Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

pylon to hajend jest wszyscy slyszeli na audio szoł,a pan pacula jest uczciwy i napewno nie bierze,a ci co tak jezdza po pylonach to konkurencja,bojom sie ze sprzedaz spadnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i tylko na tej podstawie n 100% wiadomo, że nie zagrają, bo niezłocone nie gra. A ci co słyszeli ulegli jakiejś zbiorowej halucynacji, manipulacji lub innej nacji. Powołać komisję!!! Ubawiłem się :) A co do norm HiFi to np. Wharfedale podaje cały czas pasmo przenoszenia z -6dB. Może także i tej firmie wytoczyć proces i skazać. Zaocznie, bez słuchania :)

 

Marketingowiec ze sztabu Pylonowców kombinuje jak może. Nie napisałem w swojej ocenie, że jak nie jest pozłacane to nie zagra, tylko chciałem wyjaśnić jaki sens ma ściema i wprowadzanie naiwnych w błąd? opdowiedz merytorycznie na to pytanie Pylonie!

Odnośnie zbiorowej halucynacji dotyczących Pylon Peral to zauważ, ze jak odejmiesz 90% Waszych wpisów pozytywnych ze sztabu Pylona w posatci awatarów to okaże się, że może dwie osoby uległy zbiorowej halucynacji podpartej bardzo rzetelnym ;-) testem Pana Pacuły.

 

Chiński marketowiec jakim jest Wharfedale powinien być dla Was wzorem gdyż przynajmniej podaje dla jakiego spadku podane jest pasmo przenoszenia.

 

Jak nie przestaniecie Pylonowcy z tym nahalnym marketingiem to napisze o następnych ściemach

np. o efektywność. Efektywność mocowa Pearl to maksimum 83 dB !!!

 

Na allegro koleś już chce te Pearl Pylon sprzedać za 800 złotych i jak widać już się męczy żeby je sprzedać z dość dużą stratą patrząc na czas jaki się nimi "pocieszył". Jak myślicie dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znudziły się lub nie wpasowały w system. Podobnie jak temu, co sprzedał AA Hyperion za 1400zł, kupione za 2,8 tys i temu ,co sprzedaje Hyperiony IIIlux za 1800zł, kupione za 3400. I pozostali, co sprzedają np. Spendory czy Proaki za 4 tys, a kupione za 8tys lub Akkusy za 2400. Co to w ogóle za argument z tą odsprzedażą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będę testował Pylony Pearl dla "Stereo i Kolorowo - Underground". Zapraszam :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pylon to hajend jest wszyscy slyszeli na audio szoł,a pan pacula jest uczciwy i napewno nie bierze,a ci co tak jezdza po pylonach to konkurencja,bojom sie ze sprzedaz spadnie

 

Też jestem tego samego zdania o firmie Pylon Audio robi się coraz głośniej i będzie pewnie coraz więcej przybywało wpisów od konkurencji która zaczyna się przejmować swoją sprzedażą,

Sam jestem posiadaczem zestawu Pearl, na salonie grają u mnie już od 2 miesięcy i powiem krótko : szacun dla firmy Pylon. W przyszłym tygodniu odbieram satelity i centralny Pearl.

Obiecałem wcześniej, że napisze recenzję zestawu - nie będę się rozpisywał, powiem krótko : szacun za zestaw Pearl.

Dziwi mnie tylko głupota ludzka, którzy krytykują Pylona - ludzie popatrzcie na pozytywne komentarze od osób, które na tym forum posiadają setki, tysiące wpisów, wątpię aby dostawali oni coś za swojego autorstwa wpisy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego samego zdania o firmie Pylon Audio robi się coraz głośniej i będzie pewnie coraz więcej przybywało wpisów od konkurencji która zaczyna się przejmować swoją sprzedażą,

Sam jestem posiadaczem zestawu Pearl, na salonie grają u mnie już od 2 miesięcy i powiem krótko : szacun dla firmy Pylon. W przyszłym tygodniu odbieram satelity i centralny Pearl.

