Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Czy w ogóle jesteś świadomy co podłączyłeś do swojego sprzętu i czy ten zabytek uciągnie to co do niego podpinasz...

to tak jakbys zapytal sie ktory dzis dzien mamy , jaki miesiac i rok :) co za pytanie :( pod to cos podlaczona byla spawarka :):) to jak nie uciagnie jak moj sprzet ma 500w a to 5000w uciagnie . Lampy tez mam zabytkowe we wzmaku :) na dodatek graja i to lepiej niz te ze wspolczesnej produkcji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło więc kilka propozycji kabli sieciowych na które warto zwrócić uwagę ( stosunek cena/jakość ). Porządkując są to:

 

Shunyata Diamondback

Furotech dajmy na to model do 1k zł np. FURURECH FP-3TS20 / FI-25G / FI-E35G, FP-314ag ( tutaj zdania podzielone )

Artech Thunder ktoś też nadmienił ( to chyba rodzima konstrukcja )

PS Audio - Może nieco tańsze modele Ac-3, Ac-5?

 

Jakie jeszcze kable są godne uwagi ze względu na cenę powiedzmy do 1 000 zł

 

Mam jeszcze takie pytanie. Czy kupujecie używane sieciówki czy wypożyczacie ze sklepu i decydujecie się na cenę sklepową?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam oyaide tunami gpx, trochę droższy jest gpx-r ale jak ktoś ma gruby portfel to warto dopłacić. srebrne sieciówki Y.P sound argentum również polecam, jak je wpasujesz w system to ciężko je przebić. Szczegulnie dobrze spisują się z lampami. cena może trochę wyższa niż 1k ale co tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakbys zapytal sie ktory dzis dzien mamy , jaki miesiac i rok :) co za pytanie :( pod to cos podlaczona byla spawarka :):) to jak nie uciagnie jak moj sprzet ma 500w a to 5000w uciagnie . Lampy tez mam zabytkowe we wzmaku :) na dodatek graja i to lepiej niz te ze wspolczesnej produkcji .

 

 

A po co spawarce urządzenie do stabilizacji wartości skutecznej napięcia i do jakiego napięcia to raczy stabilizować?

Pierwszy raz się spotkałem z takim urządzeniem ale może ...

Jak możesz to zrób zdjęcie tabliczki znamionowej.

 

Tak przy okazji zwykłe gniazdo sieciowe 230V robione są na 16A więc licząc na MAX z takiego gniazdka pociągniemy 3680W. Dodatkowo kosinus fi a przy spawarce to sama indukcja więc nie ma opcji aby powyżej 0,7 podskoczył, czyli 2576W a zapewne jeszcze mniej.

 

Odwracając przy 5kW prąd przy jedności wynosi 21,7A a uwzględniając kosinus fi 0,7, który jest bardzo przedobrzony i raczej nie realny to 31A a w rzeczywistym obiekcie i więcej.

 

Podsumowując coś z tym urządzeniem (albo podaną mocą) jest nie tak biorąc pod uwagę obsługiwane wtyczki a dodatkowo gabaryty ma trochę za małe do takiej mocy.

 

chyba się nie walnąłem w obliczeniach :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co spawarce urządzenie do stabilizacji wartości skutecznej napięcia i do jakiego napięcia to raczy stabilizować?

Pierwszy raz się spotkałem z takim urządzeniem ale może ...

Jak możesz to zrób zdjęcie tabliczki znamionowej.

 

Tak przy okazji zwykłe gniazdo sieciowe 230V robione są na 16A więc licząc na MAX z takiego gniazdka pociągniemy 3680W. Dodatkowo kosinus fi a przy spawarce to sama indukcja więc nie ma opcji aby powyżej 0,7 podskoczył, czyli 2576W a zapewne jeszcze mniej.

 

Odwracając przy 5kW prąd przy jedności wynosi 21,7A a uwzględniając kosinus fi 0,7, który jest bardzo przedobrzony i raczej nie realny to 31A a w rzeczywistym obiekcie i więcej.

 

Podsumowując coś z tym urządzeniem (albo podaną mocą) jest nie tak biorąc pod uwagę obsługiwane wtyczki a dodatkowo gabaryty ma trochę za małe do takiej mocy.

