Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab M-Dac


Se6astian

Rekomendowane odpowiedzi

z wysterowaniem to chłopaki w sklepie mówili, że nie powinno być problemu :)

 

może to nie jest dobry temat na to pytanie ale cóż..

mianowicie chodzi mi o porównanie Mdaca i CA sm6 w kategorii daca i przedwzmacniacza. Skupiając się tylko na tych rolach co jest ciekawsze. Głównie do rocka i fusion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jakby ktoś był zainteresowany to w wątku audio-gd dodałem krótkie porównanie Audiolab vs audio-gd :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam, nabyłem M-DAC-a, i tak sobie go słucham od tygodnia - góra i średnica faktycznie przejrzysta, detaliczna, ładna przestrzeń dzwięku i wspomiana gdzieś tu wyżej płynność. Nie podoba mi się BAS, brakuje mu jakby dynamiki, agresji, ataku, rozdzielczości, taki nijaki plastikowy. Ogólnie jeszcze brzmieniu "kopa" i tutaj pytanie - czy to kwestia zasilania? Na razie jadę na fabrycznym zasilaczu i nie powalił mnie ten klocek w tym zestawieniu, stąd chętnie poznam opinie uzytkowników zasilaczy Tomanka. Jakie to zmiany w brzmienu M-DAC-a wprowadza? Acha, słucham teraz płyt zripowanych do FLAC-a z kompa z W7 po USB (podobno tak najlepiej?) foobar/kabel usb najzwyklejszy od "drukarki" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj tak, kabel usb też może tutaj pomóc, jak masz możliwość sprawdź coś lepszego. Co do zasilania to chyba w MDACu jest ono wewnątrz, na zewnątrz jest chyba tylko trafo jak dobrze pamiętam także modyfikacje trzeba by robić w środku. Nie wiem czy to się opłaca... Jak chcesz poprawić przekaz to możesz wypróbowac kartę usb typu PPA, same zmiany i to na lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STACJONARNY: PC->NFB 1.32->HA2013 MOBILNY: HTC 10->CCA C16/FiiO FH5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam,

Zasilacz jest zewnetrzny, najlepiej zadzwonic do p. Tomasza bardzo mily czlowiek i z checia odpowie na wszystkie pytania.

Tez jestem ciekaw czy ruszyla jakas akcja modyfikacji plyty...widzialem gdzies na stronie ze beda trzy mody do wyboru jakos z dwoma sabre z dsd i jeszcze cos ale nie pamietam.

Wczoraj porownywalem z jeszcze moja sonowka 779 po malych przerobkach i jednak sonowka ma to takie cos czego mdac'owi brakuje ten czar przekazu i dusze ale dac nie jest zly tylko troche odstaje od tego cd.

Jak ktos jest z Sosnowca zapraszam na odsluch ze swoim dac'em a jeszcze lepiej jak ktos w okolicy ma wznak na xlr ale pelne xlr bez desymetryzacji to zapraszam tym bardziej... lodoweczka zaopatrzona wiec nic nie braknie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nie chcąc tworzyć nowego wątku, podepnę się pod ten...

Czy ktoś z Was miał możliwość porównania M-Dac VS Q-Dac?

Nie chodzi mi o różnice w funkcjonalności (bo te mniej więcej znam) tylko w samym dźwięku - praca jako dac.

Pytam, bo jest w cenie 1845zł i wydaje mi się być to relatywnie opłacalnym zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc tworzyć nowego wątku, podepnę się pod ten...

Czy ktoś z Was miał możliwość porównania M-Dac VS Q-Dac?

Nie chodzi mi o różnice w funkcjonalności (bo te mniej więcej znam) tylko w samym dźwięku - praca jako dac.

Pytam, bo jest w cenie 1845zł i wydaje mi się być to relatywnie opłacalnym zakupem.

 

Pytałem o różnicę między jednym a drugim w kilku miejscach. Każdy mówił, że jest spora. Kwestia jednak, do jakiego systemu, bo do kolumn za 3 tys i wzmacniacza za 2, brałbym ten tańszy.

