Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

więc opisy że taki głośnik gra jak kilka razy droższe konstrukcje jest totalnie wyssane z palca !

 

Myślę że zgodzisz się ze mną, że taka opinia miała by większą wagę (w sumie to jakąkolwiek wagę) gdybyś miał okazję posłuchać tych kolumn. Bo tak to po prostu bicie piany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc opisy że taki głośnik gra jak kilka razy droższe konstrukcje jest totalnie wyssane z palca !

obecnie nie ma takich przełożeń na rynku, gdyby coś grało super audiofilsko to by odpowiednio kosztowało a nie 800pln

 

Otóż jeśli firma próbuje zbudować markę to jest możliwe żeby niżej wyceniała swoje produkty niż rzeczywisćie są warte i analogicznie firma która ma już wyrobioną markę może pozwolić sobie na zdzieranie z klienta kasy na którą ich produkt nie zasługuje.Pisałem bardziej ogólnie niż konkretnie o Pylonach.

Może zdradzisz forumowy kolego Mikson dlaczego za wszelką cenę próbujesz zdyskredytować Pylony skoro ani ich nie widziałeś ani nie słyszałeś. Pogódź się z tym ze do 1000zł to naprawdę ciekawa konstrukcja.

Jeśli jakiś mniej zamożny uzytkownik przeczyta stek negatywnych opinii , nawet jeśli niewiarygodnych , możliwe ze straci zainteresowanie tym wyrobem a tym samym na szanse by za niewielkie pieniądze mieć przyzwoite kolumny. Nie rewelacyjne, nie audiofilskie , nie idealne po prostu warte swej ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma która powstaje znikąd, tradycji czy budowania wizerunku marki, zaufania klienta nie buduje się w miesiąc, na to potrzeba czasu rynek to zweryfikuje a hura optymistyczne recki nie nakręcą korby sprzedaży tak samo jak było w przypadku piejących zachwytów nad tonsilowskimi siestami ,, poczekajmy rok czasu zobaczymy co są warte - są ponoć rewelacyjne w cenie to powinny zrobić rewolucję na rynku audio!, na zdjęciach prezentują się nowocześnie a jak się przyjmą to zobaczymy, osobiście nie mam ciśnienia żeby ich posłuchać zakładam że grają rewelacyjnie jak na tysiaka ale to wszystko , tak samo można powiedzieć z wielkim pierdem wszedł tonsil na rynek z pulse i co?

i nic, tyle w tym temacie, tak wiem 3x droższe od pylonków a brzmienie na tym samym pewnie poziomie, zawsze tak można tłumaczyć,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem 3x droższe od pylonków a brzmienie na tym samym pewnie poziomie, zawsze tak można tłumaczyć,,

Przeciez to jest stale powiedzonko "tonsilowcow". Powinni je dodac przy logo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i nic, tyle w tym temacie, tak wiem 3x droższe od pylonków a brzmienie na tym samym pewnie poziomie, zawsze tak można tłumaczyć,,

 

Jeszcze nie słuchałem Pylonów, ale ...

spokojnie mogą zagrać jak "3x droższe" kolumny konkurencji ponieważ siedzą w nich lepsze przetworniki niż w trzykrotnie droższych AA Phoebe III, które według Producenta to i tak super-taniocha, a do 6 tysięcy nic lepszego się nie kupi...

 

Moim zdaniem Pylony są dobrze wycenione.

 

Tu nie chodzi o to, że niektóre kolumny są lepsze od trzykrotnie droższych - tylko o to, że sporo kolumn jest gorszych od trzykrotnie tańszych...

 

I tak niedługo ceny sprzętu audio mocno polecą w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma która powstaje znikąd, tradycji czy budowania wizerunku marki, zaufania klienta nie buduje się w miesiąc, na to potrzeba czasu rynek to zweryfikuje a hura optymistyczne recki nie nakręcą korby sprzedaży tak samo jak było w przypadku piejących zachwytów nad tonsilowskimi siestami

To, że brak jest odświeżanych wątków na forum nie oznacza, że siesty zaczęły grać gorzej. Bynajmniej, tak jak miałem, nadal mam o nich bardzo dobre zdanie (nie wypowiadam się o Fiestach, tych nie znam), a poparte jest one odsłuchami i mniej lub bardziej regularnym porównywaniem ich z innymi klockami, teoretycznie lepszych marek. Kolega ma je już drugi czy trzeci rok i naprawdę bronią się dzielnie w wielu konfiguracjach. Mają oczywiście swoje ograniczenia, ale w odróżnieniu od wielu uznanych marek, jest to produkt bardzo dobrze "skalkulowany" - jakość/dzwięk - cena. Jak często widzicie Siesty z drugiej ręki na allegro? Może nie śledzę tego na co dzień, ale wg mnie nieczęsto.

