Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

W załączniku umieszczam obiecane zdjęcia, ja również przygotuję moją opinię na temat tego zestawu. Abstrahując od tematu jestem ciekaw jak będzie wyglądał Sappire Pylon Audio ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-38589-0-65874000-1319099664_thumb.jpg

post-38589-0-09226300-1319099673_thumb.jpg

post-38589-0-68111100-1319099681_thumb.jpg

post-38589-0-71941200-1319099689_thumb.jpg

post-38589-0-52883300-1319099695_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

może z diorą by ciekawie zagrało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku umieszczam obiecane zdjęcia, ja również przygotuję moją opinię na temat tego zestawu. Abstrahując od tematu jestem ciekaw jak będzie wyglądał Sappire Pylon Audio ...

No w białym piano prezentują się wyśmienicie, nie straszą tak jak standard czarny, świetnie wpasowały się do Twojego pokoju. Też jestem ciekaw Sappirów. Z jakim to one Denonem grają? Czego używasz jako źródła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak dużym pokoju, z gołymi podłogami i kolumnami dostawionymi do ściany, bez szybkiego suba... no na pewno zagra to dźwiękiem pełnym i nie męczącym ;]

 

Ale fakt, tutaj muszę przyznać, że prezentują się pięknie. I chyba taka ich rola w tym pokoju :)

 

A tak na marginesie Pan Growex od tych demonstracyjnych zdjęć wprost jak z katalogu pylona, zarejestrował się kilka dni temu i naparza ciągle w samych superlatywach o tych perlach. Przez wszystkie swoje 6 postów.

 

Zastanawiające? Nie! Przecież nie może być jednym z "nich"... ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Talking me at last to the World where uncertainty does not exist.

In Heaven or Underground..." - Mr. Doctor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak dużym pokoju, z gołymi podłogami i kolumnami dostawionymi do ściany, bez szybkiego suba... no na pewno zagra to dźwiękiem pełnym i nie męczącym ;]

 

Ale fakt, tutaj muszę przyznać, że prezentują się pięknie. I chyba taka ich rola w tym pokoju :)

 

A tak na marginesie Pan Growex od tych demonstracyjnych zdjęć wprost jak z katalogu pylona, zarejestrował się kilka dni temu i naparza ciągle w samych superlatywach o tych perlach. Przez wszystkie swoje 6 postów.

 

Zastanawiające? Nie! Przecież nie może być jednym z "nich"... ;]

fakt jeśli nie idzie kupić uszami to trzeba spróbowac przez oczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę parę zdań od siebie na temat Pylonów pomijając posty poprzedzające mój 9 nawet te genialne , krytykujące pylony za to ze są w sztucznej okleinie :)Otóż na mnie zrobiły bardzo pozytywne wrażenie. Wyglądają bardzo ładnie, zgrabnie i naprawdę przyzwoicie wykonane. Olekina nie odłazi , zadnych bąbli jak sie czasem zdarzało w tonsilu. Mam wersje ze sztuczną okleiną koloru czarnego. Jakość okleiny nazwałbym standardem. Ogólnie wygląd zaliczył bym na plus biorąc pod uwagę w jakiej cenie chodzą.Nie ma sie do czego przyczepić, nie ma nad czym sie zachwycać ale widziałem znacznie gorzej wykonane kolumny w tych okolicach wartości.

