Skocz do zawartości
IGNORED

Cała prawda o polskich wkładkach serii MF-100.


Vlado

Rekomendowane odpowiedzi

zabawne ze facet odczytał informacje ktorej nie ma.Nie ma ,.

Zabawne to jest ze w ogóle pisać potrafisz.

 

A teraz popatrzy na załączony spektrogram i co tam widzimy 28kHz przenosi ale przy - 64db i to poszatkowane jak sens w wypowiedziach mulsa. Wikszość pasma z takimi spadkami zawiera się do 12kHz - czyli jeszcze gorzej - osiągi ze słuchawek z mp3 w tramwaju sa lepsze. To tuz wyłacznie mulsik usłyszy jak mu drga ... ta igła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubri jako ze jestem tu przypadkiem , a takie pomiary to ja juz wykonalem dziesiec lat temu..tak wiec pozostaje ci dalej uwodzic sluchaczy twoim wdziekiem...primadonny z kielc.

 

ty mozesz ,a oni moga z wypiekami na twarzy.... sluchac.

 

plyta z marszu nie jest plyta testowa nagrana według panujacych wtedy standartow i NORM, a więc nie zapewnia wynikow, tylko ogolny poglad na sprawe ale jakze obiecujacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do szkoły było za daleko to mozliwe, że tak przeczytamy. Ci co umieją czytać, przeczytają, że na płycie nie ma użytecznej informacji powyżej ok.14kHz.

To bardzo możliwe, że marnośc szkół jakie kończyłem nie pozwala mi zrozumiec biegłości Twoich wywodów. Tym bardziej czuję się zaszczycony, że zechciałeś podzielic się ogromem Twej wiedzy w wątku, który moja skromna osoba pozwoliła sobie założyc na tym forum.

Z szacunkiem i podziwem Vlado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawacz niech poczyta o kodowaniu dźwięku z kanałów tylnych na płytach vinylowych quadro. I niech naprawi/zespawa se głowicę, co mu się rozleciała, hehe.

Muls chiba sie szaleju napił, bo z sensem gada. Muls jezd git!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadrofnia matrycowa opierała się na przesuniciu fazy zapisu drobnorowkowego o 90st. na plus i na minus kanałów w stosunku do sumy lewego i prawgo 0,92 do 0,38. Wymagała dekodera do jego odtworzenia nic o zapisie mechanicznym na 40kHz tam nie było. Możesz miec nawet 20dB dla 20kHz tylko że dla 20Hz będzie -20db i po to są preampy gramofonowe z charakterytyka wzmocnienia wg RIAA. Nie trzeba się do tego podpierać kwadrofonią, której jak widze nikt tutaj nie wykorzystuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście ... a z jakim spadkiem i czy to była charakterystyka na wkładce czy moze w jakis inny sposób tę kwadrofonie mierzyłeś? Żeby robic pomiary trzeba wiedzieć co sie mierzy a w Twoje umiejętności wątpię jeśli podajesz za argument +17db normy din który akurat swiadczy o tym co napisałem. Naprawdę RiAA przewiduje nawet +20db - tyle potrzeba żeby cokolwiek było słychać z LP. Ale oczywiście się nie dogadamy bo nawet jak wiesz o co chodzi to pieprzysz generalnie tak samo jak o fortunach zarabianych przez spawaczy w Polsce, az dziwne że tak wielu chciałoby być na przykład lekarzami a nie spawaczami. Nawet kiedy zaczynasz pisac powaznie i bez błedów, to nie wychodzisz z roli.

 

Nie musze niczego analizować, bo inni to zrobili w tym wątku. Na początku wątku zamieszczono sonogram nagrania który pokazuje z jakim spadkiem poziomu odtwarzne są czestotliwości wysokie i wszystko jasne. Zapis na LP jest w przybliżeniu odwrotnością. Bajki o tym że na LP możesz skutecznie zapisać użyteczne pasmo 20Hz-20kHz opowiadaj wnukom którzy płyt LP nie słuchali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubri to zostawiam tobie.Jezdes przygotowany to ucz sie ..sam.

