miejscach. 

Twenty5.26 ma też zupełnie nową zwrotnice oraz brak możliwości łączenia kolumn w bi-wring a w zasadzie w przypadku poprzedniej generacji 26-tek tre-wring-u, co z kolei wyeliminowało konieczność łączenia gniazd miedzianym prętem. Tak było we wszystkich modelach pierwszej serii Twenty. To zapewne też ma wpływ na brzmienie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.