Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, yooro napisał:

Witam, byłem na odsłuchach i wpadły mi w ucho 5.24i i 5.26. Zastanawia mnie tylko wielkość mojego pomieszczenia - mam salon z kuchnią 50m2, ale część salonowa to 24m2 (wydzielona jest właściwie grubymi fotelami i kanapami). Czy 24i nie będą za małe a 26 to nie będzie przestrzał? Druga kwestia - zastanawiam się, czy Vincent 237mk to nie będzie za mało do tych kolumn. Zakup to jedno a nie do końca chce mi się wymieniać dobry wzmacniacz na jakiś za pierdzyliard złotych aby to grało. Pewnie i tak bez targania tego do chaty się nie obędzie, ale chcę poznać Wasze zdanie wpierw.

U mnie 24-ki grają w podobnym pomieszczeniu. Część którą nagłaśniają to około 35m2 i jest super. Co do 26-tek tym bardziej nie musisz się martwić. Zresztą 24-ki i 26-tki to kolumny o zbliżonych gabarytach.

Co do Vincenta to jeżeli czytać to co podaje producent w zakresie mocy również nie powinno być problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2023 o 12:17, Manic69 napisał:

Czy jest sens stawiać 25.23 w pokoju odsłuchowym o wielkości 15m2 (wysokość 3,2m) ? 

Cześć,

ja swoimi 25.23 przez trzy lata grałem w 17mkw i świetnie się tam czuły. Niestety nie miałem okazji słuchać ich z Coplandem, ale mimo małej mocy lubię jak grają z Sugdenem więc może być fajnie.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

ja swoimi 25.23 przez trzy lata grałem w 17mkw i świetnie się tam czuły. Niestety nie miałem okazji słuchać ich z Coplandem, ale mimo małej mocy lubię jak grają z Sugdenem więc może być fajnie.

Pozdrawiam,

Michał

Cześć Michał,

dziękuję za opinię. Mam jeszcze jedno pytanie, czy 25.23 potrzebują dużo miejsca za i po bokach ? Moje monitory mają teraz po 50 cm do bocznej ściany i 70 cm do tylnej i jest dobrze, ale czy dla podłogówki to będzie ok ?

pozdrawiam,

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Manic69 napisał:

Cześć Michał,

dziękuję za opinię. Mam jeszcze jedno pytanie, czy 25.23 potrzebują dużo miejsca za i po bokach ? Moje monitory mają teraz po 50 cm do bocznej ściany i 70 cm do tylnej i jest dobrze, ale czy dla podłogówki to będzie ok ?

pozdrawiam,

Paweł

W poprzednim pomieszczeniu ( tym 17mkw ) kolumny stały na ścianie dzielącej kuchnię z salonem ( poszukam zdjęcia ). Stały przy samej ścianie, ale ściana była z nieregularnej cegły. Po bokach i do tyłu po bokach było z każdej strony co najmniej po 1,5m ( salon w tych miejscach otwierał się na hol i część jadalną ). Grały tam cudnie, odsłuch z 2,5m. Teraz w nowym miejscu nie stoją jeszcze na docelowej ścianie, bo stolarz ciągle walczy. Natomiast też będą praktycznie przy ścianie z nieregularnych drewnianych lameli, po bokach mają zaplanowane po 1m wolnej przestrzeni, ale zarówno ich rozstawienie jak i odsłuch będą z większej odległości.

Reasumując. Z mojego doświadczenia każda kolumna zagra lepiej w wolnym polu, jednak w przypadku tych PMC bardziej zwróciłbym uwagę na przestrzeń po bokach niż do tyłu.

Pozdrawiam,

Michał

 

EDIT: Tak to wyglądało w starym pomieszczeniu.

