Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab M-Dac


Se6astian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości firmy Tomanek miałem wypożyczony do odsłuchu zasilacz do M-Dac'a.

Krótko: nie odczułem żadnej różnicy !!! w stosunku do zasilacza firmowego, nie wiem, może nie mam słuchu może......

Testowałem z materiałem tzw. audiofilskim, 0 różnicy, może niewygrzany, ale ile może pomóc wygrzanie ?

Nadmieniam że nie krytykuję produktów Tomanka, jeżeli Ktoś słyszy to niech kupuje.

 

Mocno się zastanawiam.... ;)

 

Ale dziękuję za poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest przypadkiem w M dac że cała sekcja zasilania jest w dac a kostka którą daje producent to tylko transformator?

 

Tak właśnie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto nie kumam (nie jestem elektronikiem) jaki jest sens stabilizować zasilanie które i tak jest w urządzeniu stabilizowane i nie sądzę by były użyte tam gorsze komponenty niż w Tomanku.

Zresztą gdyby była jakaś korzyść to Chinole by taki zasilacz napewno zbudowali, a oprucz Tomanka nie widziałem takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na stronce w Anglii robiony zasilacz to M-DAC-a w cenie M-DAC-a :-)

Może to "przewymiarowanie" zasilacza Tomanka tak pozytywnie wpływa na dzwięk ?

Do tego porządna sieciówka a nie taki "sznurek" zamontowany na stałe jaki daje Producent i mamy rozwiązanie

zagadki no ale to tylko argumenty dla tych co własnousznie to sprawdzili i słyszą wpływ zasilania na dzwęk.

Reszta może sobie darować i nie bić niepotrzebnie piany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej te 800 zł przeznaczone na zasilacz dorzucić na nowego DACa już z lepszą sekcją zasilania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się tylko nie okazało ,że ten "nowy" to "walenie klienta po rogach":-) .

Zmienili budę ,podnieśli cenę ,dziurka słuchawkowa podobno beznadzieja (księgowi pewnie zadziałali tj optymalizowali koszty) , Konstruktor poprzedniej udanej wersji już u nich dawno nie pracuje .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby się tylko nie okazało ,że ten "nowy" to "walenie klienta po rogach":-) .

Audiolab wystarczająco wali klienta, więc każdy nowy będzie lepszy.

Ja ostatnio testuje DIY na kości Sabre ES9018 z USB Amanero i tego Audiolaba zjada na niedzielne śniadanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tego Audiolaba zjada na niedzielne śniadanie.

 

a... popija czymś chociaż???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie konfiguracje sprzętowe muszą być aby nie usłyszeć różnic w zasilaniu oryginalnym i Tomanka.

Różnice są ewidentne i bardziej szanowałbym wpisy, że ktoś woli zasilacz oryginalny, bo takowy może lepiej wpasować się w pewne najczęściej budżetowe systemy, szczególnie gdy Tomanek jest nie wygrzany.

To mi przypomina teksty ludzi którzy nie słyszą różnic pomiędzy kablami, a takowe są ewidentne i nikt kto nie jest głuchy tego nie neguje (cyfrowe też to mają niestety).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy nie widzicie że zasilacz w mdac jest w urzadzeniu a to co jest poza ti tylka trafo? Żeby coś poprawić w zasilaniu mdac nie wystarczy wymienić samego trafo na inne ale trzeba zmodyfikować całe zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś fachowcem w tym temacie czy tylko tak sobie fantazjujesz ?

 

Jak masz M-DAC-a to wypożycz od Pana Tomasza zasilacz wypróbuj i coś napisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy nie widzicie że zasilacz w mdac jest w urzadzeniu a to co jest poza ti tylka trafo? Żeby coś poprawić w zasilaniu mdac nie wystarczy wymienić samego trafo na inne ale trzeba zmodyfikować całe zasilanie.

 

Ja się na tym nie znam, ja tylko mówię jako posiadacz Tomanka jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś fachowcem w tym temacie czy tylko tak sobie fantazjujesz ?

 

Jak masz M-DAC-a to wypożycz od Pana Tomasza zasilacz wypróbuj i coś napisz.

Nie jestem fachowcem ale widzę jak zbudowany jest mdac i widzę gdzie jest zasilacz.

Zasilacz od Pana Tomasza mam wpeawdzie di innego dac i swiadczy to o tym że szanuje jego produkty. W przypadcu mdac myślę że sama wymiana trafa na inne ze stabilizacją nie załatwia sprawy zasilania. Inna sprawa czy taka modyfikacja ma w ogóle sens z ekonomicznego punktu widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma sens i czy wpływa na brzmienie to niech już oceniają ci ,którzy wydali na ten zasilacz pieniądze.

Naim też oferuje do swojego sprzętu dodatkowe zasilacze ,w zasadzie w środku prawie puste pudełka w cenie

"zasadniczego klocka" i jakoś ludzie to kupują i twierdzą ,że poprawia.