 

generalnie jesli norma przewiduje 20khz to musi byc te 20 khz zapominajac juz o tych 40 khz ktore nie tylko przez wkladke ale nawet przez gardlo nie chca przejsc.Pasmo do 40 khz bylo po to na tej plycie, zeby zmierzyc REZONANSE szkodliwe ukladu ramienia i wkladki.Tak wiec nie musiala byc RiAA a wystarczylo zachowac wlasciwy poziom.Wszystkie dostepne plyty testowe maja 20 khz bo takie były wymagania.I takie były mozliwosci, a nawet wieksze jak widac.A co ty slyszysz to mnie lekko nie obchodzi.Dobra ch-ka ukadu jest wtedy kiedy przenosi przynajmniej druga harmoniczna najwyzszej czestotliwosci.Czego nie ma CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co druga harmoniczna na 40kHz jak nie ma w muzyce podstawowego na 20? Jak się zadowalasz pomiarami to proszę, ale ja zwykle słucham muzyki. Jeśli będzie cos do odtworzenia na 16kHz to już jest nieźle.

 

Jak jest w RIAA +20db dla 20khz to dla 20hz jest -20khz po to żeby mozna w ogóle taki sygnał zapisac na płycie. Dlatego własnie głowica nacinająca nie bedzie miała jednakowej amplitudy dla całego pasma bo uległaby zniszczeniu albo przynajmniej nacinała mniej wiernie.

 

I nie pytaj co ja słyszę bo słysze to samo co wszyscy. A co wszyscy słysza z LP było widac na sonogramie. pamietasz - było tam nawet 28khz ale przy -70db czyli poniżej szumu bo najlepsze gramofony i płyty maja s/n -64 a typowo -55db.

-50 db pasmo siegało do 14kHz.

W praktyce rozpietosc dynamiczna nagrania siegnie 25db i tak jest ona zapisywana na kazdym nośniku. Róznica w s/n LP do CD powoduje że najlepsze LP szumi w porównaniu do najgorszego CD.

Dolby Laboratories opracowało w 1983 roku system kompresji dynamicznej do nagrań na LP który teoretycznie pozwalał osiagnąc 100db s/n ale nie wszedł do produkcji bo wtedy pojawiło sie CD znacnie prostsze oferujące podobne parametry.

 

Fajnie mieć wkładkę z dużym nadmiarem pasma tak samo jak DVD-A zamiast CD-A bo mamy mozliwość zapisywania tych harmonicznych powyżej 20kHz tylko trzeba pamietać z jakim poziomem się ten zapis odbywa. We wzmacniaczach mute to jest -20db i wtedy już niewiele słychać, a w LP powyżej parunastu kHz mamy juz -30db. Możemy sobie wmawiac że tam cos jest, że istotne harmoniczne itd. ale w rzeczywistsci nie ma już użytecznego sygnału powyzej 14kHz na LP i nie dojdziemy ile w zapisie słyszymy z harmonicznej nagrania a ile z harmonicznej materiału na którym zapisano.

 

W gramofonach jest kilka istotnych parametrów które nie są prawie w ogóle istotne w sprzecie cyfrowym, na przykład drzenie i kołysanie dzwieku.

 