 

Tak poza Twoim pytaniem, to polecam jednak coś z Audio GD. Sam miałem kupić audiolaba ale po analizie cen, parametrów itd. kupiłem Audio GD NFB 1,32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zmieścić w 2tys i w zasadzie ukierunkowałem się na SM6 w pierwszej wersji (używka za niecałe 2tys.) Ale chętnie porównałbym tego Q-daca. Wtedy zostawiłbym sobie dotychczasowy CA NP30 jako napęd do Audiolaba.

Grać to będzie z NADem 356 i KEFami C7, które pewnie zmienię na coś lepszego. Choć przyznam, że z tym Nadem zgrywają się całkiem dobrze.

O Audio GD czytałem i szukam właśnie czy gdzieś w Krakowie można go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam tymczasowo podobną konfigurację .Jako dac Audiolab M-DAC z zasilaczem Tomanka ,transport ,streamer

to CA M6 do którego mam podłączone "twarde dyski" .

CA z M-DAC-em łączę tanim coaxialem WireWorld Ultraviolet a Audiolaba ze wzmakiem po XLR-ach kablem WireWorld

Silver Eclipse 5.2 .

Gra to całkiem sensownie lepiej z CA M6 niż z Oppo jako streamer/transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jednak nabyłem Audiolaba M - dac. Pan w sklepie skutecznie przekonał mnie do wyższego modelu i nie miałem możliwości porównać z tańszym modelem (Q - dac).

Po pierwszym uruchomieniu.... kurde, po co tyle wydałem? Można było taniej. Pierwsze wrażenie - fajnie, ale... Druga godzina, trzecia, utwory które znam, wiem jak brzmiały wcześniej... szczególnie te prawidłowo zripowane. Genialnie. Scena - nareszcie jest głębokość. Mało tego, odgłosy w tylnych planach są czytelne. Zero ostrości, lekkość przekazu, i ta wyrazistość. W utworach znanych od piętnastu lat usłyszałem dźwięki, których wcześniej nie słyszałem. Nie jestem dobry w opisach ale zmiany, które zaszły w moim jednak budżetowym systemie są duże. I to nie są różnice jakie usłyszałem po zmianie Wireworlda na VdH, tylko bardziej organiczne. Umiejscowienie na scenie, obrys poszczególnych dźwięków... no i ten spokój, nieagresywny przekaz z zachowanymi mikrodżwiękami. Trochę żałuję, że nie mogłem usłyszeć Myryada Z20 w moim systemie. Ciekawy byłem też Arcama irDaca. Teraz nie będę ich słuchał, bo może zburzyłbym swój spokój. I jeszcze jedno... kolumny, których używam, to KEF C7, tania seria, zupełnie nieadekwatna cenowo do M-daca. A jednak głośniki pokazały różnice w odbiorze, pokazały różnice w głębokości sceny, w separacji instrumentów, w barwie... z tym Audiolabem bas nie dudni. Jest jakby odrobinę szczuplejszy ale zachowane są wszystkie proporcje. Dźwięk jest "liniowy", cokolwiek to oznacza. Samego Daca polecam gorąco. Obsługa jest komfortowa, pilot przełącza filtry, można z niego ustalić poziom sygnału (jeśli nie jest ustalony na stałe) no i samo urządzenie może służyć jako pre, tego jeszcze nie spróbowałem ale w najbliższym czasie podłączę mojego C356 jako końcówkę i zobaczę co też z tego wyniknie. A tak na marginesie, zapłaciłem złotówkę poniżej 3K więc można utargować względną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pozniej powinno byc lepiej i lepiej.

 

I jest coraz lepiej. Po miesiącu słuchania znikła ta delikatna "szklistość" w dźwięku i odniosłem wrażenie, że bas jest jakiś taki... lepszy. Ciężko mi to nazwać. Generalnie jestem zadowolony z dźwięku.

