Skocz do zawartości
IGNORED

Poczatek przygody, pierwsza lampa kilka pytan.


maryjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i bardzo dobrze to są solidne, bardzo dobre i długowieczne lampy. Ja wprawdzie w moim Manleyu 6p14p EW podmieniłem na RFT ale tylko dlatego że na dzień dzisiejszy zmniejszyło mi się pomieszczenie i musiałem dźwięk trochę odchudzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to dziwne ale jeśli Leben to Japończyk to i potencjometr alpsa powinien być, wiec czemu uważacie koledzy ze sie psuja?

Alps raczej słynie z niezawodności.....

Powiem na koniec że zacząłem szukać Lebena po osłuchach, a to czy maja wadliwe potencjometry czy nie to drugorzędna sprawa.

 

 

 

Pierwsze słyszę, mój Leben ma trzy lata i "chodzi" potencjometr bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam forumowiczów,

od dwóch tygodni Jestem posiadaczem monobloków Phast na diabełkach i jest to moja pierwsza przygoda z lampami. Dobre na zimę - będą za farelka robić. I tu moje pytanie. Czy komuś zdarzyło się kichnąć na rozgrzane lampy ? Strzelają ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SC-5, BB-5, 2 x SM-5, SA-1, SA-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś z tutejszych mołośników lamp, może coś napisać (empirycznego najlepiej) odnośnie BRAUNa CSV 60 na lampach Telefunken? Jak to gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie czy do cm5 da sie jakas sensowna lampe podłaczyc?szukam wzmacniacza i miala by to byc pierwsza moja. lampa cena najlepiej do 3 tys za uzywke.Pomoze ktos?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Cześć!

W dziale "Start" założyłem nowy temat odnośnie kupna wzmacniacza do 3000 zł(oczywiście im mniej tym lepiej ). Sypnęły się propozycje wzmacniaczy tranzystorowych ale na moje pytania odnośnie lampy tylko Q21 wspomniał coś o Xindaku MT3. Dlatego postanowiłem napisać w dziale o lampie. Tutaj cytat mojego posta:

 

Tak jak w tytule poszukuję wzmacniacza do kwoty 3000 zł. Zakup planuję na grudzień/ styczeń. Dodam może ,że nie jestem żadnym audiofilem nie mam zamiaru co chwilę wymieniać sprzęt. Po prostu lubię słuchać muzyki dobrej jakości. Z góry przepraszam za niefachowe słownictwo. Forum śledzę już od dłuższego czasu i cały czas czytam ale raczej się na nim nie nie udzielałem.

Muzyka której słucham to w 60 % rock ( Aerosmith, Arctic Monkeys, Dire Straits, Eric Clapton, Evanescence, Within Temptation, System of a Down itp.). W pozostałych 40% mieszczą się takie gatunki jak pop, muzyka filmowa, hip-hop, muzyka dyskotekowa, jazz( zależy co "wpadnie w ucho" ). Muzyka z płyt albo w formacie mp3 320kb/s. Mam parę flacków na dysku ale nie powiększam kolekcji bo po protu nie słyszę różnicy. Może na innym wzmacniaczu to kto wie... :)

 

Mój obecny zestaw grający to:

- wzmacniacz unitra pw9013

- głośniki acoustic energy aegis one (kolumny są podwieszone na zawieszkach w odległości ok 10cm od ściany. Dalej już się nie da a mój pokój nie pozwala na inne ustawienie). Kolumny będą do wymiany ale z racji psującego się wzmacniacza nastąpi to później.

- za źródło służy mi głównie komputer z SB Audigy 2 ze zmodowanymi sterownikami. Gdy nie włączam kompa to za napęd służy wieża JVC.

- kable najzwyklejsze miedziane z MIX-a fi 2,5 mm

 

Cały zestaw gra w pokoju o powierzchni ok 12 m2. Dużo mebli przy ścianach. Puste miejsca są wyklejone korkiem, w oknie firany.

 

Powodem wymiany wzmacniacza jest pojawienie się trzasków na lewym kanale( po raz kolejny) i nie mam już ochoty tego naprawiać. Poza tym dźwięk z tego wzmacniacza przestał mi się podobać. Zawsze słuchałem z basem 6/110 i treblami 8/10 z włączonym loudness i jakoś to mniej więcej grało. Dźwięk z pokrętłami na 0 jest do niczego. Wzmacniacz gra skrajami pasma. Tony niskie mogły by zostać chociaż przydało by się więcej głębi i miękkości. Góra za ostra sycząca. Sceny praktycznie nie ma ;). Brakuje mi średnicy.