ps. czytam wiele opinii że zapis LP's jest bardziej dopracowany niż CD-DA mimo metryczek i parametrów bo był dłużej udoskonalany. To niestety też nie prawda. Zapis mikrorowkowy hi-fi -odpowiadajcy charakterystyce RIAA, powstał w 1953 roku. W 1983 roku był juz zapis CD-A więc okres rozwoju LP,s trwał 30 lat. I CD-DA ma już tyle samo lat. i nie ma się co napinać. Zapis analogowy LP jest po prostu gorszy, gatalny wręcz, trudny w odtwarzaniu, wymagajacy rezimów technologicznych niemozliwych prawie do utrzymania w domu itd. itp. ... I dlatego jest na tyle atrakcyjny żeby o nim dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie wkladki tak jak polskie glowice magnetofonowe mialy straszna tolerancje zarowno dla gornej czestotliwosci jak i tlumienia, czulosci.Tak wiec podawano te parametry jako wartosci handlowe.To nie dotyczyło tylko wkladek a nawet calego sprzetu.Musiał byc zgodny z norma, ale czasami z wkladka dostawalo sie prawdziwy wydruk ch-ki zmierzonej.Ja mialem takich pare...Były lepsze od 20khz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty mi tu.napisalem ci ze kolega zmierzyl plyte z marszu na ktorej bylo co bylo a moze byc wiecej jak sie da testową.Pasmo kwadrofonii 15khz jest oczywistoscią oczywistą i nie ma o czym gadac.Odtwarzana plyta testowa B@K najmarniejszą wkladką no name bez regulacji i cudów smarowania itp dała poziom przy 20khz plus 6 dB ponad poziom szumu plyty.Da sie zapisac 40 khz.Da sie .Odtworzyc da sie.Da sie.Nagrac 20 khz i odtworzyc da sie .Da sie.Chka nagrywania i RiAA korekcyjna konczy sie na 20 khz ale nie konczy sie rzeczywiscie.Dalej trwa o ile nie wytna konca filtry.A nie tna. I nie nudz mnie wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na załączonym zdjęciu jest powiększony obraz rowków na płycie gramofonowej Quadro. Na obu ściankach widoczne są charakterystyczne, drobne "falki". Rzecz nieznana zupełnie z płyt stereo, bo te "falki" to zapis sygnału kanałów tylnych, wykonany z użyciem podnośnej 30 kHz. Można więc na płycie vinylowej fizycznie wyciąć modulację odpowiadającą częstotliwości rzędu dziesiątków kHz (do 45-50 kHz). I można je równie łatwo odtworzyć - służył temu opracowany w latach 70-tych ubiegłego wieku szlif Shibata. Był to wówczas super-hiper-ultra szlif, dziś jest wiele jeszcze bardziej zaawansowanych od niego, choć to nadal dobre ostrzenie. Jeśli można wyciąć taką modulację na płycie Quadro, to tym bardziej można wyciąć 20 kHz na zwykłej płycie stereofonicznej, nic się od tego nie rozleci i spawanie głowic nacinających nie będzie potrzebne :) Jeśli można wyciąć te głupie 20 kHz, to z palcem nie powiem gdzie można je też odtworzyć, i to wcale nie za pomocą jakiegoś kosmicznego szlifu - poczciwy Fritz Gyger albo jeszcze bardziej poczciwe Fine Line zupełnie do tego wystarczą. Kiedyś przeczytałem bzdurę podobną do szerzonych ostanio w pocie czoła przez usera >Kubri<: na vinylach nie zapisuje się więcej niż 12 kHz ze strachu żeby głowica się nie spaliła, hehe. Wtedy ze śmiechu oplułem monitor kawą.

Pozdro,

Yul

P.S. Kolega >Kubri< niech się dowie co to jest naturalne widmo sygnału instrumentu muzycznego, to może mu się w głowie rozjaśni jaka jest rzeczywista przyczyna spadku poziomu na wyskoch częstotliwościach odczytywanych z płyty gramofonowej. I niech kulega >Kubri< raczej nie wypomina innym jakie szkoły skończyli, co już miało miejsce, jeśli sam nie skończył żadnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

kubri i muls maja kilka dni wolnego. Mam nadzieję, że spowoduje to powrót do normalnej dyskusji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem ,wkładki te jakie by nie były -nie są warte 225 postów powyżej.Parametry pisane (w Zjednoczniu Unitra) - daleko odbiegają od satysfakcji większości użytkowników, którzy je mieli bo nie było wyboru na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubri i muls maja kilka dni wolnego. Mam nadzieję, że spowoduje to powrót do normalnej dyskusji

Mulsa najlepiej odbanuj, bo całkiem z sensem gadał. Kurde, jak nigdy :)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubri i muls maja kilka dni wolnego. Mam nadzieję, że spowoduje to powrót do normalnej dyskusji