 

chyba się nie walnąłem w obliczeniach :]

Musialbys sie wlasciciela zapytac po co spawarke podlaczal pod te urzadzenie :) moze bal sie o przewody w domu , garazu ze mu sie sfajcza , ja tego nie wiem wiec nie odpowiem..

co do przewodow to od stabilizatora powinne byc one mocniejsze bo z gniazdka do stabilizatora taki wystarczy a byly to lata 60-te wiec ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam a dokladnie takie cacko u mnie gra , pochodzi z bylej republiki CCCP z lat 60-tych , ponoc lampy starej produkcji graja dlaczego to ma nie miec wplywu na brzmienie , to dziala jak porzadny kondycjoner tylko bez filtracji , poprawila sie rozdzielczosc , bas glebszy , konturowy a do tego glosniej - dynamiczniej i glosy jakies takie wygladzone , nie nosowe tylko naturalnie brzmiace , ale to moja opinia mozna sie wprosic Trojmiasto posluchac samemu np Metallica co robi dobry prad jak gra taka plyta , zero zlewania sie w calosc , itd

slaw123, właśnie dzisiaj robiłem pomiary, w gniazdach, Panowie elektrycy robili pomiary o godz. 9.00 ; w okolicach godziny 13stej i 20.00, co się okazało, pierwsze pomiary tj.239 volt,drugie 238, a w okolicach godz. 20.00 228 volt.Panowie powiedzieli że takie skoki napięcia są możliwe, tym bardziej, że mój budynek jest podłączony bezpośrednio z transformatora sieci energetycznej.I jestem zmuszony zakupienia stabilizatora do moich końcówek lampowych, tylko nie wiem jaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on pradu podobno nie pobiera tylko go przerabia i utrzymuje tak mi ten czlowiek powiedzial co wzialem od niego :)

 

slaw123, właśnie dzisiaj robiłem pomiary, w gniazdach, Panowie elektrycy robili pomiary o godz. 9.00 ; w okolicach godziny 13stej i 20.00, co się okazało, pierwsze pomiary tj.239 volt,drugie 238, a w okolicach godz. 20.00 228 volt.Panowie powiedzieli że takie skoki napięcia są możliwe, tym bardziej, że mój budynek jest podłączony bezpośrednio z transformatora sieci energetycznej.I jestem zmuszony zakupienia stabilizatora do moich końcówek lampowych, tylko nie wiem jaki.

wiec to dziala ???? slyszalem gdzies ze elektrownia zastrzega sobie spadki i wahania pradu do 30 %

 

slaw123, właśnie dzisiaj robiłem pomiary, w gniazdach, Panowie elektrycy robili pomiary o godz. 9.00 ; w okolicach godziny 13stej i 20.00, co się okazało, pierwsze pomiary tj.239 volt,drugie 238, a w okolicach godz. 20.00 228 volt.Panowie powiedzieli że takie skoki napięcia są możliwe, tym bardziej, że mój budynek jest podłączony bezpośrednio z transformatora sieci energetycznej.I jestem zmuszony zakupienia stabilizatora do moich końcówek lampowych, tylko nie wiem jaki.

Moze taki , musialbys wypozyczyc , sprobowac ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ZASTOSOWANIE:

 

Stabilizator napięcia przeznaczony do ochrony czułych urządzeń przed zakłóceniami

 

wytwarzanymi przez generator prądu, Tłumi między innymi przepięcia, zakłócenia

 

harmoniczne oraz wahania napięć. Konstrukcja stabilizatora oparta jest na transformatorze,

 

który jest cały czas nasycony co daje dobrą kompensację zmian napięcia.

 

Pozwala na poprawną pracę urządzeniom wrażliwym na wahania napięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem już wątek o zasileniu, bo mam problemy z żarzeniem lamp mocy, czyli EL 34 i z tego co wiem większość użytkowników lamp stosuje stabilizatory, tylko tam, gdzie trzeba zastosować stabilizator.

A-cha, z tego co wiem, do audio nie może być impulsowy, nie wiem na czym to polega.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry tych urządzeń: stabilizacja 230 +/- 8%, droższe mają 3% (działają na zasadzie "servo motor controlled"). Czas odpowiedzi 0,5 - 1 s, szybkość korekcji 10% V/s.

Te lepsze mają czas odpowiedzi 0,1 s i stabilizacje 230 +/- 1%. Ceny też mają lepsze.