 

Byłem jak na razie w jednym salonie audio w Krakowie (nazwy nie pamiętam ale nie w tym rzecz). Sprzedawca bardzo polecał firmę cambridge audio ale zapytany dlaczego CA jest lepsze od innych sprzętów w tej samej cenie odpowiedział- Bo to CA jest lepsze i już. Pachniało mi to wciskaniem sprzętu który ma się aktualnie na stanie dlatego postanowiłem zapytać na forum i z konkretnymi propozycjami pojeździć po salonach aby uniknąć takich sytuacji.

 

Po lekturze informacji z forum jestem świadomy że wzmacniacze nowe nie są ekonomiczne ( stosunek cena/ jakość dźwięku mają zdecydowanie gorszy niż wzmacniacze używane), ale wolałbym nowy sprzęt. To nie znaczy że nie wykluczam używek.

 

Moje propozycje:

-yamaha as700

-nad 326/356 bee

-marantz 6004/6005

-yaqin mc13s

-ming da MC368/ MC34 (Warto inwestować w lampę do muzyki którą słucham? Podobno dźwięk lampowców bije na głowę inne wzmacniacze tranzystorowe w podobnym przedziale cenowym)

 

Przepraszam za moje nieco przydługie wypociny ale myślę, ze podałem wszystkie potrzebne informacje.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie chcę być złośliwy, ale nie oczekuj dźwięku z WISZĄCYCH kolumn, no z czymkolwiek tego nie połączysz, to raczej dźwięku nie usłyszysz.

Wracając do tematu, mam MC34 i słucham podobnej muzyki, nie jest źle, średnica jest bardzo dobra, góra jest niczego sobie, a bas troszkę za mocno okrągły i zbyt mało zróżnicowany, jednak i tak najlepszy dźwięk z tych wszystkich wymienionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy takim ustawieniu głośników wymiana wzmacniacza nie ma sensu? Jeżeli tak to w sumie niepotrzebnie zakładałem temat. Z tymi wiszącymi kolumnami to jest taki problem że drgania przez podstawkę przenoszą się na ścianę? Niestety nie mam możliwości innego ustawienia kolumn u siebie w pokoju :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Nie chodzi o żadne drgania, tylko o to, że nie masz kolumn na wysokości ucha i że są zdecydowanie za blisko ścian. Do tego korektor w ustawieniu "uśmiech dyskoteki" też nie sprzyja słyszeniu niuansów, więc nie widzę większego sensu rozważania wzmacniacza lampowego, skoro środka pasma, gdzie lampa bryluje, nie słychać prawie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to nie było tematu. Dzięki za głos krytyki, bo dzięki niemu zaoszczędziłem wydania paru tysięcy w błoto. Spróbuję zrobić jeszcze test z poprawnie ustawionymi kolumnami i co z tego wyniknie.

 

Do tego korektor w ustawieniu "uśmiech dyskoteki" też nie sprzyja słyszeniu niuansów, więc nie widzę większego sensu rozważania wzmacniacza lampowego, skoro środka pasma, gdzie lampa bryluje, nie słychać prawie wcale.

Po Twoim poście mam wrażenie że lampa nie dla mnie, bo mam podkręcone pokrętła od basu i trebli (nie mówię o ustawieniu głośników bo tu mogło by być lepiej). Nie wiem czy słyszałeś jak gra unitra z pokrętłami na 0. Więc mając do wyboru dźwięk zupełnie suchy dźwięk ustawiłem pokrętła w położeniu "uśmiech dyskoteki" żeby mieć jakąkolwiek radość ze słuchania( bo o to w tym wszystkim chodzi nie? ) A poza tym konia z rzędem temu kto usłyszy na unitrze niuanse w muzyce ;)

 

 