IMG_0670.HEIC

Edytowane przez Na Temat Audio
dodane zdjęcie

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2023 o 12:17, Manic69 napisał:

Witam, mam dwa pytania do użytkowników PMC. 
Czy jest sens stawiać 25.23 w pokoju odsłuchowym o wielkości 15m2 (wysokość 3,2m) ? 
Czy ktoś z klubu miał okazję usłyszeć je z hybrydą Coplanda CSA150 ? Pozdrawiam 🙂

Ja swoimi 25.23 gram w 18m ale na otwartą kuchnię i przedpokój także nie licząc krótkiej ścianki robi się spora przestrzeń. Jest bardzo dobrze, niczego nie brakuje. Bynajmniej mnie choć... ostatnio był kolega mający firmę nagłośnieniową, który funkcjonuje w dużych głośnościach z dużymi systemami ale przede wszystkim ze skompresowaną muzyką i stwierdził że super przestrzeń ale "portki mu od basu nie latają" 🙂 

Gram Cyrus Stereo 200 i pre Cyrusa.

czu-way!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

W poprzednim pomieszczeniu ( tym 17mkw ) kolumny stały na ścianie dzielącej kuchnię z salonem ( poszukam zdjęcia ). Stały przy samej ścianie, ale ściana była z nieregularnej cegły. Po bokach i do tyłu po bokach było z każdej strony co najmniej po 1,5m ( salon w tych miejscach otwierał się na hol i część jadalną ). Grały tam cudnie, odsłuch z 2,5m. Teraz w nowym miejscu nie stoją jeszcze na docelowej ścianie, bo stolarz ciągle walczy. Natomiast też będą praktycznie przy ścianie z nieregularnych drewnianych lameli, po bokach mają zaplanowane po 1m wolnej przestrzeni, ale zarówno ich rozstawienie jak i odsłuch będą z większej odległości.

Reasumując. Z mojego doświadczenia każda kolumna zagra lepiej w wolnym polu, jednak w przypadku tych PMC bardziej zwróciłbym uwagę na przestrzeń po bokach niż do tyłu.

Pozdrawiam,

Michał

 

EDIT: Tak to wyglądało w starym pomieszczeniu.

IMG_0670.HEIC 1.63 MB · 1 pobranie

Bardzo fajnie to wygląda i pewnie gra. Ja musiałem (wolałem) wynieść się ze sprzętem z salonu bo reszta domowników to kino maniacy 🙂 i teraz mając do dyspozycji szerokość 3m będzie trudno rozwinąć skrzydła. Korzyść była spora bo moje Focusy 160 dużo lepiej zagrały w mniejszym pomieszczeniu, ale chcąc coś więcej muszę uważać, żeby nie zamienić siekierki na kijek. Słuchałem 25.23 z Naim xs3 i bardzo mi się podobało to granie, ale to było duże i zaadaptowane pomieszczenie. Znam też dobrze 25.26 z systemu mojego kolegi, ale to też gra w dużym salonie. Mam o czym myśleć 🙂 

2 godziny temu, Sławoj napisał:

Ja swoimi 25.23 gram w 18m ale na otwartą kuchnię i przedpokój także nie licząc krótkiej ścianki robi się spora przestrzeń. Jest bardzo dobrze, niczego nie brakuje. Bynajmniej mnie choć... ostatnio był kolega mający firmę nagłośnieniową, który funkcjonuje w dużych głośnościach z dużymi systemami ale przede wszystkim ze skompresowaną muzyką i stwierdził że super przestrzeń ale "portki mu od basu nie latają" 🙂 

Gram Cyrus Stereo 200 i pre Cyrusa.

czu-way!

Tu dochodzimy do kwestii „kto co i jak lubi” 🙂 Jak idę na koncert rockowy to chętnie bas poczuję w brzuchu, a w domu to już niekoniecznie, ale wiem, że wielu osobom może tego brakować. 
Co do pomieszczeń to zarówno Twoje jak i Michała dają jednak więcej szansy 25.23 na dobry odsłuch niż u mnie. To oczywiście tylko teoria, ale korci mnie, żeby to jakoś ocenić w praktyce 🙂

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2023 o 18:02, Manic69 napisał:

Bardzo fajnie to wygląda i pewnie gra. Ja musiałem (wolałem) wynieść się ze sprzętem z salonu bo reszta domowników to kino maniacy 🙂 i teraz mając do dyspozycji szerokość 3m będzie trudno rozwinąć skrzydła. Korzyść była spora bo moje Focusy 160 dużo lepiej zagrały w mniejszym pomieszczeniu, ale chcąc coś więcej muszę uważać, żeby nie zamienić siekierki na kijek. Słuchałem 25.23 z Naim xs3 i bardzo mi się podobało to granie, ale to było duże i zaadaptowane pomieszczenie. Znam też dobrze 25.26 z systemu mojego kolegi, ale to też gra w dużym salonie. Mam o czym myśleć 🙂 

