Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

zależy jak dla kogo.

 

Takie urządzenia naleza do klasy kolumnm które maja ładnie wyglądać - chodzi tu o przedział cenowy - i to im już wystarczy.

Jeśli producent w tej cenie stawia bardziej na brzmienie niz wyglad to już jest dobrze.

Ale nadal nie za dobrze.

Bo w ofercie tego Monacora sa głośniki które za niewiele wyższą cenę pozwalają zrobić naprawdę audiofilskie DIY. Choćby w postaci Monacor Optima.

 

A na lepszym STXie i seasie również można zmieścić w tej cenie zgrabny monitor DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jestem już prawie zdecydowany na Pearly, mam jeszcze tylko trzy pytania:

-czy sprawdzą się również w ostrzejszej muzyce - rock, hard rock, metal?

-czy 20 cm wystarczy dla bass reflexu przy niedużej głośności, na której będę słuchał muzy? Niedużej tzn. - całkowicie "na oko" - jakieś 70-80 dB (bardzo rzadko wyższej),

-jak poradzą sobie w filmach akcji puszczanych w stereo, czy będzie się dało słuchać efektów, czy nie będzie to miało sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany na Pearly, mam jeszcze tylko trzy pytania:

-czy sprawdzą się również w ostrzejszej muzyce - rock, hard rock, metal?

-czy 20 cm wystarczy dla bass reflexu przy niedużej głośności, na której będę słuchał muzy? Niedużej tzn. - całkowicie "na oko" - jakieś 70-80 dB (bardzo rzadko wyższej),

-jak poradzą sobie w filmach akcji puszczanych w stereo, czy będzie się dało słuchać efektów, czy nie będzie to miało sensu?

U mnie jest 25cm i wystarcza. Raczej głośno na nich nie zagrasz. Mam wzmacniacz 2x55W i przed połową skali juz strzelają. Sprawdzają sie przy nie głośnym graniu, mają miekkie zawieszenia i bardzo ładnie pracują:)...wtedy jest rewelacja:) A to dziwne bo stare |Mildtony też ok 80W wytrzymuja znaczenie głośniejsze granie:(. Ale do codziennego użytku (bez imprez)polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie w domu na 2 dni te kolumny (wersja front20), słuchałem tego z Denonem 510 i tak: bas był dość dobrze zaznaczony i mocny miły dla ucha, środek taki sonie ale z kolei góra, a właściwie jej dolna część była dość nieprzyjemna przez co np. męskie wokale były ostre, zapiaszczone i skrzeczące. Momentami było ciężko zrozumieć słowa śpiewanego tekstu. Słaba też była stereofonia, praktycznie nie można było usłyszeć pozornych źródeł. Zainteresowałem się nimi ze względu na dobre opinie testujących a tu to, co usłyszały moje uszy nijak nie pokrywało się z opisami recenzentów. I teraz się zastanawiam co było tego przyczyną: czy "nierzetelność" recenzentów czy to, że moje Pearle miały inne głośniki niż te recenzowane, czy może ja się pop prostu nie znam i tyle. Tak czy owak przestałem już całkowicie wierzyć w recenzje w "fachowych" pismach i portalach internetowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci producent podsmarował, wysmażyłbyś recenzję jak malowanie :)

 

Dlatego bardziej wierzę "Audio", gdzie prócz kwiecistych opisów, jest również laboratorium, choć i tu należy umieć czytać pomiędzy wierszami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Działos - o, dzięki za informacje. Jak 25 cm wystarczy, to powinien być luz. Aktualnie mam Unitrę Toskę (na szczęście już niebawem zamieniam na budżetowego Denona 520 albo budżetową Yamaszkę AS300), 2x20W, z reguły słucham na jedynce i to już jest dla mnie głośno, więc powyżej połowy, a nawet jednej szóstej skali w mocniejszych wzmacniaczach na pewno wychodzić nie będę. :)

