Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

Ci wszyscy hejterzy Pylona mają po prostu ból d..., że można z zyskiem wyprodukować kolumny, które schludnie wyglądają i przyzwoicie grają, a oni kupili produkt, który kosztował krocie i którego reprodukcja dźwięku jest na takim samym lub niższym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dziwne wpisy. Wiem, że ktoś napisze, iż warunki nie takie. Akustyka nie taka itp. Jednak z całego audioszołu najdłużej siedziałem w pokoju z Pylonem Pearl 20. Z całego audioszołu najlepiej tam grało. Tak. Kolumny za 999 zł. Co do warunków to chyba jednak kolumny za 99999 zł powinny zawsze zagrać lepiej od takich za 999 i to niezależnie od warunków jednak tak nie było. Inna sprawa co kto uważa za lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Będąc na AVS dwa lata temu akurat u Pylona nie siedziałem zbyt długo, ale zdążyłem zamienić kilka słów z właścicielem ( bardzo sympatyczny człowiek). Jednak sprzęty innych wystawców nierzadko za grube tysiące grały nijako, beznamiętnie lub jak głośnik w kartonie, ot chociażby u Kena Ishiwaty Pink Floyd brzmiał tragicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krytykujących pylon pearl odsyłam zawsze do ich cennika a pózniej do zdrowego rozsądku - dla zwykłych ludzi ( normalnych połykaczy CD czy słuchaczy radia ) to kolumny świetne - poleciłem kilku moim znajomym do bardzo budżetowych systemów i są zachwyceni a ja również uważam że w tych pieniądzach ciężko kupić coś równie dobrego( NOWEGO) - oczywiście im lepsza elektronika im towarzyszy tym bardziej będzie słychać ich "budżetowość" natomiast nikt chyba ich nie kupuje do wzmacniacza za 5-8 tyś i odtwarzacza za kolejne 5-7 tyś . W zestawieniu np z Marantz SR 6004 czy onkyo 8050 gra bardzo dobrze. Przy ograniczonym budżecie to dobry wybór.I jeszcze jedno - jakość wykonania - są na prawdę dobrze zrobione tu np STX jest daleko w tyle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co do warunków to chyba jednak kolumny za 99999 zł powinny zawsze zagrać lepiej od takich za 999 i to niezależnie od warunków jednak tak nie było. Inna sprawa co kto uważa za lepsze.

 

Nie mogą, bo takie to muszą mieć napęd za <srylion dolców<... ;-)))

Idealnie marketingowe pi...lenie jak zawsze w przypadku zarzucenia tym drogim meblom braków w brzmieniu...

 

oczywiście im lepsza elektronika im towarzyszy tym bardziej będzie słychać ich "budżetowość" natomiast nikt chyba ich nie kupuje do wzmacniacza za 5-8 tyś i odtwarzacza za kolejne 5-7 tyś

 

A niby dlaczego nie? Co takiego znakomitego jest w tych drogich mebelkach? Chyba głuchy jestem bo jakoś nie mogę od lat znaleźć tych plusów opisywanych tu i ówdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniego AudioShow kolumny Pylona rozpoznałbym z zamkniętymi oczami ;)

Bardzo przyjemny, charakterystyczny dźwięk.

W niewiele większej cenie był też Buchardt Audio. Świetnie grające zamknięte monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą, bo takie to muszą mieć napęd za <srylion dolców<... ;-)))

Idealnie marketingowe pi...lenie jak zawsze w przypadku zarzucenia tym drogim meblom braków w brzmieniu...

 

 

 

A niby dlaczego nie? Co takiego znakomitego jest w tych drogich mebelkach? Chyba głuchy jestem bo jakoś nie mogę od lat znaleźć tych plusów opisywanych tu i ówdzie...