 

Natomiast zauważyłem coś, co już jest opisywane w sieci. Mianowicie podczas przeskakiwania do kolejnego utworu zdarza się, że dac "połyka" jakieś pół sekundy z początku utworu. Nie mam z tym problemu, bo występuje to rzadko, Pojedyncze przypadki, raz na kilkanaście - kilkadziesiąt "przeskoków" do następnego utworu. Jeśli odsłuchuję całą płytę, nie zdarzyło mi się to ani raz, a posłuchałem już sporo płyt od czasu zakupu, również takich na których jeden utwór przechodzi w drugi (np. The Wall). Na tym forum ktoś napisał, że jest to jakiś problem z synchronizacją tracku na spdif (mam podłączony CA NP 30 przez coaxial). Nie bardzo chce mi się bawić w serwis, szczególnie, że problem występuje na tyle rzadko, że mi nie przeszkadza. Pytanie mam do bardziej zaawansowanych ode mnie użytkowników, czy taki problem może się pogłębiać z czasem? Bo jeśli mój egzemplarz po prostu "tak ma" i częstotliwość tych "potknięć" nie zwiększy się jakoś drastycznie, to nie będę z tym robił nic, bo tak jak napisałem wcześniej, zdarza się to rzadko i nie jest jakoś szczególnie dokuczliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I jest coraz lepiej. Po miesiącu słuchania znikła ta delikatna "szklistość" w dźwięku i odniosłem wrażenie, że bas jest jakiś taki... lepszy. Ciężko mi to nazwać. Generalnie jestem zadowolony z dźwięku.

 

Natomiast zauważyłem coś, co już jest opisywane w sieci. Mianowicie podczas przeskakiwania do kolejnego utworu zdarza się, że dac "połyka" jakieś pół sekundy z początku utworu. Nie mam z tym problemu, bo występuje to rzadko, Pojedyncze przypadki, raz na kilkanaście - kilkadziesiąt "przeskoków" do następnego utworu. Jeśli odsłuchuję całą płytę, nie zdarzyło mi się to ani raz, a posłuchałem już sporo płyt od czasu zakupu, również takich na których jeden utwór przechodzi w drugi (np. The Wall). Na tym forum ktoś napisał, że jest to jakiś problem z synchronizacją tracku na spdif (mam podłączony CA NP 30 przez coaxial). Nie bardzo chce mi się bawić w serwis, szczególnie, że problem występuje na tyle rzadko, że mi nie przeszkadza. Pytanie mam do bardziej zaawansowanych ode mnie użytkowników, czy taki problem może się pogłębiać z czasem? Bo jeśli mój egzemplarz po prostu "tak ma" i częstotliwość tych "potknięć" nie zwiększy się jakoś drastycznie, to nie będę z tym robił nic, bo tak jak napisałem wcześniej, zdarza się to rzadko i nie jest jakoś szczególnie dokuczliwe.

 

Sam posiadam m-dac'a gram po USB. Temat który przedstawiłes osobiście zaobserwowałem ale tylko kiedy puszczam nagrania z zewnętrznego dysku który podpięty jest właśnie po USB. Kiedy puszczam nagrania z dysku wewnętrznego który jest w laptopie (WAŻNE: mam ssd) takiego problemu nigdy nie zaobserwowałem! Problem może leżeć po stronie czasu dostępu do pliku, nie sądzę żeby dało się temu zaradzić. Mój zew dysk obsługuje USB 3.0 ale laptop już nie. Przypuszczam, że różnica jaką opisujesz mogła by się zniwelować gdyby laptop obsługiwał standard 3.0 bądź lekko zmniejszyć, ale głowy za to nie dam.

Jeśli bardzo Ci to przeszkadza polecam ssd tu dam głowę, że po wymianie problem zniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wpięty dysk hdd (i pena) w usb w odtwarzaczu NP 30, a sam odtwarzacz spięty jest z przetwornikiem kablem coax. Myślałem nad zewnętrznym dyskiem SSD, są dostępne, a i ceny akceptowalne ale nie wiem czy to coś zmieni. Sam odtwarzacz, jak doczytałem w instrukcji obsługi posiada dwa złącza usb typu 1.1. Może tu jest problem.

