Skocz do zawartości
IGNORED

Cocktail Audio X10 - sieciowy serwer audio z amplitunerem CD


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynka.

A jeszcze takie pytanko; Daca trzeba odłączać z zasilania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że po USB też pójdzie z Cocktaila do Daca. Kupiłem nawet specjalnie kabel USB B-B. Niestety, nie da rady. USB tylko do komunikacji z kompem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo zaciekawił mnie ten twór.zastanawiałem się nad SB Touch ,ale może mi doradzicie? Mam Koda 2000B wzmacniane z Arcamem 7R czy Cocktail godnie zastąpi arcama? Muszę się go pozbyć bo nie będę mieć dla niego miejsca,

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tego Arcama. U mnie Cocktail przegrał dźwiękowo z Harmanem HD980. Dokupiłem Daca i jest już dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie DAC za 1k PLN odpada;)

 

a CocktailAudio jako odtwarzacz jest w miarę OK? Przyznam się, że teraz słucham na PlayStation 3 ale nie jestem zachwycony,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, planowane są kolejne edycje CocktailAudio. Być może niebawem.

Chyba jednak nie, napisałem do dystrybutora z takim samym zapytaniem bo mnie również interesuje wersja bez wzmacniacza i dodatkowym coaxialnym wyjściem.

 

"Dzień dobry

Mam jedno pytanie odnośnie cocktail serwera, krążą plotki w internecie o następnej wersji albo może innym produkcie tego serwera w wersji bez wzmacniacza ale z większą ilością wyjść obecnie jest tylko dostępne cyfrowe brak coaxiala dla wielu osób dyskwalifikuje to urządzenie, czy mogą państwo potwierdzić lub zaprzeczyć czy w niedalekiej przyszłości pojawi się kolejna wersja tego serwera ?''

 

odpowiedź jaką dostałem :

 

''Nic nam nie wiadomo o planach o których Pan wspomina.

Producent konsultował z nami jeden projekt, pół roku temu, ale został on zamrożony (sprzęt za ok. 2000-3000 euro).

Nie sądzę aby pojawiło się coś nowego "w najbliższym czasie" Obecnie wysiłki idą w kierunku rozwoju oprogramowania.''

 

Tak więc póki co chyba nie mamy na co liczyć.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne

OOO!!! ileż nowych treści wniósł twój post.........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Więc tak. Z drżeniem serca podłączałem V-DACa do mojego systemu. Przypomnę; CocktailAudio----optyczny (najtańszy)-DAC - Interkonekt AtlasElement- HK980-- Paradigm Monitor 7.6

Myślę sobie cały czas pocieszając się; aaaaa jak nic nie poprawi Vdac, to jutro jadę wypożyczyć rDaca i na pewno da radę.....

No ale dalej....

Zapuszczam jeden z moich ulubionych testowych utworów. Najpierw słyszę a capella Chucka.... wokal świetny. Jest dobrze. Kamień z serca mi spada jak słyszę dalej trąbkę, inne dęte i perkusje. Siadłem w końcu na fotelu. ufffff Ulga

Potem Tracy Chapman, Eagles, Marek Dyjak.

Na początku dźwięk bardzo przypomina ten z HD980. Jest jednak bardziej szczegółowo i dynamicznie. Wokale bliżej. Wybrzmiewanie instrumentów świetne. Scena rozchodzi się bardziej na boki. W Harmanie najsłabszy był bas. Tu go wreszcie czuję. Jest krótki, sprężysty, w pełni kontrolowany.

Gitary akustyczne z perkusją Alice in Chains unplugged brzmią pięknie.

Tak, że jestem w pełni zadowolony.

Jeszcze mogę lepszy optyk i zasilacz do daca upgrejdować.

 

Ja ostatnio do swojego systemu (Dali Zensor 7 + Music Hall a35.2 + CocktailAudioX10) dokupilem sobie DACa Music Hall 25.3 zwiedziony bardzo pozytywnymi opiniami na jego temat. Podpialem go do CA kablem optycznym Real Cable OTT 60 a do MH a35.2 interkonektem Van Den Hul The Name i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu roznica jest tak znikoma ze praktycznie nieslyszalna. Myslalem ze polepsze sobie jakosc dzwieku a wlasciwie nic nie wnioslem. Czyzby problemem byl zle dobrany DAC do systemu czy moze problemu szukac w kablach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpiąłem zwykłym kablem optycznym za 15 zł. Interkonekt to już przyzwoity Atlas Element. Parę dni temu dokupiłem też zasilacz Tomanek do V-Daca. Na razie jestem zadowolony.

W porównaniu do samego gołego CA to przepaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie wyobrazić, żeby DAC za 3 tys. nie poprawił dźwięku w stosunku do CocktailAudio podpiętego bezpośrednio do wzmacniacza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak. Musi byc jakis slaby punkt w tym systemie. DAC juz chodzi okolo 30 godzin wiec jest wygrzany. Mam podlaczone Cocktaila przez DACa i bezposrednio do wzmacniacza wiec za pomoca jednego przycisku na wzmacniaczu przelaczam sie albo przez DACa albo bezposrednio i naprawde ale roznica jak dla mnie jest nieslyszalna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten Dac jest po prostu kiepski......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa wyszukiwanie i dodawanie okładek. Ani przez www. ani w samum urządzeniu.

Przedtem działało. Mam najnowszy soft. Sprawdźcie u siebie, może jest jakaś awaria.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co jest grane u mnie.