Możesz jeszcze tylko powiedzieć, jak sprawa wygląda w ostrzejszej muzyce? Nie dławi się i nie gubi przy co mocniejszych kawałkach (no chyba, że takiej muzyki w ogóle nie słuchasz?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie te klimaty:0 ale powiem tylko że jeżeli głośność jest umiarkowana to będą sprawowały sie świetnie. bedziesz obserwował jak ładnie pracuje głośnik -bardzo ładny widok:0Sam bałem się że przy niskim basiku i jednoczesnym wokalu będą charczały ale na szczęście jest ok i głośniczek ńisko-średnio tonowy sobie dobrze radzi. Zamawiaj odrazu kolce do zestawu, możesz negocjować cene z przy kupnie kompletu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trąci herezją, ale do testowania pod kątem basu, dynamiki, rozpiętości częsrotliwości, (nie da się sprawdzić naturalności wokalu)- nowy Oldfield," Tubular Beats".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci producent podsmarował, wysmażyłbyś recenzję jak malowanie :)

 

Dlatego bardziej wierzę "Audio", gdzie prócz kwiecistych opisów, jest również laboratorium, choć i tu należy umieć czytać pomiędzy wierszami...

 

Ale zauważ, że praktycznie i tak każdy sprzęt jest dobry nieważne czy budżetówka czy Hi-End. Czyli co by nie kupił to i tak będzie to przyjemnie grało ;).

Jedynie takie recenzje mogą się przydać tylko w przypadku, gdy recenzent dobrze opisze charakter brzmienia danego sprzętu, to znając swoje preferencje dźwiękowe można na tej podstawie wstępnie przefiltrować dany sprzęt i skupić się na tym, który powinien trafić w nasze gusta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisalłem o "czytaniu między wierszami" recenzji. Mimo chwalenia poszczególnych aspektów brzmienia, (jak pisałeś- "wszystkie urządzenia są dobre",bo za to płaci dystrybutor) z lab-u można się sporo dowiedzieć, np o kolumnach, bo widać sposób strojenia, gładkość charakterystyki, przebieg impedancji i jej prawdiwą wartość. Pokazują charakterystyki wzmacniaczy, rozkład mocy dla poszczególnych kanałów, itp.Dla np HFiM to czarna magia, bo i tak tego nie są w stanie sprawdzić i łykają jak żaba muł wszystko, co powie producent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie te klimaty:0 ale powiem tylko że jeżeli głośność jest umiarkowana to będą sprawowały sie świetnie. bedziesz obserwował jak ładnie pracuje głośnik -bardzo ładny widok:0Sam bałem się że przy niskim basiku i jednoczesnym wokalu będą charczały ale na szczęście jest ok i głośniczek ńisko-średnio tonowy sobie dobrze radzi. Zamawiaj odrazu kolce do zestawu, możesz negocjować cene z przy kupnie kompletu:)

 

Brzmi niepokojąco, ale może to, że muzy będę słuchał na naprawdę niskich głośnościach, zrekompensuje w jakimś stopniu nieidealny dobór gatunków. Cóż, odsłuchy wszystko pokażą. Jak na razie dzięki za odpowiedzi, jakby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie, przyjmę z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry to tylko suche dane, które w niewielkim stopniu mówią nam o możliwościach technicznych sprzętu ale nie potrafią odpowiedzieć na pytanie czy ten sprzęt bedzie grał tak a nie inaczej i czy będzie się nam to podobało. No chyba że chodzi o muzykę techno ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zgadza się, ale jak często firmy podają impedancję kolumny 8 ohm, a w rzeczywistości spada ona do 3 ohm???

Jak często podając pasmo kolumny od 35 Hz, "zapominają" dodać, że ze spadkiem 16 dB??? A pasmo- zamiast odchyłek +/- 3dB, okazuje się, że nierównomierności sięgają 15 dB??? Na porządku dziennym jest podawanie mocy 100W/kanał (Amplit. KD), nie dodając, że przy jednym kanale wysterowanym- przy pięciu, mocy zasilacza wystarcza dla 5x30W ???!