Może jeszcze dodam,że to Firma zagraniczna i z definicji jest lepsza niż polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej te 800 zł przeznaczone na zasilacz dorzucić na nowego DACa już z lepszą sekcją zasilania?

Pewno że lepiej.... ale jeśli miałbyś kupić m-dac'a w cenie oficjalnej (3900).

Ale jeśli kupujesz w wyprzedaży za 2400 ??? to daj przykład w tej cenie który to dac będzie na 100% lepszy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa w tym budżecie to dac-i raczej z zasilaniem impulsowym hi-endowe brzmienie "po byku" :-)

W tym nowym M-DAC-u pewnie też impulsiak bo raczej w tej obudowie nie zdołali upchać trafola

i do niego nie da się już niestety dorobić innego lepszego zasilacza .

No ale do odtwarzania z kompa wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że lepiej.... ale jeśli miałbyś kupić m-dac'a w cenie oficjalnej (3900).

Ale jeśli kupujesz w wyprzedaży za 2400 ??? to daj przykład w tej cenie który to dac będzie na 100% lepszy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OK,

Wiem, że to DIY wiec nie ten dział, ale i chińczyków są już gotowe, w obudowie. Zmieścisz się w cenie poniżej 2k.

Ty ewentualnie możesz się pobawić w wymianę opampów.

Nie pisz, że nie ma gwarancji, bo na używanego M-Dac też nie dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ewentualnie możesz się pobawić w wymianę opampów.

Nie pisz, że nie ma gwarancji, bo na używanego M-Dac też nie dostaniesz.

 

Nie może, tam nie ma opampów, wyjście jest dyskretne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są NE5532, NE5534 i że można 'se' wymienić na jakieś inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zerknij na schemat i powiedz co "se" zyskasz jak je wymienisz, albo inaczej, jaką funkcje one pełnią w układzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zerknij na schemat i powiedz co "se" zyskasz jak je wymienisz, albo inaczej, jaką funkcje one pełnią w układzie?

Z tą wymianą to ja miałem na myśli ten DAC co zapodałem w linku, ten na ES9018.

Ten niby lepszy od M-DAC

Operacyjne są w konwerterze I/U i w sumatorze. Ich wymiana znacznie wpływa na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie zrozumieliśmy bo wydawało mi się że chcesz zmieniać opampy w M-daku...

W tym z ebaya to tak, tam jest co zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam problem z M-DACiem, sprzęt kupiłem w styczniu w sklepie jako powystawowy. Ostatnio wpadło trochę grosza i kupiłem konkretne słuchawki SENKI HD600 i tu pojawił się problem. Gniazdo słuchawek nie czyta dołączonej przejściówki Jack- mini Jack. Sprawdziłem z inna przejściówką to samo. Przy ruszaniu przejściówką DAC przeskakuje na chwilę w tryb słuchawek (jest to moment i nie da się nic słuchać). W sklepie sprawdzamy 3 sklepowe przejściówki to samo - dac nie "łapie" podłączonych słuchawek. Wyciągam asa z rękawa i podłączam jak ja to nazywam "bazarkową przejściówkę" za 5 zł i działa bez problemu. Przejściówka tylko niklowana, wpływ na dżwięk... . Za M-DACa zapłaciłem 2600zł. Zastanawiam się nad dalszymi krokami...

 

Reklamacja serwisowa - mam obawy, że nie uznają tego jako serwisu gwarancyjnego, ponieważ cena jest mocno zaniżona co wskazuje na jakąś "przecenę".

Zawsze mogą powiedzieć... uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika.

Jeśli wyślę sprzęt i nie uznają mi tego na gwarancji ponoszę spore koszty 150zł + koszty przesyłki (2x25zł) + części (?) + robocizna (?).

Albo poszukać osoby na forum, która modyfikuje M-DACi. Może wyjdzie taniej :)

Miał ktoś z Was kontakt z serwisem Horna? W środę do nich zadzwonię i zobaczę co powiedzą.

DAC działa, więc może chromolić gwarancję i poszukać kogoś na forum kto się tym zajmie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z M-DACiem, sprzęt kupiłem w styczniu w sklepie jako powystawowy. Ostatnio wpadło trochę grosza i kupiłem konkretne słuchawki SENKI HD600 i tu pojawił się problem. Gniazdo słuchawek nie czyta dołączonej przejściówki Jack- mini Jack. Sprawdziłem z inna przejściówką to samo. Przy ruszaniu przejściówką DAC przeskakuje na chwilę w tryb słuchawek (jest to moment i nie da się nic słuchać). W sklepie sprawdzamy 3 sklepowe przejściówki to samo - dac nie "łapie" podłączonych słuchawek. Wyciągam asa z rękawa i podłączam jak ja to nazywam "bazarkową przejściówkę" za 5 zł i działa bez problemu. Przejściówka tylko niklowana, wpływ na dżwięk... . Za M-DACa zapłaciłem 2600zł. Zastanawiam się nad dalszymi krokami...

 

Reklamacja serwisowa - mam obawy, że nie uznają tego jako serwisu gwarancyjnego, ponieważ cena jest mocno zaniżona co wskazuje na jakąś "przecenę".

