Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, nie zauważyłem wcześniej pytania Kolegi.

 

Miałem Koda Harmony K-5500T w domu przez około miesiąc na odsłuchach, a Pylony Pearl słuchałem dość dokładnie w pokoju odsłuchowym Premium Sound w Gdańsku.

 

Moje spostrzeżenia są takie, że Pylony zapewniają świetną harmonię grania, homogeniczny przekaz z pewnymi cechami wybitności w tej cenie (i wyższej też), nasyconą średnicę o barwnych wokalach, bardzo dobry sprężysty bas. Tych kolumn po prostu dobrze i miło się słucha - niezależnie od repertuaru. Nie będę polemizował z osobami, które uważają Tonsil za "coś" gorszego, bo mam odmienne zdanie wyrobione na podstawie wielu odsłuchów i doświadczeń z marką Tonsil - niedocenianą i niepotrzebnie doprowadzoną do bankructwa w PL.

 

Co do Koda Harmony K-5500T to jest zupełnie inna szkoła dźwięku niż Pylony. Typowe granie monitorowe, lecz z dość głębokim basem i świetną stereofonią. Napisałem ich obszerną recenzję na Stereo Underground. Niestety, strona padła więc niebawem opublikuję ponownie ten tekst na swoim audio-blogu Stereo i Kolorowo - Underground:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli ktoś natomiast zapytałby mnie które kolumny wolę/preferuję Koda czy Pylony to odpowiedziałbym - to zależy. Do miniwieży - Koda, a do pełnowymiarowego systemu audio - na pewno Pylony.

violet gdyby tonsil robił super dobre kolumny czy przetworniki to by się obronił na rynku a tak nie jest,

miał potencjał który sam zmarnował więc to nie jest problem że ktoś go doprowadził do skraju bankructwa tylko on sam,

oczywiście wiele nie należy wymagać od hifi za tysiaka a takim produktem marketowym jest pylon, mogą pozytywnie zaskoczyć i trzeba to docenić

ale też nie należy ich dyskryminować bo wiadomo że na rynku w takim pułapie cenowym jest zastraszająca ilość tandety ,

więc faktycznie warto wyszukiwać ciekawe produkty i o nich pisać ale też trzeba zdawać sobie sprawę że nie są to nagłe przebłyski geniuszu konstruktora a raczej dobrze skalkulowane brzmienie do ceny to wszystko, wyżej taki produkt nie podskoczy i próby porównywania go do produktów sporo droższych mija się z celem mimo że może gdzieś podążać bardziej wyrafinowanym brzmieniem to wyglądem czy wykonaniem i klasą przetworników już nie choć to oczywiści kwestia gustu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymuję się już od kilku dni... Nie rozumiem dla czego ktoś, kto nigdy nawet na oczy nie widział kolumn, "spiera" się z osobą która ich słuchała. Co więcej, kolega Violet jak zauważyłem po jego wypowiedziach już w innych tematach, sroce spod ogona nie wypadł. W jego "o mnie" widać też, że z niejednego pieca chleb jadł. I dla czego niektórzy tak usilnie dyskryminują te pylony. Nie twierdząc co prawda wprost, że są złe, ale głosząc, że nie mogą być dobre...

Ja jestem bardzo ich ciekaw. Zobaczymy jak temat ruszy po AS gdy więcej osób ich posłucha ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymuję się już od kilku dni... Nie rozumiem dla czego ktoś, kto nigdy nawet na oczy nie widział kolumn, "spiera" się z osobą która ich słuchała. Co więcej, kolega Violet jak zauważyłem po jego wypowiedziach już w innych tematach, sroce spod ogona nie wypadł. W jego "o mnie" widać też, że z niejednego pieca chleb jadł. I dla czego niektórzy tak usilnie dyskryminują te pylony. Nie twierdząc co prawda wprost, że są złe, ale głosząc, że nie mogą być dobre...