Niekorzystnym dla odbioru siest i rozwoju ich wizerunku wydarzeniem były kolejne zmiany w samej firmie (upadłości, spółki, wskrzeszenia, itp) i w sumie tu bym upatrywał wszelkiego zła i powodu dlaczego Tonsil ma taki słaby PR. Na sentymentach i tęsknotach za czasami minionymi daleko się nie zajedzie (na tym forum to działa wręcz odwrotnie jak widać). Pro Tonsil próbował z tym zerwać, ale z powodu wewnętrznych układów nie wyszło.

Dziwi mnie też, jak niektórzy mniej lub bardziej wprost piszą na forum, że test Siest czy Pylonów to podpucha, ustawka, że to posmarowano na pewno i inne tego typu dywagacje. Ale popatrzcie ile recenzji miał w ostatnich latach Tonsil, a ile inne marki, których produkty są materiałowo daleko za np. siestami, ale stoi za nimi potęga koncernu i wielkie pieniądze przeznaczona na kampanie promocyjną.

I naprawdę nie mam żadnych "tęsknot" za marką Tonsil, Altusów nigdy nie miałem, ale na produkty te patrzę rzeczywiście z przychylnością i ciekawością, bo w tym napływie chińszczyzny (nawet jeśli pod znaną, ale sprzedaną marką), jest to produkt polski. Ale też tylko z tego powodu nie będę za nimi stał murem - muszą się wykazać. Tylko tyle i aż tyle. I dlatego wierzę, że redaktor Pacuła, czy ktokolwiek inny, z tych a nie innych pobudek wziął siesty czy pylony pod lupę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę im żeby te produkty się dobrze sprzedawały z całego serca ale nie zmieni to faktu że są zbudowane najtaniej jak to możliwe ważne żeby wykosiły konkurencję w pułapie tysiaka,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy mikson ale jesteś ograniczony.

Wypisujesz bzdury jak małe dziecko.

Jakiego tysiaka? Co to w ogóle za podział klasowy na ceny?

Jakieś zaściankowe kompleksy? Nie rozumiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych kompleksów chłopie,

pylony zostały stworzone żeby atakować ten przedział cenowy no może ciut więcej jak się tak uparłeś

ale wyżej nie podskoczą bo nie mają nic więcej do powiedzenia, koledzy wyżej już opisali gdybyś nie zauważył

że super grają jak za tę kasę ale czegoś im brak więc tak jak napisałem niech wycinają konkrecję w przedziale tysiaka

i tego im życzę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się uparłem?

Ja się przy niczym nie upieram. Staram si pokazać ci, że zjawisko iż kolumna droższa gra lepiej od tańszej występuję mniej więcej w połowie przypadków.

Nie ma zasady. I nie chodzi mi tu o perle tylko zjawisko jako takie ogólnie.

Ale dla ciebie jak coś droższe to z "zasady" musi grać lepiej a jeśli coś tańsze to gorzej. Bardzo prostackie myślenie.

Tym swoim głupim gadaniem jak ktoś tu już trafnie zauważył jesteś po prostu wkurzający. Bo żebyś jeszcze wiedział o czym piszesz ale tobie najzwyczajniej jest brak osłuchania i doświadczenia. Do tego masz bujną wyobraźnie i starasz sobie wszystko tłumaczyć w bardzo prosty dla siebie sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy kiedy firma robiła kolumnę za dajmy tysiaka która grała na poziomie kolumny za 5tysiaków się dawno już skończyły

teraz jest wysublimowana ekonomia, czyli produkt jest dosyć skrupulatnie wyceniany i wg ceny jest jego target,

