Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

Mikson, niech Kolega łaskawie uda się do najbliższego salonu audio, w którym mają na stanie Pylony i sam je posłucha. Bo ja słuchałem ich ponad godzinę i muszę szczerze przyznać, że są niezłe. Za 1000zł nigdy nie słyszałem lepszych kolumn. Nie jestem "tajnym agentem" Pylona, a jedynie ciekawskim "audiofilem" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, niech Kolega łaskawie uda się do najbliższego salonu audio, w którym mają na stanie Pylony i sam je posłucha. Bo ja słuchałem ich ponad godzinę i muszę szczerze przyznać, że są niezłe. Za 1000zł nigdy nie słyszałem lepszych kolumn. Nie jestem "tajnym agentem" Pylona, a jedynie ciekawskim "audiofilem" :)

 

na dzień dzisiejszy mam kolumny które cieszą moje ucho i nie mam potrzeby poszukiwania :)

 

w okolicy taysiaka z polskich słuchałem stx mx-140 bardzo dobre monitory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w tej cenie dobre przetworniki z metalowymi koszami , niezła stolarka i brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson

 

"no tak to zmienia postać rzeczy, w sumie to można też iść dalej w dół i kolumny z biedronki kupić za 400"

 

skoro mowa o kolumnach za 999zł i ktoś szuka dobrych kolumn w tej cenie to dla takiej osoby wydać na STX plus podstawki 2 tyś jest sporą różnicą, to 100% drożej, kolega mikson nie potrafi zrozumieć że nie wszyscy są tacy bogaci jak on, a do tego akurat zakup wspomnionych STX jest wielce ryzykowny bo nie idzie ich nigdzie porównać w jednym studio z zestawami innych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wątek został założony za wcześnie bo te kolumny dopiero co się pojawiły na rynku, miałby on zdecydowanie większy sens gdyby było grono osób które są już po odsłuchach, obecnie wątek przerodził się w gdybanie.

 

Jestem fanem polskich produkcji ze względu na to że w większości wypadają bardzo dobrze w stosunku do "markowych" produktów czaskanych masowo w Chinach, polskie produkcje mają potencjał i dobre ceny, STX czy Tonsil to marki zaliczające się do przodujących pod wzgledem proporcji ceny do jakości, chciałoby się tylko jeszcze żeby były łatwiej i powszechniej dostępne do odsłuchów i wtedy polski rynek sprzętu audio miałby szansę wybić się na obecnym rynku chińskich masówek gdzie 20% to wartość kolumn a 80% to marże i marketing. Jak dla mnie warto o nieco powściągliwości z opiniami, odsłuchać kto ma chęci i wtedy dyskutować, bo jak na razie głosy o tych Perlach są zachęcające do poświęcenia im nieco uwagi a i dostępność na rynku zaskakująco dobra jak na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wątek został założony za wcześnie bo te kolumny dopiero co się pojawiły na rynku, miałby on zdecydowanie większy sens gdyby było grono osób które są już po odsłuchach, obecnie wątek przerodził się w gdybanie.

No to ja przepraszam, mea culpa, ale kurcze, tak fajnie w teście to opisali ;) A tak serio to prawda z tą dostępnością, ale też prawdą jest, że wybudowanie showroomu, lub wystawka w kilkudziesięciu miejscach w Polsce, odbiłaby się zaraz na cenie. Niemniej szkoda, bo np. takiego STXa posłuchałbym, kusi od czasu kiedy pojawiły się Nextony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę je miał we wtorek w wykończeniu czarny na wysoki połysk, wrzucę fotki, i skrobnę parę zdań z pierwszego wrażenia. Rozmawiałem z Panem Mateuszem z Pylon Audio. Stwierdził że Pearle świetnie się zgrywają już z najtańszą elektroniką denona (pma-510ae). U mnie będą napędzane pma-2010ae więc powinno być całkiem przyjemnie, a jak będzie w praktyce to się okaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je mam już u siebie, zakupiłem tydzień temu w Jarocinie, firma Studio Dźwięku. Jechałem z namysłem aby kupić kolumny Tonsil Pulse ewentualnie Fiesta a wróciłem z białymi Pearlami :) W skrócie powiem - kolumny mnie zszokowały swoim wokalem i czystością z jaką grały ... Lubię jazz, pop, soul i w tej muzyce brzmiały o wiele lepiej od konstrukcji Tonsilowskich. Zastanawiam się cały czas jak to możliwe że dwudrożna kolumn lepiej zagrała od trzech dróg w przypadku Fiesty. Co do stolarki - kolor biały pasuje idealnie do nowoczesnego wystroju. No i najważniejsze z tego wszystkiego cena ... One powinny kosztować o wiele więcej za ten dźwięk ;) Wyczytałem dzisiaj, że będzie firma Pylon Audio wystawiała się na AudioShow z nową kolumną trójdrożną, jestem ciekaw jak ona zgra oraz jak będzie wyglądać.