Po włączeniu płyty od razu na pierwszy plan rzuca się wokal. Jest wprost rewelacyjny nawet na kolumny z nieco wyższej półki. To zdecydowanie najmocniejszy punkt tej konstrukcji.Góra pasma jest wyraźna, nienachalna, nie męcząca. Można by rzec całkiem przyjemna. Miło się słucha wokalistek typu Sade, Norach Jones. Dźwięki są szybkie i wyraźne.Kolumny mają niezłą stereofonią i przestrzeń. Odniosłem wrażenie ze są bardzo muzykalne.Najgorszym punktem jest bas. Kolumny nie są w stanie zejść bardzo nisko i długo wybrzmiewać. Bas sią pojawia i szybko ucieka.Z drugiej strony nie można powiedzieć że jest go zbyt mało. Jest tam gdzie ma być tyle że nie można się nim nacieszyć. Moim zdaniem kolumny nie nadają się do ciężkiego brzmienia. Jakiegoś progresywnego rocka itp. Jeśli ktoś spodziewa się po nich solidnego tąpnięcia to się zawiedzie.Są stworzone jednak dla użytkowników którzy nie wymagają od kolumny żeby zatrzęsły im pokojem i szybami w nim.Nie zadowolą bywalców dyskotek i fanów "techniawek" Swoim dźwiękiem są blisko słuchacza tworząc brzmienie bardzo wyraziste. Podsumowując uważam za 999zł to arcyciekawa propozycja.

Odsłuchu dokonywałem na Denonie z serii 710 , a także na Naimie z serii 5i

 

Jeśli ktoś z chce samemu się przekonać jak graja Pylony i jest w województwa KUJ-POM może sie ze mna skontaktować na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką reklamę kolego? Nie podałem żadnych namiarów celowo bo wiedziałem ze od razu nastąpi atak. Postanowiłem sie wypowiedzieć bo przynajmniej słyszałem i mam styczność z tymi kolumnami w przeciwieństwie do wielu z tego wątku zajmujących się ocenianiem kolumn po testach w czasopismach i uprawiających internetowe "ekspertcwo"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką reklamę kolego? Nie podałem żadnych namiarów celowo bo wiedziałem ze od razu nastąpi atak. Postanowiłem sie wypowiedzieć bo przynajmniej słyszałem i mam styczność z tymi kolumnami w przeciwieństwie do wielu z tego wątku zajmujących się ocenianiem kolumn po testach w czasopismach i uprawiających internetowe "ekspertcwo"

To prawda, wielu tu jest takich magików, dla których wygląd kolumny na zdjęciu, lub dane o użytych elementach i producencie wystarczają by wypowiedzieć się "autorytatywnie" o tym jak produkt gra. Ba, oni wiedzą nawet lepiej od tych, którzy słyszeli i od tych którzy zawodowo zajmują się odsłuchami, a więc maja punkt odniesienia. No i oczywiście tylko oni mają rację. Ale w sumie to dobrze, świat z nimi jest bardziej kolorowy, a człowiekowi potrzeba powodów do uśmiechu, nawet jeśli tylko pobłażliwego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Growex, dzięki za fotki.

 

Ciekawe, gdzie by tu posłuchać Pylonów w Toruniu - ewentualnie w Bydgoszczy.

 

Witam, jestem tu nowy i nie znam się na ocenie dźwięku, nie jestem audiofilem i w zasadzie nie powinienem zabierać głosu, ale...

1. Powinno się je dać odsłuchać tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napisałem powinno, ale dziś udałem się pod adres w Poznaniu i spytałem się o te kolumny.

Panowie uprzejmie mnie poinformowali, że mieli je na odsłuchu, ale dopiero czekają na pierwszą dostawę.

Powiedziałem, że szukam kolumn budżetowych tak do 1500 PLN i co by mi polecili.

Otrzymałem odpowiedź , że warto poczekać na Pylony bo są godne zainteresowania i w cenie do 1600 PLN nic lepszego nie znajdę.

Myślę, że była to uczciwa odpowiedź, bo gdyby tylko zależałoby im na zarobku to z łatwością przekonali by mnie do innego wyboru, a trochę tego wyboru mają.

Na pewno kolumny za 2, 3 , 4 itd tysiące są lepsze, ale nie każdy chce wydać tyle na sprzęt.

Pewnie wielu się oburzy, ale myślę, że tak jak w wielu dziedzinach i na wielu forach tematycznych sporo jest tu "Onanistów Sprzętowych" dla których ważniejsza jest fascynacja dążeniem do posiadania coraz droższego sprzęt, obśmiewanie tych co zadawalają się tańszym sprzętem, a z oczu znika to do czego ten sprzęt ma służyć.