 

Stabilizacja w tych urządzeniach wg. mnie polega na skokowym przełączaniu odczepów uzwojenia pierwotnego, stąd opóźnione reakcje i duża tolerancja napięcia wyjściowego. Jak to wpływa na urządzenia audio, łatwo sobie wyobrazić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys sie wlasciciela zapytac po co spawarke podlaczal pod te urzadzenie :) moze bal sie o przewody w domu , garazu ze mu sie sfajcza , ja tego nie wiem wiec nie odpowiem..

co do przewodow to od stabilizatora powinne byc one mocniejsze bo z gniazdka do stabilizatora taki wystarczy a byly to lata 60-te wiec ???

 

Nie mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem (jest dokładnie odwrotnie)

 

Sprawność samego transformatora w tym urządzeniu to w przybliżeniu 96% (zważając na podaną moc 5kW) więc mamy straty. Układ regulacji, które musi znajdować się w takim urządzeniu dodatkowo wprowadza straty.

 

Zadaniem stabilizatora napięcia jest podnosić napięcie na wyjściu a dużo rzadziej zmniejszać.

Aby mieć moc na wejściu równo (sumie strat w stabilizatorze i na wyjściu stabilizatora) to przy podnoszeniu napięcia na wejściu masz od razu mniejszy prąd. Więc prąd na wyjściu jest przeważnie mniejszy niż na wejściu.

Wzór na moc to dobrze przedstawia lub dla zaawansowanych można to szybko wyliczyć z przekładni.

 

Dużo jest tych wzorów w necie więc można samemu sprawdzić ale jak mnie przyciśniecie to mogę zrobić wykład ;]

 

Już nie będę dłużej męczył to ustrojstwo przeznaczone jest do podnoszenia napięcia dla odbiorników RTV AGD. W tamtych czasach oszczędzano na przewodach ponieważ nie były tanie a rosjanie lubili nam wszystko zabierać nie omijali również aluminium i mieliśmy wszędobylskie spadki napięcia.

Takie urządzenia jednak nie będą sprawdzać się w systemach audio kiedy przy każdym uderzeniu niskimi tonami musi regulować sobie napięcie. Takie urządzenia potrzebują czasu na odpowiedź i raczej będą to robić z opóźnieniem i tym sposobem będą raczej wnosić dodatkowe zakłócenia.

To że jak wspomniałeś masz głośniej to obawiam się, że urządzenie podniosło napięcie o jakiś poziom tylko nie wiem czy nie przeholowało.

 

Parametry tych urządzeń: stabilizacja 230 +/- 8%, droższe mają 3% (działają na zasadzie "servo motor controlled"). Czas odpowiedzi 0,5 - 1 s, szybkość korekcji 10% V/s.

Te lepsze mają czas odpowiedzi 0,1 s i stabilizacje 230 +/- 1%. Ceny też mają lepsze.

 

Stabilizacja w tych urządzeniach wg. mnie polega na skokowym przełączaniu odczepów uzwojenia pierwotnego, stąd opóźnione reakcje i duża tolerancja napięcia wyjściowego. Jak to wpływa na urządzenia audio, łatwo sobie wyobrazić.

 

 

Nie nie były i płynne ale też potrzebowały trochę czasu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jednak zdecydowanie więcej było tych skokowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie były i płynne ale też potrzebowały trochę czasu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jednak zdecydowanie więcej było tych skokowych.

 

Te z płynną regulacją i dokładniejsze mają mniej mocy niestety.

Kiedyś myślałem o UPS z falownikiem dającym sinus na wyjściu i odpuściłem.

Więcej kłopotu jak pożytku, chyba że zbyt wysokie lub niskie napięcie uniemożliwia pracę podłączonych urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z płynną regulacją i dokładniejsze mają mniej mocy niestety.

Kiedyś myślałem o UPS z falownikiem dającym sinus na wyjściu i odpuściłem.

Więcej kłopotu jak pożytku, chyba że zbyt wysokie lub niskie napięcie uniemożliwia pracę podłączonych urządzeń.

 

Zgadzam się.

 

Ciężko coś wymyślić aby poprawić parametry napięcia sieci.

Kiedyś myślałem nad dodatkowym transformatorem 1 do 1 z małą ręczną regulacją aby nim tylko przefiltrować śmieci powstałe od urządzeń sąsiadów. Jednak jest to drogi interes ponieważ musi być z dużym zapasem mocy aby nie przysiadało na nim napięcie ponieważ z tym chcemy walczyć. Druga sprawa to, że np taki wzmacniacz ma już transformator, który filtruje równie dobrze co ten który bym podłączył.