Ja jestem bardzo ich ciekaw. Zobaczymy jak temat ruszy po AS gdy więcej osób ich posłucha ;)

jak posłuchasz to opisz jak grają ,,

czekamy wszyscy na następny zachwyt nad naszą rodzimą produkcją ;),,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym Kolegom wprost proporcjonalnie do przyrostu jakości posiadanego sprzętu audio wzrasta także arogancja oraz wyrastają klapki na oczach, które nie pozwalają już zauważać dobrego sprzętu w rozsądnej, niskiej cenie. Bardzo boleję nad tym zjawiskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak posłuchasz to opisz jak grają ,,

czekamy wszyscy na następny zachwyt nad naszą rodzimą produkcją ;),,

 

 

Skąd ta kpina ???

bo to rodzima produkcja, to jet powód?

 

Jak nie słuchałem to nie śmiałbym złego słowa powiedzieć. Widziałem skrzynkę bez głośników, rzekłbym adekwatna do ceny i tyle co mogę tu napisać.

 

Szanowni jasnowidzący, oceniający bez posłuchania, jaki jest cel waszych wypowiedzi, czy chodzi tylko o dowartościowanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało się nie zauważyć tej (niepotrzebnej) ironii ale nie zamierzam dać się wciągnąć w dalszą rozmowę o mojej mojszości ;)

Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania. I jeśli ktoś głosi poglądy inne niż moje to nic mi do tego.

Jeśli wiem, że nic merytorycznego to nie da, to nie komentuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN evo 250, Arcam Alpha 7r, Samsung BD-C5900, QED Silver Anniversary-XT, Sennheiser HD 555.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po odwiedzeniu strony internetowej pylonsa.pl postanowiłem umówić się w którymś z 4 salonów na terenie Śląska ma odsłuch. W 2 przypadkach dowiedziałem się że: szkoda mojego czasu, szkoda pieniędzy (bo lepiej w tej cenie szukać na rynku wtórnym lub dołożyć i kupić coś co będzie cieszyło ucho i oko), nie robią odsłuchów w tej klasie sprzętu, można kupić tylko na zamówienie bo na sklepie nie ma. W jednym przypadku pan sprzedawca zgodził się na odsłuch ale od razu zanznaczył żebym nie spodziewał się cudów i jeden sprzedawca powiedział, że odsłuch jaknajbardziej bo w tej cenie to warto sie zainteresować. Po takiej rekomendacji mój wczesny entuzjazm już troszkę ostygł. Zastanawiam się tylko czy panowie z pylonsa uważnie dobierają swoich partnerów dystrybucyjnych bo szczerze mówiąc kiepską reklame im wystawiaja. Pewnie ma to też związek z wysokością prowizji za sprzedaż. W jednym przypadku pan sprzedawca przekonywał mnie na JBL Studio 180 twierdząc, że "pod każdym względem zagra lepiej niż Pylon Pearl i przy okazji nie straszy wyglądem". W rezultacie udało mi się umówić na odsłuch w jednym z 4 salonów pod warunkiem, że zdąże przed 17stą. Dziś będę miał okazję zweryfikować swoje spostrzeżania z tymi na forum i z recenzji pana Pacuły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijam jak grają, ale design wg mnie kiepski wykończenie na słabym poziomie dlatego tak jak wcześniej pisałem mission m64i

No właśnie, jeśli chodzi o wykonanie to nie mają najmniejszych szans w tej cenie do takich własnie m64i, dźwiękowo też nie będzie pewnie to przepaść. Nie wspominając już o ewentualnej późniejszej odsprzedaży. Takich przykładów można znaleźć więcej. Cena przetworników w Pylonach to koszt w detalu ok 250 zł, zwrotnice i terminale myślę, że ok 100 zł. Pozostaje obudowa, ale myślę że w całości to bedzie ok 600-700 zł. Dotyczy to oczywiście detalu, bo przy cenach hurtowych podzestpołów to wiadomo, że cena znacznie się zmniejszy.