 

TAKIE OSZUSTWA POWINNY BYĆ PODANE DO WIADOMOŚCI.

 

Przy okazji- takie małe, "prywatne śledztwo":

Najlepiej zrobić coś w miarę porządnego, na średnich komponentach, a później , gdy o produkcie krążą dobre opinie, wprowadzić nową, "ulepszoną wersję rozwojową" na tanich (łagodnie mówiąc) częściach. Zysk gwarantowany, pomimo, że kolega powyżej pisze, że na wysokich tonach nie idzie tego słuchać. Przedstawiamy PEARL 20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7066-0-56401700-1361826487_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz całkowitą racje. Ja bardziej miałem na myśli np. parametry słuchawek, gdzie mamy podane pasmo przenoszenia, skuteczność i impedancje. Często te dane różne słuchawki mają bardzo zbliżone a grają całkowicie odmiennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy chwyt tej firmy... Opisywałem już w tym wątku kilka rzeczy... Po co kupować coś co producent głośników ma taniej i na tych głośnikach, które sprzedaje a nie tylko z frontem od nich... Masakra jakaś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

ktoś próbował upgrade'ować Perełki? Na razie muszę się wstrzymać z zakupem nowych kolumn, ale zastanawiam się nad zmianą elementów zwrotnicy.

Cross-cap i MDL, to akurat chyba więcej psują niż grają.

Z tego co widzę, to mamy Jantzena 4,7u, MDLa 18u i rezystory 10 i 1R.

 

Leci do mnie ClarityCap ESA 3,9u, które miały wylądować w odtwarzaczu, ale może lepiej zastosować je w zwrotnicy Perełek?

Jest sens równolegle łączyć je z PIO, albo teflonem? Albo zrobić coś na Audynach QS?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana elementów zwrotnicy (jeśli masz nowszą wersję) mija się z celem, może wprowadzić zmiany na granicy percepcji, o ile w ogóle je zauważysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby zgadza się, ale jak często firmy podają impedancję kolumny 8 ohm, a w rzeczywistości spada ona do 3 ohm???

 

Często? ;) To dziś prawie standard jest. Napisane 8Ohm więc prawie każdy przyjmuje że tak właśnie jest, a w rzeczywistości jest tak jak napisałeś. Firmy które dbają o swój wizerunek zaznaczają impedancję min. i to dopiero daje wyobrażenie o tej wartości.

 

Jak często podając pasmo kolumny od 35 Hz, "zapominają" dodać, że ze spadkiem 16 dB??? A pasmo- zamiast odchyłek +/- 3dB, okazuje się, że nierównomierności sięgają 15 dB???

 

Tu już nic nie będę dodawał, poza krótką uwagą że zgadzam się z powyższą opinią. ;)

 

Na porządku dziennym jest podawanie mocy 100W/kanał (Amplit. KD), nie dodając, że przy jednym kanale wysterowanym- przy pięciu, mocy zasilacza wystarcza dla 5x30W ???!

 

Tu jak wyżej. ;)

 

Od siebie dodam jeszcze, że większość kolumn np. małe monitory mają podany parametr moc np. 30-120W. To jest bardzo dobre z zaznaczeniem, że przy 100W kolumna nie tyle gra, co przeraźliwie pierdzi.

 

TAKIE OSZUSTWA POWINNY BYĆ PODANE DO WIADOMOŚCI.

 

Zgadzam się, ale dziś tak jest ze wszystkim, no prawie wszystkim.

 

Przy okazji- takie małe, "prywatne śledztwo":

 

Powoli przestaję się udzielać na tym forum. Po przemyśleniu kilku rzeczy doszedłem do wniosku, że ujawniając wady produktu i wskazując inne rozwiązanie:

- odbieram radość osobom, którzy ten sprzęt kupiły i zacieszają z tego powodu,

- staję się wrogiem ludzi, którzy żyjąc z audio handlu robią tu sobie niesamowitą reklamę i urabiają potencjalnego nabywcę,

- i w końcu narażam się na potencjalny zarzut; noo... kupiłem, gra to super, ale ja chciałem mieć bas którzy przesuwa meble sąsiadom, a tu jest go za mało!

