Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moje. Nie zajmuje się garażową produkcją i sprzedażą kolumn na zamówienie...

AS2012 jeszcze nie było...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Chciałbym się podzielić moimi wrażeniami.

Jedno zastrzeżenie do jakości wykonania - mufa na wkręcenie kolca była uszkodzona. Musiałem oddać do naprawy gwarancyjnej, która trochę się przeciągała (kilka dni, ale firma obiecywała, że zrobi to w jeden dzień i natychmiast odeśle).

 

Co do brzmienia.

Kolumny podłączone do NAD C316. Pomieszczenie ok 30m, ale mocno umeblowane, z dywanem. Od wylotu BR do ściany jest ok 25 cm, kolumny od siebie prawie 2 m.

 

Powtórzę to co już zauważyli inni - dobre brzmienie wokali. Tutaj duże brawa.

Natomiast dramatycznie brakuje mi basu. Kolumny grają już kila miesięcy, więc na pewno są wygrzane.

Gdy na wzmacniaczu jest pure direct bas jest niemal nieuchwytny. Dopiero maksymalne wzmocnienie basu daje efekty.

 

Dodam jeszcze, że porównywałem z tymi kolumnami Cambridge Audio Sonata i Marantz (pojedynczy klocek mikro - 603 chyba?) i NAD i tak wypadał najlepiej.

 

Zastanawiam się co z NADc316 zagrałoby lepiej i jednocześnie nie było dużo droższe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam z kolorowym rdzeniem - qed xtc, sprawdziłem podłączenie i jest ok.

Wzmacniacz ma regulację basu, jak ustawię na maxa to jest lepiej. prawie dobrze, ale zmienia się ogólna charakterystyka brzmienia. Preferuję słuchanie na pure direct bo wtedy jest zachowana pewna równowaga

 

Zastanawiam się czy to pearle są za słabe, czy wzmacniacz generuje za mało niskich tonów? Może faktycznie 30 m2 to za dużo dla tych kolumn?

 

Pomysł z subwooferem odpada ze względu na brak miejsca do sensownego umieszczenia.

 

Co w zestawieniu z NAD c316 zagrałoby równie dobrze środkiem pasma i lepiej dołem? Najlepiej polskiego producenta za niewygórowane pieniądze?

Tonsil Pulse? Audio Academy? Coś innego?

 

Przyznam szczerze, że jest to moja pierwsza przygoda z zestawem stereo i kolumnami podłogowymi. Skusiłem się na pylony po pozytywnej recenzji w HF. Generalnie jestem zadowolony. Rozważam jednak w przyszłości zmianę na coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Pożycz jeszcze jakieś zwykłe miedziaki zamiast tego QED-a. Spróbuj z najprostszymi miedziakami - IC i głośnikowy. Ja się raz tak przejechałem na wyrobach QED, że do dziś mam kaca. Odsuń kolumny od tylnej ściany przynajmniej o drugie 25 cm, powinna się poprawić scena.

 

Tak, trzeba je traktować jako podstawkowce, dlatego wspomniałem o subie. Swoją drogą to ciekawe, że nie masz miejsca na niego w takim pokoju. A przestrzeń miedzy kolumną, a stolikiem RTV? Oj chyba kłania isę zakładka AKUSTYKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj. Jaki parametr kabla musialby sie zmienic i o ile zeby odfiltrowac calkowicie bas? Czlowiek tu pisze, ze go prawie w ogole nie ma. Jak odsunie kolumny od sciany to bedzie mial go jeszcze mniej. Kosztem lepszej sceny, to fakt.

W ogole to troche slabe te kolumienki na 30m^2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Dokładnie taki efekt miałem (sprawdzałem w dwóch, czy trzech zestawach stereo i trzech kina domowego na frontach) na dwóch wersjach głośnikowca XT tego producenta.

XT to inny kabel, posrebrzany, ale kto wie? W końcu choroba audiofilska polega na wiecznym dopasowywaniu :)

 

Dziś dzieci, podczas mojej, krótkiej nieobecności wrzuciły mi Rihanę, wracam i nie moge uwierzyć, że to ta sama dennie nagrana, denna merytorycznie płyta :)

A to kabel siecowy do CD się wygrzał :) Kurde siedzę i słucham tej padliny nie wierząc ile się poprawiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem Pearl'i kilka krotnie, te kolumny po prostu mają mało basu i tym bardziej do tak dużego pomieszczenia bez suba będzie kicha, Pearl'e w swojej cenie rzeczywiście bardzo ładnie grają średnicą, czytelnie ze świetną rozdzielczością, ale o ile w małym metrażu po podkręceniu basu dają rady to w dużych pomieszczeniach basu nie będzie z tych kolumn, wymiany kabli głośnikowych na to nie pomogą, kabelki to głównie placebo, wielu słyszy kolosalne różnice po zamianie kabelka miedzianego na inny porównywalnej jakości miedziany kabel, oczywiście w ślepym teście tego nie słychać ponieważ od kilku lat audiofile doszli do wniosku że kabel musi się "wygrzać", niestety nikt nie wie jakie to magiczne przemiany dochodzą w kabelku miedzianym że jego wygrzanie uruchamia w nim procesor dźwięku, a tak naprawdę po prostu każdy sprzęt codziennie gra nieco inaczej ponieważ akustyka to drgania mechaniczne powietrza na które bardzo duży wpływ ma temperatura oraz ciśnienie powietrza i może z tego prostego powodu coraz więcej jest dziwaków odsłuchujących kable zasilające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniano: Perły wolnostojące to nic innego jak Perły podstawkowe z pudełkowatym standem w jednej obudowie, a jako takie będą zdecydowanie za małe do 30m3. Poza tym Nad 316 nie jest szczególnie wydajnym prądowo piecem, a więc kolumny mogłyby być bardziej przyjazne: np 8Ohm zamiast 6 i np. 90db zamiast 88. Niestety w cenie do 1000zł za zestaw nowy w przypadku kolumn podłogowych to niewiele, więc o sensownej konkurencji trudno mówić. Wśród używek to zupełnie inna sprawa, możliwości robi się znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Niestety w cenie do 1000zł za zestaw nowy w przypadku kolumn podłogowych to niewiele, więc o sensownej konkurencji trudno mówić. Wśród używek to zupełnie inna sprawa, możliwości robi się znacznie więcej.