 

Ale cozywiście nikt nie powiedział, że tania konstrukcja nie może dobrze zagrać i taką mam właśnie nadzieje, że dziś na odsłuchu zostanę pozytywnie zaskoczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam pytanko bo właśnie poszukuję coś w ten "deseń" i zaciekawiły mnie te pylony (prawdopodobnie i tak będe chciał gdzieś odsłuchać jak się uda), z tym że moje pytanie o te mission m64i. Słuchał je ktoś juz z forumowiczów i mógłby mi napisać coś więcej na ich temat? Z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam pytanko bo właśnie poszukuję coś w ten "deseń" i zaciekawiły mnie te pylony (prawdopodobnie i tak będe chciał gdzieś odsłuchać jak się uda), z tym że moje pytanie o te mission m64i. Słuchał je ktoś juz z forumowiczów i mógłby mi napisać coś więcej na ich temat? Z góry dzięki

Jak 2 lata temu szukałem kolumn dla siebie to odsłuchiwałem min. m64i wtedy wybrałem nieco droższe dali concept 6, bo grały ładniejszą górą i większą ilością detali i ciekawszą stereofonią. Prównywałem później m64i z m34i i te drugie z uwagi na 2 głośniki basowe grały lepszym basem reszta pasma była bardzo podobna. Gdybym miał wybierać między m64i a m34i na pewno wybrałbym m34i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wygląd skrzynek to wg mnie chyba bym się decydował na biały połysk bo wcale tragicznie to nie wygląda jak niektórzy tutaj marudzą, no ale wygląd to już kwestia gustu. W tej cenie raczej sympatyczne w białym połysku (wrażenia ze zdjęć, pytanie jak na żywo to się prezentuje).Ciekawy jestem "poodsłuchowej opinii" lowfi81 i kolejnych osób z tego forum. Jak tylko znajdę możliwość odsłucham je samodzielnie i być może się skuszę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem napisać parę zdań wczoraj ale w piątek napiszę krótką recenzję. Mam niewygrzanego denona pma-2010ae oraz pylony w wykończeniu czarnym z efektem na wysoki połysk i powiem wam że to co prezentują od strony dźwięku jest więcej jak bardzo dobre. Niezwykle angażujący dźwięk , ze świetną kontrolą i szybkością. Więcej napisze w piątek, teraz wracam do odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niewygrzanego denona pma-2010ae oraz pylony w wykończeniu czarnym z efektem na wysoki połysk i powiem wam że to co prezentują od strony dźwięku jest więcej jak bardzo dobre. Niezwykle angażujący dźwięk , ze świetną kontrolą i szybkością.

z takim wzmakiem voicekrfty też muszą nieźle zagrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić jakieś foto tego "czarnego połysku" ? i ogólnie jak to wygląda.

 

 

Dobrze że wziąłeś to pod cudzysłów. W tej kwocie nie otrzymacie tzw lakieru fortepianowego. Lakier nie jest rozprowadzany metodą natryskową. Na czarną kolumnę jest naklejona folia która imituje lakier. Jest to wykonane poprawnie, aczkolwiek niektórym może nie przypaść do gustu. Jeśli chodzi o odbicie to nie jest to typowe lustro. Nie mniej jednak kwota 150zł jest kusząca i dlatego się na to zdecydowałem. Na czarnych oczywiście szybko zauważymy odbicia palców i kurz, chyba że macie na tyle fajnie wygospodarowane miejsce że nie trzeba kolumn przesuwać. U mnie mimo powiedzmy średniej wielkości pokoju bo 16m, do odsłuchu zawsze wysuwam kolumny oddalając je mniej więcej metr od ścian bocznych i 70cm od tylnych. Miotełka do kurzu oczywiście niezbędna. W piątek wrzucę zdjęcia, jednak bardzo ciężko jest zrobić czarnym kolumnom zdjęcie tym bardziej jeśli mamy połysk, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek wrzucę zdjęcia, jednak bardzo ciężko jest zrobić czarnym kolumnom zdjęcie tym bardziej jeśli mamy połysk, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

koniecznie jak możesz to zdjęcia rób w dzień przy dobrym oświetleniu dziennym koniecznie BEZ LAMPY. Jak możesz to pyknij z jedno w makro temu "lakierkowi" :-)

 

co do wzmaka to faktycznie VK zagrają dużoo lepiej ;D

 

ok ok rób odsłuchy i z niecierpliwością czekam na obiektywną recenzję :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jutro prześlę Wam zdjęcia białego połysku jak wygląda u mnie w salonie.