Tu dochodzimy do kwestii „kto co i jak lubi” 🙂 Jak idę na koncert rockowy to chętnie bas poczuję w brzuchu, a w domu to już niekoniecznie, ale wiem, że wielu osobom może tego brakować. 
Co do pomieszczeń to zarówno Twoje jak i Michała dają jednak więcej szansy 25.23 na dobry odsłuch niż u mnie. To oczywiście tylko teoria, ale korci mnie, żeby to jakoś ocenić w praktyce 🙂

Pozdrawiam

Tak jak wspomniałem to 25.23 są jak dla mnie bardzo zbalansowane w paśmie i ja bym się ich nie bał nawet w mniejszym pomieszczeniu. Ogromny problem z dudnieniem pewnych częstotliwości miałem z monitorami z bass refleks z tyłu. Linia transmisyjna u mnie wszystko naprawiła mimo większej paczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Adam 38 napisał:

Czy znajdę tu szczęśliwego użytkownika monitorów PMC 25.21 wersja "i". Miałbym parę pytań odnośnie połączenia tego bardzo ładnego monitora z Naimem SN3 i Qutestem. 

Myślałem , że nie podoba Ci się styl grania PMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2023 o 18:39, Adam 38 napisał:

Miałem PMC dwie generacje wstecz a nie obecne z dopiskiem "i". Nowe podobno ultra gładkie. Cyrus też grał ostrzej i jaśniej od mojego obecnego Naima. Może akurat by to zagrało. 

 

.

Ja też kupiłem z 10 lat temu małe monitorki PMC. Nie pamiętam modelu ale z Cyrusem 8xp grało to fatalnie. Po 3 minutach męczarni odsłuchowej wróciłem do swoich starych Epos ES14. Kiedy z niechęcią prawie dwa lata temu przywiozłem na testy do mieszkania 25.23 byłem oczarowany jak one dobrze grają ale też zaskoczony brakiem synergii z tymi maluchami wcześniej. Wzmacniacz miałem ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sławoj napisał:

Ja też kupiłem z 10 lat temu małe monitorki PMC. Nie pamiętam modelu ale z Cyrusem 8xp grało to fatalnie. Po 3 minutach męczarni odsłuchowej wróciłem do swoich starych Epos ES14. Kiedy z niechęcią prawie dwa lata temu przywiozłem na testy do mieszkania 25.23 byłem oczarowany jak one dobrze grają ale też zaskoczony brakiem synergii z tymi maluchami wcześniej. Wzmacniacz miałem ten sam.

Wielokrotnie było już omawiane w klubie. PMC grają od modelu Twenty23 obecnie 25.23 i 25.23i w górę. Mniejsze glosniki biorąc pod uwagę ich ceny oraz brzmienie to dźwiękowa porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dlmtb napisał:

Mniejsze glosniki biorąc pod uwagę ich ceny oraz brzmienie to dźwiękowa porażka.

A to ciekawe co piszesz z tą dźwiękową porażką. Nie zdziwiłbym się, że po sprawdzeniu u siebie 25.21i z Qutestem i Supernaitem 3 byłbym odmiennego zdania no ale tego nie sprawdzę bo brak chętnych do podesłania demo na testy. Salony jak tylko słyszą, że mam ATC scm7 to od razu tracą zainteresowanie wysyłką demo PMC. To też jest ciekawe 🙂

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Adam 38 napisał:

A to ciekawe co piszesz z tą dźwiękową porażką. Nie zdziwiłbym się, że po sprawdzeniu u siebie 25.21i z Qutestem i Supernaitem 3 byłbym odmiennego zdania no ale tego nie sprawdzę bo brak chętnych do podesłania demo na testy. Salony jak tylko słyszą, że mam ATC scm7 to od razu tracą zainteresowanie wysyłką demo PMC. To też jest ciekawe 🙂