 

Chyba jedyne co można zrobić (i sam tak planuję) to kupić dobre wtyczki z filtrami i normalny gruby przewód linkę o przekroju min 2x2,5mm2. Grubszy niepotrzebny ponieważ instalacje mamy wykonaną przewodem słabszym o przekroju 2x2,5mm2 pojedyncza żyła.

Wszystkie różne oploty i teflony zdecydowanie nie ponieważ wyglądają i są potrzebne jak spojler w polonezie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to są "dobre wtyczki z filtrami"? Tzn. jakiego typu filtry w tych wtyczkach i w czym miałyby zastąpić/uzupełnić filtry w fabrycznym zasilaczu urządzenia?

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czy zastosowanie takiego gniazda z filtrem przyniesie oczekiwane zmiany na plus?

 

 

---

- Sent from my iPad using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - czy zastosowanie takiego gniazda z filtrem przyniesie oczekiwane zmiany na plus?

 

 

---

- Sent from my iPad using Tapatalk

Nie sądzę ;) Lepsze rezultaty osiągniemy np. czyszcząc wszystkie styki w systemie chociażby tym :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , pozbawiając sprzęt ładunków elektrostatycznych itp. itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widzę schodzi w kierunku zasilania.

Jeśli tak to trzeba zacząć od "dupy" strony (wyraz użyty w kontekście nieobraźliwym ;).

 

Wzmacniacze i wnętrzności innych klocków są zasilane prądem stałym.

!

Trzeba się zastanowić jak otrzymać stabilne, wydajne, niskoszumne źródło napięcia stałego a nie dywagować o przywarach napięcia sieciowego...

Ważna jest jakość napięcia stałego jaką daje zasilacz. Jak są problemy to zastosujcie akumulatory ;). Już o tym pisałem na Forum.

 

Cofając się od wyjścia zasilacza w kierunku gniazdka sieciowego, można wartościować poszczególne bloki.

 

Moje hasła:

Zasilanie to podstawa.

Standardowe filtry nic nie dają.

Typowe transformatory niczego nie odfiltrują.

Jeśli słychać sieciówki to świadczy to o niedoskonałości zasilania i infrastruktury okablowania.

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Typowe transformatory niczego nie odfiltrują.

 

 

 

Tylko tu chciałbym trochę sprostować.

Typowe transformatory sieciowe są zaprojektowane do częstotliwości 50Hz - 60Hz przy której mają maksymalna sprawność (a przynajmniej powinny).

Jeżeli na sinusoidę nałożyły się jakieś wyższe częstotliwości (czyli zakłócenia) to zostaną odfiltrowane. W jakim stopniu zostaną odfiltrowane podpowie nam charakterystyka częstotliwościowa danego transformatora.

Przykładowa charakterystyka i trochę teorii w odnośniku.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na polibudach są przeprowadzane laboratoria przybliżające poruszony problem.

Przykładowa laborka, zwróć uwagę jaką proponują skalę do nakreślenia charakterystyki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlatego typowe transformatory z racji ich budowy filtrują nie wszystko ale mówiąc kolokwialnie sporo.

 

Jakie to są "dobre wtyczki z filtrami"? Tzn. jakiego typu filtry w tych wtyczkach i w czym miałyby zastąpić/uzupełnić filtry w fabrycznym zasilaczu urządzenia?

pzdr

 

Poniżej masz temat w którym rozłożono kabel zasilający na części pierwsze. Są tam przytoczone różne wtyczki zapewne większość z nich już jest dobra ale jak by były jakieś niejasności to napisz np do założyciela tematu kolczas.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Przyjmijmy, że kabel sieciowy ma marginalny wpływ.

2.Przyjmijmy, że IC oraz głośnikowy mają marginalny wpływ.

3.Okablowanie w środku j.w., analogicznie sporo średnio przydatnych elementów urządzenia.

Czy to jest dobry kierunek w dążeniu do ideału?

