Skocz do zawartości
IGNORED

Philips DVD 963SA dziwna sprawa


lowfi81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki problem ?

Podgrzej cynę i zgarnij ją czymś ... tylko by ci to nie spadło gdzieś na elektronikę :)

Trochę pomyślunku i inwencji :)

W takim razie będe uważał, co do inwencji gdy z niej kożystam to często wiąże się to z problemami, hehe!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem laser, dziś zaniosłem go do pracy do elektroników, żeby ściągneli zworkę. Po zabiegu podłączyliśmy sprzęt i niestety... Laser ruszył przejechał góra-dół. Ale na panelu czołowym nic się nie wyświetla, zero informacji, nie mogę uruchomić przyciskiem standbay, poporostu zima. Obawiam się że już teraz nic z niego nie będzie. Wróce do domu to znów go porozkręcam, ale pewnie guzik to da ehh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm pewnie ... cos może nie łaczy ? cos ktoś przez przypadek wyciągnął wyciągnij taśmę lasera ... jeśli to samo zanczy jakiś fachowiec usmażył sprzęt statyką :) trzeba się znać zanim się zacznie grzebać ... do tego trzeba mieć ręke jak do chirurgi ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

czy na podstawie Manual Serwis udało się wam usunąć blokadę regionalną lub niechęc odtwarzacza do przyjęcia zaktualizowanego softu, mój ma 24 a 25 przyjąć nie chce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uruchomić odtwarzacz. Prawdopoodobnie podczas skaładania nie byłem zbyt uważny i pojawił się identyczny problem, o którym w innym wątku pisał krzysztof.kr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety nowy laser również nie odczytuje płyt, więc chyba będzie to wina mechaniki, a dokładniej silnika napędu. Udało mi się wczoraj kupić za śmieszne pieniądze (po targowaniu za 20 zł:)) mocno zaniedbany philips 763sa (tutaj bardzo chiałbym podziękować Krzysztofowi <krzysztof.kr> za pomoc telefoniczną i cenne wskazówki), który posiada identyczny napęd i zasilacz jak ten w 963sa i dlatego zostanie dawcą. Dziś wieczorem będe znów się z tym bajzlem grzebał. Finalanie mam 2 napędy i 3 lasery więc może coś z tego poskładam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj finalnie uruchomiłem odtwarzacz. Ponieważ nie chciało mi się specjalnie bawić to wykręciłem cały napęd wraz z płytką sterującą i wstawiłem do 963sa. Musiałem wcześniej dokładnie wszystko przeczyścić bo ten okaz phila 763sa co kupiłem był bardzo zaniedbany z zewnątrz, ale środek miał wyjątkowo "zdrowy". Napęd chodzi bardzo szybko i precyzyjnie, odczytał bez poroblemu kilka różnych płyt nagrywanych i tłoczonych, zarówno cd jak i dvd. Gra naprawdę wyśmienicie, balsam dla uszu. Zdałem sobie ponownie sprawe jakim dobrym jest źródłem i warto było go reanimować. Gdyby nawet siadł kompletnie, to pewnie znów bym go kupił :). Pozdrawiam i dziekuję za wszelkie cenne wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

podłączałeś filipka pod jakiegoś dobrego DACa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączałeś filipka pod jakiegoś dobrego DACa ?

Mogę spróbować takiego połączenia, znajomy gustuje w DACach to pożyczę coś od niego. "Dobry DAC" to jaki masz dokładniej na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Witam!

 

Znalazłem ten wątek poszukując informacji na temat tytułowego Philipsa DVD 963sa.

 

Mam właśnie ten model, kupiony chyba około 2001 roku. Niestety - zaczął szwankować. Zawiesza się, nie reaguje na jakiekolwiek klawisze, po resecie (odłączeniu zasilania) działa tylko chwilę lub tylko do końca danej płyty.

 

W serwisach Philipsa powiedziano mi, że nie maja jakichkolwiek części do tego modelu, a zwłaszcza napędu, który najprawdopodobniej jest tu przyczyna usterek.