zdarzają się przypadki że coś gra lepiej ale nie na tyle żeby zagrało lepiej niż droższa 2x czy 3x konkurencja

takie czasy już są za nami niestety, słuchałem też sporo w budżecie do 5tys i do 10tys i osobiście nie widziałem przebłysków czy nagłego skoku jakości w brzmieniu wszystko się dosyć dobrze stopniowało czy skalowało wg ceny , brutalne ale prawdziwe

trzeba się pogodzić z tym że w obecnych czasach może być już brzmienie tylko ciut lepsze od ciut gorszego w danym przedziale cenowym,

nie mówię o kształcie charakterystyki bo to jest rzecz gustu ale o jakości dźwięku, ktoś kto pokłada nadzieję na wysokiej klasy brzmienie z pylonów jest naiwny jak dziecko takie jest moje zdanie, to że mają dobrą relację ceny do brzmienia im się chwali co już napisałem, ale prawda jest taka że wyżej nie podskoczą na ile są wycenione,

i jeszcze jedno te małe różnice na plus zawsze łatwiej wyłapać w tańszych zestawach , w droższych zawsze łatwiej wyłapać wady lub braki, tak to działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mogą zagrać jak "3x droższe" kolumny konkurencji ponieważ siedzą w nich lepsze przetworniki niż w trzykrotnie droższych AA Phoebe III, które według Producenta to i tak super-taniocha, a do 6 tysięcy nic lepszego się nie kupi..

 

Mógłbyś napisać więcej co siedzi w środku Pylonów i AA PhobeIII (coś kojarzę, że jakieś Visatony w AA ale szczegóły z głowy uciekły :-)

 

pozdrawiam

A

 

p.s. pamiętajmy, że w AA PhoebeIII ma już skrzynki fornirowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykować Pylonów nie wolno, bo to jest bardzo nie wporządku...ale to, że producent żądał za nie 2tyś, później zszedł do 1500zł, teraz można je już nabyć za 1tyś zł (już nie wspominając, że pojawiły się też za 800zł) i to wszystko w niespełna 4 miesiące od ich "premiery" to jest OK. To w koncu jak to jest materiały do ich produkcji tak poleciały w dół, że można je sprzedawać teraz po 8 stówek, czy może zeszło się z marży, a jeśli tak to ile zeszło się z marży 1200 zł, 1500 zł??? Koto tu kogo ma za idiotę! No chyba, że firma jest na tyle szlachetna, że DOKŁADA kapitał do ich produkcji i klient kupuje poniżej kosztów produkcji jak to niby miało miejsce w jednej z firm produkujących konsole do gier :). Takie podejście pozwala mi chyba słusznie podejrzewać, że ktoś tu mocno kręci. Dodajmy do tego rodmuchany wątek na forum przez nowo zarejestrowane osoby i JEDENĄ recencję o oszałamiającym wydźwięku. Wczoraj zupełnie przypadkiem znów słyszałem Pylony...po 30 minutach byłem nimi znudzony, ktośtam wcześniej pisał, że będzie z nimi obcował cały rok...współczuję. Po jakimś pół roku prorokuję spore okazje tych cudeniek na aukcjach z drugiej ręki.

 

Co do ich kapitalnej średnicy... to mój telewizor gra w tym zakresie jeszcze lepiej (całkiem poważnie), mimo że to oczywicie nie ta moc. Reszta pasma czyli wysokie i niskie są kiepskie, słuchałem tym razem na wysokim Naimie i lampie. Uważam, że mimo całkiem niskiej ceny i tak można wybrać coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokuj z tymi kolumnami jest tyle ciekawych, ładniejszych, i lepiej grających w tym przedziale, że one nie zasługują na poświęcony im czas choćby mission m64i 5Xpiękniejsze i jestem tu obiektywny jak cholera, a po drugie ze sprzętem odpowiadającym ich cenie high endu nie osiągną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie spokuj z tymi kolumnami jest tyle ciekawych, ładniejszych, i lepiej grających w tym przedziale, że one nie zasługują na poświęcony im czas choćby mission m64i 5Xpiękniejsze i jestem tu obiektywny jak cholera, a po drugie ze sprzętem odpowiadającym ich cenie high endu nie osiągną

 

Chyba nie musisz tu zaglądać skoro cię to nudzi, nie musisz tez zabierać głosu jak cię to nudzi.