 

Lepiej siedzieć cicho i korzystać z okazji. Obecne trendy na tym forum są mi na rękę. Im więcej ludzi będzie kupowało rzeczy tanie, tym więcej będzie ich na allegro i automatycznie tym mniejszy popyt będzie na droższe urządzenia, których ceny będą spadać. I w to mi graj. hah ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniu kilku rzeczy doszedłem do wniosku, że ujawniając wady produktu i wskazując inne rozwiązanie:

- odbieram radość osobom, którzy ten sprzęt kupiły i zacieszają z tego powodu,

- staję się wrogiem ludzi, którzy żyjąc z audio handlu robią tu sobie niesamowitą reklamę i urabiają potencjalnego nabywcę,

 

Nie uważasz, że przy okazji może to przeczytać ktoś, kto już jest urabiany i dając mu do zrozumienia, że dąży w ślepy zaułek, damy mu szansę przejrzeć na oczy i zastanowić się nad rozsądniejszym zakupem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana elementów zwrotnicy (jeśli masz nowszą wersję) mija się z celem, może wprowadzić zmiany na granicy percepcji, o ile w ogóle je zauważysz.

 

A jeśli mam starszą wersję na Tonsilach? Chętnie posłucham uwag osób, które taką modyfikację przeprowadzili. O ile ktoś się tym zajął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mam starszą wersję na Tonsilach?

 

Wtedy masz głośniki z jako-takim potencjałem bo przynajmniej są dla nich określone parametry.

 

Zauważ jednak, że ten kondensator bipolarny siedzi w obwodzie niskotonowego jako bocznik i jego wpływ na dźwięk jest wątpliwy.

W obwodzie wysokotonowego, (dla klasy zastosowanych głośników) elementy mają aż nadto dobrą jakość.

Kombinować można, efekty mogą być trudne do zauważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie.

 

Jak Państwo zauważyliście rzadko zabieramy głos w sprawie naszych konstrukcji, robimy to tylko w celach informacyjnych po tym kiedy podawane są nieprawdziwe informacje na temat naszej firmy czy naszych produktów.

 

Pragniemy poinformować, że w kolumnach Pearl 20 wykorzystywany jest głośnik DT 101SK firmy Monacor :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że przetwornik jest nieco kosztowniejszy driverem wysokotonowym od stosowanego w pierwszej generacji Pearl Front. Nowa konstrukcja Pearl 20 jest całościowo droższa w produkcji przy utrzymaniu bezkonkurencyjnej w relacji do jakości ceny 999zł.

 

Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmową u naszych Partnerów handlowych. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie Państwa zapytania, w razie wątpliwości prosimy je kierować bezpośrednio do nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiamy,

zespół Pylon Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyjdzie mi "odszczekać" rewelacje podane powyżej, chyba, że ten Monacor i pokazany przeze mnie HiSound to ten sam głośnik :-) (Takie rzeczy też są możliwe)

 

Jaki głośnik siedzi na dole pasma w nowej wersji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dokupiłem do swoich Pearl 20 wzmacniacz Denona PMA-720AE...teraz dopiero daja ognia!..jestem zachwycony i szczerze polecam takie zestawienie szczególnie że mozna go było dostać na Agito.pl za 1000pln...ale tylko do 6 marca:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Najpewniej te kolumny powstały za przyczyną podpowiedzi znanej osoby z innego forum, która na swoje konto zrobiła coś podobnego do wyrobów innej firmy i się z tym obnosiła. Po prostu sprzedawała. Pylon widać namówiony czy zainspirowany podjął temat i wykonał, ale najwyraźniej nieudaną imitację. Powiązanie wspomnianej osoby z firmą Pylon wynika ze zdjęć, które zamieścił jeszcze inny portal. Tylko dzieci wierzą w przypadki. Ciekawe, czy inne konstrukcje też mają swoje pierwowzory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.