Komunikat wychodzi taki (na www) :

 

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /mnt/hdd1/.http/htdocs/nov/nov_DBTool/inc/inc.functions.php on line 339

 

Warning: file_get_contents(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /mnt/hdd1/.http/htdocs/nov/nov_DBTool/inc/inc.functions.php on line 339

Nie znaleziono grafiki do google

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przeglądać moje albumy przez stronę www. mogę włączać utwory, ale nie mogę zmienić okładki. Także radio internetowe zniknęło.

Połączenie ustanawiałem wiele razy.

Mam zmienne IP, czyli zaznaczam auto IP , potem OK i ma być ? Tak? Przecież już tak miałem a teraz znikło i nie wiem co jest grane. Już dostaje szewskiej pasji. A może się coś zje....zepsuło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie mojego DACa to w sklepie gdzie kupowalem zamowili nowego i okazalo sie ze jest taka sama sytuacja. DACa wiec oddalem i w przyszlym tygodniu dostane na testy Arcam rDAC oraz PS Audio NuWave DAC. Zobaczymy jak te sobie poradza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą to rDac i jego wejście optyczne to najsłabsze ogniwo. Celował bym bardziej w Matrixa mini.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem co jest grane u mnie.

Komunikat wychodzi taki (na www) :

 

Warning: file_get_contents() [function.file-get-contents]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /mnt/hdd1/.http/htdocs/nov/nov_DBTool/inc/inc.functions.php on line 339

 

Warning: file_get_contents(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) [function.file-get-contents]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /mnt/hdd1/.http/htdocs/nov/nov_DBTool/inc/inc.functions.php on line 339

Nie znaleziono grafiki do google

 

Witam.

W menu: (Ustawienia/usługi sieciowe) zainstaluj jeszcze raz serwer www.

 

fluffy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Panowie czy moglibyście powiedzieć coś o jakości odtwarzania muzyki z CocktailAudio? Miałbym zastąpić u mnie PS3.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z treści całego wątku dowiesz się.

Sam o tym pisałem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ! , Panowie mam pytanie , czy CA ma możliwość wyjścia pre , jeżeli tak to na którym z wyjść/wejść się to odbywa (mini jack ,słuchawkowe czy może audio in (RCA) ) druga sprawa czy posiada regulacje barwy na tym pre ?

Pomysł jest taki że całkowicie nie interesuje mnie wzmak z CA , chciałbym podpiąć do niego aktywne monitory , zanim kupie to pewnie pojawią się Edifier R2700 puszczę dźwięk po optyku na kolumny i wsio, pytam jednak o pre bo myślałem o monitorach od 1000-1400zł para ,jest ich trochę np. Alesis M1 active mk2

Z góry dzięki :) Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naczytałem się opinii o x10 i postanowiłem kupić to urządzenie, może trochę inaczej ocenie to coś.

1. Obudowa tandetna, tak ja to oceniam - nie wiem dlaczego chwalicie tandetny plastyk!

2. Głośno pracujący napęd CD i miernej jakości bo płyty CD brzmią kiepsko (beznadziejnie)

3. Wgrywałem zgodnie z zasadami nowe oprogramowanie i urządzenie poszło w krzaki. Wszystkie czynności były prawidłowe.

 

W związku z tym postanowiłem zajrzeć do środka i zobaczyłem "TANDETE" wykonania, czyli dwie śrubki i obudowa plastikowa się rozleciała. W środku zobaczyłem płytkę z elektroniką. I tak;

Jeśli to urządzenie ma 2x30 W to ja po prostu nie znam się na elektronice.

Jedyne co można polecić to odtwarzanie z HDD bo brzmi tak sobie - macie inny słuch czy ja mam wygórowane wymagania jakościowe?

Mam PC złożonego jako centrum multimedialnie z karta dźwiękową do której to urządzenie nigdy nie dorówna (ceną też) . Myśląc że sobie życie ułatwię stawiając na Wasze opinie i zawiodłem się. Urządzenie nie warte tych pieniędzy. Mówcie co chcecie ale mój PC bije na głowę to urządzenie w jakości odtwarzanego dzwięku jak i nagrywania. Niestety już nie mogę go oddać do sklepu i teraz bedę się boksował z firmą bo w warunkach gwarancji podają że nie odpowiadają za jakość wgrywanego oprogramowania. Czyli 1Tysiąc poszedł w kartofle.

Czyżbym miał aż tak wygórowane wymagania że mnie to urządzenie rozczarowało?.

 

Produkt moim zdaniem produkt przeznaczony dla dzieci aby się pobawiły z mp3. czyli nagrywały radio internetowe, zgrywały CD pożyczone od kolegów.

Znowu nabiłem się w butelkę przez czytanie internetowych pochwał a nie słuchając własnego rozumu!.

NIE POLECAM za 1tysiac, szkoda kasy moim zdaniem warte jest 350 zł.

Koncze swe wypociny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paluki cenna opinia , kolejka !

 

Może gdybym zapytał o ciepło grający optyk do CA to by padły odpowiedzi ...

Czy nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie natury technicznej ? pozdrawiam, sylw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem zachęcony recenzjami. Wiedziałem jednak z jakiego powodu kupuję- dla odtwarzania plików. ....wygoda.....

Po cichutku liczyłem, że może zagra na poziomie mojego cd harmana.....

Ale niestety.Nie dorównał HK. Dokupiłem używanego DACa i jest git. Służy mi jako transport do przetwornika. Liczyłem się z tym.

Ty się przeliczyłeś, bo za tysiaka chciałeś mieć odtwarzacz plików z jakością dzwięku CD za 2 tys.

 

Sylw nie wiem o co Ci chodzi z tymi wyjściami. CA ma line in i line out na mini jack. Po optyku jak puścisz to nie masz żadnych ustawień, nawet głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.