Obiecałem wcześniej, że napisze recenzję zestawu - nie będę się rozpisywał, powiem krótko : szacun za zestaw Pearl.

Dziwi mnie tylko głupota ludzka, którzy krytykują Pylona - ludzie popatrzcie na pozytywne komentarze od osób, które na tym forum posiadają setki, tysiące wpisów, wątpię aby dostawali oni coś za swojego autorstwa wpisy.

szacun dla twojego 7-dmego posta! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem te Pylony na AS i przy cenie 1000zl graja bardzo poprawnie. Jezeli bym porownal je do Phoebe z AA, to graly gorzej tylko dlatego, ze maja strasznie krzykliwa wysokotonowke. Jezeli doczekaja sie wersji z lepsza kopulka( np Usher, AWX z STX ) to bez problemu beda w stanie zagrac lepiej niz "kokurencja" z AA ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem zestawu Pearl, na salonie grają u mnie już od 2 miesięcy i powiem krótko : szacun dla firmy Pylon. W przyszłym tygodniu odbieram satelity i centralny Pearl.

 

Dobre a na stronie Pylonów nie ma fotki ani ceny centralnego ;-)

 

faktycznie szacun mieć takie układy w PYLONSA :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dobre a na stronie Pylonów nie ma fotki ani ceny centralnego ;-) faktycznie szacun mieć takie układy w PYLONSA :-)

 

i wałśnie to jest ten cały szmelcowaty marketing!

Juz kupuje, już jest zachwycony a jak widać nawet nie został wyprodukowany.

 

 

Quasi jesteś hardcorem. Jak rozumiem nie słuchałeś, a nawet gdybys posłuchał, choćby to zagrało to klapeczka w główce już zapadła i podnieść się jej nie da :) 0

 

Frywolny truchcie słuchałem tego badziewia raz przed AS i dwa razy na AS (na AS w grupie kilku znajomych)

i za każdym razem po wyjściu zbierało się na śmiech z racji na dźwięk jak i na wykonanie. Naszym zdaniem zawsze ocena była jednoznaczna: dźwięk jak i wykonanie dla nas absolutnie nie do przyjęcia, tandeta dźwiękowa Pylon Pearl wybija się nawet przed tandetę wykonania (krzywo wkręcone śrubki, fuuu).

 

Jeżeli masz zamiar ubliżać tylko dla tego, że mam inne zdanie niż Twoje to powiem, że jesteś dla mnie dość prymitywnym użytkownikiem tego forum.

 

Skoro dalej widoczna jest obrzydliwa autoreklama to dla równowagi podrzucę ściemę dotyczącą impedancji tych Pearl. Moim zdaniem kolumny są 4 omowe a nie 6 omowe. Głośnik pasma niskotonowego jest 4 omowy!!! A to właśnie ten decyduje o najniższych modułach impedancji w takich układach.

Dlaczego PPylon podał 6 a nie 4 omy? Nawet niezbyt w temacie zorientowani wiedzą dlaczego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na test!

 

Mam już potwierdzony odbiór kolumn podłogowych Pylon Pearl do testów na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Monitory Pylon Pearl będę miał za około 2. tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wałśnie to jest ten cały szmelcowaty marketing!

Juz kupuje, już jest zachwycony a jak widać nawet nie został wyprodukowany.

 

 

 

 

Frywolny truchcie słuchałem tego badziewia raz przed AS i dwa razy na AS (na AS w grupie kilku znajomych)

i za każdym razem po wyjściu zbierało się na śmiech z racji na dźwięk jak i na wykonanie. Naszym zdaniem zawsze ocena była jednoznaczna: dźwięk jak i wykonanie dla nas absolutnie nie do przyjęcia, tandeta dźwiękowa Pylon Pearl wybija się nawet przed tandetę wykonania (krzywo wkręcone śrubki, fuuu).

 

Jeżeli masz zamiar ubliżać tylko dla tego, że mam inne zdanie niż Twoje to powiem, że jesteś dla mnie dość prymitywnym użytkownikiem tego forum.