Ale co ja będę pisał - najlepiej odsłuchać samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę je miał we wtorek w wykończeniu czarny na wysoki połysk, wrzucę fotki, i skrobnę parę zdań z pierwszego wrażenia. Rozmawiałem z Panem Mateuszem z Pylon Audio. Stwierdził że Pearle świetnie się zgrywają już z najtańszą elektroniką denona (pma-510ae). U mnie będą napędzane pma-2010ae więc powinno być całkiem przyjemnie, a jak będzie w praktyce to się okaże.

Toż to mezalians!!! Ale ciekawym wrażeń :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się już kolumny Pearl Monitor - podstawkowa wersja Pylonów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślałem, że różnica w cenie pomiędzy podłogówkami a podstawkowymi będzie większa. Przy takim rozkładzie cen, to fajnych podstawek za 200 zł się raczej nie kupi.

 

@Violet

Parę postów wyżej prosiłem o krótką wypowiedź Pylon Pearl vs Koda K-5500T. Możesz coś skrobnąć na ten temat ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet czy te kolumny mogą dobrze brzmieć z Piano czy potrzebują czegoś lepszego ?

 

Z tego co pamiętam były podpięte do Denona, chyba 710ae.

 

Sprzedający w Studio Dźwięku powiedział mi że będą dwa rodzaje kolumn podstawkowych - monitory, typowe do systemu 2.0 oraz niebawem ukażą się satelity do kina domowego, które będą znacznie mniejsze i na innych głośnikach. Aktualnie to razem z moją żonką delektujemy się odsłuchami z Pearli, może za jakiś czas pomyślimy o całym systemie kina ...

 

Pozdrawiam Was

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki monitorów pylona mają taką samą szerokość i głębokość, różnią się jedynie wysokością. Ciekawe czy perle (podłogówki) mają wydzieloną komorę na głośniki, a reszta u dołu to podstawka czy całość to jedno "wielkie" pudło.

Wg danych technicznych monitor vs pearl różnią się tylko pasmem przenoszenia, ale to bardzo mała różnica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z recenzji Pana Pacuły "Po rozkręceniu kolumny – kilka zaskoczeń. Okazuje się, że to tak naprawdę monitory podstawkowe w dużej obudowie; poniżej zacisków głośnikowych mamy przegrodę, która zamyka przestrzeń powyżej."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam... czytałem cały tekst Pana Pacuły ale to było półtora miesiąca temu (jak powstał temat) i zapomniałem ;)

Słuszna uwaga,

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zestawy''Pearl''to kontynuacja serii Siesta oraz Fiesta.Jako że zestawy są dwudrożne,to ich cena mogła spaść do niecałego tysiąca złotych.

Przetworniki użyte w tych kolumnach są kiepskiej jakości,nadal produkowane przez Tonsil.Niewiele zmieniono w tych głośnikach.Są to przetworniki o bardzo kiepskich walorach dzwiękowych.Obudowy są jak podejrzewam produkowane przez firmę''Tonsil Meble'',w których nie zmieniono wzroniczo i materiałowo absolutnie nic!

Jeśli zestawy''Pearl''byłyby produkowane jakieś 18 lat temu,to odniosłyby sukces.Nasza firma do dzisiejszego dnia nie potrafi wyjść z dawnej myśli przewodniej jaką kierowano w firmie Tonsil.

Wydaje mi się że tak tani produkt i o tak mizernych walorach dzwiękowych może co jedynie trafić w potrzeby młodzieży do lat 15-stu,ale znając przyzwyczajenia dzisiejszego''narybku'',to zestaw może okazać się klapą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zestawy''Pearl''to kontynuacja serii Siesta oraz Fiesta.Jako że zestawy są dwudrożne,to ich cena mogła spaść do niecałego tysiąca złotych.