Takie same zjawisko da się zaobserwować np: na forum narciarskim gdzie sprzęt staje się ważniejszy od umiejętności, czy na forum rowerowym gdzie są ludzie którzy są skłonni wydać grube tysiące aby rower był o kilkaset gram lżejszy. Widać tak już jest i nie ma co przekonywać tych co zatracili istotę swojego Hobby.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i nie znam się na ocenie dźwięku, nie jestem audiofilem i w zasadzie nie powinienem zabierać głosu, ale...

1. Powinno się je dać odsłuchać tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napisałem powinno, ale dziś udałem się pod adres w Poznaniu i spytałem się o te kolumny.

Panowie uprzejmie mnie poinformowali, że mieli je na odsłuchu, ale dopiero czekają na pierwszą dostawę.

Powiedziałem, że szukam kolumn budżetowych tak do 1500 PLN i co by mi polecili.

Otrzymałem odpowiedź , że warto poczekać na Pylony bo są godne zainteresowania i w cenie do 1600 PLN nic lepszego nie znajdę.

Myślę, że była to uczciwa odpowiedź, bo gdyby tylko zależałoby im na zarobku to z łatwością przekonali by mnie do innego wyboru, a trochę tego wyboru mają.

Na pewno kolumny za 2, 3 , 4 itd tysiące są lepsze, ale nie każdy chce wydać tyle na sprzęt.

Pewnie wielu się oburzy, ale myślę, że tak jak w wielu dziedzinach i na wielu forach tematycznych sporo jest tu "Onanistów Sprzętowych" dla których ważniejsza jest fascynacja dążeniem do posiadania coraz droższego sprzęt, obśmiewanie tych co zadawalają się tańszym sprzętem, a z oczu znika to do czego ten sprzęt ma służyć.

Takie same zjawisko da się zaobserwować np: na forum narciarskim gdzie sprzęt staje się ważniejszy od umiejętności, czy na forum rowerowym gdzie są ludzie którzy są skłonni wydać grube tysiące aby rower był o kilkaset gram lżejszy. Widać tak już jest i nie ma co przekonywać tych co zatracili istotę swojego Hobby.

 

Pozdrawiam

zgadza się, za 10tys też kupisz auto którym dojedziesz z punktu a do punktu b tak samo jak autem za 100tys,,

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem, że szukam kolumn budżetowych tak do 1500 PLN i co by mi polecili.

Otrzymałem odpowiedź , że warto poczekać na Pylony bo są godne zainteresowania i w cenie do 1600 PLN nic lepszego nie znajdę.

gdzie ja to już słyszałem hmmm.... a ha no tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil Pulse

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, za 10tys też kupisz auto którym dojedziesz z punktu a do punktu b tak samo jak autem za 100tys,,

pozdrawiam

 

Wiesz , myślę ,że przedstawiona przez Ciebie analogia nie jest najgorsza, tylko przedziały cenowe postawione trochę nieuczciwie. Za 10 tys żadnego nowego samochodu się nie kupi.A my nie bronimy tutaj sprzętu typu wieża sony lub panasonic. Myślę że dla takiej analogii czyli zestaw stereo za 4tys czy 40 tys, można porównać do aut za 60 lub 300 tys . I oczywiście nikt nie neguje, że autem za 300 tys pojedzie się fajniej niż autem za 60 tys, tylko cze za te różnicę warto tyle dopłacić ? to już zależy od wielu czynników.

Wracając do meritum, mogę zrozumieć, i też mam wątpliwości czy recenzja pisana przez Pana Pacułę była obiektywna,

ale nie wiem dlaczego sprzedawca ,nie mający nawet tego towaru na stanie, mogący niemal od reki sprzedać mi inne kolumny, miałby mnie wprowadzać w błąd.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, za 10tys też kupisz auto którym dojedziesz z punktu a do punktu b tak samo jak autem za 100tys,,

pozdrawiam

 

Mikson, możesz przestać spamować w tym wątku? Nie słuchałeś Pylonów, ale masz najwięcej do powiedzenia - jak typowy troll. Idź sobie gdzie indziej, taka prośba, bo jesteś wkurzający.

