Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Na ktorych dynkach jest najlepszy ciezar [barwa] dzwieku?

 

IMO barwa najładniejsza na Contourach - kremowa detaliczna średnica, świetne wokale. W większych metrażach tzn. powyżej 18m może czasem brakować trochę dołu. Wysokie w 1.1 homogeniczne ze średnicą delikatne i nienarzucające się ale wystarczająco detaliczne. DM 2/8 gra bardziej bezpośrednio i dynamicznie z większym zróżnicowaniem i zejściem na basie (z racji sporo większego woofera i skrzynki) i odczuwalnie jaśniejszą górą, która nie jest już tak "pozszywana" ze średnicą jak w konturach. Jeżeli jednak pisząc ciężar myślałeś o tzw. "mięsie" to w moim metrażu większe DM'y lepiej się spisują - dlatego zostały.

Edytowane przez alcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO barwa najładniejsza na Contourach - kremowa detaliczna średnica, świetne wokale. W większych metrażach tzn. powyżej 18m może czasem brakować trochę dołu. Wysokie w 1.1 homogeniczne ze średnicą delikatne i nienarzucające się ale wystarczająco detaliczne. DM 2/8 gra bardziej bezpośrednio i dynamicznie z większym zróżnicowaniem i zejściem na basie (z racji sporo większego woofera i skrzynki) i odczuwalnie jaśniejszą górą, która nie jest już tak "pozszywana" ze średnicą jak w konturach. Jeżeli jednak pisząc ciężar myślałeś o tzw. "mięsie" to w moim metrażu większe DM'y lepiej się spisują - dlatego zostały.

Moje kef-y tez niby maja zszyta gore ze srednica ale gora jest zapiaszczona wiec szukam kolumn spokojniejszych z dobra barwa ale nie kluchowatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kef-y tez niby maja zszyta gore ze srednica ale gora jest zapiaszczona wiec szukam kolumn spokojniejszych z dobra barwa ale nie kluchowatych.

 

Expo z Dynkami połączone porządnymi neutralnymi kablami na pewno nie jest kluchowate (o zapiaszczeniu w przypadku tweeterów dynaudio w ogóle nie ma mowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością dołączam do klubu z exposure 2010s. Gra w zestawieniu z dynaudio dm 3/7. Brak mi jeszcze dobrego źródła ale nawet na kiepskim źródle słychać potencjał tego zestawu.

 

Też "poluję" ma źródło CD. Szukam Expo CD 3010S/S2 ewentualnie 2010S2. Ale nie mam presji czasu, na razie gram swoje ulubione utwory z plików flac przez Denona 720E :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję obu panom.

Niektórzy mają filozofię, że na źródło wydają połowę kasy na wzmacniacz. Moim zdaniem w przypadku exposurów tak się nie da - trzeba źródełko tej samej klasy co wzmacniacz i tyle. Też neutralne, bo on na to zasługuje. Wzmacniacz jest przezroczysty, więc paradoksalnie to źródło może decydować w dużym stopniu o charakterze całości.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jest przezroczysty, więc paradoksalnie to źródło może decydować w dużym stopniu o charakterze całości.

 

Trafnie to ująłeś - już kilkukrotnie zmieniałem źródło i system zmieniał się diametralnie m.in. ze względu na przezroczysty(sic!) charakter wzmaka. Dlatego tak ważny jest w tym wypadku dobór odpowiedniego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawują się CD Exposure z serii 3010 i 2010?

 

Ja miałem tylko styczność z CD 2010 i na pierwszy rzut oka bardzo estetyczny i świetnie komponujacy sie w zestawie player. Na pierwszy rzut ucha z Dynaudio Contour 1.1 czuć było jednak, że Cedek łagodzi brzmienie dynamicznego i pompujacego wzmacniacza. Wypadł całkiem nieźle ale w stosunku do np. Arcama alpha 8 trochę matowo i mało przestrzennie, aczkolwiek do kolumn ogólnie o podobnym charakterze brzmienia jednak trochę jaśniejszych na górze mógłby wpasować się dużo lepiej (myślę, że już nawet z serią DM byłoby lepiej bo ma ona stosunku do starych Contourów bardziej bezpośredni charakter).

