Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab M-Dac


Se6astian

Rekomendowane odpowiedzi

A może MF M1DAC...?

Uważany za misiowaty...u kumpla rzeczywiście tak było...u mnie minimalnie ocieplił i pogłębił dół...dalej konturowo...

ziko napisz pls na czym grasz i z czym Ci ten DAC dobrze zagrał - to stara konstrukcja która u Ciebie musiala się wpasować w konkretny system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może MF M1DAC...?

Uważany za misiowaty...u kumpla rzeczywiście tak było...u mnie minimalnie ocieplił i pogłębił dół...dalej konturowo...

 

Dzieki za sugestię. Żebym nie był źle odebrany, właśnie nie szukam tzw. typowego ocieplenia. Szukam, rozwinięcia w stronę dźwięku live. M-dac wydaje się brzmieć nieco szczupło/syntetycznie, malo dynamicznie na niskich poziomach gł. Właśnie przez to nie ma tego efektu live jakiego bym poszukiwał :) Jest bardzo dobrze, nawet więcej niż dobrze ale spodziewam się, że w dziedzinie nowych DAC-ów jeszcze można nieco więcej wyciągnąć dobrego z przekazu na samym źródle dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-K to nie kwestia słuchawek tylko samej "dziurki" w M-DACu. nie działają standartowe przejściówki JACK-MINIJACK ( 6 szt. jak do tej pory sprawdziłem). Mam wrażenie, że gniazdo zostało "zgwałcone", dlatego moja "bazarkowa" przejściówka działa, bo wydaje się ciut większa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M-K to nie kwestia słuchawek tylko samej "dziurki" w M-DACu. nie działają standartowe przejściówki JACK-MINIJACK ( 6 szt. jak do tej pory sprawdziłem). Mam wrażenie, że gniazdo zostało "zgwałcone", dlatego moja "bazarkowa" przejściówka działa, bo wydaje się ciut większa.

Nie napisałem że to wina słuchawek. Chodziło mi o to czy inne słuchawki maja podobny problem. Rozumiem że wina może leżeć gnieździe DACa, dlatego piszę o wysłaniu. Natomiast warto sprawdzić jak jest z innymi słuchawkami, masz wtedy argument że nie tylko z jednymi słuchawkami jest taki problem. Po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża większość słuchawek jest zakończona mini jackiem, dlatego dodatkowo dodają przejściówkę. 3 szt sprawdziłem na orginalnych przejściówkach, nie działają. Moja obawą jest...

Naprawa pogwarancyjna

Należy dostarczyć sprzęt pod w/w adres. Wraz z urządzeniem należy posiadać formularz zgłoszenia

naprawy (wypełniony i podpisany), oraz w przypadku odesłana sprzętu po naprawie należy dostarczyć

opakowanie oryginalne. W przypadku opakowania zastępczego serwis nie ponosi odpowiedzialności za

szkody powstałe podczas transportu.

Minimalny koszt naprawy wynosi 150 zł. Koszt ten obejmuje ekspertyzę serwisową i pierwszą godzinę

pracy technika. W przypadku wysyłki do kosztu naprawy doliczamy 25 zł za transport urządzenia do

właściciela. Po zdiagnozowaniu tj. około 14 dni roboczych, technik kontaktuje się i podaje całkowity

koszt naprawy, w przypadku rezygnacji z naprawy pozostaje koszt ekspertyzy tj. 150 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moroi99, nie bój się Horna. Ja nie naprawiałem tam daca, ale kiedyś (chyba ze dwa lata temu) przez przypadek ułamałem plastikowy element w gnieździe usb playera Denona. Był na gwarancji, ale uszkodzenie mechaniczne, więc liczyłem się z tym, że zapłacę za naprawę. Trudno. Ku memu zdziwieniu naprawili za darmo, uznając, że koszty niewielkie, traktując to jak naprawę gwarancyjną. Zatem moje doświadczenia są pozytywne.