W jaki sposób mógłby stać się obojętny przepływ prądu od gniazdka sieciowego do gniazdka w urządzeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy nie latwiej bedzie odwiedzic mnie ( kto mieszka blisko ) i samemu sie przekonac o wlasciwosciach tego stabilizatora a nawet tu mozna by bylo napisac ze slaw 123 glupoty pisze!!!! tak ze teraz opieracie sie tylko na wiedzy ktora moze byc niezgodna z praktyka tzn odsluch ??? wiec zapraszam. Karol Ty masz najblizej ...wiem juz Ci proponowalem abys do mnie wpadl , jestes-zajmujesz sie tym tematem: audio na codzien wiec sam ocenisz czy ma wplyw na poprawe dzwieku czy nie!!! pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu chciałbym trochę sprostować.

Typowe transformatory sieciowe są zaprojektowane do częstotliwości 50Hz - 60Hz przy której mają maksymalna sprawność (a przynajmniej powinny).

Jeżeli na sinusoidę nałożyły się jakieś wyższe częstotliwości (czyli zakłócenia) to zostaną odfiltrowane. W jakim stopniu zostaną odfiltrowane podpowie nam charakterystyka częstotliwościowa danego transformatora.

...

Zgoda.

Rozpatruje kwestie przenikania zakłóceń poprzez pojemności wzajemne uzwojeń.

Tu jest duży problem bez odpowiedniej konstrukcji transformatora.

Jak zaradzić podawałem w dwóch moich wątkach gdzieś na Forum.

 

witam czy nie latwiej bedzie odwiedzic mnie ( kto mieszka blisko ) i samemu sie przekonac o wlasciwosciach tego stabilizatora a nawet tu mozna by bylo napisac ze slaw 123 glupoty pisze!!!!

W kwestii zasilania nie ma prostych odpowiedzi.

Jak gra to fajnie.

 

...

3.Okablowanie w środku j.w., analogicznie sporo średnio przydatnych elementów urządzenia.

...

W jaki sposób mógłby stać się obojętny przepływ prądu od gniazdka sieciowego do gniazdka w urządzeniu?

Odpowiedziałeś sobie w 3. na sensowność ekscytacji kablami zewnętrznymi. Choć przyznaję zjawiska zewnętrzne mogą być bardziej złożone.

Odpowiedź na ostatnie pytanie jest tyleż prosta co bezczelna:

 

A co ma nas obchodzić kabel sieciowy?

Ważne aby filtry odfiltrowały impulsy i w.cz., transformator nie przeniósł zakłóceń, kondensatory po prostowniku wygładziły znośnie tętnienia a reszta zajmie się stabilizator (jeśli potrzeba).

Alternatywa jest zasilanie akumulatorowe. W obecnej dobie proste ;)do zaaplikowania (byle z głową), niezbyt drogie i nad wyraz bliskie ideałowi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty gadacie i tyle

 

prosty przykład, już prościej się nie da:

 

kiedy zagra lepiej: jak wlutujecie wypruty ze ściany kabel na wejście urządzenia? czy z dedykowanym kablem sieciowym za x-tysięcy?

 

ja wiem, a wy jak chcecie prujcie ściany... :-)

 

to samo dotyczy interkonektów:

powinno być lepiej jak się połączy odcinkami 3-5 cm nawet srebrem - ścieżki urządzeń lutując je tyłem do siebie

- a będzie lepiej łącząc urządzenia interkonektem za x-tysięcy

 

niestety tak to wygląda, przykro mi

wszystkiego próbowałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupoty gadacie i tyle

 

prosty przykład, już prościej się nie da:

 

kiedy zagra lepiej: jak wlutujecie wypruty ze ściany kabel na wejście urządzenia? czy z dedykowanym kablem sieciowym za x-tysięcy?

 

ja wiem, a wy jak chcecie prujcie ściany... :-)

 

to samo dotyczy interkonektów:

powinno być lepiej jak się połączy odcinkami 3-5 cm nawet srebrem - ścieżki urządzeń lutując je tyłem do siebie

- a będzie lepiej łącząc urządzenia interkonektem za x-tysięcy

 

niestety tak to wygląda, przykro mi

wszystkiego próbowałem :-)

 

 

A wtrącenie owiniętego teflonem 3-5cm kawałka srebra zaraz za generatorem napięcia w elektrowni lub w GPZ-cie zaraz za transformatorem WN/SN też da podobny efekt?

Jak tak to niech ludzie mają trochę audiofilskiego dźwięku np w telewizorach ;] a przy okazji wszystkim audiofilom w okolicy odpadnie zakup drogiego kabla sieciowego.

 

A drugie pytanko to audiograde słyszysz różnice w jakości odsłuchu w zależności od pory dnia ?

