Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.04.2019 o 09:31, Adam 38 napisał:

A to taka pamiątka z powrotu na stare klamoty czyli dwa Anatole 100 (cedek i piec) ? w akcji.

Wybaczcie to rozwalone wyrko, zdjęcia z wczoraj więc jedno wielkie lenistwo po sobotnich porządkach ? .

Te poduchy od łóżka normalnie są na nim, ale że tylko 12 m2 więc ciaaaaasno i gdzieś trzeba było je "piprznąć".

A co do samego brzmienia Atollów, muszę sprostować swoje wcześniejsze wpisy odnośnie natarczywości środka, kuźwa za cholerę tego teraz nie słyszę, nie wiem czy to te ciężkie, gęste zasłony na firany, które na czas odsłuchu "rozpościeram"  na oknie czy kąt przecięcia monitorów jakieś do 50 cm przed siedziskiem ? czy może w końcu prawidłowe podłączenie kabli zasilających do wzmacniacza i cedeka. Żadnej natarczywości nie stwierdzam.

Oczywiście jeszcze nie do końca przestawiłem się na brzmienie Anatoli z Cytruska i w sumie ciągnie mnie do "owoca" ale tylko z jednego powodu, i nie, nie jest to trochę bardziej zwarty bas a - nie wiem jak to określić -  jakby bardziej "ciężki/zaznaczony/obecny" wokal, oraz jakby Atoll grał bardziej skrajami a Cyrus nie. Tu coś mi jeszcze ciągle nie pasuje, może potrzebuję jeszcze trochę czasu na akomodację słuchu z jednej wizji brzmienia na drugą. 

1.jpg

Kto zgadnie jakie u mnie "druty" wystają zza wzmacniacza? ? 

Adam.. masz za blisko te kolumny z boku.. No jak tam ma nie być podbić ..KOszmar :)

3.jpg

 

Adam.. TV wprowadz u Ciebie zamęt w brzmieniu.. weż go wynieś do innego pomieszczenia i zagraj.. Kable masz Athom MINI U mnie z IN 100 swietnie sie zgrały.. IC mam od Sonus Oliwia  Ja mam rozstaw 1 m od tylnej i 62 cm od bocznej licząc od ściany do środka przetwornika  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, przecież wiesz, że kabelki to nie ja ? Czemu dyskredytujesz moje Supry Ply i Classic? ?

Dla mnie są super poza kolorem (niebieski...).

Jezusie, TV był wynoszony, mam fajne dyfuzory o dość szerokim zakresie działania,  które teraz stoją na bocznej ścianie i nie widać ich na tych fotach a stawiałem je w miejscu TV, wiem co tracę... Mam też cztery pochłaniacze o rozmiarach 55x105 cm z fajnym wypełnieniem od najsłynniejszego na forum Szymona i z nimi też działam w zależności od potrzeb i chęci (też ich nie ma na fotach). To zdjęcie było poglądowe a nie pokazujące jak powinna wyglądać 12 m² klitka...bo tak poważnie to tu tylko słuchawki Audeze się nadają ?

Wrzuć foty swojego pokoju i wymiary a powiem Ci na jakich częstotliwościach masz mody mistrzu:)

A już wracając do Atolla 100, no kurna to jednak nie Cyrus 8.2 i ciągle coś mi w graniu Atolla nie pasuje, ten środek Cyrusa jednak zwyczajnie lepszy, ogolnie brzmienie lepiej poukładane i ciężko zejść oczko niżej z brzmieniem na Atoll-e, chociaż bardzo się staram...

 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adam 38 napisał:

Artur, przecież wiesz, że kabelki to nie ja ? Czemu dyskredytujesz moje Supry Ply i Classic? ?

Mów sobie co chcesz, ale supry nie łączył bym z Atollem, od zasilających po głośnikowe. 

Zresztą ktoś tu już pisał o melodice, to podobny poziom.

6 godzin temu, ArtuAtoll napisał:

Adam.. TV wprowadz u Ciebie zamęt w brzmieniu..

Oj tam oj tam.