- nie podoba mi się to, że moderator wtrąca się do dyskusji i wycina użytkowników, nawet jeżeli to są Kubri i muls. 'Fr@ntz' straciłeś okazję, zeby siedzieć cicho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Skoro obaj nie mogli powstrzymać się przed skakaniem sobie do gardeł mam nadzieję, że 3 dni wolnego pozwolą im nabrać dystansu. Z mojej strony EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że forum to miejsce na dyskusje, nawet gorące. Działanie Fr@ntz'a rozumiem jako stanowcze NIE chamstwu w dyskusji. Jednak usuwając kolegę Kubri zafiksowanego w samouwielbieniu własnej ignorancji, reagującego chamstwem na każdą opinię podważającą sens tego samouwielbienia, pozbawia go szans na resocjalizację. Kolega muls został doświadczony w myśl zasady odpowiedzialności zbiorowej, co w wolnych mediach jest naganne.

Jako skromny założyciel wątku, proszę o amnestię dla obydwu adwersarzy.

Z szacunkiem Włodek.

 

<<Haha,no tak,ale zastanawiam się nad tym 31,5 taka dokładność:)

Ostatecznie cholerka wie w które parametry podane wierzyć.

0

 

We wspomnianej przeze mnie instrukcji obsługi gramofonów Adam są podane szczegółowe dane wkładek Mf-100 i Mf-104.

Pasmo Mf-100 to 31,5 - 16000Hz. skutecznośc 0,7mV.s/cm, różnica kanałów 1 kHz - 2dB, przesłuch 1 kHz - 20dB, impedancja 47 kOhm i równolegle 120pF, nacisk 20mN sfera, trwałośc 400 godz. Widoczna różnica pomiędzy Mf-104 to pasmo 20-20000Hz,

impedancja 47 kOhm i równolegle 500pF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Wiedza to jedno. Kultura to drugie. Są fora gdzie obaj zostaliby zbanowani na amen za te bluzgi (no kto normalny wrzuca adminowi od idiotów?) Bez względu na posiadaną wiedzę i zasługi.

 

Wracając do tematu. Jestem nieco zszokowany gloryfikowaniem wkładek MF. Jak dla mnie mogą mieć napisane w specyfikacjach, że odtwarzały infra i ultradźwięki, wiem jak się to miało do rzeczywistości. Zupełnie zaś mnie oszołomiło porównanie z wkładką Ortofon 2M Red :)

 

Moja wątła psychika bardzo ucierpiała. Nie wiem czy się podniosę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wątła psychika bardzo ucierpiała. Nie wiem czy się podniosę.

Mniej emocji;-) Jak doczytasz w innych wątkach, że gramofony G-610, Daniel czy Adam rozwalają wszystkie zachodnie i dalekowschodnie o wartości do 3000zł, to przy Twojej wrażliwości depresja murowana:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalekowschodnie sa nowe i to jedyny ich plus. Nawet te 10 razy droższe od uzywanych staroci, to badziew wystrugany z MDFu. Jak waży 5kg to już jest hi-end marketowy normalnie. I ten talerzyk z MDFu który potrafi ładnie spęcznieć. Weź nie pisz takich głupot bo zacznę wstawiać twój nick kazdemu kto kupi chińskiego śmiecia z MDFu żeby wiedział komu ma go rozbić na głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem:-)

Drogi "Arku" ja odniosłem się tylko do produktów rodzimej Foniki. Piszesz o tych zacnych gramofonach jakby były "wystrugane" z hebanu, a nie z płyty wiórowej. Zapomniałeś pochwalic cudownośc zasilania gwarantującego przydźwięk we wszystkich typach gramofonów Fonika. Nie wspomniałeś również o doskonałości łożyska zapewniającego finezyjne chwianie się talerza. Zaawansowanie technicze i aplikacja ramienia w Adamie, to już majstersztyk:-)Niemożnośc opanowania stabilności obrotów, to zapewne wyższośc naszej myśli technicznej nad chińską.

Proponował bym panowanie nad niechęcią do wszystkiego co chińskie. To może przeistoczyc się w stan chorobowy.