PMC słynie z linii transmisyjnej a ta potrzebuje miejsca. Niestety w małym monitorze zmieścić się jej nie da. I tak małe kolumny tego producenta nie wyróżniają się dźwiękowa niczym szczególnym w porównaniu do podobnych gabarytowo konkurentów a mając na uwadze ich horrendalną cenę są po prostu niekonkurencyjne. Myślę że PMC wypuścił swoje monitory żeby uzupełnić ofertę i mieć możliwość zaoferowania czegoś na półkę czy podstawkę jak inni i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pokrętna logika, w końcu PMC to nie jakiś tam producent. Skoro widzi sens w linii transmisyjnej w monitorku to pewnie ma to uzasadnienie w brzmieniu. W końcu na linii transmisyjnej nie zyskują tylko najniższe oktawy ale również średnica czyli to co powinien dać dobry monitor. Dwa, że mając tak gigantyczną konkurencję na rynku ojczystym monitory PMC są cały czas na topie też powinno dawać do myślenia.  Ja bym ich tak nie lekceważył.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

A to ciekawe co piszesz z tą dźwiękową porażką. Nie zdziwiłbym się, że po sprawdzeniu u siebie 25.21i z Qutestem i Supernaitem 3 byłbym odmiennego zdania no ale tego nie sprawdzę bo brak chętnych do podesłania demo na testy. Salony jak tylko słyszą, że mam ATC scm7 to od razu tracą zainteresowanie wysyłką demo PMC. To też jest ciekawe 🙂

Adam, a potrzebne Ci do szczęścia te "i"? Wiem, że różnie się między nami układało i może jeszcze różnie być 😉, ale jakby nie było jesteśmy audiofilami (Ty przez duże A, ja przez tyciunie😉) i po raz kolejny proponuję Ci pożyczenie dwudziestek jedynek ode mnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Adam 38 napisał:

To jest powód dla którego interesuje mnie tylko model "i". Gładkość a zarazem jeszcze więcej powietrza jak w starszym modelu. Mając SN3 każdy mililitr powietrza jest na wagę złota 🙂

 

 

 

web-twenty5i-tweeter_1.jpg

Porozmawiaj ze Stanisławem, on miał chyba z "i". Z tego co kojarzę,  to jakoś też narzekał na ich górę. A pamiętaj, że grał z naimem. Co prawda niższym modelem, ale zawsze naimem 🙂

W każdym razie - moja propozycja jest zawsze aktualna. 

Aha, żeby nie było - nie chcę sprzedawać PMC 😝.

Edytowane przez seba3002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to tylko jeszcze bardziej zachęciłeś mnie do "i". Moim zdaniem SN3 gra ciepło a mając w pamięci dwuletnie demo tego pieca to z czasem dojdzie jeszcze więcej dołu więc coś jaśniejszego z monitorów byłoby jak znalazł. 

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Pytanie do tych co słuchali nowych modeli Prodigy.

Jak wypadaja brzmieniowo szczególnie podłogówka w stosunku do 5.23. Kiedyś posiadałem ten model lecz dla mnie grał zbyt ostro na górze. Bas i kontrola były super. Czy seria Prodigy ma w końcu "normalną" górę czy dalej jest ostro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2023 o 10:37, Uznam napisał:

Pytanie do tych co słuchali nowych modeli Prodigy.

Jak wypadaja brzmieniowo szczególnie podłogówka w stosunku do 5.23. Kiedyś posiadałem ten model lecz dla mnie grał zbyt ostro na górze. Bas i kontrola były super. Czy seria Prodigy ma w końcu "normalną" górę czy dalej jest ostro?

Z jakim piecem słuchałeś modelu 25.23? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, seba3002 napisał:

Z jakim piecem słuchałeś modelu 25.23? 

Bryston 3b3, Naim Supernait 3, Exposure 3010s2

 

Teraz mam JMR Bliss Jubilee na lini transmisyjnej i zarówno góra jak i średnica grają gładko i pięknie. Z kolei bas jest również bardzo dobry, ale uważam że pod tym względem PMC jest na wyższym poziomie. Gdyby tylko grał na górze jak JMR...

Edytowane przez Uznam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Uznam napisał:

Pomyliłeś z tańszym modelem Lucia, który ma bas refleks. Bliss to LT i to słychać wyraźnie. 

Nie pomyliłem. Lucia ma prosty BR, natomiast Bliss to wielokomorowy BR, który nie ma nic wspólnego z linia transmisyjna, co nie znaczy, ze nie brzmi dobrze. Pomiar impedancji tych kolumn również wskazuje na typowy układ bas refleks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.