 

Niestety sam nie jestem na tyle uzdolniony manualnie, by wypróbować wskazówki z tego wątku - stąd pytanie: czy ktoś zna jakiś serwis w Warszawie, który dałby radę naprawić ten sprzęt?

 

Muzycznie ten odtwarzacz razem ze wzmacniaczem NAD i kolumnami Focal wystarcza mi w 100% - wolałbym już tego zestawu nie zmieniać.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

wszedłem w posiadanie tego philipsa i mam pytanie dlaczego nie chce mi odtworzyć przegrywanegoobrazu z płyty SACD,mam taki obraz zgrywany z PS3 w formie testowej wypalam płytkę na dvd w postaci ISO,i odtwarzacz wypluwa płytę i nic nie czyta,tą samą płyte dvd-r z innymi nagraniami np video odczytuje bez problemu,czyli sama płytka jest ok tylko coś nie może zczytać tego obrazu,może trzeba mu coś wgrać aby potrafił czytać iso-sacdr?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę że może go sobie zostawie do tych SACD bo po wsłuchaniu się odrobine bardziej dostrzegam pewne zalety tego formatu min,analogowy dzwięk oraz expresja i dynamika,raz w miesiącu kupię sobie jakąś płytkę i będzie ok:)

 

A może wiecie czy nowe opa na wyjściu dały by więcej basu i mniej ostrośći,jakie waszym zdaniem były by dobre? na zagranicznych stronach polecaja do tuningu tego dvd AD8066 on ma fajny bas ale ta ostra góra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja wymieniłem AD8032 na LM4562 i ostrość góry wyraźnie się zmniejszyła. Ten odtwarzacz modyfikuję od dłuższego czasu przerobiłem w nim różne rzeczy ale jak na razie największy efekt dźwiękowy dała wymiana AD8032 na LM4562 oraz kondensatora na zasilaniu AD1955 z jakiegoś Rubycona 100u na ELNA 330uF/16

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

napiszcie trochę więcej o tuningu 963 , jaka wymiana i jakie efekty . dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego odtwarzacza wywaliłem wszystko co nie jest potrzebne do odtwarzania muzyki stereo. Zostawiłem ustawienia na 24bit/96khz i moduły wizji odpiołem żeby nie bruździły. Wyjście audio zrobiłem bezpośrednio za filtrem dolnoprzepustowym na LM4562 ( oryginalnie było na AD8032 ) . Wszystkie niepotrzebne scalaki zostały wylutowane. Teraz został mi ostatni etap czyli wymiana zasilacza na transformatorowy bo ten impulsowy , mimo że poprawiłem mu filtrację , strasznie sieje. Można ewentualnie solidnie ekranować ten zasilacz ale tego jeszcze nie testowałem. Dźwięk jest niezły ale nie jestem przekonany że przetwornik I/U na AD8022 jest odpowiedni. Mam tu przygotowane na wymianę AD8620 a potem LM4562 do posłuchania i się okaże. Do porównań używam TECHNICS SL-P550 oraz HARMAN KARDON HD740 po przeróbkach torów audio i zasilań. Widzę że ten HARMAN ( na PCM1702 i SM5843 ) nawet jeszcze nie dokończony dźwiękowo jest lepszy od 963SA ale za to PHILIPS jest bez porównania bardziej praktyczny i uniwersalny. Ogólnie widać wyraźną różnicę brzmienia przetworników R-2R i Sigma-Delta ale każdy ma swoje wady i zalety więc używam wszystkie trzy odtwarzacze w zależności od materiału muzycznego i nośnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zakochałem się w formacie SACD i muzyce poważnej w tym wydaniu,nie ma szans żadna płyta CD a słuch mam czuły:) zgrywane geste pliki z HDtracs, i wypalone w postaci "niby DVD-Audio" też nie grają tak dobże jak sacd,sacd ma tą zaletę że często materjał jest zgrywany bezpośrednio z taśm montażowych analogowych,więc dzwięk brzmi prawie jak winyl z tą samą dynamiką tyle że bez trzasków:)

 

W zwięzku z tym chce przeprowadzić delikatny tuning,boje się wymieniać wszelkie kondensatory w tym dvd bo może to całkowicie zdegradować i popaprać dzwięk,bo trzeba wiedzieć jakie pojemnośći i jakich marek użyć,przegięcie z jedną firmą zadużo zmóla albo wyostrza dzwięk.