 

Skoro dalej widoczna jest obrzydliwa autoreklama to dla równowagi podrzucę ściemę dotyczącą impedancji tych Pearl. Moim zdaniem kolumny są 4 omowe a nie 6 omowe. Głośnik pasma niskotonowego jest 4 omowy!!! A to właśnie ten decyduje o najniższych modułach impedancji w takich układach.

Dlaczego PPylon podał 6 a nie 4 omy? Nawet niezbyt w temacie zorientowani wiedzą dlaczego :-)

 

Tak informacyjnie, to o ile dobrze pamiętam to central był już pokazany na audioshow, także chyba produkują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla równowagi podrzucę ściemę dotyczącą impedancji tych Pearl. Moim zdaniem kolumny są 4 omowe a nie 6 omowe. Głośnik pasma niskotonowego jest 4 omowy!!!

Ale to jest twoje zdanie znowu na temat pomiaru a nie pomiar. Kolumna ma impednację znamionowa jeśli spełnia określone normy spadku impednacji. Ja bym na Twoim miejscu nie wypisywał co sobie uwazam na ten temat, bo pomiarów impedancji Pylonów nie widziałem.

Podobne głupoty wypisywaliście przy okazji omawiania produktu Tonsili Pulse - tez niektórzy "koństruktorzy" twierdzili, że nie może być znamionowo 6 omowa bo głośnik jest znamionowo 4 omowy. Twierdzili tak nawet kiedy producent opublikował wykres pomiaru impedancji z którego wynikało że impedancja zestawu nie spada poniżej 5 omów a przeciez od 4,5 oma w górę zestaw można okreslac jako znamionowo 6 omowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś sobie wymyślił, zaprojektował i nawet produkuje kolumny zwane Pylon. Kosztuje to ok. 1000 zł. Nie jest chyba takie złe skoro niektórym się podobało. Na dodatek produkt chyba w miarę sensownie wyceniony biorąc pod uwagę niektóre produkty o podobnym wkładzie materiałowym, a kosztujące z 10x tyle. Nie mogę pojąć jednego. Dlaczego takie emocje wywołuje w Was ten produkt. Kłócicie się jakby od tego zależała Wasza przyszłość. Gdyby jeszcze ta kolumna była wyceniona na te przykładowe 10 000 to wtedy bym może i rozumiał oburzenie - choć też nie do końca bo wiele produktów z "markową nalepką' jest w taki sposób wyceniana i nie budzi oburzenia.

 

dla równowagi podrzucę ściemę dotyczącą impedancji tych Pearl. Moim zdaniem kolumny są 4 omowe a nie 6 omowe. Głośnik pasma niskotonowego jest 4 omowy!!!

 

Ten zarzut jest dość absurdalny biorąc pod uwagę, że chyba 90% producentów tak robi. Nie bronię tu Pylonów tylko po prostu po tej wypowiedzi widać poziom absurdu jaki spór o Pylony już osiągnął. Totalna desperacja tylko w imię czego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest za tani. Pokutuje opinia że jak tani, to kiepski (od Barei - jak pijak to złodziej). Audiofilowi lepiej wycenić za drogo. Dzieki temu produkt broni renomy nawet samą ceną.

 

Impedancję zanmionową naprawdę mogą mieć 6 om niezaleznie od znamionowej impedancji głośnika. Żeby sie o tym przekonać należy mieć pomiar impedancji kolumny. Quasi50 niczym takim sie nie pochwalił.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Violet był dzisiaj u mnie w salonie i rzucił uchem na Pearle Monitory, więc podejrzewam, że coś tutaj skrobnie. Ja osobiście byłem w szoku jak je podłączyłem w piątek jak je dostałem. OK, można im sporo zarzucić, ale pamiętajmy jaka jest ich cena :)

 

Jeśli chodzi o zarzuty wróżek z fusów i tych co nie mieli styczności z nimi, że to jeden wielki marketing to szkoda gadać... Chyba nie sądzicie, że utrzymam sklep ze sprzedaży samych Pylonów? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, byłem dziś "przelotem" w Premium Sound w Gdańsku. Akurat załapałem się na odsłuch Pylon Monitor + Naim Nait 5i (zdaje się) + Olive HD4. Bardzo przyjemny dźwięk, a Pylony Monitor grają nieprawdopodobnie dobrze jak za swoją cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pojąć jednego. Dlaczego takie emocje wywołuje w Was ten produkt.

