Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie skrzypiała jak stare drzwi, na szczęście serwis stanął na wysokości zadania ? (gromkie brawa). A otwiera się ani gwałtownie ani wolno chociaż moim zdaniem bliżej temu do wolno. Nie ma żadnego szarpnięcia na początku czy końcu drogi tacki. Masz nowego, obecnie klepanego CD100 se 2 czy coś z tych wiekowych poprzednich wersji CD100  krążących po giełdach? 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego wiekowego :) ale w bardzo dobrym stanie, pilot wygląda jak nowy. Gra świetnie, jestem mega z niego zadowolony. Otwieranie szuflady jest o ile można tak powiedzieć mocno dynamiczne z dość wyraźnym hamulcem, nie generuje innych odgłosów typu piski . Po załadowaniu płyty, napędu prawie w ogóle nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszych CD100 siedział napęd od innego producenta, w poprzedniku mojego był Philips ( niby lichy jak samo Audio Forte mi mówiło) a teraz chyba jakiś brand Teac w obecnie klepanych siedzi. W Twoim może być jeszcze co innego i może tak ma się zamykać/otwierać. Jak Ci się granie podoba i czyta płyty to nie ma co drążyć tematu ?

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszystko perfekt ogarnięte w audio-dziupli, Anatolle 100 grają razem cichutko w tle, do poniedziałku wstrzymam się z ostatecznymi wrażeniami po wielkim powrocie ? Tak na szybko pierwsze wrażenie, może najbardziej trafne to Cyrus gra jak płyta CD a Anatolle jak taśma magnetofonowa. Anatoll bardziej namacalnie i bardziej na szerokość, Cyrus ma środek bardziej wycofany, nie tak szeroko pierwszym planem i głębiej przy Atollu. Anatoll więcej dźwięków "gubi" przy Cytrusie. Ale tak szczerze, to Anatolowe,  rozmyte granie ma swój jedyny w swoim rodzaju urok ? FARAT Jopkowej i jest bardzo przyjemnie. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2019 o 15:08, sir.jax napisał:

 

Generalnie domyślam się, ale i zasłyszalem z czego są robione te Sonus Oliva, sorry, ale to chyba nie bylo by sportowe porównanie.

 

Sir.. mozesz rozwinąć temat materiału SO ? :)

 

 

na stronie SO jest info..
Drut srebrny fi 1,2   próba 99,99 (4N)         70,- pln/mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce za bardzo oficjalnie pisać skąd brany jest ten drucik, ale firma znana w akcesoria DIY.

Okazuje się, że na bazie drucika tej firmy więcej znanych marek w Polsce bazuje.

Sorry, ale nie przekonuje mnie SO, wolę Albedo.

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to taka pamiątka z powrotu na stare klamoty czyli dwa Anatole 100 (cedek i piec) ? w akcji.

Wybaczcie to rozwalone wyrko, zdjęcia z wczoraj więc jedno wielkie lenistwo po sobotnich porządkach ? .

Te poduchy od łóżka normalnie są na nim, ale że tylko 12 m2 więc ciaaaaasno i gdzieś trzeba było je "piprznąć".

A co do samego brzmienia Atollów, muszę sprostować swoje wcześniejsze wpisy odnośnie natarczywości środka, kuźwa za cholerę tego teraz nie słyszę, nie wiem czy to te ciężkie, gęste zasłony na firany, które na czas odsłuchu "rozpościeram"  na oknie czy kąt przecięcia monitorów jakieś do 50 cm przed siedziskiem ? czy może w końcu prawidłowe podłączenie kabli zasilających do wzmacniacza i cedeka. Żadnej natarczywości nie stwierdzam.

Oczywiście jeszcze nie do końca przestawiłem się na brzmienie Anatoli z Cytruska i w sumie ciągnie mnie do "owoca" ale tylko z jednego powodu, i nie, nie jest to trochę bardziej zwarty bas a - nie wiem jak to określić -  jakby bardziej "ciężki/zaznaczony/obecny" wokal, oraz jakby Atoll grał bardziej skrajami a Cyrus nie. Tu coś mi jeszcze ciągle nie pasuje, może potrzebuję jeszcze trochę czasu na akomodację słuchu z jednej wizji brzmienia na drugą. 

1.jpg

Kto zgadnie jakie u mnie "druty" wystają zza wzmacniacza? ? 

 

3.jpg

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Adam 38 napisał:

Kto zgadnie jakie u mnie "druty" wystają zza wzmacniacza? ?