Ja również Cię proszę, nie pisz głupot.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem:-)

Drogi "Arku" ja odniosłem się tylko do produktów rodzimej Foniki. Piszesz o tych zacnych gramofonach jakby były "wystrugane" z hebanu, a nie z płyty wiórowej. Zapomniałeś pochwalic cudownośc zasilania gwarantującego przydźwięk we wszystkich typach gramofonów Fonika. Nie wspomniałeś również o doskonałości łożyska zapewniającego finezyjne chwianie się talerza. Zaawansowanie technicze i aplikacja ramienia w Adamie, to już majstersztyk:-)Niemożnośc opanowania stabilności obrotów, to zapewne wyższośc naszej myśli technicznej nad chińską.

Proponował bym panowanie nad niechęcią do wszystkiego co chińskie. To może przeistoczyc się w stan chorobowy.

Ja również Cię proszę, nie pisz głupot.

Pozdrawiam.

Vlado, nie karm trolla. Wróci sam na bocznicę i tam będzie szerzył socjalizm.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Zapomniałeś pochwalic cudownośc zasilania gwarantującego przydźwięk we wszystkich typach gramofonów Fonika.

 

Niemożnośc opanowania stabilności obrotów,

 

<<Nie chcę bronić wyrobów Foniki,ale nie mogę też zgodzić się do końca z powyższymi wpisami vlado.

Bernard który grał u mnie przez kilka miesięcy nie posiadał przypadłości opisanych powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadrofnia matrycowa opierała się na przesuniciu fazy zapisu drobnorowkowego o 90st. na plus i na minus kanałów w stosunku do sumy lewego i prawgo 0,92 do 0,38. Wymagała dekodera do jego odtworzenia nic o zapisie mechanicznym na 40kHz tam nie było. Możesz miec nawet 20dB dla 20kHz tylko że dla 20Hz będzie -20db i po to są preampy gramofonowe z charakterytyka wzmocnienia wg RIAA. Nie trzeba się do tego podpierać kwadrofonią, której jak widze nikt tutaj nie wykorzystuje.

 

Niezupełnie, kolejna pomyłka. Wykorzystuję od ponad 1,5 roku. Mam 2 niezależne tory stereo, eksperymentuję z wkładkami , dekoderami matrycowymi, standardami SQ CBS i QS Sansui - nie z CD-4 JVC/RCA i nie z UD-4 Nippon/Columbia, odpuściłem też sobie rzadkie matrycowe: EV Electro Voice (Stereo-4) i DY Dynaco (Dynaquad).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie, kolejna pomyłka. Wykorzystuję od ponad 1,5 roku. Mam 2 niezależne tory stereo, eksperymentuję z wkładkami , dekoderami matrycowymi, standardami SQ CBS i QS Sansui - nie z CD-4 JVC/RCA i nie z UD-4 Nippon/Columbia, odpuściłem też sobie rzadkie matrycowe: EV Electro Voice (Stereo-4) i DY Dynaco (Dynaquad).

Ryszardzie, >Kubri< nie odpowie, bo jest zbanowany za trollowanie.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka fonik i nic sie w nich nie chwiało, ramiona były takiej samej klasy jak w najtańszych thorensach systemdekach czy mikroseiki - zadna rewelacja ale też bez trafedii, nie słychać żadnego przydźwięku od transformatora

Posiadałem przez większośc mojego życia gramofony Fonika. Pierwszego Bernada nabyłem 1977 roku, dzisiaj użytkuję G-8010 i GS-438 Bernard z metalową plintą. Współpracowały z polskimi systemami, najlepiej z RADMOR 5100 i Merkury oraz z dzisiejszymi moimi systemami, jednak bardzo ustępują np. moim Dual'om których jestem miłośnikiem.

Charakterystyczne niedomagania Fonik jakie opisałem wyżej w mniejszym lub większym stopniu występują we wszystkich gramofonach Foniki.

Mimo wieku wiem co widzę i słyszę a także co piszę. Twierdzenie o szkodliwości moich porad na forum i o zatrudnieniu przez dystrybutorów firm to objaw psychozy. Szczerze współczuję i pozdrawiam.

<<rydz>>

No stary, szczęściarz z Ciebie:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.