Oczywiście że można i do wzmacniacza za 10 tys kupic pearl-e tyle że ma on potencjał na to aby z lepszymi kolumnami ( bo oczywiście że są lepsze kolumny od Pearl ) pokazać więcej . Miałem końcem 2017 możliwość porównania 4 par kolumn z moim systemem w tych samych warunkach akustycznych . Różnica była i to duża , a co najlepsze zabrałem moją żonę która mega sceptycznie podchodzi do poprawy dzwięku przy wymianie kolumn , akustyki kabli itp. i co - mina zrzedła jak zmienialiśmy nasze kolumny epos epic 5 na akkus,a pózniej na pylon audio diamond 25 a pózniej na diamond 28. Grał ten sam wzmacniacz i widać a raczej słychać było że wciąż może więcej a wąskim gardłem były kolumny . ( w trakcie testu te same kable ). Diamond 28 wygrały i to jednoznacznie - to oczywiście nie pearl-e , ale chodzi o potencjał poszczególnych urządzeń . Nie zmienia to faktu że uważam pearl-e za naprawdę dobre kolumny. Oczywiście nie znaczy to że z dobrym wzmacniaczem ich nie warto zestawić . w 2010 roku na audio show dla mnie dzwięiem wystawy było zestawienie creek destiny 2 wzm+cd i miniaturki epos epic 1 . CD + wzmacniacz 15 tyś i kolumny za jeśli dobrze pamiętam około 2 tyś grało super .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast nikt chyba ich nie kupuje do wzmacniacza za 5-8 tyś i odtwarzacza za kolejne 5-7 tyś

 

Ja właśnie zamówiłem i czekam na dostawę. Sprzedałem dopiero co monitory za parę tysiaczków i czekam na pylony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mi matka zawsze mówiła (jak coś chciałem bo inni mają, a ja nie): nie jesteś jak inni. I dlatego zamówiłem Pylony bo świetnie grają. A, że ktoś będzie mi wmawiał, że są słabe, że nie grają, że dopiero od jakiejś tam kwoty może grać to odpwoeim tak jak m.in. przeciwnicy ślepych testów. Wiem co słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem od jakiegoś czasu kolumn tak do 6 tys zł. Po latach używania monitorów chciałem podłogowe. Dynaudio odrzuciłem na wstępie bo to są tak dobre kolumny, że jeszcze nie wymyślono wzmaka który by je poprawnie napędził. W każdym razie posłuchałem jakichś Dali, Monitor Audio, KEF itp. No i przypomniałem sobie, że na AVS2017 najbardziej z kolumn podobały mi się Pearl 20. To jeden z dwóch pokojów gdzie długo siedziałem. Drugi był Sennheiser. Zamówiełem więc Pylony no i Pylony dotarły. Na razie grają w miarę cicho. Wysokie jak dla mnie świetne - ani za dużo, ani za mało. Średnica czytelna (super wokal póki co-mam nadzieję, że tzw. wygrzanie tego nie zepsuje), a bas akuratny. I tylko mam trochę ból dupy bo grają świetnie, ale przez lata w audiofiliźmie są podświadomie za tanie. Zero prestiżu i takie tam bzdety. Mając Pylony trzeba wziąć też pod uwagę, że zdanie ich posiadacza na forum nic już nie znaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczy innych tudzież droższych znacznie grających mebelków miej po prostu.... w tyle jak śpiewał Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar :).

 

Tak jest ze wszystkim na rynku co mocno odstaje w górę od innych jakością, ale nie dorównuje im ceną, która jest zwyczajnie przystępna. Kto przyzna że jego Dynaudio, Kefy, Monitor Audio czy inne kolumny nie grają tak dobrze, a kosztowały 2 lub 3 razy więcej? Toż to hańba! :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze miałem też droższy sprzęt i tu szczerze mówiąc chwilowo odczuwam pewien dyskomfort cenowy bo nie jakościowy. I szukam dziury w całym - teraz jak już mam kolumny w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dynaudio odrzuciłem na wstępie bo to są tak dobre kolumny, że jeszcze nie wymyślono wzmaka który by je poprawnie napędził.

 

;-)))))

 

Zero prestiżu i takie tam bzdety.

 

;-)))

 

Ja zawsze miałem też droższy sprzęt i tu szczerze mówiąc chwilowo odczuwam pewien dyskomfort cenowy bo nie jakościowy. I szukam dziury w całym - teraz jak już mam kolumny w domu.

 

Spokój i muzyka....wykonać!!!

Pozdrawiam serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tej pory przyszli znajomi to mówili żem psychiczny tyle kasy na sprzęt wydać. A teraz kolumienki za tysiaka???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.