 

Białe jak Atohm ale czy to Atohm to nie mam pewności ? 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, Adam 38 napisał:

Kto zgadnie jakie u mnie "druty" wystają zza wzmacniacza? ? 

https://www.speckable.pl/produkt/10424/Przewod-glosnikowy-SMYp-2x1mm-bialy.html?gclid=CjwKCAjwwZrmBRA7EiwA4iMzBCI-sZDAMK8V8RFfJReFRfRwTqRIg7cCR4-U1mdx0RBMyO76Zc_gTxoCWDwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

może dlatego coś jeszcze nie do końca pasuję ? Musisz kupić do Anatola kable 2x droższe, a dostaniesz to czego oczekujesz. Gwarantuje ? pzdr Adam

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, najlepiej Dynki X14 zaczynają brzmieć z in 100 se i dedykowanym CD, gdy piec gra mocą między godz. 09.00 a 09.30. Jak gram ciszej to brzmienie gaśnie, środek całkiem się chowa, rozdzielczość siada.

Kable to Supry Classic heh

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku wiem, że ten telewizor to wrzód na dupie ale jak ostatnio pisaliśmy na privie, czasem coś z kobitką się załączy wieczorem, żeby było jeszcze bardziej wyuzdanie ? ? ?. Jak już nie będę mógł (oby nie za szybko) to TV pierwszy wyleci z pokoju hahaha

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Adam 38 napisał:

Jacku wiem, że ten telewizor to wrzód na dupie ale jak ostatnio pisaliśmy na privie, czasem coś z kobitką się załączy wieczorem, żeby było jeszcze bardziej wyuzdanie ? ? ?. Jak już nie będę mógł (oby nie za szybko) to TV pierwszy wyleci z pokoju hahaha

Ale ja ci nie sugeruje wyrzucenia TV, tylko nakrycia to tkaniną.

Zobacz, to nic nie kosztuje.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało z krzesła w robocie nie spadłem ? Pamiętajmy jednak, że z czasem każdy kwiatek pachnie tak samo hue hue a i są miłośnicy polskiej superprodukcji - Tłusty czwartek... Dobra, koniec żartów. Trzeba się brać za robotę, to jeszcze nie majówka.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, sir.jax napisał:

Swoją drogą co poniektórzy mają ubaw ....

Trudno, nie każdy docenia wpływ akustyki i kabelka na brzmienie.

?

Akustyka- mega ważna. Z kabelków mam ubaw, aczkolwiek każdy stosuje co uważa za słuszne i na co ma ochotę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akustyki... Skos, prawa kolumna za blisko ściany od boku. Od tyłu też odstęp od ściany nie jest duży ale to akurat nie przeszkadza bo bas jest przyjemny i mimo to nie dudni. A no i ta wnęka po lewej stronie za kolumną. Zastanawiam się nad jakąś pułapką właśnie na tej bocznej ścianie, tylko co kupić tak, żeby działało i nie szpeciło przy okazji ? Przy codziennym słuchaniu, kiedy muzyka leci w tle, kolumny stoją tak jak teraz, natomiast kiedy chcę podelektować się muzyką to kolumny rozsuwam (to znaczy lewa idzie w bok) i odsuwam od tylnej ściany tak żeby trójkąt był zachowany. W sumie nie wiem czy w tym pomieszczeniu jedna pułapka ma sens. Potrzebowałbym czegoś jeszcze za głową, no i trzeba by ten skos ogarnąć. Nie mniej jednak przy zachowanym trojkącie równobocznym jest naprawdę dobrze

88F031DB-6833-4BB2-B0D4-924B30BF3EFE.jpeg

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie ładne monitorki, gdzieś już je dzisiaj widziałem ? 

Z tymi pułapkami to na moją wiedzę, najpierw dobrze byłoby wykonać jakieś pomiary, jaki zakres częstotliwości w tym pokoju się wzbudza i wtedy tak zbudować tę pułapkę. Zadałbym to pytanie w dziale Akustyka, siedzą tam zawodowcy od tych spraw i nawet czasem coś podpowiedzą. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 27.04.2019 o 19:42, Adam 38 napisał:

Ale tak szczerze, to Anatolowe,  rozmyte granie ma swój jedyny w swoim rodzaju urok ? FARAT Jopkowej i jest bardzo przyjemnie. 

Na nierozmytym też jest super...ale nie bosko  ?

Adam ... Jaki masz rozstaw głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ziko369 napisał:

Na nierozmytym też jest super...ale nie bosko  ?