Tkanina nie ma sensu, to i wynoszenie nie będzie miało i tak za TV nic nie ma poza oknem ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest firana i zasłona (więc zawsze to nie gołe okno ?), można postawić rozpraszacze bo już łapie się na odpowiednią odległość między nimi a kolumnami ale nie dajmy się zwariować - nie zrobię z pokoju piwnicy ?

No i jakie to ma znaczenie przy Atollu 100, bądźmy chociaż trochę obiektywni, tak samo jak z kabelkami pod niego... Nie ten charakter grania i nie ta klasa wzmacniacza, żeby bawić się w kabelki, o odpowiednio przygotowanym akustycznie pomieszczeniu nie wspominając... Oczywiście nikomu nie bronię kupowania choćby 3-krotnie droższych od Atolla kabelków wszelkiej maści, w końcu i na tym polega ta audiozabawa.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Jest firana i zasłona (więc zawsze to nie gołe okno ), można postawić rozpraszacze bo już łapie się na odpowiednią odległość między nimi a kolumnami ale nie dajmy się zwariować - nie zrobię z pokoju piwnicy
No i jakie to ma znaczenie przy Atollu 100, bądźmy chociaż trochę obiektywni, tak samo jak z kabelkami pod niego... Nie ten charakter grania i nie ta klasa wzmacniacza, żeby bawić się w kabelki, o odpowiednio przygotowanym akustycznie pomieszczeniu nie wspominając... Oczywiście nikomu nie bronię kupowania choćby 3-krotnie droższych od Atolla kabelków wszelkiej maści, w końcu i na tym polega ta audiozabawa.


Adam, może faktycznie tajemnica dobrego grania z Atola tkwi w kabelkach ? Moja rada jest taka- sprzedaj Cyrusa i kup za to przewody Kliknij i przeciągnij, by przenieść. pojawia się plany, rozdzielczość inne duperele. Nie zapomnij tylko poprosić przy zamówieniu kabli o gratis- lampę Alladyna (spełni Twoje życzenia, gdyby jednak kable się nie wpasowały).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Adam ten atoll nie daje Ci spokoju, chcesz taki drugi ?


Tylko wtedy już Adamowi na kable nie starczy kasy. Nawet po sprzedaży Cyrusa :)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kukawa napisał:

 


Adam, może faktycznie tajemnica dobrego grania z Atola tkwi w kabelkach ? Moja rada jest taka- sprzedaj Cyrusa i kup za to przewody emoji1.pngKliknij i przeciągnij, by przenieść. pojawia się plany, rozdzielczość inne duperele. Nie zapomnij tylko poprosić przy zamówieniu kabli o gratis- lampę Alladyna (spełni Twoje życzenia, gdyby jednak kable się nie wpasowały).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko wtedy już Adamowi na kable nie starczy kasy. Nawet po sprzedaży Cyrusa ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Adam i atoll to miłość bezwarunkowa ?

Kable tu nic nie zmienią ?

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

Wlaśnie zastanawiam się Sonic czy cedeka i pieca w super "paku" za 4400 nie wystawić na bazarku. Jeszcze walczę ze sobą...aż dostałem Skittles-owej wysypki hah

I na co zmienisz? Zostaw atolle ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kukawa napisał:

 


Adam, może faktycznie tajemnica dobrego grania z Atola tkwi w kabelkach ? Moja rada jest taka- sprzedaj Cyrusa i kup za to przewody emoji1.pngKliknij i przeciągnij, by przenieść. pojawia się plany, rozdzielczość inne duperele. Nie zapomnij tylko poprosić przy zamówieniu kabli o gratis- lampę Alladyna (spełni Twoje życzenia, gdyby jednak kable się nie wpasowały).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko wtedy już Adamowi na kable nie starczy kasy. Nawet po sprzedaży Cyrusa ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Namiętnie dyskredytujesz  ignorujesz wpływ przewodów na brzmienie, nikt nie każe kupować Adamowi kabli w cenie zestawu. Ale Supra, czy Melodika, to słabe kabelki na tym poletku. A Atoll zasługuje na coś lepszego i to słychać,  czy chcesz, czy nie. 

