Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Pearl


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oddałem Pylon Pearl do sklepu jeszcze tego samego dnia.

i wziąłem STXa, bo był za połowe ceny
miałem serdecznie dość takiej jakości dźwięku okrojonego ze skrajów pasma. Te kolumny nie mają basu poniżej 50 hz jak również powyżej 13 khz. Niestety to słychać. Pasmośrodkowe jak za 1000 zł do przyjęcia ale jak ktoś dobrze zauważył wynika to z tego, że nie ma pasma dolnego.

Poniżej 50 hz moga mieć rzeczywiście spadek coć w innych kolumnach na tych samych głośnikach jak np. Maestro S tego nie daje się odczuć. Ale jak nie słyszysz powyżej 13k hz to idź dolekarza, zamiast zajmować się "recenzowaniem", bo albo jesteś głuchy albo nie słuchałeś tego o czym piszesz. Może ci się pomyliło z jakims stxem :D:

Bo raczej nie z AA, które jednak mają baaaaas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ouuu jeszcze nie masz opinii o brzmieniu a już obwieściłeś nam, że ich nie oddasz do sklepu!

Kto powiedział że nie mam opinii o brzmieniu???? Po prostu opiszę to w wolnej chwili!!! NA szybko mogę powiedzieć że wokale są super, stereofonia jest niesamowita, bardzo dobra i szeroka scena muzyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post na forum, a dotyczył on będzie porownania Mission M 33i vs. Pylon Pearl. Czy byli byście w stanie wskazać mi zwycięzcę tego porównania ? Kolumny będą współpracowały z amplitunerem Yamaha R-S500 (najprawdopodobniej), a stały będą w pomieszczeniu 22 m2, muzyka to głownie rock.

Porównanie to jest dla mnie o tyle ciekawe, że kolumny te są w podobnych cenach. Pylon Pearl jest bardzo dobrze oceniany a wszyscy nowi nabywcy wypowiadają się bardzo entuzjastycznie. Moje wątpliwości co do testu red. Pacuły dotyczą tylko sprzętu odsłuchowego, boję się, że te kolumny z tanim amplitunerem poprostu nie zagrają. Za M33i przemawiają rownież dobre opinie użytkownikow, zwłaszcza w połaczeniu z Yamahą, oraz dobre recenzje w prasie. Przeciw tym kolumnom przemawia tylko wyjątkowość konstrukcji Pylona.

Z gory dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>....Przeciw tym kolumnom przemawia tylko wyjątkowość konstrukcji Pylona....

 

Możesz napisać o jaką WYJĄTKOWOŚĆ chodzi, bo te kolumny są chyba najbardziej typową konstrukcją, jaką można sobie wyobrazić?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porlick, zamieniam więc : "Przeciw tym kolumnom przemawia tylko wyjątkowość konstrukcji Pylona" na : Przeciw tym kolumnom przemawia tylko dobra opinia testującego red. Pacuły i przychylne opinie pierwszych użytkowników".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowość Pylon Pearl polega na tym, że nie znajdziesz w nich nawet grama wytłumienia ;-)

Chłopaki z Pylona dali jasny sygnał = wytłumienie w obudowach jest zbędne a np. Audio Academy niech się nasyca wiedzą jak robić dobre kolumny bez wytłumienia.

Nawet nie jeden śmieć z marketu za 100 PLN takie wytłumienie zawiera! Pylonowcy jednak jadą po całości taniości a ten temat ma służyć odwróceniu uwagi od ich jakości według mnie dość niskiej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje również pogląd, że w bass-reflexie wytłumienie nie jest niezbędne, czasem wręcz szkodliwe, bo "kasuje" część energii, która może być wykorzystana do podniesienia poziomu dźwięku (rezonans). Większość firm jednak stosuje wytłumienie- czy to jedynie słuszne rozwiązanie? No cóż, ilu konstruktorów, tyle pomysłów na "niepowtarzalność", nie uważałbym jednak, że konstruktor tej "perełki" stworzył coś aż tak wyjątkowego, jak niektórzy by sobie życzyli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów o kolumnach Pylon Pearl mojego autorstwa na audio-blogu "Stereo i Kolorowo - Underground":

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zapraszam do lektury!

