Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Exposure Klub
IGNORED

Klub miłośników marki Exposure


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak intuicyjnie puściłbym niskotonowy z końcówki ale nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia - są jakieś słyszalne różnice?

W końcu udało mi się wyhaczyć w dobrej cenie 3010S ale niestety nie integrę tylko końcówkę i chcę aby moje 2010 służyło w systemie jako typowe pre - stąd moje pytania.

W każdym razie dzięki za info - jak dotrze to podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak intuicyjnie puściłbym niskotonowy z końcówki ale nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia - są jakieś słyszalne różnice?

W końcu udało mi się wyhaczyć w dobrej cenie 3010S ale niestety nie integrę tylko końcówkę i chcę aby moje 2010 służyło w systemie jako typowe pre - stąd moje pytania.

W każdym razie dzięki za info - jak dotrze to podzielę się wrażeniami.

 

Gdzie mieszkasz?można by różne testy porobić jeśli masz w miarę blisko i masz ochotę to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, od dziś jestem szczesliwym posiadaczem modelu Exposure 2010 wraz z końcówka mocy. O ile dobrze znalem sam wzmacniacz to jaki wplyw ma koncowka będe dopiero sprawdzal.

Przy okazji gdyby ktos mial do sprzedania cd z serii 2010 w kolorze srebrnym to z przyjemnoscia uzupelnie zestaw o trzeci klocek.

 

Pozostałe komponenty: VA Bach, albedo blue, glosnikowe DIY, denon dvd 2800 mk2 (czarny na sprzedaz, rewelacyjny w audio ale kolor nie pasuje :) test dla ciekawskich - https://docs.google.com/file/d/0B5T_4AXaH9vFNTJxSzl5YzN0LUU/edit

 

Pozdrawiam - uwagi, porady mile widziale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was testował jaki wpływ na brzmienie ma usunięcie zworka?

 

"Wyjścia odtwarzacza Exposure 2010S2 CD zamykają się w obowiązkowej formie stereofonicznego gniazda analogowego, do którego dołączyło elektryczne złącze cyfrowe zrealizowane w nietypowym (zwłaszcza dla tańszego sprzętu), lecz bardzo chwalonym standardzie BNC - przyda się, o ile będziemy mieli co podłączyć do tego portu. Świadomy korzyści wynikających z wyłączenia wyjścia cyfrowego (lepsza praca całej sekcji cyfrowej), producent przewidział taką właśnie możliwość, montując wewnątrz obudowy miniaturowy wyłącznik - zworę.

Cała operacja, pozwalająca na wyłączenie wyjścia BNC, opisana jest bardzo szczegółowo w instrukcji obsługi - poeksperymentować można, ale trzeba odtwarzacz rozkręcić."

 

http://audio.com.pl/testy/exposure-2010s2-cd-+-2010s2-amp:3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kilka słów odnośnie mojego nowego nabytku - od jakiś 2 tygodni gram na końcówce 3010S.

W chwili obecnej wykorzystuję integrę 2010 jako pre (IC którymi łaczę cedeka i integrę z końcówką to bardzo kulturalne japońce Oyaide i Acrolink) i pierwsze odczucia w dużej mierze potwierdzają spory przeskok pod względem brzmienia między serią 2010 a 3010. Przede wszystkim nie jest już tak płasko - zarówno stereofonia (przestrzeń) jak i głębia zyskały znacznie - dzwięk nabrał powietrza i dużo łatwiej "odrywa" się od kolumn. Kolejną sprawą jest barwa - pojawiło się wypełnienie średnicy, którego brakuje w serii 2010 - zyskały na tym przede wszystkim wokale ale też instrumenty np. fortepian brzmi zdecydowanie bardziej naturalnie.

Jeżeli chodzi o bas to niestety nie jestem już tak do końca kontent :) Jest nadal bardzo obszerny ale IMO stracił kontur i w obecnej konfiguracji jest minimalnie bardziej miękki i odrobinę wybrzmiewa dłużej a to wszystko powoduje, że czasem jest efekt delikatnego przebasowienia/zadudnienia.

Druga z moich obserwacji to fakt, że przy podobnych ustawieniach potencjometra głośności sama integra gra głosniej - po podpięciu końcówki i korzystaniu z 2010 tylko jako pre jest trochę ciszej. Zastanawiam się czy to normalne - jeżeli macie w tej kwestii jakiś swoje obserwacje/doświadczenia to podzielcie się nimi bo intryguje mnie ten fakt trochę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jestem z Pabianic koło Łodzi i mam do sprzedania srebrną końcówkę 2010 w cenie 1500 zl.

Mam rowniez srebrna integre 2010 która bede sprzedawal ale dopiero za jakiś miesiąć.