Zawsze mogą powiedzieć... uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika.

Jeśli wyślę sprzęt i nie uznają mi tego na gwarancji ponoszę spore koszty 150zł + koszty przesyłki (2x25zł) + części (?) + robocizna (?).

Albo poszukać osoby na forum, która modyfikuje M-DACi. Może wyjdzie taniej :)

Miał ktoś z Was kontakt z serwisem Horna? W środę do nich zadzwonię i zobaczę co powiedzą.

DAC działa, więc może chromolić gwarancję i poszukać kogoś na forum kto się tym zajmie?

Żaden serwis nie zwraca uwagi na cenę. Ważna jest tylko data sprzedaży na karcie gwarancyjnej i paragon ewentualnie.

Wszystkie produkty audiolaba kupowałem po przecenach - wtedy dopiero mają sensowny stosunek jakość/cena.

W serwisie audiolaba byłem 2 razy ( pozdrawiam przy okazji kurierów i ich szacunek do przesyłek ) nigdy nie robiono mi problemów z okazji "niższej ceny na paragonie"

Sprawdź inne słuchawki i jak sytuacja będzie podobna to wysyłaj i DACa i przejściówkę wraz z dokładnym opisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze, co ciekawego polecacie do posłuchania jako następstwo m-dac'a? Ogólnie dzwięk oceniam bardzo pozytywnie (gram po usb), co mi się podoba:

 

- przestrzeń,

- namacalność,

- selektywność,

- czuć po przepięciu ze zwykłego źródła, ze mamy znaczny skok jakościowy.

 

Co mi się nie podoba (jeśli użytkownicy m-dac'a mnie tutaj sprostują, chętnie poznam opinie innych, czy tak samo odbierają jego dzwięk?):

 

- barwa, nie wiem jak to określić, jest mało soczysta, powiedziałbym taka "szara", "matowa".

- słaba mikrodynamika, tzn. znam urządzenia które miały lepsze "dopalenie", energie i drive na niskich poziomach gł. Tutaj jest hmmm, dziwnie :)

- dzwięk jest tak neutralny, ze aż odziwo przez to nienaturalny ;) paradoks. Takie wrażenie odfiltrowania pewnych składowych dzwięku, nie potrafie tego opisać.

- nieco techniczny sound, jest płynnie, nie ma agesji, nic nie kłuje w uszy itp., ale dalej jest to jakoś mało "fizjologicznie".

- Bas, na samym dole brakuje nieco definicji i ataku, nie jest źle, nie ma zadnej "zupy", nic się nie wylewa, ale brakuje pazura. Ten punkt też troche łaczę z brakiem mikrodynamiki.

 

Oczywiście nie pomaga m-dac'owi reszta toru: Koncowka Levinsona 322 wpieta xlr-ami (studyjnymi, nie audiofilskimi zamulaczami;)) oraz JBL'e TL260, ale mimo to myślę, że dobrze odebrałem jego brzmienie, bo znam swój tor i wiem jak reaguje na zmianę źródeł.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Drodzy Forumowicze, co ciekawego polecacie do posłuchania jako następstwo m-dac'a? Ogólnie dzwięk oceniam bardzo pozytywnie (gram po usb), co mi się podoba:

 

- przestrzeń,

- namacalność,

- selektywność,

- czuć po przepięciu ze zwykłego źródła, ze mamy znaczny skok jakościowy.

 

Co mi się nie podoba (jeśli użytkownicy m-dac'a mnie tutaj sprostują, chętnie poznam opinie innych, czy tak samo odbierają jego dzwięk?):

 

- barwa, nie wiem jak to określić, jest mało soczysta, powiedziałbym taka "szara", "matowa".

- słaba mikrodynamika, tzn. znam urządzenia które miały lepsze "dopalenie", energie i drive na niskich poziomach gł. Tutaj jest hmmm, dziwnie :)

- dzwięk jest tak neutralny, ze aż odziwo przez to nienaturalny ;) paradoks. Takie wrażenie odfiltrowania pewnych składowych dzwięku, nie potrafie tego opisać.

- nieco techniczny sound, jest płynnie, nie ma agesji, nic nie kłuje w uszy itp., ale dalej jest to jakoś mało "fizjologicznie".

- Bas, na samym dole brakuje nieco definicji i ataku, nie jest źle, nie ma zadnej "zupy", nic się nie wylewa, ale brakuje pazura. Ten punkt też troche łaczę z brakiem mikrodynamiki.

 

Oczywiście nie pomaga m-dac'owi reszta toru: Koncowka Levinsona 322 wpieta xlr-ami (studyjnymi, nie audiofilskimi zamulaczami;)) oraz JBL'e TL260, ale mimo to myślę, że dobrze odebrałem jego brzmienie, bo znam swój tor i wiem jak reaguje na zmianę źródeł.

 

Pozdrawiam

 

A może MF M1DAC...?

Uważany za misiowaty...u kumpla rzeczywiście tak było...u mnie minimalnie ocieplił i pogłębił dół...dalej konturowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.