 

Dodam może jeszcze, uprzedzając ewentualne podejrzenia, że za ten opis nie otrzymałem od Pylon S.A. żadnej gratyfikacji, ani obietnicy gratyfikacji. Piszę co słyszę i czuję. Utrzymuję się ze źródeł nie powiązanymi z audio-video - medycyna/farmacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, a czy do Yamahy R-S500 bardziej polecił byś Pylon Pearl czy Mission M33i ? Boje się że Pylony nie spiszą się z budżetowym amplitunerem i szybko obnażą jego słabości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PianoCrafta E810 mam obecnie w innym mieście niż Pylony, więc trudno mi elementy ze sobą połączyć :)

Podłączałem natomiast Pearle do SABA 9240 S electronic. Moim zdaniem, Pylony mają podobną umiejętność do Koda Harmony K2000B maskowania i ukrywania niedoskonałości własnych, a także dostosowywania się do jakości wzmacniacza. Innymi słowy, ze słabszym wzmacniaczem nie zagrają słabo, choć na pewno trochę gorzej niż z lepszym, ale nie jest to jakaś nieakceptowalna dysproporcja, bo odczuwana naturalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wreszcie zmierzyć te kolumny bo "proliferacja dźwieku" i "wyjątkowa zwartość oraz elastyczność" basu sugerują raczej, że to zaledwie 1/5 Maestro S Tonsila, które powinny już chyba wzlecieć w stratosferę.

 

Najśmieszniejsze jest, że te natchnienie opisywane "przymioty" brzmienia miały konstrukcje Tonsilu już 20 lat wcześniej i nikt się nimi nie podniecał. Dopiero teraz wystapił u słuchaczy taki audiofilski orgazm z opóźnionym zapłonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 08:55

Mógłby ktoś wreszcie zmierzyć te kolumny bo "proliferacja dźwieku" i "wyjątkowa zwartość oraz elastyczność" basu sugerują raczej, że to zaledwie 1/5 Maestro S Tonsila, które powinny już chyba wzlecieć w stratosferę.

 

Najśmieszniejsze jest, że te natchnienie opisywane "przymioty" brzmienia miały konstrukcje Tonsilu już 20 lat wcześniej i nikt się nimi nie podniecał. Dopiero teraz wystapił u słuchaczy taki audiofilski orgazm z opóźnionym zapłonem.

 

Głośniki są bardzo proste konstrukcyjnie z głośnikami Tonsila! Czy to dyskwalifikuje te głośniki by grały dobrze? Zapewniam Cię że grają świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Violet

O jakim Dac-u piszesz w recenzji ? Zdradź proszę, nie ukrywaj niczego ! Nie bój się skrytykować dany produkt - to Twoja opinia - zarówno pozytywna jak i negatywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Violet

O jakim Dac-u piszesz w recenzji ? Zdradź proszę, nie ukrywaj niczego ! Nie bój się skrytykować dany produkt - to Twoja opinia - zarówno pozytywna jak i negatywna.

 

 

Pewnie rDAC albo Hegel :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie wybrałeś redaktora...

 

Pacuła powinien otrzymać tytuł Największego bajkopisarza audio.

 

 

Też się czasem dziwię że ktoś z tak kiepską wiedzą jak Ty i kompletnie bez osłuchania, kto jakość wzmacniacza sprowadza do obecności pilota i cyfrowej regulacji głośności, w ogóle wypowiada się na jakikolwiek temat. Ale w takim świecie żyjemy że każdy jest miszczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/Użytkownik Arku dnia 06.12.2011 - 08:55 napisał

Mógłby ktoś wreszcie zmierzyć te kolumny bo "proliferacja dźwieku" i "wyjątkowa zwartość oraz elastyczność" basu sugerują raczej, że to zaledwie 1/5 Maestro S Tonsila, które powinny już chyba wzlecieć w stratosferę.

Najśmieszniejsze jest, że te natchnienie opisywane "przymioty" brzmienia miały konstrukcje Tonsilu już 20 lat wcześniej i nikt się nimi nie podniecał. Dopiero teraz wystapił u słuchaczy taki audiofilski orgazm z opóźnionym zapłonem. /

 

Głośniki są bardzo proste konstrukcyjnie z głośnikami Tonsila! Czy to dyskwalifikuje te głośniki by grały dobrze? Zapewniam Cię że grają świetnie.

 

Przeczytaj jeszcze raz mój wpis zanim się zechcesz do niego odnieść i nie rób tego jeśli nie masz nic do napisania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz mój wpis zanim się zechcesz do niego odnieść i nie rób tego jeśli nie masz nic do napisania.

Przepraszam :-)Nie chciałem aby to tak zabrzmiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się czasem dziwię że ktoś z tak kiepską wiedzą jak Ty i kompletnie bez osłuchania, kto jakość wzmacniacza sprowadza do obecności pilota i cyfrowej regulacji głośności, w ogóle wypowiada się na jakikolwiek temat. Ale w takim świecie żyjemy że każdy jest miszczem.

 

A co ten wpis robi w temacie dotyczącym kolumn głośnikowych?

 

Moderator proszony o przeniesienie (obu naszych postów) w stosowne miejsce.

 

Ale odpowiadając na twoją tezę o braku stosownej wiedzy informuję, że skończyłem jedną z politechnik. Na wykładach miałem takie zagadnienia jak elektroakustyka czy metrologia.

