Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do interkonektu to bardzo dobrze zgrywa się z Furutechem FA220,mam takie połączenie u siebie,

dopiero Cardas Golden Reference zdecydowanie go pobił.Należy tylko uważać na podrabiane ale

różnica jest widoczna na wtykach oryginalnych jest napis Furutech natomiast na podrabianych

Furutech Cable sam kabel oryginalny jest matowy podrabiany świeci się jak psu nabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako IC polecam również japończyka Oyaide Pa-02TR - wyjątkowo kulturalny i równy kabel. A głośnikowe od lat mam te same i szczerze polecam bo w tej cenie ciężko o konkurencję - HotLine Blue Spiral.

 

 

 

Odbiegając od tematu - wiem, że to nie dział ogłoszeń ale poszukuję od jakiegoś czasu integry 3010 (nieważne czy z "S" czy bez) bezskutecznie - gdyby któryś z klubowiczów chciał się pozbyć albo mielibyście jakiś cynk to będę wdzięczny za info.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wielu latach, od kiedy ukradziono mi mojego Exp XX, od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem pre (XX przerobiony na pasywny) oraz XVIII.

Uwielbiam Exposure :) Grają po prostu tak przyjemnie, że od nowa słucham muzyki.

Do tego mam Marantz CD 85. Stara dobra szkoła. Jest jeszcze gramofon CEC'a oraz pre Aura (czeski - genialny).

 

Słucham głównie rock'a, jazzu itp. Wszystko, byle nie disco polo i góralskiej muzyki :)

 

Teraz kilka pytań :)

 

Jakie kolumny polecacie, bo na razie gra to z przedpotopowymi Trilogy Prince. Budżet - do 10k. Oczywiście im mniej - tym lepiej.

 

Gdzie oddać w okolicy Wawy CD do generalnego przeglądu?

 

Pomyślności w nowym roku - tak przy okazji :)

 

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam pre Exposure RC XXI kupiony od forumowicza. Miałem możliwość oddania, gdyby mi się nie spodobał. Byłem przygotowany na to, że "zdusi" mi końcówkę i finalny efekt będzie nieciekawy. Jednak nic takiego nie miało miejsca i jestem zadowolony.

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może okazję porównać wzmacniacz serii 1010 do 2010S2 lub starszych wersji? Bo z testu HiFi World wynika, że konstrukcyjnie jest bardzo podobny do 2010S2. A mocowo do pierwszej wersji 2010.

 

Chodzi mi głównie o napędzenie Dynaudio DM 2/7 czy model 1010 będzie wystarczający. Czy mocno odstaje od obecnej wyższej serii?

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał może okazję porównać wzmacniacz serii 1010 do 2010S2 lub starszych wersji? Bo z testu HiFi World wynika, że konstrukcyjnie jest bardzo podobny do 2010S2. A mocowo do pierwszej wersji 2010.

 

Chodzi mi głównie o napędzenie Dynaudio DM 2/7 czy model 1010 będzie wystarczający. Czy mocno odstaje od obecnej wyższej serii?

 

Nie mam pojęcia jak brzmi i jak wydajny jest 1010 ale mój 2010 bez "S" nie miał najmniejszych problemów z napędzeniem DM 2/8. Obecnie naprawdę dzielnie sobie radzi z Focusami 160-kami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze swoimi dm 2/7 wybiorę się niebawem na pojedynek roksana k2 i exposure 2010 na razie grają z yamaha 1000 i nie powiem ale uczłowieczyły ten zestaw - grają dopiero z tydzień to jeszcze nie okrzepły - w yamaszce brakuje trochę górnej średnicy ale nic nie wiadomo bo czasem gdzie dwóch się bije itd ale apetyt to mi dynki rozbudziły jak żadne inne kolumny - w salonie po wstępnych rozmowach polecają exp jako bardziej charakterny niż roksan k2- już za parę dni okaże się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał możliwość i oczywiście ochotę to porównaj w salonie 1010 z 2010S2. Cenowo różnią się mocno, ciekawe jak brzmieniowo i czy poradzą sobie z DM 2/7?