 

 

Postaram się umówić na odsłuch w Toruniu, ale nie wiem czy takie poważne studio wpuści młodziaka, by posłuchał głośników za 1000zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson, możesz przestać spamować w tym wątku? Nie słuchałeś Pylonów, ale masz najwięcej do powiedzenia - jak typowy troll. Idź sobie gdzie indziej, taka prośba, bo jesteś wkurzający.

 

 

Postaram się umówić na odsłuch w Toruniu, ale nie wiem czy takie poważne studio wpuści młodziaka, by posłuchał głośników za 1000zł :)

 

Wpuści bez problemu za 150 zł za odsłuch :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak posłuchasz to napisz jak grają tylko bez koloryzowania

 

nigdzie nie napisałem że jest to zły produkt,

tylko każda półka cenowa jest wykładnikiem pewnych kompromisów i tyle,

więc opisy że taki głośnik gra jak kilka razy droższe konstrukcje jest totalnie wyssane z palca !

obecnie nie ma takich przełożeń na rynku, gdyby coś grało super audiofilsko to by odpowiednio kosztowało a nie 800pln

oczywiście nie oznacza że nie można słuchać na głośnikach za 800 można zgadzam się , bardzo fajnie że takie powstają

trzymam kciuki szkoda tylko że tonsil zmarnował taki potencjał że na jego głośnikach obecnie są tworzone produkty hifi z targetem na MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy piątek, więc tak jak obiecywałem napiszę krótką recenzję odnośnie Pearli. Zakupiłem je bez wcześniejszego odsłuchu, kierując się po pierwsze pozytywną opinią Pana Pacuły i dlatego po części odwołam się do jego spostrzeżeń. Pozytywna opinia + niska cena = mała szansa niezadowolenia. Dlatego postanowiłem spróbować, a że właśnie stałem się posiadaczem wzmacniacza Denon pma-2010ae i szukałem do niego kolumn, to pearle wpasowały się w tą lukę idealnie. Kolumny wybrałem w wybarwieniu czarnym z efektem na wysoki połysk. Tak jak już pisałem nie jest to lakier rozprowadzany pistoletem i polerowany po każdej warstwie, to nie ta cena. Jest to folia która imituje połyskujący lakier. Wykończenie jest dobre, folia jest położona starannie, daje nam to bardzo ładny efekt, który najlepiej widać przy umiarkowanym sztucznym świetle. Czerń jest wtedy głęboka i całość prezentuje się z pewnością szlachetniej niż okleina. W komplecie mamy kolce z zaokrąglonym szpicem, wybór koloru tylko jeden – złoty. Z tyłu zwykły port bass reflex i najtańszy terminal, czyli standard w tej cenie. Kolumny dostałem zapakowane każdą w osobny karton, a miejsca najbardziej narażone na obicia takie jak rogi kolumn są dobrze zabezpieczone styropianem i kartonowymi narożnikami. Po wyjęciu z kartonu wystarczy zdjąć pierwszą folię, potem kolejną folię która przylega do każdej ze ścianek, przykręcamy kolce i gotowe.

 