 

Nie wiem kto jest dla ciebie mistrzem, ale dla mnie nie jest nim redaktor Pacuła.

 

A w jaki sposób ty oceniasz domowe wzmacniacze? Do czego ty sprowadzasz różnice pomiędzy nimi?

 

Wszystkie mają praktycznie liniowe ch-ki przenoszenia, pozostałe parametry również podobne. Wszystkie mają wystarczającą moc do słuchania muzyki w domu. Za to większość ma starego typu regulację głośności, która często powoduje różnice w balansie. Często te różnice są tak duże, że aż łatwo słyszalne. Regulacja cyfrowa głośności to jeden z większych kroków naprzód w audio, w ostatnich latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiophools - goo.gl/NJkF8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie odebrałem nowe pylony pearl.

Jednak mają kilka wgnieceń, styropian w środku był nienaruszony, pudełko jedynie trochę "zmęczone".

Słyszałem kilka opinii o średnim wykonaniu pylonów, dlatego pytam czy jest szansa wymiany na znacznie lepiej wyglądający model? Normalnie bym się nie zastanawiał, ale mając doświadczenie z procesem reklamacyjnym niektórych firm...

Zdjęcia załączam:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwsze trzy zdjęcia to jedna trochę bardziej przygnieciona kolumna, druga na ostatnim to tak jakby lekko odstająca folia na rogu. Reszta rogów, powierzchni jest bez zarzutu i gdyby nie te defekty byłoby super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie odebrałem nowe pylony pearl.

Jednak mają kilka wgnieceń, styropian w środku był nienaruszony, pudełko jedynie trochę "zmęczone".

Słyszałem kilka opinii o średnim wykonaniu pylonów, dlatego pytam czy jest szansa wymiany na znacznie lepiej wyglądający model? Normalnie bym się nie zastanawiał, ale mając doświadczenie z procesem reklamacyjnym niektórych firm...

Zdjęcia załączam:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwsze trzy zdjęcia to jedna trochę bardziej przygnieciona kolumna, druga na ostatnim to tak jakby lekko odstająca folia na rogu. Reszta rogów, powierzchni jest bez zarzutu i gdyby nie te defekty byłoby super.

i w takim stanie nowe dostałeś??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie wykonanie to jedna rzecz,ale to są jakieś kpiny.

Chwili bym się nie zastanawiał,tylko oddał w p...u.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy kurier, styropian w środku jest ok. Tak czy inaczej napisałem już do sklepu ale zero odpowiedzi. Jak tak dalej pójdzie to będę dzwonił. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kurierami tak to już często bywa. Trzeba sprawdzać i spisywać protokół jeżeli są uszkodzenia, to można wtedy reklamować spokojnie. Chociaż bez protokołu też się pewnie da udowodnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kurierami tak to już często bywa. Trzeba sprawdzać i spisywać protokół jeżeli są uszkodzenia, to można wtedy reklamować spokojnie. Chociaż bez protokołu też się pewnie da udowodnić.

Bez protokołu będzie ciężko ale można próbować. Zależy jaki spedytor...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy kurier, styropian w środku jest ok. Tak czy inaczej napisałem już do sklepu ale zero odpowiedzi. Jak tak dalej pójdzie to będę dzwonił. ;)

W sumie to sklep może się wypiąć...kurier rozwalił je, a były dobrze spakowane.... bez protokołu będzie ciężko....ale zobaczymy...dzwoń ! na co Ty czekasz ? Masz totalnie rozwalone nowe kolumny za które nikt Ci nie da złamanego grosza....a Ty sobie jajca robisz pytaniami na forum i nawet dzwonić Ci się nie chce :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie tajemnica to, która firma kurierska dostarczała ci te kolumny?

 

Pytam, bo kiedyś przywiózł mi kurier DHL kolumny po 20 kilo paczka. Przybył 2 godziny przed umówionym czasem, ale to tylko drobiazg. Rzucał nimi po aucie jak workami kartofli. Pudełka były pogniecione na rogach, a w niektórych miejscach karton miał dziury. Na moje uwagi odnośnie sposobu transportu kolumn, kurier odparł z pogardą, że przecież to tylko pudełka i po to właśnie są żeby kolumna się nie uszkodziła, po czym podsunął mi kartke z pokwitowaniem odbioru. Oczywiście, że przesyłki nie odebrałem. Kurier, żeby udowodnić mi, że kolumny przywiózł nie uszkodzone, otwarł jedną z paczek i okazało się, że narożnik jednej z kolumn był mocno obity. Kolumny pojechały spowrotem do sklepu,a ja za kilka dni później pojechałem osobiście autem po odbiór. Ja naprawdę doceniam pracę kurierów i firm wysyłkowych (jak zresztą każdą sumiejennie wykonywaną pracę) ale też uważam, że taki brak szacunku dla klienta powinen być mocno tępiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.