Home: Naim 112x + 150x + SMSL M8 (Tomanek) - Chord Cobra + Focal Aria 926 - Jantzen 13AWG 5N aka Supra; LG 65SJ800V + Xbox One;

Office: Musical Fidelity V-DAC II - Chord Crimson + Musical Fidelity V-CAN II + Grado SR80e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2010 grał u mnie 2 lat albo i dłużej, już dokładnie nie pamiętam. Kupiłem używany, niedrogo, z zamiarem wymiany na coś lepszego. Jak zacząłem szukać następcy, to odsłuchałem między innymi Krella 400xi, Naima XS, Audionet SAM, Blacknote DSA100 i właśnie K2. Grało to wszystko z Dynaudio 72se. W każdym przypadku nie miałem żadnych wątpliwości, że Exposure gra najlepiej. Żadnej. Nie miał tej kontroli co Krell, nie miał tego uderzenia w basie co Naim, ale dla mnie grał najżywiej, najbarwniej. Bardzo dobrze pamiętam moje wrażenia, jak podłączyłem K2 - jedno słowo: nuda. K2 grał poprawnie, spokojnie, cukierkowo, miał moc i bas, ale wiało taką nudą i brakiem emocji w stosunku do Exposure, że nie miałem żadnych wątpliwości i został Exposure. Dopiero integra Abraxasa w klasie A spowodowała zamianę, choć decyzja nie była łatwa. Caspian również przegrał pojedynek z 2010, chociaż to nie było porównanie bezpośrednie. Kupłem nówkę M1 NG bez odsłuchu, żeby zastąpiła Abraxasa, ale nie zastąpiła, więc i z 2010 nie byłoby wątpliwości.

2010 ze swoją niską ceną jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcepan,

do raczej ciemniejszych DM 2/7 bardziej pasuje chyba dynamiczny Exposure.

Roksan ciekawiej się zgrywa z jasniejszymi Dyniami lub innymi.

Miałem 2/7 z Caspianem i było za ciemno i za gęsto. Zmieniłem je na X16, bo Expo 2010S2 z 2/7 mi akurat nie podszedł.

Ale i tak najlepiej posłuchać samemu.

Pozdrawiam

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wstępnej rozmowie w salonie zapewniano mnie że mniejszy expo tj 1010 poradzi sobie z 2/7 tam mam porównać z kandy 2 a w drugim salonie expo kontra naim nait 5 (zawsze mnie intrygował ale nie było okazji ) w obydwu zalecano jeszcze pomęczyć moje nowe dynaudio - w sumie z moją yamahą do niewielu rzeczy można się przyczepić może ta cofnięta górna średnica -przy której góra wydaje się lekko osuszona - nie wiem nie chcę się wymądrzać ale atak trójkąta jest ledwo słyszalny dopiero kontynuacja na górze wybrzmiewa -w dolnej średnicy detale nie mają już takich problemów jest gęsto i barwnie - w sumie b fajne kolumny - tak jak przypuszczałem po dobrych doświadczeniach z dali - duńczyk potrafi - mój klimat - a co dalej zobaczymy - tymczasem M People jedzie i jest ok - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcepan,

do raczej ciemniejszych DM 2/7 bardziej pasuje chyba dynamiczny Exposure.

Roksan ciekawiej się zgrywa z jasniejszymi Dyniami lub innymi.

Miałem 2/7 z Caspianem i było za ciemno i za gęsto. Zmieniłem je na X16, bo Expo 2010S2 z 2/7 mi akurat nie podszedł.

Ale i tak najlepiej posłuchać samemu.

Pozdrawiam

zapytam przed odsłuchami

x16 to wyższa półka ale jak się mają do 2/7 ? czy są jaśniejsze? myślałem też o fokusach 160 ponoć lepsze od 140- czy też będzie jaśniej od 2/7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcepan,

jak pisałem, DM 2/7 są "raczej ciemniejsze", niż jaśniejsze. Nie są ciemne na zasadzie czarny i biały.

Postaw obok nich X16 i obydwu posłuchaj. Wtedy będziesz wiedział, o co mi chodzi.

 

X16 uchodzą prawdopodobnie za najjaśniejsze z monitorów Dynaudio.

Focusy 160 ze swoją charakterystyką brzmienia będą pomiędzy serią DM (starymi Focusami i Audience), a Excite.

160 będą miały bardziej wypełnioną średnicę, lepiej kontrolowany bas i lepsze wysokie od X16 (ktore to mają góry znacznie więcej od DMów).

 

Najlepiej posłuchaj i oceń sam, żebyś nie żałował.

