Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  144 członków

PMC Klub Kolumn
IGNORED

Klub miłośników kolumn PMC


Gość Wireless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, rd79 napisał:

Witam 😉

Robię małe rozeznanie. Posiadam Onkyo A-9070 i szukam uniwersalnych kolumn podstawkowych do kwoty 5000zł. Mogą być nowe i używane. Obecnie gram na Heco aurora 700 i chciałbym zrobić krok w przód. Dostałem propozycję zakupu

https://www.olx.pl/d/oferta/pmc-tb2i-brytyjskie-monitory-ze-studyjnym-rodowodem-CID99-IDMgrrA.html

Czy ten model sprawdzi się w moim przypadku? Jak nie bardzo, to czy jest coś ze stajni PCM  co zgra się z Onkyo A-9070 Jaki model byście polecili do tego wzmacniacza? 

Muzyka: pop lata 80, rock, muzyka filmowa, elektroniczna i w największym stopniu power metal. Pokój 18m2. Kolumny maksymalnie mogą stać oddalone od tylnej ściany a plecami kolumn ok 35-45cm 

więcej w temacie 

https://www.audiostereo.pl/topic/158092-uniwersalne-kolumny-podstawkowe-do-5000-zł/

Jest szansa na znalezienie kompana do mojego Onkyo A-9070. Wzmacniacza nie mam zamiaru zmieniać. Może kiedyś 😁 

Pozdrawiam

Jako użytkownik PMC Twenty24 jak najbardziej polecam konstrukcje firmy ale nie damy się oszukać. W skrzyneczce wielkości dużego pudełka po butach nie da się zmieści linii transmisyjnej. Jeśli myślisz o PMC i tym istotnym szczególe konstrukcyjnym z jakiego słynne producent to szukaj modelu Twenty23. To podstawowy model stojący z poprzedniej serii, który ma odpowiednią pojemność obudowy żeby zmieści kanał linii transmisyjnej. Skoro Twenty24 da się kupić w granicach 6-7 tyś to dwudziestka trójka powinna dać się upolować w założonym budrzecie.

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rd79 napisał:

Czy ten model sprawdzi się w moim przypadku?

Ten model nie jest najgorszy ,ale tak jak kolega wyżej napisał, linia transmisyjna w tak małej konstrukcji to raczej niezbyt udane połączenie. Po za tym, cena hmmmm mocno zawyzona. Mozna takie czasami dostac w granicach 3000-3500 , wiecej raczej nie warto dawać, chocby mnie wiem jakie peany wypisywał sprzedający.

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, misiek x napisał:

Ten model nie jest najgorszy ,ale tak jak kolega wyżej napisał, linia transmisyjna w tak małej konstrukcji to raczej niezbyt udane połączenie. Po za tym, cena hmmmm mocno zawyzona. Mozna takie czasami dostac w granicach 3000-3500 , wiecej raczej nie warto dawać, chocby mnie wiem jakie peany wypisywał sprzedający.

Pozdrawiam.

Pokaz mi gdzie, wstaw link prosze, gdzie widziales w ostatnim czasie w kraju model TB2i w takiej cenie, krajowy, w idealnym stanie??? 

Nie daj nam czekac 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, misiek x napisał:

Jeżeli podoba Ci się dżwiek pmc to PMC23 w tym metrażu jak najbardziej. PMC 24 jeszcze lepsze ale budzet już chyba nie taki.

Obraziles mnie sugerujac, ze jestem handlarzyna/naciagaczem. Miej jaja i pokaz gdzie za 3000 mozna kupic ten model, zadbany z uczcieych, prywatnych rak? Smialo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obrażalski , lata mnie to. Nie napisałem ze jestes handlazem , ale że krzyczysz sobie za dużo, MOJE PRAWO reagować tak jak mnie się podoba. Widze ze to taka Polska przywara.....kupic taniej a sprzedac jak najdrożej, tak hyba nie robi wielbiciel muzyki , tylko taki co chce jak najwięcej zarobić. Handlarz....Ty to napisałeś. To ,że akurat teraz nie ma żadnych innych (w Polsce) to nie znaczy że nie mozna ich kupic taniej o przynajmniej 25%. 