Może dla Ciebie kabel to kabel, ale na sygnaturę brzmienia, a raczej wpływu kabla na brzmienie ma nie tylko to z czego jest sam przewodnik, ale to z czego jest izolacja, to jaka jest geometria przewodnika i odległość między przewodami,  co jest nie bez znaczenia dla jego pojemności. 

A na plany w scenie muzycznej owszem kabel może mieć wpływ, choć nie tak duże jak akustyka, rozdzielczość pomijam bo to chyba oczywiste.

Słyszałem, jak kablami można spitolić brzmienie, a raczej jak ograniczyć możliwości sprzętu, zarówno elektroniki, jak i kolumn.

Kupowanie wzmacniaczy za kilka tysięcy, kolumn za drugie tyle, a finalnie łączenie tego byle kablem z pseudo miedzi OFC najlepiej z obi, to jest dopiero żart.

Pzdr

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne.

Jacku czy mogę Cię odwiedzić w najbliższy piątek? Już nie chodzi o kabelki:). Chcę usłyszeć ile tracę w swojej kanciapie i czy ProAc z Moon-em mnie kupią swoim graniem czy to nie moja bajka. Zwłaszcza ProAc-i mnie intrygują, jak one grają na tle Dynaudio. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Namiętnie dyskredytujesz  ignorujesz wpływ przewodów na brzmienie, nikt nie każe kupować Adamowi kabli w cenie zestawu. Ale Supra, czy Melodika, to słabe kabelki na tym poletku. A Atoll zasługuje na coś lepszego i to słychać,  czy chcesz, czy nie. 
Może dla Ciebie kabel to kabel, ale na sygnaturę brzmienia, a raczej wpływu kabla na brzmienie ma nie tylko to z czego jest sam przewodnik, ale to z czego jest izolacja, to jaka jest geometria przewodnika i odległość między przewodami,  co jest nie bez znaczenia dla jego pojemności. 
A na plany w scenie muzycznej owszem kabel, może mieć wpływ, choć nie tak duże jak akustyka, rozdzielczość pomijam bo to chyba oczywiste.
Słyszałem, jak kablami można spitolić brzmienie, a raczej jak ograniczyć możliwości sprzętu, zarówno elektroniki, jak i kolumn.
Kupowanie wzmacniaczy za kilka tysięcy, kolumn za drugie tyle, a finalnie łączenie tego byle kablem z pseudo miedzi OFC najlepiej z obi, to jest dopiero żart.
Pzdr
 


Ty wyrażasz swoje zdanie, ja swoje- oboje mamy do tego prawo. Supra i Melodika to poprawnie zbudowane kable z dobrej jakości miedzi i to w zupełności wystarcza w mojej opinii. Nawet do sprzętu za 30, 40 i wyżej. Widziałeś czym są połączone w środku Twoje głośniki i wiele wiele innych ?

https://www.poweraudio.pl/jantzen-audio-2-x-2-5-mm-ofc-925-miedz-6n-p-2062.html

Czy to jest pseudo ofc ?

Ty masz takie doświadczenia, a ja inne i przy tym pozostańmy.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kukawa napisał:

Ty wyrażasz swoje zdanie, ja swoje- oboje mamy do tego prawo. Supra i Melodika to poprawnie zbudowane kable z dobrej jakości miedzi i to w zupełności wystarcza w mojej opinii. Nawet do sprzętu za 30, 40 i wyżej. Widziałeś czym połączone w środku Twoje głośniki i wiele wiele innych ?

A jakie ma to znaczenie, skoro jest w nich zaledwie 0,5-1m przewodu?

Nie znam nikogo, kto łączył by sprzęt w cenie 40tys Suprą lub Melodiką.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kukawa napisał:

Ty masz takie doświadczenia, a ja inne i przy tym pozostańmy. 


Tylko po co te żarty z lampą Alladyna?

Może odwróćmy sytuację i jak teraz będziesz znów zmieniał głośniki,  poproś w gratisie o taką lampę,  żebyś za rok dwa nie musiał zmieniać kolumn, może Alladyn spełni twoje życzenia, gdyby kolumny się nie wpasowały? ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
A jakie ma to znaczenie, skoro jest w nich zaledwie 0,5-1m przewodu?
Nie znam nikogo, kto łączył by sprzęt w cenie 40tys Suprą lub Melodiką.
 