Przetworniki użyte w tych kolumnach są kiepskiej jakości,nadal produkowane przez Tonsil.Niewiele zmieniono w tych głośnikach.Są to przetworniki o bardzo kiepskich walorach dzwiękowych.Obudowy są jak podejrzewam produkowane przez firmę''Tonsil Meble'',w których nie zmieniono wzroniczo i materiałowo absolutnie nic!

Jeśli zestawy''Pearl''byłyby produkowane jakieś 18 lat temu,to odniosłyby sukces.Nasza firma do dzisiejszego dnia nie potrafi wyjść z dawnej myśli przewodniej jaką kierowano w firmie Tonsil.

Wydaje mi się że tak tani produkt i o tak mizernych walorach dzwiękowych może co jedynie trafić w potrzeby młodzieży do lat 15-stu,ale znając przyzwyczajenia dzisiejszego''narybku'',to zestaw może okazać się klapą.

powinni mieć dystrybucję hifi przez biedronkę i cerfura

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinni mieć dystrybucję hifi przez biedronkę i cerfura

Nie rozumiem, dlaczego Was to tak bardzo boli. Czy, zakładając że to rzeczywiście dobrze gra, narusza to wasze poczucie sprawiedliwości? A może boli, że za to co gra na równi z Waszymi systemami, ktoś zapłaci dużo mniej? Skąd ten sceptycyzm? Może rzeczywiście można z tanich elementów sklecić coś na poziomie? A nawet jeśli nie, to gratuluję chęci i pomysłu. Lepiej coś zrobić, nawet jeśli czasem się nie uda, niż nie robić nic i tylko kwękać, i kręcić nosem. No i warto się jednak zapoznać z tematem osobiście, by móc potem rzeczowo się wypowiadać, a nie w kółko "nie, bo nie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z jaką elektroniką będą na AS. Czy tak jak chwalił dystrybutor z czymś klasy pma510, czy z czymś lepszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie rozumiem docinek pod względem Pylona. To są bardzo dobre kolumny za swoją cenę. Polecam ich posłuchać, a dopiero później o nich pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet

 

No naprawdę,czy muszę udowadniać jak bardzo znam brzmienie tonsilowskich głośników oraz kolumn?Czy naprawdę uważasz polskich słuchaczy i audiofilów za nierozgarniętych młokosów?

Oszczędzaj innym wypowiadającym się,tego typu stwierdzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z jaką elektroniką będą na AS. Czy tak jak chwalił dystrybutor z czymś klasy pma510, czy z czymś lepszym.

pewnie luxmanem nie pogardzą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jak dla mnie ta dyskusja zjechała nie na te tory co potrzeba.

W podobnej cenie są kolumny Kody 5500 T, jest również wątek ich dotyczący i jakoś z Kody nikt się nie naśmiewa, a przecież toż to "żywa" chińszczyzna. Wg mnie (nigdy na żywo nie widziałem jednych i drugich) zarówno Pearl oraz Koda to ta sama półka cenowa. Czy jakościowa w sensie dźwięku, tego nie wiem. W sumie jedyną osoba, która miała możliwość odsłuchu (nie mówię o porównaniu) obu kolumn był violet. Jest jeszcze Growex, który słuchał zarówno Tonsil Pulse jak i Pylon Pearl. Wybrał te drugie, to może świadczyć o porównywalnej jakości brzmienia do Pulsów lub braku dobrego słuchu kolego Growexa :-). Osobiście uważam, że to dobrze, iż ktoś z polskiej branży chce wejść na rynek z nowym produktem. Nie znam ich polityki cenowej i kierunku rozwoju ale nie widzę nic złego aby zaczynać od startu z kolumnami mocno budżetowymi.

Przyznam, że przydałyby się jeszcze jakieś inne recenzje w prasie niż tylko w High Fidelity.

Niestety można zauważyć tendencję, że jak do niektórych firm przylgnęła jakaś opinia to trudno ją wykorzenić ze ludzkiej świadomości. Tak samo jak Perpepeczko będzie się kojarzył z Janosikiem, a Mikulski z Klossem, tak widać głośniki Tonsila będą się kojarzyć ze złym dźwiękiem. Dla mnie to skrót myślowy i niepotrzebne tworzenie złej opinii już na starcie . Najbardziej "rozwalają" mnie wypowiedzi osób, które nigdy danego produktu nie słuchały, a wypowiadają się na tle swoich jakichś doświadczeń, które niekoniecznie są związane z konkretnym, omawianym produktem, a z innymi pokrewnymi.