Końcówka w podlaczeniu z innymi pre niz 2010 jest swietna, natomiast w polaczeniu z pre z tej samej serii niewiele zmienia i poprawia, bo sam wzmak zintegrowany jest juz rewelacyjny i jesli juz to zasluguje chyba na koncowke z wyzszej polki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Pabianic koło Łodzi i mam do sprzedania srebrną końcówkę 2010 w cenie 1500 zl.

 

Ja mieszkam w UK, ponadto jeśli zdecydowałbym się na końcówkę to tylko w kolorze czarnym bo w takim mam integrę i resztę sprzętu.

 

Druga sprawa jest taka , że seria 2010 jest słabsza mocowo od 2010s2 więc wolałbym końcówkę taką samą jak mam integrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Według danych na stronie producenta nie ma żadnej różnicy miedzy 3010s a 3010s2 ( bynajmniej żadnej nie widzę ). Według innych danych na stronach www wychodzi że 3010s ma o 10W mniej mocy niż 3010s2 ( 100W vs 110W ). Co do ceny to ciężko powiedzieć bo jak to mówią sprzęt jest tyle wart ile w danej chwili ktoś chce za niego zapłacić. Rzadko ten sprzęt pojawia się w sprzedaży. Na ebayu w UK jest teraz ex demo 3010s2 ale pre-amp ( tańszy niż integra ) i wołają za niego 700F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

czy dac Exposure'a to w ogóle był widziany w Polsce: http://www.audio.de/testbericht/exposure-2010s2-dac-im-test-1291839.html

Ktoś z was miał może z nim do czynienia?

Pozdrawiam

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów odnośnie mojego nowego nabytku - od jakiś 2 tygodni gram na końcówce 3010S.

W chwili obecnej wykorzystuję integrę 2010 jako pre (IC którymi łaczę cedeka i integrę z końcówką to bardzo kulturalne japońce Oyaide i Acrolink) i pierwsze odczucia w dużej mierze potwierdzają spory przeskok pod względem brzmienia między serią 2010 a 3010. Przede wszystkim nie jest już tak płasko - zarówno stereofonia (przestrzeń) jak i głębia zyskały znacznie - dzwięk nabrał powietrza i dużo łatwiej "odrywa" się od kolumn. Kolejną sprawą jest barwa - pojawiło się wypełnienie średnicy, którego brakuje w serii 2010 - zyskały na tym przede wszystkim wokale ale też instrumenty np. fortepian brzmi zdecydowanie bardziej naturalnie.

Jeżeli chodzi o bas to niestety nie jestem już tak do końca kontent :) Jest nadal bardzo obszerny ale IMO stracił kontur i w obecnej konfiguracji jest minimalnie bardziej miękki i odrobinę wybrzmiewa dłużej a to wszystko powoduje, że czasem jest efekt delikatnego przebasowienia/zadudnienia.

Druga z moich obserwacji to fakt, że przy podobnych ustawieniach potencjometra głośności sama integra gra głosniej - po podpięciu końcówki i korzystaniu z 2010 tylko jako pre jest trochę ciszej. Zastanawiam się czy to normalne - jeżeli macie w tej kwestii jakiś swoje obserwacje/doświadczenia to podzielcie się nimi bo intryguje mnie ten fakt trochę.

 

pzdr

To wyjscie pre integry 2010 tak ksztaltuje brzmienie basu i calosci koncowki,z innym przedwzmacniaczem koncowka gra inaczej("ostrzej").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Mundorfy M-Litic AG znalazły się w moim cd Exposure 2010,tak jak koledzy z zakładki DIY napisali zmiany są ogromne,

dynamika ,bas(ilość i jakośc)scena i dodatkowo kultura,kultura i jeszcze raz kultura.Brzmienie nabrało klasy całe

pasmo jest pełne i równe.

Najlepiej wydane 120 pln w ostatnim czasie.Polecam także krajowy zakup,taniej niż na E-bayu i super kontakt

 

http://professionalaudio.pl

post-8728-0-89648900-1364323939_thumb.jpg

post-8728-0-96138700-1364323967_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zainspirowany modyfikacjami i cennymi poradami kolegi Jaro 66, pokusiłem się o zmiany w swoim CD Expo 2010. Dużo sie już tego nazbierało, a raczej wymieniło, a efekt wyśmienity ;)

 

- precyzyjny zegar Hybryd III 0.3ppm z MR Elektronik + zasilanie

- kondensatory na wyjściu Mundorf Supreme

- wzmacniaczne operacyjne AD 797

- gniazda RCA - WBT-0210

- gniazdo IeGO IEC Pure Copper 24K Gold Plated

- kondensatory w zaislaniu Mundorfy M-Litic AG

- bezpieczniki Synergistic Research Quantum SR 20

- Izolatory Vibrapod model 2 (3 sztuki)

Edytowane przez FlazX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.