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, misiek x napisał:

Te obrażalski , lata mnie to. Nie napisałem ze jestes handlazem , ale że krzyczysz sobie za dużo, MOJE PRAWO reagować tak jak mnie się podoba. Widze ze to taka Polska przywara.....kupic taniej a sprzedac jak najdrożej, tak hyba nie robi wielbiciel muzyki , tylko taki co chce jak najwięcej zarobić. Handlarz....Ty to napisałeś. To ,że akurat teraz nie ma żadnych innych (w Polsce) to nie znaczy że nie mozna ich kupic taniej o przynajmniej 25%. 

Jezeli nie potrafisz obronic swojej tezy, to znaczy, ze najdelikatniej mowiac jestes malo wiarygodny! 

Ostatnio byly widziane mniej wiecej 2 lata temu za te same pieniadze. 

Nie tak latwo mnie obrazic, chyba ze sie lze 😜

 

A zeby nie byc goloslownym w kwestii ceny i dostepnosci sprawdz hifishark - tego modelu aktualnie nie kupisz nigdzie 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2022 o 12:59, rd79 napisał:

Muzyka: pop lata 80, rock, muzyka filmowa, elektroniczna i w największym stopniu power metal. Pokój 18m2. Kolumny maksymalnie mogą stać oddalone od tylnej ściany a plecami kolumn ok 35-45cm 

Jak masz możliwość to posłuchaj tego:

https://www.olx.pl/d/oferta/pmc-lb1-profesjonalne-pasywne-monitory-studyjne-linia-transmisyjna-CID99-IDM2NMP.html?reason=observed_ad

Ja się zakochałem i swoich nie oddam.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 26.02.2022 o 22:08, shiver07 napisał:

Zalety PMC bez buczenia i dudnienia.

Witam,

To starawy temat ale tak wtrącę i może się komuś przyda.

Gram PMC Twenty 5.23 ( swoją drogą upierdliwa nazwa w komunikacji pisanej )

Grają z Cyrusem i z tą elektroniką zdeklasowały Sonus Faber Liuto Monitor, Dynaudio Focus 110 i 160. Testowałem PMC w domu również w porównaniu ze Spendor A7.

Sonusy, Dynki odpadły w pierwszej rundzie. Szczegółowość, szybkość, muzykalność PMC mnie powaliła. Spendory walczyły ale jak dla mnie to też nie ta liga muzykalności. Przynajmniej ten model. Innych nie znam.

To oczywiście moje odczucia, na moim zestawie i w moich warunkach odsłuchowych.

Muszę też wspomnieć o linii transmisyjnej gdyż bardzo długi czas walczyłem z rezonansami w pomieszczeniu na kilku dźwiękach w mid basie i dopiero PMC zagrały basem mocnym, szybkim, zwartym i jak do tej pory nie zarejestrowałem nagrania w którym pojawiły by się  jakiekolwiek rezonanse.

Pokój mam ok. 18m zaadoptowany akustycznie. Nie mam zastrzeżeń absolutnie do konstrukcji BR ale u mnie sprawiał kłopoty.

Taka to historia🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sławoj napisał:

Witam,

To starawy temat ale tak wtrącę i może się komuś przyda.

Gram PMC Twenty 5.23 ( swoją drogą upierdliwa nazwa w komunikacji pisanej )

Grają z Cyrusem i z tą elektroniką zdeklasowały Sonus Faber Liuto Monitor, Dynaudio Focus 110 i 160. Testowałem PMC w domu również w porównaniu ze Spendor A7.

Sonusy, Dynki odpadły w pierwszej rundzie. Szczegółowość, szybkość, muzykalność PMC mnie powaliła. Spendory walczyły ale jak dla mnie to też nie ta liga muzykalności. Przynajmniej ten model. Innych nie znam.

To oczywiście moje odczucia, na moim zestawie i w moich warunkach odsłuchowych.

Muszę też wspomnieć o linii transmisyjnej gdyż bardzo długi czas walczyłem z rezonansami w pomieszczeniu na kilku dźwiękach w mid basie i dopiero PMC zagrały basem mocnym, szybkim, zwartym i jak do tej pory nie zarejestrowałem nagrania w którym pojawiły by się  jakiekolwiek rezonanse.

Pokój mam ok. 18m zaadoptowany akustycznie. Nie mam zastrzeżeń absolutnie do konstrukcji BR ale u mnie sprawiał kłopoty.