 

Dlatego zdecydowałem się sklonować pomysł z tym zestawem tuningowym za 300dolarów:) czyli chce wymienić opa na AD8066 dokładnie taki jak jest w zestawie no i zegar na jakiś precyzyjny z oddzielnym zasilaniem,oraz przy opa 2szt kondensatorów na BG-std i to by było na tyle więcej nie chcę ingerować w sprzet,czy wiecie z kąd można dobrać zegar o prawidłowej częstotliwośći pod to dvd?najlepiej jak by był DIY,,co do AD8066 to co o nim myślicie?> odtwarzacz ma niedostatki na basie reszta jest ok więc ad8066 ba mocny bas,boje się tylko żeby nie grał za ostro i technicznie,ew myślałem nad OPA2604

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co morzecie powiedzieć o tym rzadkim wzmacniaczu operacyjnym AD8032? jaki poziom on prezentuje i czy jest na równi z opa2604? nie obchodzą mnie dane katalogowe,mówię tylko i wyłącznie o właściwościach sonicznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś z was wyjaśnić na cholere w tym DVD tyle przetworników? AD1895A,AD1955 i jakiś debilny CS? osobny do SACD osobny do CD,wychodzi na to że SACD będzie grało najlepiej bo sygnałpuszczany jest przez AD1955 ale co z cd? czy on już jest puszczany przez inny przetwornik? a jak sobie nagram gęsty format na płycie dvd toprzez jeszcze inny? to czyste warjactwo oceniać dzwięk tego odtwarzacza jeśli do każdej sekcjii jest inny przetwornik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem tak, że to DVD ma wyjście na 6 kanałów? Będą wtedy potrzebne 3 DACi stereo. Dziwne tylko, że każdy inny, ale philips raczej nie był bezkompromisowy, przynajmniej nie w tej dziedzinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia jak tojest zrobione,z tego co czytałem na zagranicznych forach to CS dekoduje pozostałe kanbały w 5,1 a stereo dekoduje AD1895A a SACD jeszcze inny-AD1955,do cd i sacd są osobne zegary taktujące,do sacd jest jakiś lepszy rezonator kwarcowy a do cd zwykły kwarc,i oco tu chodzi?:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś nie za bardzo kolega doczytał

do formatów wielokanałowych jest dac 6 kanałowy CS4362

do stereo jest AD1955 wraz z upsamplerem AD1891

nie ma w nim na pewno AD1895A

zegary faktycznie są dwa, dlatego bo AD1955 potrzebuje 24,576 MHz, a CS4362 potrzebuje 33,8688MHz i oba są przyzwoicie wykonane z formowaniem impulsu na bramkach. kwarce co prawda nie są najwyższych lotów, ale to zawsze można wymienić. Z zabiegów poprawiających jakość dźwięku, polecam wymianę upsamplera na AD1892

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sprostowanie,czyli do cd i sacd jest ad1955,a jak się ma sprawa w przypadku płyty dvd z nagranymi plikami waw,odtwarzacz rozpoznaje ją jako dvd video i jaki przetwornik wtedy pracuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co waszym zdaniem zagra lepiej,philips dvd963sa czy samsung HD-745,samsung ma przewagę że czyta SACD-R,planuje wymienić tego philipsa na samsunga ale nie wiem czy warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oba te odtwarzacze, co prawda samsunga 945 ale tor audio jest taki sam jak w 745

moim zdaniem lepszy jest philips, ale to wszystko jest rzeczą gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

