Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Audiolab Klub
IGNORED

Klub Audiolaba


marek-1969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AUDIOLAB na Audio Video Show z Salonem Q21

Kolejną marką, którą możecie poznać na tegorocznej edycji jest brytyjska marka AUDIOLAB, zapewne doskonale Wam znana z serii 6000 i ostatniego hitu All-in-On czyli OMNIA. Już od 28 października możecie bezpośrednio porównać poszczególne propozycje, posłuchać, obejrzeć i - mamy nadzieję- docenić klasyczne, nienachalne, brytyjskie audio, które zdecydowanie wyróżnia się na rynku.

Do zobaczenia!
AUDIO VIDEO SHOW
28.10-30.10.2022
POKÓJ 608- Hotel Radisson Blu Sobieski, Plac Zawiszy 1, Warszawa

Bilety: https://audioshow.pl/pl/wystawa/bilety

____________________________

AUDIOLABLINK do oferty

Salon Audio-Video Q21
Tel 42 213 01 66
www.Q21.pl

audiolab_q21.png

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.10.2022 o 16:09, marek-1969 napisał:

Szykuje się nowa Integra Audiolaba.

Mocniejsza od 6000A z wejściami cyfrowymi w tym HDMI ale bez xlr.

Także nie wiadomo w jakim miejscu oferty.

To zapowiedź nowej serii 9000. Po nowym roku.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta 

Seria 6000 zamienia się w 7000 . Integra,napęd i streamer.

Seria 8300 po dużym lifcie to 9000. Integra oraz napęd .

1662198447610190.png

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Naskarzylem na dystrybucję Audiolaba w Polsce do "dyrekcji" 😉 i jak dobrze pójdzie to niebawem do mojego zestawu dołączy końcówka 8300XP. Audiolab Global obiecał mi, że zmobilizują polskiego partnera/importera (Horn Distribution) abym otrzymał w końcu swój egzemplarz. Ciekawe jaką cenę mi zaśpiewają... 🤔

Byli bardzo zdziwieni, że nie można tego modelu w Polsce kupić, bo w Europie nie ma problemów z jego dostępnością.... Hmmm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 7000: wygląda na bardzo rozsądną ewolucję.

Wzmacniacz dostał więcej mocy plus wejście HDMI plus nowe kości dac.

Napęd dostał nowy napęd. Ludzie boją się slotów.

No i najwięcej w streamerze. Zupełnie nowe oprogramowanie , wyświetlacz oraz chyba zrezygnowali z DTSFi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymaliśmy od Was wiele, naprawdę zróżnicowanych pytań, ale to jedno pojawia się niemal pod każdym postem - co z tym budżetowym audio? Czy warto? Czy wygrywa odsłuchy, czy klienci jednak decydują się na droższe modele? Zapraszamy na szczerą opowieść o tym, że każdy sprzęt powstaje z myślą o konkretnym segmencie odbiorców. Sprawdź czy do niego należysz. Aby ułatwić Wam rozeznanie w temacie, Tomek podpowie również, które gatunki muzyczne sprawdzą się najlepiej oraz przedstawi swoje propozycje sparowania wzmacniaczy z konkretnymi kolumnami. Zapraszamy na film:

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Juliusz Apostata napisał:

Seria 9000 już w ofercie Q21. Ceny adekwatne.

No nie wiem czy takie adekwatne... Za prawie 1,5 tysiąca mniej można kupić świetnego i o połowę mocniejszego Musical Fidelity m5si.

A już z ceną sugerowaną 5499zł za transport 9000CDT to już grubo popłynęli. Przewiduję nocne kolejki po ten sprzęt... 🤣🤣🤣

Edytowane przez Yahoou
Dodatkowa treść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Yahoou napisał:

No nie wiem czy takie adekwatne... Za prawie 1,5 tysiąca mniej można kupić świetnego i o połowę mocniejszego Musical Fidelity m5si.

A już z ceną sugerowaną 5499zł za transport 9000CDT to już grubo popłynęli. Przewiduję nocne kolejki po ten sprzęt... 🤣🤣🤣

Za 10k można mieć Lyngdorfa TDAI-1120, Cambridge Audio EVO 150, NAD M10v2. A to są samograje,

Wzmacniacz 9000A + ich dedykowany streamer i mamy 15,5k zł. 

A transport za 5,5k w porównaniu z 2,2k za 6000CDT to szok. Przesadzili. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następcą CDT-6000 za 2,2 kpln będzie CDT-7000. 