Co do gwarancji - liczy się paragon i gwarancja, a to, że sprzęt powystawowy, oznacza tyle, że zdjęty z półki, mogący mieć jakieś drobne rysy na obudowie i tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest tam tylko prosty stopień wyjściowy na opampach, M-DAC przy tym to prom kosmiczny, trudno mi uwierzyć że zagra chociaż na podobnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisał o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest tam tylko prosty stopień wyjściowy na opampach, M-DAC przy tym to prom kosmiczny, trudno mi uwierzyć że zagra chociaż na podobnym poziomie.

Czasem prostota jest kluczem do sukcesu, ale to subiektywna ocena i proszę się nią nie sugerować ;)

Jestem na etapie małych rozczarowań pt. Audiolab, z którymi jestem od 20 lat i ocena może być przerysowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kilka stron wcześniej psioczyłem na brzmienie audiolaba po przesiadce z modyfikowanego Audio Alchemy DDE v3.0 + DTI v2.0 audiolab grał szaro, mało dynamicznie, braki w rozdzielczości i w ogóle jakoś tak bez polotu, wokale wyprute z emocji. Dwa tygodnie po zakupie chciałem go sprzedać. W bezpośrednim porównaniu dostawał baty ale mógł wyręczyć preampa i grać z samą końcówką mocy, wtedy było lepiej (w końcu to jeden grat mniej w torze) no i się mu zostało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie zauważyłem.

No ciekawe jak jest naprawdę. Chętnie bym tego posłuchał.

 

Nie warto. Miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Jako ze dalej troche mecze się z mdakiem chętnie poznam dalsze opinie co warto rozważyć jako krok do przodu? Obecnie gram ze squeezbox touch po koaksjalnej cyfrowce. Dalej dźwięk jest jakiś nijaki, mało dynamiczny w stosunku do dzwieku CD z dobrego odtwarzacza. Może wina squeezboxa? A może za dużo oczekuje od Mdaca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej dźwięk jest jakiś nijaki, mało dynamiczny w stosunku do dzwieku CD z dobrego odtwarzacza

 

Może zacznijmy od tego że powiesz co to jest ten dobry odtwarzacz? Bo dla jednego to będzie danonek z allegro za 600zł a ale drugiego Wadia 861, z czym porównujesz tego daca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie M-dac gra z CA CXC i jest o niebo lepiej niż z plików.

Teraz jest raj dla ludzi co lubią CD, choćby samą formę. Ceny płyt np z allegro często są niższe od kosztów przesyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie M-dac gra z CA CXC i jest o niebo lepiej niż z plików.

Teraz jest raj dla ludzi co lubią CD, choćby samą formę. Ceny płyt np z allegro często są niższe od kosztów przesyłki.

Chyba raj dla plikowcow, dobrych płyt na sprzedaż bardzo mało a jak są to ceny bardzo wysokie. W Uk jestem i tu jest taniej ale nie raz zapłaciłem za używana płytę więcej niz £40. Mowię o pojedynczej płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raj dla plikowcow, dobrych płyt na sprzedaż bardzo mało a jak są to ceny bardzo wysokie. W Uk jestem i tu jest taniej ale nie raz zapłaciłem za używana płytę więcej niz £40. Mowię o pojedynczej płycie.

Widocznie ja kupuję niedobre płyty za to tanio:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ja kupuję niedobre płyty za to tanio:)

Możliwe, nie wiem co kupujesz i za ile, ale za "płyty z Empiku" zazwyczaj nie płace więcej na ebay niz 6-7zl z przesyłka :) mobile fidelity, dcc, czy pierwszych tłoczen z Japonii za tyle jednak nie dostaniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, nie wiem co kupujesz i za ile, ale za "płyty z Empiku" zazwyczaj nie płace więcej na ebay niz 6-7zl z przesyłka :) mobile fidelity, dcc, czy pierwszych tłoczen z Japonii za tyle jednak nie dostaniesz.