Taka to historia🙂

Do tej pory najlepsze głośniki jakie kiedykolwiek miałem wcześniej i raczej nie mam zamiaru ich zmieniać zwłaszcza, że też miałem dynaudio,spendor,Dali. Co prawda chciałem kiedyś żeby zagościły u mnie sonusy ale dałem sobie spokój. Wiem, ze zmiana nie wyszła by na plus tylko w bok. Gram na podobnym metrażu i wiem, że nic lepiej nie zagra od pmc 5.23. Zmiana dopiero nastąpi jeżeli będę zmieniał metraż wtedy tylko i na pewno pmc na wyższy model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem podstawki twenty 21,później zmieniłem na twenty five 21 a teraz obecnie twenty five 23 i taką grę bardzo lubię. Bardzo lubię górę pasma pmc no i dół jest szybki,zwarty sprężysty czysty przez co słychać więcej detali. W przypadku podstawek no to niestety muszę powiedzieć, że nie warto sobie głowy zawracać. Kwestia rozchodzi się o bas którego dopiero słychać w tym przypadku. Długość tunelu,rozciągnięcie także tu dopiero zaczyna się zabawa. Co do zestawu to podobno najlepiej z brystonem łączyć nie wiem nie słyszałem. Chciałem z naimem no ale to już bym musiał w cały zestaw pójść. Cyrusy dobrze też współpracują z PMC łączą swoje na wystawach audio show. Roksan słyszałem też dobrze się zgrywają podobno. Ja osobiście łącze pmc z heglem i bardzo mi się to połączenie podoba wcale nie gorsze lepsze zależy kto jaki sposób przekazu preferuje. Ważne żeby wysterować kolumny nic na tym nie tracąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, seba3002 napisał:

Panowie, a można wiedzieć z jaką elektroniką to u was gra? 

Ja dla odmiany mam Twenty 24 czyli w odróżnieniu od cyferki "5." w oznaczeniu modelu, wcześniejszą generację. U mnie głośniki grały z dwiema lampami Mingda na KT88, lampą Line Magnetic LM-518ia na triodach 845, Matantz-em PM8006, Marantz-em PM14s1 SE a finalnie z Yamaha AS3000. Z wymienionej listy oczywiście najlepiej brzmią z obecnie użytkowaną Yamahą. istotne jest to że linia transmisyjna potrzebuje wzmacniacza który potrafi ją wysterować i niestety ale z mojego doświadczenia praktycznie żadna z lamp nie specjalnie się do tego nadawała. Dopiero 70W-atowy Marantz sobie z nią poradził. W przypadku doboru wzmacniacza do tych kolumn ważne jest to aby był on w stanie je wysterować bo w przeciwnym razie PMC grają dołem pasma jak niewyszukane konstrukcje konkurencji. 

Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dlmtb napisał:

Ja dla odmiany mam Twenty 24 czyli w odróżnieniu od cyferki "5." w oznaczeniu modelu, wcześniejszą generację. U mnie głośniki grały z dwiema lampami Mingda na KT88, lampą Line Magnetic LM-518ia na triodach 845, Matantz-em PM8006, Marantz-em PM14s1 SE a finalnie z Yamaha AS3000. Z wymienionej listy oczywiście najlepiej brzmią z obecnie użytkowaną Yamahą. istotne jest to że linia transmisyjna potrzebuje wzmacniacza który potrafi ją wysterować i niestety ale z mojego doświadczenia praktycznie żadna z lamp nie specjalnie się do tego nadawała. Dopiero 70W-atowy Marantz sobie z nią poradził. W przypadku doboru wzmacniacza do tych kolumn ważne jest to aby był on w stanie je wysterować bo w przeciwnym razie PMC grają dołem pasma jak niewyszukane konstrukcje konkurencji. 

U mnie na początku grały z Cyrus X power , w trybie stereo ok. 100W/8Ohm. Grało to bardzo dobrze.

Teraz Stereo 200 ale to już 175W/8Ohm także jest z czego pociągnąć 🙂 ale... brata integra Cyrus 8xp -70W/8Ohm też spokojnie dawała radę. Nie było takiego rozmachu no ale to już kwestia nie prądowa.

Lampy (oprócz wzmaka gitarowego) do słuchania muzyki nigdy nie miałem 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmc to zacne paczki im lepsza amplifikacja tym lepiej zagrają wydajny prądowo wzmacniacz wtedy pokażą klasę. Pmc grały też kiedyś u mnie z Rega elex-r i też było nieźle tylko basem za bardzo dawały. Testowałem też z chińskim wzmacniaczem w klasie d no i była porażka jeszcze z Cambridge audio cxa i też porażka. Jeszcze był audiolab 8300A też było w miarę no ale nie do końca mi to pasowało.

Edytowane przez shiver07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.