 

michalczar - odsłuchiwałeś Perle z innymi może kolumnami ? ja miałem możliwość odsłuchu perli w studio dzwieku z Tonsilem ale byłem ciekaw jak wypadają np. kolumny monitor audio z Perlami i jestem mile zaskoczony, oczywiście na plus firmy Pylon Audio ... Nie pamiętam już modelu monitor audio ale wiem że kosztował blisko 4 tys i dźwięk był zrównoważony, wokal się nie wyróżniał, grały one mniej żywiej ...

 

Jutro zamieszczę zdjęcia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=' ... Nie pamiętam już modelu monitor audio ale wiem że kosztował blisko 4 tys i dźwięk był zrównoważony, wokal się nie wyróżniał, grały one mniej żywiej ...

czyli chyba MA bx6 lub rx6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na odsłuchach Pylonów. Zanim przejdę do relacji z odsłuchu chciałbym napisać kilka sprostowań:

1. Przepraszam, że skrytykowałem Dali Concept 6 a nawet Conept 2, to w gruncie rzeczy bardzo dobre kolumny, a ich zakup z "drugiej ręki" to świetna okazja.

2. Chyba jednak jestem estetą, bo nie przemógłbym się w stawieniem do salonu Pylonów (nawet w kolorze piano).

3. 1000 zł też trzeba szanować i uważać żeby nie wywalić ich w błoto. Wolę zostawić je w porfelu.

4. Pan Pacuła pisząc ich recenzję albo dostał jakiś spreparowany egzemplarz albo wypił/zażył coś mocnego (jeśli tak to ja też to chce).

5. Dlaczego zamiast pisać głuoty jak to Pylony dokupują 2 i 3 kronie droższym konstrukcją nie lepiej napisać, że są stworzone do budżetowych zestawów do codziennego niewyslilającego słuchania bez inwestowania w kable, podkładki itp.

6. Jeśli faktycznie idziemy tropem ceny do jakości i szukania w ten sposób zalet to kolumny z Biedronki to absolutny HIT!

 

Kolumn odsłuchiwałem ponad godzinę, między czasie porównywałem z innymi kolumnami w przedziale cenowym od 1500-3000 zł. Pierwsze co mnie zawiodło to ich wygląd. Nie spodziewałem się po zdjęciach z sieci cudów no i gdyby je postawić obok m-audio czy rubiconów to wypadły by na porównywalnym poziomie (jak nie słabiej). Jeśli już się na nie decydować to tylko w wersji piano.

Podłączone zostały pod budżetowy zestaw CD i wzmacniacz NAD (316) a póżniej dla porównania pod zestaw Denona A100. :)

Jesli chodzi o brzmienie to trzeba przyznać, że zestrojono je tak aby robiły dobre wrażenie na dzień dobry. Grają bardzo wysuniętym środkiem, który ma w sobie coś właśnie wciągającego, angażującego słuch. No i na tym mógłbym w zasadzie skończyć, bo reszta pasma czyli góra i dół były już dla mnie nie do przyjęcia. Ubolewałem nad pytkim basem w Dali Conept, w Pylonach w trybie Direct właściwie go nie ma. Żeby w miarę dało się słychać trzeba podkręcić pokrętłem basu o dobre 30 stopni. Wysokimi lepiej nic nie kombinować, bo i tak nic dobrego to nie da. Początkowo nawet mi się podobało to brzmienie, takie stare dobre wspomnienia brzmienia tonsila, diory i kaset. To jest właśnie chyba ich główna zaleta, że Pylony zagrają z mało wymagającymi tanimi klockami, można bez obaw podpiąć pod nie sprzęt który wynieśliśmy gdzieś do piwnicy i będzie fajnie. Będą świetne dla osób które mają gdzieś złote kable, hiendowe podkładki pod kolce, demagnetyzery płyt i inne cuda. Ktoś kto słucha muzyki w trakcie majsterkwania, nawijania żyłek na wyprawe wędkarską, cerowania, strugania figurek drewnianych i nie przejmuje się każdym niepewnie zagranym dźwiękiem będzie zadowolony z wyboru. Jak żona postawi doniczkę z kwiatem na kolumnie też tragedia się nie stanie :). Właśnie tak powinny być przedstawiane, a nie jako zabójcy chińśkich hiendów, bo to nawet nie na miejscu. Czy warte są ceny 1000 zł? Mimo wszystko wolę dołożyć nawet drugie 1000 zł ale nabyć coś co czego będe zadowolony i nie znudzi mi się po pół roku grania, a na dodatek będzie cieszyło oko. Osobiście czekam na zapowiadaną konstrukcję 3-drożną, na pewno ich odsłuchamm, może to właśnie one trafią w mój gust. Za firmę trzymam kciuki, bo to dobry znak że coś się dzieje w dziedzinie stereo na polskiej scenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym Kolegom wprost proporcjonalnie do przyrostu jakości posiadanego sprzętu audio wzrasta także arogancja oraz wyrastają klapki na oczach, które nie pozwalają już zauważać dobrego sprzętu w rozsądnej, niskiej cenie. Bardzo boleję nad tym zjawiskiem.