Do odsłuchu posłużyły mi dwa źródła. Pierwsze to starszy odtwarzacz denona dcd-655 z analogowym stopniem lampowym, drugie to niestety najtańsza karta sound blastera 5.1 live i odtwarzanie plików FLAC z komputera. Nie mam kolekcji płyt, całe szczęście, niebawem przechodzę na pliki 24bit. Skupiłem się na odtwarzaniu muzyki z komputera poprzez program do odtwarzania plików FLAC "Foobar", dało mi to możliwość sprawdzenia Pearli w większej ilości gatunków muzycznych niż tylko w jazzie który mam na płytkach. Denon pma-2010ae to neutralny wzmacniacz z wyrównanym całym pasmem, więc jeśli wysokie średnie bądź niskie tony okażą się dominujące bądź wycofane powinno to wyjść od razu. Zaznaczam że słucham tylko na wciśnietym source direct, nie interesuje mnie podbijanie tonów pokrętłami. Pearle rzeczywiście grają bardzo wyrównanym pasmem. Górze nie da się nic zarzucić, jest detaliczna, nie syczy, nie jest natarczywa, nie zauważyłem jej wycofania, chociaż kolumny nie są wygrzane i możliwe że z czasem jeszcze bardziej się uspokoi ale na pewno nie będzie jej brakować. Cena głośnika wysokotonowego to 50zł więc konstruktorzy wicisnęli z niego naprawdę wiele. Średnie tony są świetne, to nie ulega wątpliwości i każdy kto chociaż chwilę zasiądzie przy odsłuchu Pearli odrazu to dostrzeże. Wokale dasmkie czy męskie, z chrypką czy bez, mają świetną barwę i nasycenie. W wharfedale diamond 9.3 mimo 20cm głośnika średnio-niskotonowego również średnie tony potrafiły zauroczyć, ale kolumny polskiej firmy robią to lepiej przekazując więcej informacji i wyciągając bardziej na wierzch to co w dużej mierze definiuje pojęcie odsłuchiwania dobrze nam znanych utworów na nowo, czyli drugi plan. A więc takie smaczki jak przełykanie śliny przez gitaczystów czy nabieranie powietrza do płuc, a co za tym idzie cała masa innych mikro detali, wszystko to jest wypchnięte bardziej na wierzch. Na wharfedaleach tego nie miałem. Nie mogę się jednak zgodzić z zarzutami niektórych forumowiczów które dotyczą basu. Uważam że jest naprawdę dobry. Oczywiście nie mamy tutaj masy i zejścia takiego jak w węglowych scan speakach chociażby z kolumn elekta amator I, ale mamy coś innego co uważam za nie mniej ważne. Szybkość. Nie ma nic gorszego jak zamulony bas który nie nadąrza za resztą pasma. W Pearlach jest szybki i schodzi nisko. Przesłuchując utwór Hansa Zimmera - Mombasa z filmu Incepcja, poprostu byłem pod wrażeniem. Nie sądziłem że są takie szybkie, od razu przypomniały mi się Zollery Imagination 2. Może to jeszcze nie jest ten poziom, ale Pearle to potrafią. Potrafią zagrać szybko w dosyć skąplikowanych składach, nie gubiąc się po drodze. Ma też świetny atak. Np ostatnie 3 uderzenia z utworu "528491" Hansa Zimmera ....... miodzio. Z pewnością w dużej mierze jest to zasługa Denona który bardzo dobrze kontroluje ten zakres. Poza szybkością trzeba dodać że bas schodzi nisko, niżej niż diamondy, nawet niżej niż..... uwaga Technics sb-e200. Oprócz tego, jest dobrze wypełniony, na pewno nie gra płytko nie jest suchy, jest jak to ktoś nazwał sprężysty, to chyba najlepsze określenie tego zakresu. Właśnie tego oczekiwałem po Wharfedale diamond 9.3 które również zakupiłem w ciemno, i mimo podłączania do nich mocnych, wydajnych prądowo wzmacniaczy nie udało mi się uzyskać tej sprężystości. Podsumowując uważam że Pearle to kawał znakomitego kloca i polecam odsłuch ze wzmacniaczami denona. Uważam to połączenie za synergiczne. Aby recenzja była wiarygodna należałoby pod koniec troszkę się ponaprzykrzać i wymienić wady. Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć niz złego. Zostawiam to "wolne miejsce" dla osób, którzy się tych wad dopatrzyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4160-0-99694200-1319219747_thumb.jpg