 

pozdrawiam

 

P.S. Sorki za wypowiedź nie na temat klubu, ale chciałem odpowiedzieć koledze :)

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JARO 66,mógłbyś napisać kilka słów w jakim kierunku idą zmiany po zastosowaniu Padisów ?Cena jeszcze znośna, tylko czy efekt jest satysfakcjonujący?Kilka postów wcześniej pisałem o moich próbach z AHP i nie byłem zadowolony, potrafiły zmulić nawet Rotela z Bowersami. I jaszcze jedno pytanie , wróciłeś do Mundorfów w c.d ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JARO 66,mógłbyś napisać kilka słów w jakim kierunku idą zmiany po zastosowaniu Padisów ?Cena jeszcze znośna, tylko czy efekt jest satysfakcjonujący?Kilka postów wcześniej pisałem o moich próbach z AHP i nie byłem zadowolony, potrafiły zmulić nawet Rotela z Bowersami. I jaszcze jedno pytanie , wróciłeś do Mundorfów w c.d ?

 

 

 

Do Mundorfów wróciłem z ulgą,po pierwszych zachwytach czar prysł.Jeśli chodzi o Padisy to wszystko idzie w stronę

większej ilości informacji,przestrzeni,głębi jednocześnie sprawiając że z dżwięku znikają wszystkie ostrosci.Wymieniłem

Padisy we wszystkich klockach tylko w cd mam jednego AHP[odpowiedzialny za wyświetlacz i napęd],kupiłem go

wcześniej i zamiast poniewierać się po szufladach wsadziłem go w miejsce gdzie wymiana nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za szybką odpowiedż .Chętnie podobne zmiany usłyszałbym u siebie, więc po raz koleiny pójdę twoim tropem.Opiszę co z tego wynikło wkrótce.Mam jeszcze dwa krótkie pytania:Jakie wartości zabezpieczeń zastosowałeś?U mnie 1A.Czy wymieniłeś również topika w gnieżdzie I.E.C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki za szybką odpowiedż .Chętnie podobne zmiany usłyszałbym u siebie, więc po raz koleiny pójdę twoim tropem.Opiszę co z tego wynikło wkrótce.Mam jeszcze dwa krótkie pytania:Jakie wartości zabezpieczeń zastosowałeś?U mnie 1A.Czy wymieniłeś również topika w gnieżdzie I.E.C ?

 

 

W środku cd są wszystkie bezpieczniki o wartości 1A ,w pierwszej kolejności wymieniłem w gnieżdzie iec[tam była wartość 0,8A ] widząc znaczną

poprawę wymieniłem w środku.Nie zawsze i nie wszędzie daje Padis dobre efekty ja zamawiałem bezpieczniki razem z dwoma kolegami i u jednego zupełnie nie sprawdził się w końcówce mocy Haflera i na swoje miejsce wrócił

szklany zwyklak.U siebie sprawdzałem parę razy i do zwykłych bezpieczników nie ma powrotu.Możliwe że w niedługim

czasie napiszę coś o nowym modzie w moim cd,trwają prace nad lampizacją[narazie jest w fazie projektu]wszystkim

zajmuje się Mrelektronik i docelowo będzie można u p.Mariana taką modyfikację wykonać.

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko:

Chciałbym wykorzystać Expo 2010 jako zwykły pre amp (żaden bi amping ani bi wiring mnie nie interesuje) i zastanawiam się czy jest możliwość odłączenia końcówki mocy zworą albo w inny sposób? Czy poprostu w takim układzie końcówka zawsze będzie żarła prąd i grzała się ale nie będzie przeze mnie wykorzystana?

Edytowane przez alcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko:

Chciałbym wykorzystać Expo 2010 jako zwykły pre amp (żaden bi amping ani bi wiring mnie nie interesuje) i zastanawiam się czy jest możliwość odłączenia końcówki mocy zworą albo w inny sposób? Czy poprostu w takim układzie końcówka zawsze będzie żarła prąd i grzała się ale nie będzie przeze mnie wykorzystana?

 

Wydaje mi się że jest to nie możliwe ale jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to jestem ciekawy, ja w swoim systemie

wzmaka 3010 wykorzystuję jako pre amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest to nie możliwe ale jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to jestem ciekawy, ja w swoim systemie

wzmaka 3010 wykorzystuję jako pre amp.

Jaro - ale integrę 3010 wykorzystujesz tylko jako pre amp, czyli poprzez wyjście pre out łączysz z końcówką i głośnikowe tylko z końcówki czy korzystasz z możliwości biampingu i głośnikowe ciągniesz z obu końcówek - integry i powerampa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.