kolego violet jakiś czas temu wiele szumu było nad tonsilowskimi siestami każdy kto słuchał piał z zachwytu i jakoś szybko ucichło

pytanie dlaczego? czy są tak dobre że posiadający je unieśli się w nirvanę ?

czy może nastąpiła zmowa milczenia na ten temat? :)

nie twierdzę że grają źle w swojej klasie ale pisanie o nich jako o głośnikach wybitnych grający na poziomie kilkukrotnie droższych konstrukcji jest moim zdaniem naciągane sam musisz to przyznać, ja wychodzę z założenia że w tej chwili nie ma wybitnych produktów to nie te czasy są dobre lub gorsze ale w pewnym marginesie jakości w stosunku do swojej ceny , - brzmienie także, mówię o nowych klockach bo sh rządzi się swoimi prawami,

 

 

Kolumn odsłuchiwałem ponad godzinę, między czasie porównywałem z innymi kolumnami w przedziale cenowym od 1500-3000 zł. Pierwsze co mnie zawiodło to ich wygląd. Nie spodziewałem się po zdjęciach z sieci cudów no i gdyby je postawić obok m-audio czy rubiconów to wypadły by na porównywalnym poziomie (jak nie słabiej). Jeśli już się na nie decydować to tylko w wersji piano.

Podłączone zostały pod budżetowy zestaw CD i wzmacniacz NAD (316) a póżniej dla porównania pod zestaw Denona A100. :)

Jesli chodzi o brzmienie to trzeba przyznać, że zestrojono je tak aby robiły dobre wrażenie na dzień dobry. Grają bardzo wysuniętym środkiem, który ma w sobie coś właśnie wciągającego, angażującego słuch. No i na tym mógłbym w zasadzie skończyć, bo reszta pasma czyli góra i dół były już dla mnie nie do przyjęcia. Ubolewałem nad pytkim basem w Dali Conept, w Pylonach w trybie Direct właściwie go nie ma. Żeby w miarę dało się słychać trzeba podkręcić pokrętłem basu o dobre 30 stopni. Wysokimi lepiej nic nie kombinować, bo i tak nic dobrego to nie da. Początkowo nawet mi się podobało to brzmienie, takie stare dobre wspomnienia brzmienia tonsila, diory i kaset. To jest właśnie chyba ich główna zaleta, że Pylony zagrają z mało wymagającymi tanimi klockami, można bez obaw podpiąć pod nie sprzęt który wynieśliśmy gdzieś do piwnicy i będzie fajnie. Będą świetne dla osób które mają gdzieś złote kable, hiendowe podkładki pod kolce, demagnetyzery płyt i inne cuda. Ktoś kto słucha muzyki w trakcie majsterkwania, nawijania żyłek na wyprawe wędkarską, cerowania, strugania figurek drewnianych i nie przejmuje się każdym niepewnie zagranym dźwiękiem będzie zadowolony z wyboru. Jak żona postawi doniczkę z kwiatem na kolumnie też tragedia się nie stanie :). Właśnie tak powinny być przedstawiane, a nie jako zabójcy chińśkich hiendów, bo to nawet nie na miejscu. Czy warte są ceny 1000 zł? Mimo wszystko wolę dołożyć nawet drugie 1000 zł ale nabyć coś co czego będe zadowolony i nie znudzi mi się po pół roku grania, a na dodatek będzie cieszyło oko. Osobiście czekam na zapowiadaną konstrukcję 3-drożną, na pewno ich odsłuchamm, może to właśnie one trafią w mój gust. Za firmę trzymam kciuki, bo to dobry znak że coś się dzieje w dziedzinie stereo na polskiej scenie.