Pytanie, czy słuchając muzyki na żywo, słyszymy te wszystkie cięte jak skalpelem wybrzmienia, twarde kontury, "cienkie linie" itp.? Na moje ucho nie. Na szczęście w naszych domach możemy dowolnie modelować brzmienie doborem klamotów i całej reszty, jak kto lubi.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, jackobtone napisał:

Co do akustyki... Skos, prawa kolumna za blisko ściany od boku. Od tyłu też odstęp od ściany nie jest duży ale to akurat nie przeszkadza bo bas jest przyjemny i mimo to nie dudni. A no i ta wnęka po lewej stronie za kolumną. Zastanawiam się nad jakąś pułapką właśnie na tej bocznej ścianie, tylko co kupić tak, żeby działało i nie szpeciło przy okazji ? Przy codziennym słuchaniu, kiedy muzyka leci w tle, kolumny stoją tak jak teraz, natomiast kiedy chcę podelektować się muzyką to kolumny rozsuwam (to znaczy lewa idzie w bok) i odsuwam od tylnej ściany tak żeby trójkąt był zachowany. W sumie nie wiem czy w tym pomieszczeniu jedna pułapka ma sens. Potrzebowałbym czegoś jeszcze za głową, no i trzeba by ten skos ogarnąć. Nie mniej jednak przy zachowanym trojkącie równobocznym jest naprawdę dobrze

88F031DB-6833-4BB2-B0D4-924B30BF3EFE.jpeg

A dlaczego nie są skręcone do środka...?

2 minuty temu, Adam 38 napisał:

Pytanie, czy słuchając muzyki na żywo, słyszymy te wszystkie cięte jak skalpelem wybrzmienia, twarde kontury, "cienkie linie" itp.? Na moje ucho nie. Na szczęście w naszych domach możemy dowolnie modelować brzmienie doborem klamotów i całej reszty, jak kto lubi.

Nie słyszymy... ?

Ale.w.domku fajnie sobie posłuchać inaczej niż na żywo...

Na żywo to łażę tu i tam posłuchać...

Trochę się ogłuszyć do B90,  popodniecać w Filharmonii...itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kukawa napisał:

Akustyka- mega ważna. Z kabelków mam ubaw, aczkolwiek każdy stosuje co uważa za słuszne i na co ma ochotę ?

Ale różnice słyszysz, jak pamiętam u mnie nawet na kablu cyfrowym USB AQ Cinnamon vs AQ Carbon, pamiętasz?

?

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ziko369 napisał:

A dlaczego nie są skręcone do środka...?

 

Przyzwyczajenie z Zensorów 7, co do których producent zalecał prostopadłe ustawienie kolumn. Taki nawyk po 5 latach z nimi. W sumie nawet nie pomyślałem o tym żeby Dyńki skręcić.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Słyszę różnicę naprawdę, ale marginalną 0,0001%.....w kablach głośnikowych- z tym, że różnice te zacierają się po 2-3 minutach. Wolę kaskę przeznaczyć na ustroje lub inny element systemu niż kabelki, gdyż z moich doświadczeń kable nie uczynią systemu znacząco innego (nawet jeśli jest za grube pieniądze). Żyję  z kablami za 70 zł głośnikowe i jest mi z tym dobrze.

U Ciebie była to raczej siła sugestii, że coś się zmieni ? Całą robotę robią dyfuzory i reszta. Oczywiście masz inne zdanie, słyszysz to inaczej i masz do tego prawo. Nie będę Cie nawet od tego odwodził bo nic mi do tego ? pzdr i musimy się jakoś ustawić. Chętnie posłucham Moona.

 

 

 

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie sugerował w która stronę brzmienie się zmieni. 

Ale O.K.

Dla mnie kable są tak samo ważne jak każdy inny element, włącznie z zasilajacymi, bo od nich się zaczyna to co dostanie sprzęt, a kończy na kolumnach.

Cały tor audio, to zespół połączonych elementów, każdy z tych elementów w tym przewody mają swój udzial i wplyw na brzmienie, czy tego chcemy, czy nie.

Często u niesłyszących popełniamy jest błąd w podejściu do tematu od strony metodologii, pisałem o tym wcześniej. Trzeba się obyć z tym na co należy zwracać uwagę, wtedy jest łatwiej, a czasem zmiany są dość oczywiste i nie trzeba się skupiać i analizować.

Niejedna osoba, nawet nie związana z naszym hobby u mnie była w stanie odróżnić brzmienie bez stawiania sugestii na to co może się zmienić.

Temat grząski od zawsze, więc lepiej nie ruszać...???

Ustroje akustyczne strojone na różne przedziały częstotliwości też potrafią namieszać,  o czym również pisałem wcześniej.

Pzdr

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.