post-4160-0-21756600-1319219755_thumb.jpg

post-4160-0-22919200-1319219763_thumb.jpg

post-4160-0-08658900-1319219769_thumb.jpg

post-4160-0-00375100-1319219776_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy piątek, więc tak jak obiecywałem napiszę krótką recenzję odnośnie Pearli. Zakupiłem je bez wcześniejszego odsłuchu, kierując się po pierwsze pozytywną opinią Pana Pacuły i dlatego po części odwołam się do jego spostrzeżeń. Pozytywna opinia + niska cena = mała szansa niezadowolenia. Dlatego postanowiłem spróbować, a że właśnie stałem się posiadaczem wzmacniacza Denon pma-2010ae i szukałem do niego kolumn, to pearle wpasowały się w tą lukę idealnie. Kolumny wybrałem w wybarwieniu czarnym z efektem na wysoki połysk. Tak jak już pisałem nie jest to lakier rozprowadzany pistoletem i polerowany po każdej warstwie, to nie ta cena. Jest to folia która imituje połyskujący lakier. Wykończenie jest dobre, folia jest położona starannie, daje nam to bardzo ładny efekt, który najlepiej widać przy umiarkowanym sztucznym świetle. Czerń jest wtedy głęboka i całość prezentuje się z pewnością szlachetniej niż okleina. W komplecie mamy kolce z zaokrąglonym szpicem, wybór koloru tylko jeden – złoty. Z tyłu zwykły port bass reflex i najtańszy terminal, czyli standard w tej cenie. Kolumny dostałem zapakowane każdą w osobny karton, a miejsca najbardziej narażone na obicia takie jak rogi kolumn są dobrze zabezpieczone styropianem i kartonowymi narożnikami. Po wyjęciu z kartonu wystarczy zdjąć pierwszą folię, potem kolejną folię która przylega do każdej ze ścianek, przykręcamy kolce i gotowe.

 

Do odsłuchu posłużyły mi dwa źródła. Pierwsze to starszy odtwarzacz denona dcd-655 z analogowym stopniem lampowym, drugie to niestety najtańsza karta sound blastera 5.1 live i odtwarzanie plików FLAC z komputera. Nie mam kolekcji płyt, całe szczęście, niebawem przechodzę na pliki 24bit. Skupiłem się na odtwarzaniu muzyki z komputera, dało mi to możliwość sprawdzenia Pearli w większej ilości gatunków muzycznych niż tylko w jazzie który mam na płytkach. Denon pma-2010ae to neutralny wzmacniacz z wyrównanym całym pasmem, więc jeśli wysokie średnie bądź niskie tony okażą się dominujące bądź wycofane powinno to wyjść od razu. Zaznaczam że słucham tylko na wciśnietym source direct, nie interesuje mnie podbijanie tonów pokrętłami. Pearle rzeczywiście grają bardzo wyrównanym pasmem. Górze nie da się nic zarzucić, jest detaliczna, nie syczy, nie jest natarczywa, nie zauważyłem jej wycofania, chociaż kolumny nie są wygrzane i możliwe że z czasem jeszcze bardziej się uspokoi ale na pewno nie będzie jej brakować. Cena głośnika wysokotonowego to 50zł więc konstruktorzy wicisnęli z niego naprawdę wiele. Średnie tony są świetne, to nie ulega wątpliwości i każdy kto chociaż chwilę zasiądzie przy odsłuchu Pearli odrazu to dostrzeże. Wokale dasmkie czy męskie, z chrypką czy bez, mają świetną barwę i nasycenie. W wharfedale diamond 9.3 mimo 20cm głośnika średnio-niskotonowego również średnie tony potrafiły zauroczyć, ale kolumny polskiej firmy robią to lepiej przekazując więcej informacji i wyciągając bardziej na wierzch to co w dużej mierze definiuje pojęcie odsłuchiwania dobrze nam znanych utworów na nowo, czyli drugi plan. A więc takie smaczki jak przełykanie śliny przez gitaczystów czy nabieranie powietrza do płuc, a co za tym idzie cała masa innych mikro detali, wszystko to jest wypchnięte bardziej na wierzch. Na wharfedaleach tego nie miałem. Nie mogę się jednak zgodzić z zarzutami niektórych forumowiczów które dotyczą basu. Uważam że jest naprawdę dobry. Oczywiście nie mamy tutaj masy i zejścia takiego jak w węglowych scan speakach chociażby z kolumn elekta amator I, ale mamy coś innego co uważam za nie mniej ważne. Szybkość. Nie ma nic gorszego jak zamulony bas który nie nadąrza za resztą pasma. W Pearlach jest szybki i schodzi nisko. Przesłuchując utwór Hansa Zimmera - Mombasa z filmu Incepcja, poprostu byłem pod wrażeniem. Nie sądziłem że są takie szybkie, od razu przypomniały mi się Zollery Imagination 2. Może to jeszcze nie jest ten poziom, ale Pearle to potrafią. Potrafią zagrać szybko w dosyć skąplikowanych składach, nie gubiąc się po drodze. Ma też świetny atak. Np ostatnie 3 uderzenia z utworu "528491" Hansa Zimmera ....... miodzio. Z pewnością w dużej mierze jest to zasługa Denona który bardzo dobrze kontroluje ten zakres. Poza szybkością trzeba dodać że bas schodzi nisko, niżej niż diamondy, nawet niżej niż..... uwaga Technics sb-e200. Oprócz tego, jest dobrze wypełniony, na pewno nie gra płytko nie jest suchy, jest jak to ktoś nazwał sprężysty, to chyba najlepsze określenie tego zakresu. Właśnie tego oczekiwałem po Wharfedale diamond 9.3 które również zakupiłem w ciemno, i mimo podłączania do nich mocnych, wydajnych prądowo wzmacniaczy nie udało mi się uzyskać tej sprężystości. Podsumowując uważam że Pearle to kawał znakomitego kloca i polecam odsłuch ze wzmacniaczami denona. Uważam to połączenie za synergiczne. Aby recenzja była wiarygodna należałoby pod koniec troszkę się ponaprzykrzać i wymienić wady. Na chwilę obecną nie mogę powiedzieć niz złego. Zostawiam to "wolne miejsce" dla osób, którzy się tych wad dopatrzyli.