Edit: Literówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez khazad92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Rozumiem, że Unitra gra słabo, ale znam też Aegisy i wiem, że "z urodzenia" są dość mocno wykonturowane. Dodatkowo mają BR dmuchający do tyłu, przez co jeszcze podbijasz bas (rura jest prawie przy ścianie, prawda?). Zamiast wywalać kasę na lampiaka, na Twoim miejscu rozejrzałbym się za zadbanym egzemplarzem jakiegoś zabytku. Miałbyś ładne, ciepłe brzmienie, regulacje basu i wysokich, ładny wygląd (jeśli lubisz vintage), może przy okazji byłoby radio, a do tego tanio (w każdym razie na pewno w porównaniu z nowym lampiakiem). O, proszę bardzo, takie coś na przykład: http://allegro.pl/potezny-amplituner-sony-str-v5-vintage-hi-end-i4649598744.html Takiego to sam bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierząc odległość od BR do ściany wychodzi 15cm. I tak jest dobrze, że nie przy samej ścianie ;) Trochę więcej niż odsunięte są kolumny bo chciałem zrekompensować to, że nie są na wysokości uszu więc pochyliłem je metodą prób i błędów do przodu aby uzyskać jak najlepszy dźwięk. Słuchać mogę tylko w jednym miejscu w pokoju bo gdzie indziej to już nie jest to (tak jak mówiłeś niskie tony są bardzo podbite). Myślisz, że wymiana kolumn na coś z bass reflexem z przodu polepszy równowagę tonalną? I może dodatkowo jakieś wytłumienie za kolumnami?

 

Dzięki za propozycję :) Niestety ze sprzętu vintage wyleczyła mnie unitra z racji tego że po około 3 miesiącach grania po remoncie zaczęła się z powrotem psuć. Sprzęt vintage na pewno gra lepiej niż nowy w tej samej cenie ale ja poszukuję czegoś nowego na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez khazad92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Myślisz, że wymiana kolumn na coś z bass reflexem z przodu polepszy równowagę tonalną?

 

Po pierwsze powinieneś wybrać kolumny, które nie mają podbicia na basie. Aegisy mają bas wzmocniony, o ile dobrze pamiętam recenzję, jakieś 6 dB. Producent, uwypuklając "wyższy" bas, chciał jakby zrekompensować brak tego niskiego. Polecę Ci to, od czego należy zacząć w takiej sytuacji: zatkaj rurę, np. ściśle upchniętymi skarpetami :-) W ten sposób zmniejszysz ilość basu i może grać lepiej.

 

Niestety ze sprzętu vintage wyleczyła mnie unitra

 

Weź mi tu nie porównuj Unitry do Soniaka V5! http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyvault/STRV765/STRV765.html To były drogie rzeczy, które musiały konkurować z całym światem, a nie PRLowskie nie wiadomo co. Mam dwa Luxmany (1976 i 1978), jeden z nudów przerobiłem, a był w idealnym stanie. Drugi nadal jest w idealnym stanie i w 100% oryginalny, kondensatory nie straciły ani mikrofarada pojemności, nawet potencjometry nie trzeszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Weź mi tu nie porównuj Unitry do Soniaka V5!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) To były drogie rzeczy, które musiały konkurować z całym światem, a nie PRLowskie nie wiadomo co. Mam dwa Luxmany (1976 i 1978), jeden z nudów przerobiłem, a był w idealnym stanie. Drugi nadal jest w idealnym stanie i w 100% oryginalny, kondensatory nie straciły ani mikrofarada pojemności, nawet potencjometry nie trzeszczą.

Ok mój błąd.

 

Po pierwsze powinieneś wybrać kolumny, które nie mają podbicia na basie

Czyli bass reflex z przodu nie musi być regułą. Wystarczą kolumny o nie podbitym basie. Dobrze zrozumiałem?

 

 

Zrobiłem dzisiaj test i ustawiłem kolumny na środku pokoju na wysokich taboretach. Miałeś rację zacząłem słyszeć więcej szczegółów bas nie był taki dominujący. Potem po postawieniu kolumn z powrotem na zawieszkach zrobiłem tak jak radziłeś i zatkałem bass reflexy. Było prawie tak samo jak na taboretach. Przynajmniej zniknął ten nadmierny bas. Na razie tak zostanie. Dzięki za porady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Mierząc odległość od BR do ściany wychodzi 15cm. I tak jest dobrze, że nie przy samej ścianie ;) Trochę więcej niż odsunięte są kolumny bo chciałem zrekompensować to, że nie są na wysokości uszu więc pochyliłem je metodą prób i błędów do przodu aby uzyskać jak najlepszy dźwięk. Słuchać mogę tylko w jednym miejscu w pokoju bo gdzie indziej to już nie jest to (tak jak mówiłeś niskie tony są bardzo podbite). Myślisz, że wymiana kolumn na coś z bass reflexem z przodu polepszy równowagę tonalną? I może dodatkowo jakieś wytłumienie za kolumnami?