A w cenie np 2-3 tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby Mission MX5.

Co prawda nie słuchałem tych modeli a jedynie mx2 (czyli bez dwóch dodatkowych wooferów) na ampli od Yamahy PianoCraft e-840 (czyli poziom mniej więcej Twojej 316-tki) i przyznam, że grało to znakomicie (jak na tak budżetowe klocki). Biorąc pod uwagę zastosowanie wysokotonówki i midwoofera z mx2 plus 2x 16cm na basie to powinno byc jeszcze lepiej! No i 8 ohm i 90db skuteczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć, to mój pierwszy post, więc witam serdecznie!

 

Od jakiegoś czasu szukam dla siebie zestawu stereo. Idąc tropem rozwiązań budżetowych natknąłem się na polskie Pylon Pearl. No i tak napotkałem aukcję tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i reklamówkę Pylon'a w YT:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolumny te różnią się głośnikiem śr-nisko tonowym (jedne maja wklęsły środek, a drugie wypukły). Czy to są różne wersje? No bo ten napis "Pearl" to chyba model oznacza, czy tak?

 

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Od jakiegoś czasu szukam dla siebie zestawu stereo. Idąc tropem rozwiązań budżetowych natknąłem się na polskie Pylon Pearl.

Cena standardowa. Jednak warto wziąć pod uwagę zapowiedzi, że wersja Pearl Front 20 wychodzi już z produkcji. U producenta już ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to po prostu następca jest ten Pearl 20, a nie jakaś podróbka ;) ...

Doczytałem jeszcze, że głośniki niskotonowe są różne:

Pearl: GDN 17/40 4 Ohm

Pearl 20: Pylon Audio PSW 18-80/S

 

To ma zapewne wpływ na ogólny charakter kolumny ... No bo się chwalą nagrodami, ale to poprzedni model je zdobył ... Nie zmienia to faktu, że cena przyciąga uwagę (no i polski produkt, to też na plus).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl 20 to następca, właśnie zeszły im z produkcji, oparta na ich własnych już przetwornikach. Doszły frezy i zmieniono rozmieszczenie głośnika wysokotonowego. Sa już u mnie:0

ps. producent nie daje kolcy do zestawu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-46987-0-35081300-1359213210_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pearl 20 to następca, właśnie zeszły im z produkcji, oparta na ich własnych już przetwornikach. Doszły frezy i zmieniono rozmieszczenie głośnika wysokotonowego. Sa już u mnie:0

ps. producent nie daje kolcy do zestawu!

 

Może napisz coś o nich, sam przymierzają się do zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają naprawde przyzwoicie,sopranik jest rewelacyjny a bas jak na wielkośc przetwornika i całych kolumn jest soczysty - miły dla ucha...Moje ucho przyzwyczajone było do dziwieków zestawów Tonsila (Mildton/Altus/Scherzo) i po odsłuchu (jeszcze nie do końca wygrzanych Pearl 20) jestem zadowolony...a co będzie póżniej...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Może sposób prezentowania na zasadzie: "Pylon miażdży wszystko a kto w to wątpi jest głuchy jak pień"

 

Jak już wcześniej pisałem, co jakiś czas mamy takie odkrycia np. Superluxy itp które przez miesiąc miażdżą a później słuch o nich zanika.

 

Apropo superlux, bardzo dobre słuchawki w nieprawdopodobnie niskiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam od miesiąca kolumienki PYLON PEARL 20. Grają nieźle, dobra góra, nisko schodzący bas (trochę go brakowało pierwszym perłom), fajna przestrzeń. Za takie pieniądze faktycznie ciężko byłoby znaleźć coś lepszego.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie aktualnie najtaniej można nabyć hd330?

Z góry sorry za OT...

 

Z tego co się orientuje za naszą zachodnią granicą

 

Kończę OT :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy słuchał ktoś z Was kolumn Pylon Amber ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber bamber. O ile wysokotonowy w Perl 20 przypomina starą ofertę Monacora (nawet jest nadal taki głośnik u nich. To ten niskotonowy przypomina STXa z membraną od tonsila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber bamber. O ile wysokotonowy w Perl 20 przypomina starą ofertę Monacora (nawet jest nadal taki głośnik u nich. To ten niskotonowy przypomina STXa z membraną od tonsila.

 

To dobrze czy źle? Sory za głupie pytanie ale jestem laikiem w temacie a przymierzam sie do zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.