963SA odtwarza pliki wav nagrane na płycie DVD za pomocą AD1955 . To jest główny powód dla którego modyfikowałem i używam głównie tego odtwarzacza. Nagrywam na jedną płytę DVD kilka płyt CD, przeważnie są to ulubione płyty jednego wykonawcy lub składanka i mam parę godzin słuchania w super jakości bo nagrywam je w formacie 24bit/96kHz. Nawet przekonwertowana zwykła dobrze nagrana płyta CD 16/44.1 odtwarzana przez 963SA jako 24/96 brzmi lepiej niż płyta bez obróbki. Co prawda normalną CD można odtworzyć z upsamplingiem ( jest AD1895 ) i wtedy brzmi chyba tak samo jak przekonwertowana i nagrana na DVD i tak słucham pojedynczych płyt których nie ma sensu konwertować i wypalać na DVD. Mam też SAMSUNGa HD945 który odtwarza SACD-r ale nie ma funkcji upsamplingu więc jest mniej praktyczny niż PHILIPS i oczywiści te SAMSUNG też wymaga modyfikacji toru audio. Słuchałem parę razy płytę SACD i robiłem porównania z innymi formatami i brzmiało to lepiej niż warstwa CD na tej płycie ale nie wiem czy to nie wynika głównie z różnej jakości materiału źródłowego do nagrania a poza tym nie są dostępne wszystkie tytuły które chciałbym mieć i nie będę wymieniał całej kolekcji płyt które gromadziłem przez lata przecież to kupa pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof.kr bardzo proszę cię o pomoc w opisie krok po kroku jak zmienić w samsungu hd-745 soft na brandowany aby czytał SACD-r bo mam już tego samsunga kupiłem gookazyjnie na allegro i męcze się z tym softem bo odtwarzacz widzi te pliki jako vcd:) co do dzwięku to zdecydowanie lepszy jest philips,ale sacd na obu odtwarzaczach grają naprawde fajnie,na philipsie jest więcej detali i jest bardziej klarowny,samsung trochę przymglony,i lekko wysówa wysokie tony do przodu,jest mniej muzykalny od philipsa

 

napisz jeszcze jak i co modyfikowałem w tym philipsie,ja narazie planuje wymienić w nim opa ad8032 na AD8066

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok samsung idzie do kosza na śmieći,własnie przy próbie wgrywania oprogramowania brandowanego do odczytu sacd-r zawisł na napisie "load" i nic się nie dzieje nic nie można zrobić,samsung idzie do kosza!!! nie daj Panie boże zeby kiedy kolwiek pokusiło mnie zmieniać oprogramowanie do nowego marantza DV7001 którego mam zamiar kupić

 

cana naprawy takiego samsunga pewnie przekroczy dwukrotnie jego wartość ok 4płyt SACD:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się nie odważyłem na wymianę softu w SAMSUNGu i nie jest mi to potrzebne bo nie zamierzam przechodzić na SACD-r. Dźwiękowo nic to nie daje a jak patrzę na charakterystyki AD1955 to powinno być nawet gorzej.

Wymiana AD8032 na AD8066 nie ma sensu, nie będzie lepiej, może inaczej ale szkoda roboty. Proponuje wymianę AD8032 na LM4562 bo to wypróbowałem i opisałem efekty ale może też być dobrze na OPA2604 ale to kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak wsadzę AD8066 to za bardzo dzwięk się nie poprawi? zależy mi na muzykalnośći no i żeby nie miał za bardzo przewalistego basu:)

 

a wiecie może jaki tam jest laser w tym odtwarzaczu? i ew gdzie go mnogę dostac,wraz z mechaniką,bo chciałem się zabezpieczyć na wszelki wypadek,tych odtwarzaczy już jest coraz mniej na rynku wtórnym i są bardzo poszukiwane,podjołem decyzję pełnego tuningu poprzez wymianę znacznej części kondensatorów na BG-STD oraz wyjściowych BG-N,zobacze jeszcze ten op-amp,narazie założyłem kondensator główny nipon-chemicon,black,220uf/400v i dzwięk poprawił się diametralnie o 1klase wyżej,ciekawe co będzie jak zamówie rubicona VK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.