Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab M-Dac


Se6astian

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest dokładnie ten sam chip przecież... w ogóle dość bliźniacze te konstrukcje. Ciekawe czy różnica w brzmieniu by odpowiadała różnicy cenowej ;-)

 

A z potencjometrem porównywałem i nie ma różnic które bym wyłapał w ślepym teście. Na razie mam potencjometr cały czas w torze (we wzmaku, ustawiony na maks). Także jak się go pozbędę, to powinno być jeszcze lepiej. Zobaczymy w weekend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W np. myteku do SABRE jest dodana drabinka rezystorowa w formie scalaka, w femto i mdac jest to załatwione tak samo - zcinanie bitów w DACu. W to, że dobry potencjometr np. niebieski Alps jest lepszy od rozwiązania z ESS9018 jakoś nie chce mi się wierzyć:)

 

Misfit,

u Ciebie jeżeli aktualnie słuchasz na integrze to i tak masz jakieś zwmocnienie w PRE i kręcenie potencjomentem lub ustawienie go na max. niewiele tu zmieni. Chodzi i ominięcie jednego stopnia wzmocnienia:)

 

Niestety końcówek mocy z niskim gainem nie jest zbyt wiele.

Ideałem (dla mnie:)) byłaby końcówki z gainem 23dB (RCA) i 17dB (XLR).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie to jest dość nietypowo, bo jest to de facto końcówka mocy dual mono z tłumieniem pasywnym na wejściu. Układ jest minimalistyczny, bo ma tylko dwa stopnie wzmocnienia i nie da się pominąć któregoś z nich.

 

Da się zwiększyć sprzężenie zwrotne co też obniży gain, przy okazji poprawiając niektóre parametry (SNR całego systemu, zmniejszenie impedancji wyjściowej końcówek mocy i lepsza kontrola niskich rejestrów częstotliwości) prawdopodobnie będę wysyłał na przeróbkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam nie mam doświadczenia z M-Dackiem ale pasowałby mi do zestawu:)

Napiszcie proszę jak podłączacie tego Audiolaba do kompa?

USB bezpośrednio? czy z karty dzwiękowej po optyku?

Jeśli USB bezpośrednio to czy przez jakiś program bądź stery dołączone wraz z M-Dac ?

Jeśli po optyku to czy kabel optyczny ( 10 metrowy a taki u mnie wchodzi w grę )może coś zniekształcić ?--( wydaje się że nie powinien w końcu to optyk )

Jeśli bezpośrednio z karty dwiękowej to czy SB X-FI się nadaje do współpracy z tym audiolabem czy trzeba coś zmieniać w kompie ?

Jeśli bezpośrednio z karty to jak M-Dack radzi sobie z już podbitymi plikami i efektami EAX bądź efektami 3D?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga na 2,5m USB pod kontrolą Ubunciaka z flac'ów. Dźwięk zmienia się gdy podłączysz przez optyk z transportu (u mnie HD980 i testowo SACD z ps3). Na 10m nie próbowałem, z optykiem nie powinno być raczej problemu, ale z USB do 10 metrów też nie powinno być problemu, w ostateczności jakiś bardziej rasowy kabelek (cena będzie pewno kosmiczna).

Ogólnie urządzenie dość długo się wygrzewa i dobrze słychać zmiany jakie w nim zachodzą w kolejnych godzinach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga na 2,5m USB pod kontrolą Ubunciaka z flac'ów. Dźwięk zmienia się gdy podłączysz przez optyk z transportu (u mnie HD980 i testowo SACD z ps3). Na 10m nie próbowałem, z optykiem nie powinno być raczej problemu, ale z USB do 10 metrów też nie powinno być problemu, w ostateczności jakiś bardziej rasowy kabelek (cena będzie pewno kosmiczna).

Ogólnie urządzenie dość długo się wygrzewa i dobrze słychać zmiany jakie w nim zachodzą w kolejnych godzinach.

 

Rozumiem że jeśli przez kabel USB to Komp widzi Dacka jako urządzenie zewnętrze i transport odbywa się za pomocą np.WMPlayera tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jest to zewnętrzna karta muzyczna Plug&Play. Wybierasz ją sobie w systemie jako domyślną i trochę ustawień w zależności od OS jaki posiadasz i po kłopocie.

 

A w gratisie pilotem z DAC'a możesz obsługiwać playlistę z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w gratisie pilotem z DAC'a możesz obsługiwać playlistę z komputera.

A jeśli po optyku to przez kartę muzyczną i wtedy już się nie da sterowac pilotem tylko z panelu kampa tak?

A jeśli tak to czy jest jakieś zniekształcenie bo w końcu to jakby plik przechodził przez 2 karty muzyczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli po optyku to przez kartę muzyczną i wtedy już się nie da sterowac pilotem tylko z panelu kampa tak?

 

Tak. Po optyku zagra Ci wyraźnie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby DAC zagrał tak jak powinien musisz stworzyć odpowiednie warunki tzw. "bit perfect".

 

Po optyku zagra Ci wyraźnie gorzej.

W M-DAC połączenie poprzez USB jest bardzo udane i stawiałbym właśnie na nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W M-DAC połączenie poprzez USB jest bardzo udane i stawiałbym właśnie na nie.