Może ktoś inny słyszy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zasilania nie ma prostych odpowiedzi.

A co ma nas obchodzić kabel sieciowy?

Ważne aby filtry odfiltrowały impulsy i w.cz., transformator nie przeniósł zakłóceń, kondensatory po prostowniku wygładziły znośnie tętnienia a reszta zajmie się stabilizator (jeśli potrzeba).

Alternatywa jest zasilanie akumulatorowe. W obecnej dobie proste ;)do zaaplikowania (byle z głową), niezbyt drogie i nad wyraz bliskie ideałowi...

 

Producent urządzenia nie zapewnił filtrów w.cz itd.

Nie wstawił akumulatorów.

To co robić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wyjścia.

Nawet gdyby przyjąć, ze sieciówki pomagają, ich zwolennicy twierdzą, że jest to słyszalne w wyższych klasach...

A tam są i filtry, ekranowanie traf i stabilizacja...

 

Co robić?

Cieszyć się muzyką!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak kogoś skuszę na odpowiedź czy ktoś słyszy różnice w jakości odtwarzanego dźwięku w zależności od pory dnia?

 

Nie jest to bynajmniej pytanie starające się ośmieszyć po prostu w zależności od pory dnia zakłócenia w sieci zmieniają się i ciekawi mnie czy jest to dla Was słyszalne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powyższy załącznik pokazuje przybliżony rozkład zapotrzebowania na energię elektryczną. Więcej odbiorników, więcej zakłóceń a jak ktoś ma możliwość niech sprawdzi oscyloskopem. Najlepiej w dużym powiększeniu z możliwością ustawienia wartości sygnału od którego ma być rozpoczęty pomiar (wykres).

Kiedyś robiliśmy sobie takie pomiary między 8-9 i około 12 i zakłócenia o 12 były większe.

 

I teraz sedno sprawy:

Sieciówka niby ma za zadanie poprawić jakość napięcia więc filtrować zakłócenia. Zakładam, że nie regulować wartości napięcia ponieważ nie ma czym.

Więc jak dobrze ona filtruje te napięcie, jest aż tak dobra, że radzi sobie z sieczką o 22h i doprowadza sinusoidę do stanu z godziny 6?

 

I teraz teoretyzuje, że jeżeli tak dobra to można śmiało powiedzieć, że wnosi coś do systemu a jeżeli nie daje sobie rady z zakłóceniami to ludzie twierdzący, że słyszą kable zasilające muszą słyszeć zamiany zakłóceń w sieci i ważniejsza od sieciówki byłaby pora dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Przyjmijmy, że kabel sieciowy ma marginalny wpływ.

2.Przyjmijmy, że IC oraz głośnikowy mają marginalny wpływ.

3.Okablowanie w środku j.w., analogicznie sporo średnio przydatnych elementów urządzenia.

Czy to jest dobry kierunek w dążeniu do ideału?

W jaki sposób mógłby stać się obojętny przepływ prądu od gniazdka sieciowego do gniazdka w urządzeniu?

 

Dla kogo som te Twoje farmakologie??

 

witam czy nie latwiej bedzie odwiedzic mnie ( kto mieszka blisko ) i samemu sie przekonac o wlasciwosciach tego stabilizatora a nawet tu mozna by bylo napisac ze slaw 123 glupoty pisze!!!! tak ze teraz opieracie sie tylko na wiedzy ktora moze byc niezgodna z praktyka tzn odsluch ??? wiec zapraszam. Karol Ty masz najblizej ...wiem juz Ci proponowalem abys do mnie wpadl , jestes-zajmujesz sie tym tematem: audio na codzien wiec sam ocenisz czy ma wplyw na poprawe dzwieku czy nie!!! pozdrawiam

 

Oddaj te żelastwo na złom lub do muzeum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko stary audiofil jest boski!!! stary sprzet jak najbardziej :):)

 

To sa zdjecia od srodka , odrestauruje go , wyczyszcze, zapodam mu nowy kabel, , gniazdko, moze pomaluje na czarno i bedzie zasilal lampowy wzmak i cd ....pisac juz nie bede czy cos wnosi , mozna sie samemu przekonac chocby po tym ze w wiekszosci hiendowych wzmacniaczy na wyposazeniu jest zewnetrzny dodatkowy zasilacz -stabilizator tak jak i w tym przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.