Pewnie taniej niż 3 kpln go nie zobaczymy.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.11.2022 o 10:44, Piopio napisał:

Za 10k można mieć Lyngdorfa TDAI-1120, Cambridge Audio EVO 150, NAD M10v2. A to są samograje,

Wzmacniacz 9000A + ich dedykowany streamer i mamy 15,5k zł. 

A transport za 5,5k w porównaniu z 2,2k za 6000CDT to szok. Przesadzili. 

Wydaje mi się, że bardzo krzywdzące jest porównanie naprawdę wysokiej klasy wzmacniacza Audiolab 9000A do systemów all-in-one typu NAD M10v2 czy CA Evo 150. Bardziej porównajmy tutaj Audiolab Omnia, która pod względem jakości dźwięku może tą konformację wygrać, a kosztuje znacznie mniej.
Zresztą chyba przed ocenami najlepiej będzie posłuchać i przetestować najnowszą serię Audiolab 9000. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Q21 napisał:

Wydaje mi się, że bardzo krzywdzące jest porównanie naprawdę wysokiej klasy wzmacniacza Audiolab 9000A do systemów all-in-one typu NAD M10v2 czy CA Evo 150. Bardziej porównajmy tutaj Audiolab Omnia, która pod względem jakości dźwięku może tą konformację wygrać, a kosztuje znacznie mniej.
Zresztą chyba przed ocenami najlepiej będzie posłuchać i przetestować najnowszą serię Audiolab 9000. 

Serio ?

Hypex Ncore która siedzi w NAD i CA nie jest wysokiej klasy końcówką mocy w klasie D ?

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów . 

Jako fan marki Audiolab  ( mimo ich wad konstrukcyjnych które wielokrotnie naprawiałem w modelach 8000 i 8200 ) wystawiłem na sprzedaż  końcówkę mocy 8300XP kupioną w Niemczech w kolorze srebrnym oraz dedykowany do niego odtwarzacz w najmocniejszej wersji  8300CDQ kupiony w tym roku w polskim salonie . Mogę sprzedać osobno . 

Trudno będzie się z nim rozstać gdyż spośród wszystkich Audiolabów ten ma najmniej wad i jest brzmieniowo najlepszy . Sprzedaję tylko z powodów zdrowotno-finansowych . 

Zainteresowanych zapraszam na priv . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Audiolab cieszy się godną pozazdroszczenia reputacją w zakresie doskonałych wzmacniaczy, od czasu pojawienia się modelu 8000A w 1982 roku, stając się klasycznym modelem „budżetowych”, zintegrowanych wzmacniaczy Hi-Fi tamtych czasów. Ta reputacja pozostała przez kolejne generacje produktów. Wyróżniające się wybitne modele: 6000A i 8300A, które w swoich przedziałach cenowych w ostatnich latach niezmiennie zachwycają melomanów.

40 lat po premierze 8000A nadszedł czas, aby ujawnić kolejną generację urządzeń Audiolab. Wzmacniacz 9000A jest pierwszym komponentem nowej flagowej serii 9000. Jest to również najlepszy, zintegrowany wzmacniacz, jaki kiedykolwiek stworzył Audiolab, jak twierdzi sam producent. Zaprezentowana integra wprowadza kilka nowych rozwiązań technicznych oraz odświeżone wzornictwo, a idealnym towarzyszem dla nowego flagowca ma być transport 9000CDT.

Transport 9000CDT bazuje na reputacji wysoko cenionego modelu 6000CDT, zaprojektowanego tak, aby w pełni wykorzystać każdą wciąż cenioną kolekcję płyt CD. Zawiera nowy, wysokiej klasy mechanizm, wyposażony w wysoce precyzyjny system optyczny i tackę ładującą o niskim współczynniku tarcia.

Serdecznie zapraszamy do salonu stacjonarnego Q21 na odsłuchy nowej serii urządzeń Audiolab 9000.
Wszelkie szczegóły oraz oferta handlowa dostępne są pod LINKIEM.

audiolab_9000_1.jpg

audiolab_9000_2.jpg

audiolab_9000_3.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest! Film prezentujący gorącą, tegoroczną nowość od Audiolaba - serię 9000!