podziwiam ciekawość i zapał i zadany trud aby posłuchać pylonów,

czyli jak widać produkt typowo marketowy czyli brzmienie warte tyle ile kosztują minus wykończenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiles na rozgrzany egzemplarz? Zreszta, tego pewnie nie wiesz.

 

Nie sugerujmy sie opinia jednego uzytkownika, mysle ze kazdy powinien ocenic je indywidualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedział sprzedawca grały już tam ok tygodnia, więc z prosto z pudełka wyciągnięte to nie były. Nie chciałbym oczywiście żeby ktoś decydował o ich kupnie bądź nie na podstawie mojej opini z odsłuchu. Uczulam jedynie przed kupnem ich bez wcześniejszego słuchania, bo dla przyszłego nabywcy może się szybko okazać, że jednak to nie jest to czego oczekiwał, a w skrajnych przypadkach może poszuć się oszukanym przez recenzentów i forumowiczów. Jeszcze raz chciałem zaznaczyć, że moja opinia nie miała na celu przedstawienia ich w złym świetle, chciałem tylko opisać swoje wrażenia z bezpośredniego kontaktu z nimi. Ponieważ sam od jakiegoś czasu poszukuję kolumn podłogowych dla siebie tym bardziej zależało mi nad zapoznaniem się z tą polską produkcją. Jesli były by warte swojej ceny i podobały by mi się to bez wahania złożyłbym zamówienie, ciesząc się że wydałem jedynie 1000 zł na super produkt. Niestety tak nie było, może tak jak pisałem wcześniej, trójdrożne konstrukcje trafią w mój gust.

 

ZGADZAM SIĘ - KAŻDY POWINIEN OCENIĆ JE INDYWIDUALNIE - jeśli oczywiście nie ma zbyt daleko do salonu i dystrybutor zgodzi się na ich podłączenie i poświęci wam czas (bo tak jak wcześniej pisałem w moim przypadku z czterech salonów dystrybuujących udało mi się umówić tylko w jedym).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widać za cenę 800 zł też nie zostały rozchwytane...

 

nie dalej jak 2 miesiące temu można je było nabyć w okazyjnej cenie 1500 zł:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a wg Grupona ich cena normalna wynosiła 1980 zł:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wnioski podobnie jak ocenę brzmienia, niech każdy wyciągnie INDYWIDUALNIE...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widać za cenę 800 zł też nie zostały rozchwytane...

Ciekawe jak by to zagrało z Piano Craftem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak widać za cenę 800 zł też nie zostały rozchwytane..

 

14 wrzesień, hmmm może dlatego że całkiem nowe i nie wiadomo coto i ile to warte, teraz podejrzewam, że trochę osób by się skusiło na pylony za 800 zł nówki.

 

No chce ich posłuchać, lecz coś czuję, że skończy się na dali concept 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 wrzesień, hmmm może dlatego że całkiem nowe i nie wiadomo coto i ile to warte, teraz podejrzewam, że trochę osób by się skusiło na pylony za 800 zł nówki.

 

No chce ich posłuchać, lecz coś czuję, że skończy się na dali concept 2

 

Cena 800 zł jest bardzo adekwatna do tych kolumn. W takiej sytuacji wybór między droższymi Concept 2 może nie być już tak oczywisty. Dali mają bardziej rozdzielczą i przyjemniejszą górę i lepiej kontrolowany bas, ale też gorszą dynamikę i ciężej zgrywają się z budżetowymi klockami. No i do Dali trzeba doliczyć koszt standów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.