 

Dzięki za propozycję :) Niestety ze sprzętu vintage wyleczyła mnie unitra z racji tego że po około 3 miesiącach grania po remoncie zaczęła się z powrotem psuć. Sprzęt vintage na pewno gra lepiej niż nowy w tej samej cenie ale ja poszukuję czegoś nowego na lata.

 

Jeżeli nie masz jeszcze Głośników do swojego wzmacniacza a chciałbyś coś fajnego na ścianę lub na półkę lub szafkę spróbuj B&W LM1 z lampą gra super nawet z 4 Watami jest dobrze (92 db czułości) Jedyne poważniejsze ograniczenie to bas schodzący jedynie gdzieś do 60 HZ. A wzmacniacz dlaczego nie polski? Henryk Feliks , Krzysztof Jasiński i inni. Wybór jest spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasinski? Nazwa firmy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako nowy uzytkownik pierwszej w życiu lampy (S9) mam kilka pytań:) Dla wielu Was będą to zapewne śmieszne pytania:)

 

Mam 4 lampy wejściowe i 4 wyjściowe.

1. Czyli po 2 na kanał?

2. Jeżeli np jedna lampa wyjciowa (SV572-10) zaliczy zgon czy muszę zakupic cały komplet czy tylko jedną czy 2 na jeden kanał? W S9 mogę ustawić bias dla każdej lapmy wyjsciowej osobno , czyli mogę tę nową dopasować do reszty tak ?

3. Jak ma się sprawa z lampami wejściowymi? Tutaj tylko wymiana kompletami? Czy wszystkie 4 muszą być sparowane ze sobą czy np mogę kupić 2 różne komplety sparowane ze sobą?

4. We wzmacniaczu mam zwykłe EH ecc82 , nie wiem czy to fabryczny montaż ale z tego co wyczytałem to bardzo przeciętne lampy. Chciałbym zamienić na jakieś inne które dadzą jeszcze więcej detali i ciepła temu wzmacniaczowi. Prosiłbym o jakieś w miarę tanie propozycje.

5. Zauważyłem ze w prawym kanale slychać delikatne brumienie na włączonyn wzmaku ale bez muzyki( tak z 5 cm od glośnika) jest jednostajne niezależne od głośności. Czy to oznacza ze któraś lampa może powoli kończyć swój żywot?

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

>>>1. Czyli po 2 na kanał?

 

Wszystko na to wskazuje.

 

>>>2. Jeżeli np jedna lampa wyjciowa (SV572-10) zaliczy zgon czy muszę zakupic cały komplet czy tylko jedną czy 2 na jeden kanał?

 

2 na skopcony jeden kanał.

 

>>>W S9 mogę ustawić bias dla każdej lapmy wyjsciowej osobno , czyli mogę tę nową dopasować do reszty tak ?

 

Nie. Tu chodzi o dopasowanie nie prądu w jednym punkcie pracy, tylko o dopasowanie "ogólne", dla każdego prądu i napięcia. Jeśli tego nie zrobisz, to kanał z niespasowanymi lampami będzie bardziej zniekształcał (co może być łatwo zauważalne lub nie). Jeśli jest to PSET (2 lampy równolegle single-ended), to niedopasowanie może prowadzić do szybszego zużycia lamp.

 

>>>3. Jak ma się sprawa z lampami wejściowymi? Tutaj tylko wymiana kompletami? Czy wszystkie 4 muszą być sparowane ze sobą czy np mogę kupić 2 różne komplety sparowane ze sobą?

 

Jeśli jest to SE - można zmieniać dowolnie, ryzykujesz tylko nierównym wzmocnieniem kanałów i np. przesunięciem środka sceny na bok, ale nic się nie zepsuje. Jeśli to PP i włożysz nie dobrane triody do inwertera różnicowego (oczywiście o ile taki zastosowano!) - wzrosną zniekształcenia. Jeśli byłby tam inwerter z dzielonym obciążeniem, to nic się nie wydarzy.