Planuję za jakiś czas zakupić dysk sieciowy. Ale to raczej dlatego, żeby korzystać mogli w domu z muzyki również inni domownicy. Trudno, na razie niech zostanie tak jak jest. Tak jak pisałem wcześniej, nie przeszkadza mi to za bardzo, a z samego dźwięku m daca jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Teraz można kupić nowy MDAC naprawdę tanio. Mimo jednak pewnej suchości (choć nie do końca, wygrzejcie go!) jego zalety, a szczególnie przestrzeń i klimat nagrań przekonały mnie na dziś:) Taki rDac z Tomankiem czy Marantz CD17 ( też CEC 3300R) to sprzęty kompletnie nie tej klasy ( wiem bo mam). Dawno nie miałem takiego skoku jakościowego, za relatywnie małe pieniądze.

Odsłuch płytoteki kolejny raz na nowo. To już nie o to chodzi, że słychać więcej (a słychać dużżżżżżo), ale jak to jest podane... Scena!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-DAC z zasilaczem Tomanka , dobre żródło i nie ma żadnej suchości .

Mam dwa zdecydowanie lepsze wzmacniacze lampowe ale M-DAC przy nich nie "wymięka" ,w rocku i metalu jest najlepszy .

Piszę o dzwięku z "dziurki słuchawkowej" ,używam Senn HD800 i Beyerdynamic 990 Pro .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-DAC z zasilaczem Tomanka , dobre żródło i nie ma żadnej suchości .

Mam dwa zdecydowanie lepsze wzmacniacze lampowe ale M-DAC przy nich nie "wymięka" ,w rocku i metalu jest najlepszy .

Piszę o dzwięku z "dziurki słuchawkowej" ,używam Senn HD800 i Beyerdynamic 990 Pro .

 

Na Tomanka się szykuję. I to jest fajne w tej zabawie. Już teraz jestem zauroczony ( może to sprawka Dynaudio, bo jetem przekonany, że to nie jest do końca uniwersalny DAC, ale czy w ogóle w audio taki jest?

Przeżyliśmy parę klocków i dobór całości jednak decyduje o częściowym zadowoleniu na chwilę, bo wiadomo, ze króliczka nie złapiemy i dobrze:) No może w Niebie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem parę postów wyżej żeby wykorzystać pełne możliwości M-DAC-a należy go podłączyć

kablami XLR do wzmacniacza zbalansowanego .

U mnie jest podłączony do wzmacniacza Dubiel Acoustics 2a3 Balenced a i z końcówką P-AM Xindaka

sprawował się bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wy słyszycie jakieś różnice pomiędzy wersjami softu???

Mam chwilowo w domu M-DAC i może jest lepszy od audiolaba 8200CD ale nadal daleko mu do dawania przyjemności z grania. W porównaniu do pewnego bardzo starego przetwornika audiolab ma braki w dynamice, rozdzielczości, bardzo poważne trzeba dodać. Średnica jest szara i nie chce lśnić, wokale zwłaszcza damskie nie robią wrażenia, brakuje im tego czegoś i to brakuje bardzo.

Próbowałem wrzucić soft 0.8 no i właśnie, niema żadnej różnicy a np. EMiL jak widzę z postów raczej je zauważa, może są tak małe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięty do KAV300i po XLR (zresztą po RCA gra identycznie tylko ciszej), głośniczki RS2b.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chwilowo w domu M-DAC i może jest lepszy od audiolaba 8200CD ale nadal daleko mu do dawania przyjemności z grania.

 

Ale teraz nówkę kupujesz na wyprzedaży za 2,5 kz, a w tej cenie trudno, o ile możlwe znaleść coś lepszego.

 

Może Ktoś by opisał jak gra z Tomankiem ? czy warto dokładać 800 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opteron święte słowa napisał - Audiolab gra szaro, nijako, bez barwy, bez emocji. I co z tego, że szczegółowo, rozdzielczo i szybko, jak nie ma muzyki?

Ale mam wrażenie, że to jest kwestia kości Sabre - bo to ona chyba jest w tym urządzeniu. Sporo urządzeń z nią na pokładzie tak gra. Niestety to chyba teraz najpopularniejsza kość DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.