A poza tym, rozglądam się za kolumnami z tego przedziału cenowego, czy z czystym sumieniem potwierdzasz ,że

mission m64i zagrają lepiej , przesłuchiwałeś jedne i drugie? bo jeśli tak to może się na te mission m64i zdecyduję.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie musisz tu zaglądać skoro cię to nudzi, nie musisz tez zabierać głosu jak cię to nudzi.

A poza tym, rozglądam się za kolumnami z tego przedziału cenowego, czy z czystym sumieniem potwierdzasz ,że

mission m64i zagrają lepiej , przesłuchiwałeś jedne i drugie? bo jeśli tak to może się na te mission m64i zdecyduję.

 

pozdrawiam

 

Dali Concept 2, AE 1, Monitor Audio BX2 te zagrają lepiej... porównywałem.

 

AE 1 nie porownywałem bezposrednio ale na bank lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Concept 2, AE 1, Monitor Audio BX2 te zagrają lepiej... porównywałem.

 

AE 1 nie porownywałem bezposrednio ale na bank lepsze

 

Dziękuję, a z podłogówek w tym przedziale cenowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz po ile są w detalu Dali Concept 2 i BX2, rozmawiamy tu chyba o nowych kolumnach do 1000 zł w dodatku podłogowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz po ile są w detalu Dali Concept 2 i BX2, rozmawiamy tu chyba o nowych kolumnach do 1000 zł w dodatku podłogowych

a no tak, jeśli chodzi o podłogówki to te dwudrożne potwory Pylon rządzą... Przepraszam zapomiałem że to "podłogówki". No rzeczywiście nie ma konkurecji dla nich.

Co z tego, że takie mission m34i szły po 1300zł.

 

Na marginesie... życzę Wam posłchania kiedyś marnych podstawkowców jakimi są RLS Callisto III :) może wówczas podłogowiec, a podstawkowiec nabierze dla Was znaczenia w INNYM wymiarze.

 

Na dzień dzisiejszy TYLKO PYLON PEARL! Miłego słuchania!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Przeprosiny przyjęte :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przetworniki są zbliżone w Pylonach do Siest, to od siebie dodam:

 

Kilka lat temu za 1200 kupiłem Siesty w regularnej sprzedaży, stoją w małym pokoju u dziecka i dzielnie pogrywają sobie kołysanki, czasem Kleksa :). Od czasu do czasu różne rzeczy tam podłączam, bo nie chce mi się klocków rozpinać i przenosić dla sprawdzenia konfiguracji, powiem tak: wstydu nie ma, potrafią przyciągnąć uwagę i oddać rytm utworu (co dla mnie jest bardzo ważne), krótko to bardzo dobrze wydane 1200zł. Jednak jedno ale, na większej powierzchni zagrały szczupło, jedynie w miejscu odsłuchu jako tako było. Ograniczeniem pewnie jest wielkość przetwornika, dlatego też w przypadku tych pylonów uważałbym, gdzie się je chce wstawić. Bo to jakiś stereotyp jest, że jak podstawka to małe pomieszczenie, a podłogówka salon. Maluchy na standach z wydajnym piecuchem bardzo często potrafią dać czadu nawet w okazałym w salonie. Dla mnie troszkę reguły nie ma, ale Siesty fajnie grają tylko w nie za wielkich pomieszczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja pana Pacuły poszła w świat:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle z gównem w świat ruszamy.

Mogli chociaż zdjęcia umieścić tych świecących... chociaż i tak wiele by to nie zmieniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle z gównem w świat ruszamy.

Mogli chociaż zdjęcia umieścić tych świecących... chociaż i tak wiele by to nie zmieniło.

Dobre, uśmiałem się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko pogratulować, że cena 980zł jest ceną detaliczną która obowiązuje i w Polsce i w innych krajach powiedzmy europy zachodniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Pylony z salonu Patron w Toruniu "wyszły". Dopiero w przyszłym tygodniu możliwe będzie umówienie się na odsłuch. Trochę szkoda, bo nieco się na nie napaliłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Pulse

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jaki jest powód sprzedaży Twoich Tonsil Pulse jeśli to oczuywiście nie jest tajemnicą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.