 

>>>4. We wzmacniaczu mam zwykłe EH ecc82 , nie wiem czy to fabryczny montaż ale z tego co wyczytałem to bardzo przeciętne lampy. Chciałbym zamienić na jakieś inne które dadzą jeszcze więcej detali i ciepła temu wzmacniaczowi. Prosiłbym o jakieś w miarę tanie propozycje.

 

Wejdź na amerykański eBay i wpisz hasło "12AU7 tube". Praktycznie każda lampa produkcji USA da Ci zauważalną poprawę. A tu masz krótkie charakterystyki brzmienia: https://www.tubeworld.com/12au7.htm

 

>>>5. Zauważyłem ze w prawym kanale slychać delikatne brumienie na włączonyn wzmaku ale bez muzyki( tak z 5 cm od glośnika) jest jednostajne niezależne od głośności. Czy to oznacza ze któraś lampa może powoli kończyć swój żywot?

 

Nie, prawdopodobnie po prostu wzmak tak ma. Lampiaki brumią z różnych powodów, coś się indukuje, nieidealnie poprowadzona masa, wibracje trafa przenoszą się na lampy itp. Jeśli nie słyszysz żadnego brumu w miejscu odsłuchu, to nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 92 dB włóż pomiędzy Calineczkę i Kopciuszka.

 

Pisałem z pamięci, "machnąłem" się o jednego ( 1dB) faktycznie czułość tych głośników na sygnał, podawana przez producenta to jedynie 91dB. Osoby wprowadzone w błąd przepraszam. Mam te LM-ki w domu są podpięte do 4 Watowego SET-a i w takim zestawieniu grają głośno i wyraźnie każdy rodzaj muzyki. Jest to jakaś alternatywa dla niskowatowych wzmacniaczy lampowych, dla których ilość głośników na rynku jest mocno ograniczona.

 

Fatherowi PiO- chciałbym podziękować za czujność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wyjasnienia. Moj wzmacniacz jest "Single ended parallel" tak jest napisane w instrukcji:) O lampy pytam poniewaz dwie wyjsciowe sa na teraz ustawione ok ale nie moge juz wiecej je " skrecic na suwakach na pozycje zerowa" jak beda sie rozjezdzac po jakims czasie. W instrukcji jest zaznaczone ze bias mam w 1/3 automat a w 2/3 recznie.

 

Pewnie bede jeszcze nie raz pytal oc cos takze z gory dziekuje:)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko, to ja bym im dał z 87 dB maksymalnie. B&W słyną z chamskich kłamstw, jeśli idzie o efektywność.

 

Lepiej na ucho niż na oko bo można się porządnie" przejechać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA POMIARZE? B&W LM1 to są głośniki typu indoor outdoor, to znaczy są przeznaczone do odtwarzania muzyki w kuchni, kiblu,na balkonie, salonie,przedpokoju, jednym słowem gdziekolwiek. Kto robi pomiary tego typu głośnikom?

Nie pretendują one w żadnym wypadku do miana głośników dla Audiofilów, chociaż są zdecydowanie lepsze niż sugerowała by to cena lub wygląd. Jeżeli masz linka na wykresy pomiarowe i mógłbyś je podesłać byłbym zobowiązany.

 

Zdecydowana większość firm produkujących kolumny, głośniki czy zestawy głośnikowe zawyża parametry. W przypadku głośników mieszczących się w przedziale od 84dB do powiedzmy 93dB ten błąd lub celowe przekłamanie nie przekracza 2dB. Piszesz o 4dB to bardzo dużo. Sprawdź raz jeszcze być może nie mówimy o tych samych głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Kto robi pomiary tego typu głośnikom?

 

Pewnie projektant.

 

Sprawdź raz jeszcze być może nie mówimy o tych samych głośnikach.

 

Ja mówiłem, że B&W ma tendencję do chamskich kłamstw. Proszę bardzo, oto jedno z nich:

http://audio.com.pl/testy/bandw-801d:1

 

"800D to ok. 86 dB"

 

http://www.bowers-wilkins.net/Downloads/Product/InfoSheet/ENG_FP29491_800-Diamond_info_sheet.pdf

 

"Sensitivity 90dB spl (2.83V, 1m)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.