Jump to content
IGNORED

Magia w szmatkach ukryta...


mood

Recommended Posts

Zaintrygowany tajemniczymi ściereczkami czyszczącymi XLO, o podobno rewelacyjnym działaniu, postanowiłem na własny użytek zrobić coś podobnego.

Jako, że zanieczyszczenia pojawiające się na końcówkach kabli, wtyków (niepotrzebne skreślić) to, jak mniemam, tlenki metali użytych do konstrukcji kabli, wtyków (niepotrzebne skreślić), lub też cząsteczki tłuszczu pochodzące z moich paluchów (łeee...) tak więc magiczną substancją, która poprzez reakcję z nimi powinna je usunąć, uczyniłem roztwór kwasu chlorowodorowego (solnego).

Przeczyściłem zatem wszelkie styki w kablach głośnikowych i interkonektach, no i ...? Kapcie mi nie spadły, bo nie noszę, ale to rzeczywiście działa! Wszelka dźwiękowa materia zyskuje na czytelności i wyrazistości, ogólnie każdy dźwięk jest lepiej słyszalny, lepiej odseparowany od pozostałych...

No cóż, polecam takie „magiczne ściereczki”, tym bardziej, że ich koszt wyniósł mnie 0 PLN, czyli stosunek jakość-cena wypada ocenić na sześć kropek, gwiazdek (niepotrzebne skreślić).

Link to comment
Share on other sites

Nie dał bym głowy czy roztwór HCL jest najlepszy , chyba nie usuwa wszystkich tlenków a po za tym wchodzi w reakcje z metalami , nie lepszy był by kwas azotowy ? ale głowy nie dam , nigdy nie byłem mocny z chemii.

Po za tym już widzę miny kolegów którym się proponuje potraktowac ich ukochane klocki KWASEM !!! , a ściereczki XLO nie są jakoś strasznie drogie , a w sklepach elektr. widziałem jakieś preparaty do czyszczenia styków.

Link to comment
Share on other sites

HCL nie dość że nie czyści wszystkich tlenków to jeszcze wchodzą w reakcję z metalami powodując powstanie soli. Nie wiem jaki wpływ może mieć obecnosć soli na końcówkach...

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie najlepiej nic nie robić, bo można schrzanić kosztowne interkonekty, kable czy gniazda lub nie daj Boże wlać to czyszczące cudo (przez nieuwagę) do środka ukochanego sprzętu.

 

Najlepiej udać się do sklepu radioelektronicznego i kupić stosowny aerozol do czyszczenia/konserwacji styków.

 

Można zastosować czyszczenie mechaniczne za pomocą szczoteczki o delikatnych mosiężnych drucikach.

 

Odradzam stosowanie kwasów mineralnych jak solny, siarkowy czy azotowy ponieważ ich pozostałości powodują nowe ogniska korozji. Jedynym sensownym rozwiązaniem to zastosowanie kwasu fosforowego i tu można posłużyć się "cillitem", ale tylko i wyłącznie tym do usuwania rdzy i kamienia z baterii i kranów. Pytanie:

- Jak resztki tego cudu usunąć spomiędzy plecionki ekranu itp.? Można usunąć resztki środka kolejno stosując: cillit, woda, spirytus i suszarka do włosów.

Link to comment
Share on other sites

Ociupinka chemii - w reakcję z miedzią, może wejść tylko stężony roztwór kwasu azotowego, siarkowego... Toć przecie jest ona metalem półszlachetnym! Choć z drugiej strony wtyki wykonuje się raczej z mosiądzu, ale to też miedź tylko w postaci stopu, chyba z cynkiem. Rozcieńczony roztwór kwasu nie ma prawa reagować z samym metalem, poza tym w grę wchodzi czyszczenie mechaniczne za pomocą wspomnianej szmatki.

Czyściciele wszelkiej nacji łączcie się!!

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze coś dorzucę - "wypełnianie porów w stykach" to raczej działanie elektrolitu, którym może być nawet roztwór soli kuchennej, albo właśnie roztwór kwasu. No chyba, że ściereczki XLO mają właściwość wbudowywania atomów metalu w strukturę wtyku, ale wtedy to już rzeczywiście trącałoby magią, lub innym alchemicznym czarodziejstwem;-)

P.S. Absolutnie nie neguję działania ściereczek XLO! Tak sobie jeno plumkam...

Link to comment
Share on other sites

Znakomicie robi rozwieszanie kabli w piramidzie. Wiesza się je wzdłuz osi głównej, zważając na kierunkowość kabli (od dołu do góry).

Przed seansem mozna piramidę przetrzeć ściereczką XLO ;)

 

:DDD

 

 

Ale ściereczki działają rzeczywiście...

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe, jaki wpływ na brzmienie mają owe ściereczki po dodatkowym rozmagnesowaniu systemu magiczną płytą Densena....

Strach pomyśleć, co może się dziać. Tylko kiedy rozmagnesować: przed przetarciem styków czy po? ;-))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.