Audiolab cieszy się godną pozazdroszczenia reputacją w zakresie doskonałych wzmacniaczy. Model 9000A jest pierwszym komponentem nowej, flagowej serii 9000. Jest to również najlepszy, zintegrowany wzmacniacz, jaki kiedykolwiek stworzył Audiolab, jak twierdzi sam producent. Zaprezentowana integra wprowadza kilka nowych rozwiązań technicznych oraz odświeżone wzornictwo, a idealnym towarzyszem dla nowego flagowca ma być transport 9000CDT, zaprojektowany tak, aby w pełni wykorzystać każdą wciąż cenioną kolekcję płyt CD. Zawiera nowy, wysokiej klasy mechanizm, wyposażony w wysoce precyzyjny system optyczny i tackę ładującą o niskim współczynniku tarcia.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie przyjmuje i dekoduje format MQA z Tidal'a.

(Jako transport Raspberry Pi3B z Volumio Premium, podłączony do Audiolaba przewodem USB, bitrate na foto dotyczy albumu "Interactions" https://tidal.com/album/72356161)

IMG_20221223_202911.thumb.jpg.2a127dd7cb4479faf1c9a95425c52001.jpg

Edytowane przez Yahoou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Raczej do przedstawicieli branży HiFi, gdyż puki co właścicieli klocków serii 9000 Audiolaba w Polsce chyba niewielu...

Na co wymienić swoje Heco Aurora 700? Dokąd grały z Audiolabem 6000A Play, wystarczały. Miałem takie granie jak lubię, ciepłe, muzykalne, dociążone i niemeczące. Takie na długie godziny komfortowego słuchania. Na moje ucho i  w moich warunkach (salon 26m2) było pięknie. Po wymianie wzmacniacza na 9000A jest jeszcze piękniej. Zachowane zostało ciepło, dociążenie i muzykalność zestawu a dodatkowo pojawiło się więcej detali na górze i średnicy. Jestem zachwycony, jednak mam świadomość, że Heco obecnie odstaje jakościowo od wzmacniacza i chciałbym uwolnić jego potencjał, nie tracąc nic z wspomnianego ciepła i muzykalności a zyskać jeszcze na ogólnym przekazie. Co byście zaproponowali? Tak sobie myślę, że tym razem powinny to być podłogówki mało wrażliwe na ustawienie. Tylna ścianka kolumn będzie odsunięta od ściany na max 30cm. Myślę, że kolumny powinny mieć też spore przetworniki nisko-sredniotonowe. Tylko takie wg mnie zapewniają odpowiednie zejście i głębię na dole pasma. Musi być dobrze odwzorowana stopa perkusji jak i talerze. Słucham rocka, bluesa, jazzu, muzyki klasycznej, symfonicznej i czasem elektronicznej (Vangelis itp ...).

Myślałem o Fyne 502, Dynaudio Emit, może jakieś Bowersy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

O serii 7000 trochę już tutaj było powiedziane, głównie w kwestii domysłów, ale to czas na to, żebyśmy my Wam o nich trochę poopowiadali. W tym filmie znajdziecie porównania do serii 6000 oraz 9000, a także komplet informacji na temat nowej serii. Zapraszamy!

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam dzielonego audiolaba 8000Q i 8000P. Gra to z Hegel HD-20 i kolumny ATC SCM 7. Pokój 22 metry. Jestem bardzo zadowolony z tego zestawu. Audiolab daje radę z ATC SCM 7. Planuję kupić większe ATC, czyli SCM 11, 19 albo 40. Czy warto wymienić końcówkę mocy 8000P (130watt/8ohm) na monobloki 8200M (150watt/8ohm) w cenie 3000zł? Konstrukcje niemal takie same, tyle, że za dodatkowe 3000zł zyskuje więcej o 20watt na kanał, drugie trafo i tym samy pełne dual mono. Poprawa brzemienia warta wydania 3000zł? Duża będzie poprawa w wydajności prądowej, mocy, stereofonii? Czy raczej niewielka i żeby było zdecydowanie lepiej to zainteresować się mocniejszymi monoblokami jak 8200MB (250watt/8ohm) lub 8300MB (250watt/8ohm) ?

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, na jednej z angielskich stron w danych technicznych znalazłem informację, że monobloki 8000M (4 sankeny na kanał) mają trafa 500va, a nowsze, mocniejsze monobloki 8200MB (6 sankenów na kanał) mają trafa po 380va. Natomiast 8300MB mają po 8 sankenów na kanał i chyba też trafa tylko po 380va. Jeśli to się zgadza, to w nowszych monoblokach dodali tranzystorów i dali mniejsze trafa. Więc ciekawe jak ma się wydajność prądowa 8000M do nowszych 8200MB i 8300MB ?

Edytowane przez Mario3456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.