Mam też płyty po 200 zł super hiper wydania i uważam że nie warto, wolę dołożyć do dobrej sieciówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prawo i zdanie... Ja wychodzę z założenia, ze dobre zródło dźwięku to podstawa i za dobre cd warto dużo zapłacić. Jak materiał skopany to sieciówka za trylion petrodolarow Ci nie pomoże. Chyba, ze cos dogra sama, ale watpię ;)

Co do audiolaba to trochę jest krystaliczny, wiec winylowego dźwięku bym z niego nie oczekiwał. Miłego słuchania wszystkim życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prawo i zdanie... Ja wychodzę z założenia, ze dobre zródło dźwięku to podstawa i za dobre cd warto dużo zapłacić. Jak materiał skopany to sieciówka za trylion petrodolarow Ci nie pomoże. Chyba, ze cos dogra sama, ale watpię ;)

Co do audiolaba to trochę jest krystaliczny, wiec winylowego dźwięku bym z niego nie oczekiwał. Miłego słuchania wszystkim życzę.

Mój HEED jest specyficznym trochę nienaturalnym tranzystorem o prawie lampowym dźwięku, wszystko zależy od konfiguracji, a zasilacz Tomanka też wiele zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od konfiguracji, a zasilacz Tomanka też wiele zmienia.

Zgadza sie co do konfiguracji. Ekspertem od mdac nie jestem, bo słuchałem chyba tylko dwa razy w salonie z roksanem, naim i cyrusem. Ogólnie niezłe to grało, dość szczegółowo z niezłym dociazeniem zwłaszcza z naimem, ale słyszałem lepsze połączenia. Heed nie znam. Dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie co do konfiguracji. Ekspertem od mdac nie jestem, bo słuchałem chyba tylko dwa razy w salonie z roksanem, naim i cyrusem. Ogólnie niezłe to grało, dość szczegółowo z niezłym dociazeniem zwłaszcza z naimem, ale słyszałem lepsze połączenia. Heed nie znam. Dobranoc.

Dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ciezko bedzie przebic dzwiek cd dzwiekiem z pliku.

M-dac jest udanym urzadzeniem,moze cieple nasycone zrodlo pomoze.

Odnoszę się co pierwszej części wypowiedzi, bo to nie jest wcale ciężkie :) ba tańszy dac z kompem zagra lepiej od CD. Nie mówię że zawsze ale to jest do zrobienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, odnoszę ostatnio wrażenie, że z plikami to jest ślepa uliczka. Mdac-a porównywałem ze źródłami fakt wyższej ligi: Audio Aero Capitole Reference, ML no 39, są to leciwe źródła z lat 90 ;), ale różnice są na tyle duże na zaczynam powątpiewać czy w ogóle jest sens coś więcej rzeźbić tą drogą i czy zakup np. lepszego DAC-a do Squeezeboxa w miejsce M-DAC'a dużo tutaj zmieni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem M-DAC-a z zasilaczem Tomanka ,oceniam go wysoko w porównaniu z innymi konstrukcjami z tego poziomu cenowego a nawet wyżej .

Cieszy się nim teraz inny użytkownik bo w ramach redukcji mojego drugiego systemu sprzedaję kilka "klocków" (Harpia Marcus ,2a3 Dubiela) .

Mam jeszcze Questyle CMA600i ,który napędza moje Sennki HD800 ,Audiolab dla odmiany miał niespotykana synergię z Beyerdynamikami 990 .

Porównałem też tego Questyle do M-DAC-a jako dac-a i Audiolab wypadł lepiej :bardziej powściągliwy twardszy bas ,mniej przewalona średnica

i w sumie niezła góra (porównanie poprzez XLR-y) .

Ocena w oparciu o mój system i moje preferencje.

Dla odmiany Questyle wypada bardzo dobrze z Sennkami ,po to właśnie go kupiłem, słuchawki trudne do aplikacji i rzadko można

wykorzystać ich potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.