Edytowane przez alcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim systemie cd 2010,to dobry sprzęcik ale ma bardzo niski sygnał wyjściowy i konieczne jest

mocniejsze operowanie gałką wzmocnienia we wzmaku.Ja mojego kupiłem z 2 ręki celowo aby można było dokonać

modyfikacji i nie będzie mi go szkoda.Po modyfikacji nie ma się czego czepiać,koszt niewielki radocha ogromna-polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem czarnego Exposure 2010s2 więc chciałbym dopisać się do klubu. Wzmaka będę miał dopiero w przyszłym tygodniu ale mam nadzieję że spełni moje oczekiwania.

 

Panowie gdyby ktoś był zainteresowany sprzedażą wzmacniacza Exposure 3010S lub 3010S2 oraz odtwarzacza 2010S/S2 lub 3010S/S2 prosze o info na priv.

 

wprawdzie nie jest to model 3010 a 2010s2 ale może będziesz zainteresowany http://www.ebay.co.uk/itm/Exposure-2010S2-Intergrated-Amplifer-Black-/290652545965?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item43ac3de3ad

 

sam wczoraj od tej osoby zakupiłem i wydaje mi się że 350 funtów za nową sztukę to dobra cena. Ponadto kabel zasilający jest w wersji europejskiej więc nie będziesz potrzebował nowego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie jest to model 3010 a 2010s2 ale może będziesz zainteresowany http://www.ebay.co.u...=item43ac3de3ad

 

sam wczoraj od tej osoby zakupiłem i wydaje mi się że 350 funtów za nową sztukę to dobra cena. Ponadto kabel zasilający jest w wersji europejskiej więc nie będziesz potrzebował nowego.

 

pozdrawiam

 

Wzmacniacz 2010s już posiadam i naszła mnie chętka na zmianę na model 3010S/3010S2. Aczkolwiek przyznam, że nawet 2010S zacnie sobie radzi z wysterowaniem nie łatwych przecież do napędzenia dynaudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszał ktoś może połączenie wzmacniacza Exposure 2010 bez "S" z kolumnami Audio Academy Phoebe IIs. Posiadam takie kolumny a do tego wzmacniacz Lampowy Yaqin MS-34D(wzmacniacz wystawiony na sprzedaż). Jako źródłu robi mi PS3 razem z DACiem DIY Lampucera. Chce wymienić wzmacniacz ponieważ Yaqin gra dla mnie za mało detalicznie i za bardzo zaokrągla dźwięk, a pomimo tego że to lampowiec to dźwięk potrafi kłuć po uszach. Szukam brzmienia bardziej detalicznego, ale równego, bez jakichkolwiek podbarwień w paśmie. Dlatego zastanawiam się nad kupnem wyżej wymienionego wzmacniacza, a w przyszłości CD również 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie proszę o rade czy ktoś z klubowiczów słuchał EXPOSURE 2010S, EXPOSURE CD 2010S z monitor audio gs10. Obecnie jestem na etapie szukania elektroniki, rozpatruje używki EXPOSURE 2010S, a później EXPOSURE CD 2010S, oraz kloki audiolaba i marantza.

 

Co prawda nigdy expo nie słyszałem z gs10 ale musisz pamiętać, że nie są to klocki grające ciepło i łagodnie - tutaj dźwięk jest raczej dynamiczny i krystaliczny ale bez większych podbarwień. Z tego co się orientuję gs10 są raczej po "jasnej stronie mocy" i zestawienie ich z expo może okazać się niekoniecznie najlepszym pomysłem - IMO będzie sucho i może brakować barwy i wypełnienia średnicy, dlatego proponowałbym Ci jednak odsłuch przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.