Dziękuję za uwagę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
@Violet

Parę postów wyżej prosiłem o krótką wypowiedź Pylon Pearl vs Koda K-5500T. Możesz coś skrobnąć na ten temat ?

 

Przepraszam, nie zauważyłem wcześniej pytania Kolegi.

 

Miałem Koda Harmony K-5500T w domu przez około miesiąc na odsłuchach, a Pylony Pearl słuchałem dość dokładnie w pokoju odsłuchowym Premium Sound w Gdańsku.

 

Moje spostrzeżenia są takie, że Pylony zapewniają świetną harmonię grania, homogeniczny przekaz z pewnymi cechami wybitności w tej cenie (i wyższej też), nasyconą średnicę o barwnych wokalach, bardzo dobry sprężysty bas. Tych kolumn po prostu dobrze i miło się słucha - niezależnie od repertuaru. Nie będę polemizował z osobami, które uważają Tonsil za "coś" gorszego, bo mam odmienne zdanie wyrobione na podstawie wielu odsłuchów i doświadczeń z marką Tonsil - niedocenianą i niepotrzebnie doprowadzoną do bankructwa w PL.

 

Co do Koda Harmony K-5500T to jest zupełnie inna szkoła dźwięku niż Pylony. Typowe granie monitorowe, lecz z dość głębokim basem i świetną stereofonią. Napisałem ich obszerną recenzję na Stereo Underground. Niestety, strona padła więc niebawem opublikuję ponownie ten tekst na swoim audio-blogu Stereo i Kolorowo - Underground:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli ktoś natomiast zapytałby mnie które kolumny wolę/preferuję Koda czy Pylony to odpowiedziałbym - to zależy. Do miniwieży - Koda, a do pełnowymiarowego systemu audio - na pewno Pylony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violet

 

dzięki za merytoryczną odpowiedź. Pełnowymiarowy zestaw już mam ale od dłuższego czasu bujam się z zamiarem zakupu miniwieży i myślę o Denonie D-F107. Generalnie jak już ją kupię to wezmę się na serio za poszukiwanie monitorków do ok 1000 zł, które pozwolą wydobyć z tego minizestawu więcej niż z fabrycznych. Kody to straszne kobyły są ale mają za to br z przodu, co jest na plus gdy się nie ma miejsca i trzeba kolumny ustawić blisko ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na to, że własnie mam zamiar nabyć do systemu nową parkę kolumn podłogowych w przyzwoitej cenie to też temat Pylonów bardzo mnie zainteresował. Mam co prawda pewne wątpliwości co do jakości ich wykonania. Nie jestem może przesadnym estetą ale szczerze mówiąc zdjęcia skrzynek nie przekonują mnie. Mam nadzieję, że w bezpośrednim kontakcie zaskoczom mnie na plus. Jeśli chodzi o brzmienie to życzyłbym sobie, żeby określenie "sprężysty bas" nie oznaczało w rzeczywistości płytkiego, uciętego, pudełkowatego basu czyli sytuacji takiej jak miałem w kolumnach Dali Concept 6 (tam też to recenzenci ujmowali jako "sprężystość" czy "elastyczność" w basie). Jeśli chodzi o stereofonię to jest to dla mnie najważniejsza cecha kolumn i im wyraźniejsza, a na dodatek z dobrą sceną tym lepiej. Lubię jak dźwięk otula i dobrze wypełnia przestrzeń. Czy cena niecałe 1000 zł za Pylony, to dużo czy mało nie wiem, ale wiem że gdybym miał dokonać zakupu po samych walorach wizualnch to na pewno bym ich nie nabył. Szkoda że nie mają maskownic i bardziej wyszukanych terminali. Stosowana kolorystyka oklein też mnie nie przekonuje i jeśli bym się decydował to tylko na czarne z połyskiem. Ktoś tam porównywał je do produktów w pułpie nawet 4tyś zł.... ja powiem tak jeśli zagrały by lepiej niż Dali Conept 6 (koszt ok 1900zł) to już byłbym pod ogromnym wrażeniem, ale obawiam się, że może nie być to takie piękne. Czekam na pierwsze recenzje użytkowników, nie mam możliwości ich odsłuchania, bo najbliższe salony są daleko od miejsca w którym mieszkam. Jeśli wśród nabywców znajdzie sie osoba z rejonu Śląska to bardzo proszę o kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.