 

dobra ale trzeba wziąć pod uwagę że denon 2010 to już kawał dobrego sprzętu i tak jak pisałem żę taki wzmak potrafi dogodzić nawet kiepskiej jakości głośnikom, a nie sądzę żeby ktoś kto posiada wzmak takiej klasy zadowolił się takimi głośnikami chyba żę jest jakimś masochistą czy coś w tym rodzaju

ps przetestujcie je z jakimś tzw budżetowym sprzętem adekwatnym do nich:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalczar, naprawdę dzięki! Wygląda na to, że Pearle są rzeczywiście dobre.

 

W poniedziałek będę umawiał się na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Naprawdę, w S Z O K U!

Do wzmaka za prawie 10 kzł kupiłeś kolumny 10 razy tańsze???

Sytuację odwrotną bym zrozumiał - ale tej mój mały rozumek nie ogarnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson to są po prostu dobrze zaprojektowane kolumny .W tej cenie (999zł) nie 800 jak wypisujesz, grają rewelacyjnie. U mnie na pewno zostaną na dłużej, jedynie przeprowadzka do większego salonu może mnie zmusić do zmiany. Jak widać w cale nie muszą być to kolumny na start. I nie pisz że są to kolumny idealne bo nie ma idealnych kolumn, chyba że znasz takie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując jak to czytam!!!

 

za 800 mamy kolumny idealne!!!!

 

re we la cja !!!

nie ma kolumn idealnych nawet za 100 tyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku. Naprawdę, w S Z O K U!

Do wzmaka za prawie 10 kzł kupiłeś kolumny 10 razy tańsze???

Sytuację odwrotną bym zrozumiał - ale tej mój mały rozumek nie ogarnia.

 

Za rok przeprowadzam się do nowego mieszkania, salon będzie miał 26 metrów. Obecnie jestem w prawie 16m. Nie ma więc sensu kupowania drogich kolumn do 16 metrów które w 26m mogą już nie zagrać. Potem trzeba je odsprzedać i oczywiście na nich stracić. Nie ma też sensu kupić już docelowe, większe kolumny z myślą, że za rok będą grały w większym pomieszczeniu, bo w 16m wcale nie zagrają super. Dlatego ten rok będą mi służyły Pearle, i myślę, że będzie to przyjemny rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.