A jakie znaczenie ma dodatkowe 1-1,5 metra ? Takie kable Albedo Monolith są droższe 3 krotnie niż przetworniki i zwrotnice w Twoich Proacach.

Przedwczoraj rozmawiałem z właścicielem jednej z firm dostarczających przewodniki do producentów kabli itp. Śmiał się, ze gdyby nie audiofile to zamiast Mercedesa miał VW Polo i mieszkał w kawalerce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kukawa napisał:

A jakie znaczenie ma dodatkowe 1-1,5 metra ? Takie kable Albedo Monolith są droższe 3 krotnie niż przetworniki i zwrotnice w Twoich Proacach.

Myślę, że wiele droższe ?

 

Przez lata miałem DNM Reson i nadal uważam, że to jeden z najlepszych przewodów w cenie 50zl/m.

Później przyszedł czas na Albedo Air I, a później Monolith i między nimi jest też różnica,  cena tu nie ma znaczenia.

 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Tylko po co te żarty z lampą Alladyna?

Może odwróćmy sytuację i jak teraz będziesz znów zmieniał głośniki,  poproś w gratisie o taką lampę,  żebyś za rok dwa nie musiał zmieniać kolumn, może Alladyn spełni twoje życzenia, gdyby kolumny się nie wpasowały?

 

Nie muszę zmieniać, tylko chce. Dodatkowo sprawia mi frajdę jak ktoś będzie mógł taniej kupić ode mnie dobre kolumny :) Ty dyskredytujesz ludzi, którzy używają tanich kabli i piszesz, że to abstrakcja. Ja mogę napisać ze dla mnie abstrakcja jest używanie drogich kabli. Można napisać to z żartem i tyle. Nie bierz tego wszystkiego tak na poważnie.

 

Nie ma dla mnie tej jednej jedynej kolumny,systemu który jest „najlepszy”.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kupowanie wzmacniaczy za kilka tysięcy, kolumn za drugie tyle, a finalnie łączenie tego byle kablem z pseudo miedzi OFC najlepiej z obi, to jest dopiero żart.
Pzdr
 


A tym wpisem co robisz ?

Na grillu byśmy znaleźli dużo innych ciekawych tematów:) różnice zdań były, są i będą. Ważne,żeby szanować te różnice i je akceptować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kukawa napisał:

Przedwczoraj rozmawiałem z właścicielem jednej z firm dostarczających przewodniki do producentów kabli itp. Śmiał się, ze gdyby nie audiofile to zamiast Mercedesa miał VW Polo i mieszkał w kawalerce.

Podobnie można się odnieść do producenta markowych ciuchów,  albo aut osobowych. 

Bądź co bądź fiatem panda dojedziesz z punktu B do punktu A tak samo jak mercedesem klasy S. 

To auto i to auto, pytanie, czy po 400km jazdy S klasą będziesz tak samo zmęczony jak jazdą fiatem.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Podobnie można się odnieść do producenta markowych ciuchów,  albo aut osobowych. 
Bądź co bądź fiatem panda dojedziesz z punktu B do punktu A tak samo jak mercedesem klasy S. 
To auto i to auto, pytanie, czy po 400km jazdy S klasą będziesz tak samo zmęczony jak jazdą fiatem.


Nie ważne jakim jadę za kierownica i tak jestem zmęczony po 1,5 h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kukawa napisał:

Nie ważne jakim jadę za kierownica i tak jestem zmęczony po 1,5 h

Ale przyznasz, że komfort jazdy nie będzie ten sam.

1 minutę temu, Adam 38 napisał:

W weekend może kiedyś..., teraz moja ma wolny ten piątek i gada mi co bym po godzinach nadrobił robotę, żebym z nią pojechał. Kurde, dasz radę na godzinkę się obudzić, bądź twardy:) 

Ale o której, ja kładę się dość późno po pracy, a później jak na wariackich papierach sie zbieram szykując na kolejna nockę. 

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.