 

0

 

Tak tylko że sprzęt od kompa mam w odlełości 2 metrów ale przecież nie puszczę kabla usb na żywca przez środek pokoju musi iść w korytkach przy ścianie a do tego potrzeba co najmniej 8/9 metrów ciekawe czy kabel USB 10 metrowy sobie poradzi z napięciem z USB 2,0 albo z usb 3,0?

Czy nie trzeba będzie kupić jakiś kabel USB z zasilaczem- jeśli jest wogóle coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Trzeba coś takiego popróbować.

 

Ps. Aukcja u góry to pierwsza z brzegu, nie mam z nią nic do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Trzeba coś takiego popróbować.

 

Ps. Aukcja u góry to pierwsza z brzegu, nie mam z nią nic do czynienia.

 

Dzięki za linki. :)

No to teraz trzeba szukac DACKA w dobrej cenie bo myślę że max można przeznaczyć 3000 ---- na początku tyle kosztował potem cena skoczyła do 3900 ale to juz jest lekka przesada moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kanał Prawy Kanał Lewy STEREO......................Przenicowany świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Witam Kolegów w wątku M-DACowym. To chyba będzie najlepsze miejsce na tego typu pytanie.

 

Szukam kogoś w Krakowie, kto aktualnie takowy posiada. Otrzymałem do testów Audio-GD NFB-1.32 i w miarę możliwości chciałbym porównać te dwa urządzenia. To może być bardzo ciekawe zestawienie, kostka DACa ta sama, ale aplikacja sprzętowa zasadniczo różna i zasadniczo inaczej ten sprzęt brzmi, przynajmniej na tle 8200cd, z którym miałem kontakt dłuższy czas. No ale M-DAC podobnież jest lepszy od 8200cd, więc to byłoby bardzo ciekawe doświadczenie.

 

Gdyby jakiś aktualny posiadacz M-DACa z Kraka się objawił i był chętny na takie porównanie, to bardzo proszę o kontakt na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może poczekać na Q-DAC`a o 1/3 taniej a wygląda technicznie podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Max. częstotliwość próbkowania: USB i Coaxial: 192kHz

Ciekawie się zapowiada, próbkowanie po USB większe niż w m-dac

 

Brak XLR, tylko dwa wejścia cyfrowe (oprócz USB oczywiście). Jak gra tak samo dobrze, to Audiolab idzie dobrą drogą, kto co woli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Z chęcią, wysłałem Ci wiadomość na priv dogadamy się.

 

Dzięki za odzew, ale z racji na charakter mojej pracy i z powodów logistycznych, wolałbym mimo wszystko znaleźć kogoś na miejscu w Krakowie, o ile to możliwe. Więc moja prośba w tej kwestii, pozostaje nadal aktualna.

 

Ciekawie się zapowiada, próbkowanie po USB większe niż w m-dac

 

Brak XLR, tylko dwa wejścia cyfrowe (oprócz USB oczywiście). Jak gra tak samo dobrze, to Audiolab idzie dobrą drogą, kto co woli :)

 

 

Coś za coś. Tylko 2 filtry do wyboru. Brak pilota, gorszy wyświetlacz. No i brak XLRów. Ciekawe co tam jeszcze uprościli. Szczególnie ten brak pilota może być doskwierający. Dziwne posunięcie, zważywszy na to, że pozostawili cyfrową regulację głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pilotem to na prawdę bardzo dziwne. Samo dołożenie prostego transportu właściwie eliminuje możliwość korzystania ze wzmacniacza słuchawkowego. Czyli z jednej strony oszczędzasz, a z drugiej musisz kupić droższe źródło z możliwościami pre albo pc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlawekR czy udało Ci się zdobyć M-DAC do porównania? Jestem ciekaw wyników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robimy porównanie :)

 

To super. Jestem ciekaw jak wypadnie, najbardziej mnie interesuje wejście Usb w mdac oraz optyczne. Czy oba urządzenia są wygrzane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Dzisiaj robimy porównanie :)

 

 

Potwierdzam, dziś spotkanie na szczycie. Audiolab M-DAC, Audio-GD NFB-1.32 i DIY Buffalo od Twisted Pear. Wszystkie na tym samym ES9018. Każdy w innej aplikacji sprzętowej, będzie się działo :). Miał być jeszcze NFB-11.32 z TCXO, ale nie zdążył dojechać, będzie dopiero w poniedziałek niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Potwierdzam, dziś spotkanie na szczycie. Audiolab M-DAC, Audio-GD NFB-1.32 i DIY Buffalo od Twisted Pear. Wszystkie na tym samym ES9018. Każdy w innej aplikacji sprzętowej, będzie się działo :). Miał być jeszcze NFB-11.32 z TCXO, ale nie zdążył dojechać, będzie dopiero w poniedziałek niestety.

 

Skrobniecie już coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Cóż. Może Kolega coś skrobnie.... Wiem, że jest tu wielu użytkowników M-DACa i to jest ich wątek. Więc nie chciałbym się wcinać ze swoimi odczuciami za bardzo. Szczególnie, że mamy weekend i nie chciałbym nikomu humoru popsuć :).

 

Ja w każdym razie dziękuję Koledze Misfit, że się pofatygował ze sprzętem. Zawsze to kolejne doświadczenie.

 

Ewentualnie taka mała zajaweczka, sorry za jakość, telefonem robione było:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.