 

Też się nad tym zastanawiam. Może są zbyt dobre jak na swoją cenę, co podziało na konkurencję jak płachta na byka ?

 

Ile to już mieliśmy przypadków userów na forum, którzy po roku-dwóch-trzech okazywali się być zatrudnieni w firmach zajmujących się sprzedażą / importem hifi ? Tak 'śpioch' jest idealny aby strzelać do niewygodnej konkurencji, choćby z księżycowych argumentów.

 

To że ludzie bronią Pylona akurat wydaje mi się naturalne. Raz że producent Polski, a dwa, wiele osób było na AS, słyszało na własne uszy jak dobrze grają, więc nie dziwne, że się buntują gdy ktoś im mówi, że 'białe jest czarne a czarne jest białe'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to już mieliśmy przypadków userów na forum, którzy po roku-dwóch-trzech okazywali się być zatrudnieni w firmach zajmujących się sprzedażą / importem hifi ? Tak 'śpioch' jest idealny aby strzelać do niewygodnej konkurencji, choćby z księżycowych argumentów.

 

Myśle że około 50% obecnych użytkowików to właśnie oni. Na innym znanym forum bardziej audio video nawet 80%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś Pylony Pearl do testów od producenta. Pierwsze wrażenia, zarówno estetyczne i odsłuchowe - pozytywne. Zamierzam "wygrzać" je przez kilkanaście godzin przed decydującym odsłuchem.

 

Zildjidan, dzięki za dzisiejszą wizytę i skuteczną techniczną pomoc :)

 

Niebawem opis głośników Pearl pojawi się na moim blogu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-0-48741900-1322079084_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam. Może są zbyt dobre jak na swoją cenę, co podziało na konkurencję jak płachta na byka ?

 

 

Może sposób prezentowania na zasadzie: "Pylon miażdży wszystko a kto w to wątpi jest głuchy jak pień"

 

Jak już wcześniej pisałem, co jakiś czas mamy takie odkrycia np. Superluxy itp które przez miesiąc miażdżą a później słuch o nich zanika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet , jestem ciekawy Twoich spostrzeżeń, z tego co widzę to masz całkiem spory salon, 30m^2 hmm myślę że to jednak za dużo jak na Pearle, u mnie w 16m^2 gałka na 9:40 - jest ok basu tyle ile być powinno, "pokój się nie odzywa" , godzina 11 widać ze kolumny jeszcze mogą, ale pojawiają się ograniczenia (akustyka), basu jest zbyt dużo, przydały by się ze 2 rezonatory Helmholtza w rogach. Moim zdaniem idealnym pomieszczeniem dla Pearli jest +/- 20m. Za tydzień będę testował wyższy model sapphire zarówno w 16m jak i w 25m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś Pylony Pearl do testów od producenta. Pierwsze wrażenia, zarówno estetyczne i odsłuchowe - pozytywne. Zamierzam "wygrzać" je przez kilkanaście godzin przed decydującym odsłuchem.

 

Zildjidan, dzięki za dzisiejszą wizytę i skuteczną techniczną pomoc :)

 

Niebawem opis głośników Pearl pojawi się na moim blogu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

prezentują się dziarsko :)

domyślam się że odsłuch zaskoczą pozytywnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sposób prezentowania na zasadzie: "Pylon miażdży wszystko a kto w to wątpi jest głuchy jak pień"

Abstrahując na chwilę od Pylonów, to taki sposób przedstawiania swoich "argumentów" jest jednym z najczęściej spotykanych na tym forum ;)

"Kable grają a kto w to wątpi jest głuchy jak pień", "Winyl miażdzy wszystko a kto w to wątpi jest głuchy jak pień", "SACD miażdzy wszystko a kto w to wątpi jest głuchy jak pień", itp.

Wystarczy praktycznie podstawić dowolną pierwszą część zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.