Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab M-Dac


Se6astian

Rekomendowane odpowiedzi

w tej chwili nawet najmniejszy nuforcik jest już asynchroniczny :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i wersja gold signature :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyżbyś sugerował, że na forum może mieć coś takiego miejsce ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O to niezłe:

 

Praca w charakterze amplifiera nauczyła go, że należy bardzo sceptycznie traktować komentarze w sieci. Wcześniej wiedział oczywiście, że część z nich to tzw. fejki, czyli fałszywki, ale teraz nie ma już wątpliwości, że większość wpisów zachwalających bądź krytykujących jakiś produkt została wyprodukowana przez ludzi takich jak on.

 

Tam mi się przypomniał wątek Pylona gdzie kilka osób starało się za wszelką cenę zdyskredytować producenta. Było to o tyle niezwykle, że zwykle pisanie pozytywnie o jakimś tanim produkcie, przechodzi zupełnie bez echa. A ty taki wściekły atak. Czarny PR konkurencji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to niezłe:

 

Praca w charakterze amplifiera nauczyła go, że należy bardzo sceptycznie traktować komentarze w sieci. Wcześniej wiedział oczywiście, że część z nich to tzw. fejki, czyli fałszywki, ale teraz nie ma już wątpliwości, że większość wpisów zachwalających bądź krytykujących jakiś produkt została wyprodukowana przez ludzi takich jak on.

 

Tam mi się przypomniał wątek Pylona gdzie kilka osób starało się za wszelką cenę zdyskredytować producenta. Było to o tyle niezwykle, że zwykle pisanie pozytywnie o jakimś tanim produkcie, przechodzi zupełnie bez echa. A ty taki wściekły atak. Czarny PR konkurencji ?

tak atak pewnie wściekłego stxa :) hahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym pomyślałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

a co mysleliscie ze tak nie dziala branza? przeciez doskonale tak dziala tzeba miec mechanizmy wylapywania reklamodawcow przed zakupem...

 

jednym z ciekawszych to jest pytanie sie o produkt duzo wczesniej i obserwowanie postow i ich rozwoju... ale nie zamierzajac w ogole kupic tego produktu, a nastepnie podrzucanie prosb o porownania z innymi produktami jak i ich porownan, tutaj juz wiekszosc oszustow wylapiemy - niestety nie wszystkich, ladnie to obserwuje (np rdac idealny przyklad)

 

kolejny problem to wzmacnianie porzez pisanie roznych coraz do nowych postow o podobnej tematyce i zapytaniach (tez mozna zaobserwowac pewne urzadzonka chcialem o tym wspomniec bo az mnie razilo ale jeszcze nadejdzie czas w bocznicy jak bede mial troche wiecej wolnego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(np rdac idealny przyklad)

 

Idealny przykład na co ? Większość osób która kupiła i opisywała rDACa to użytkownicy z dużym stażem na forum, tu jakiekolwiek 'oszustwo' wyszło by na jaw bardzo szybko. To po prostu świetny produkt i tyle.

 

Pisząc o tym, że nie jestem pewien czy w wątku Pylona nie mieliśmy do czynienia z akcją czarnego PR w wykonaniu konkurencji, mam na myśli dużą ilość wpisów pochodzących od userów z nader skromnym dorobkiem (tak jeżeli chodzi o ilość postów, jak i staż na forum).

 

To powiedziawszy, nawet tę akcję uważam za 'partyzantkę', a nie jakieś przemyślane działanie za pomocą wynajętych firm - jak przeanalizujesz kwoty które padają w tym artykule wprost za tego typu usługi, to jasne się staje, że nasza branża na takie działania jest po prostu zbyt biedna (mówię o działce hi-fi i hi-end; działka płaskich ekranów to zupełnie inny przypadek).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(np rdac idealny przyklad)

Kolejny, ktory sie czepil i wystawia opinie jak guru... tyle, ze tak naprawde od siedmiu bolesci.

 

Pylonow sluchalem rowniez i w kontekscie ceny, pokazcie "cwaniaczki" cos lepszego, a nie anonimowo klepiecie w klawiatury obrzucajac blotem wszystko, co jest relatywnie tanie i tluczecie gumowym mlotkiem, ze oczywiscie nie moze byc ciekawie grajace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

i jak ktoś bawił się mdac-iem?

Prawdopodobnie jutro bede mial przyjemnosc obcowania z nowym dzieckiem Audiolaba.

 

Mylilem sie... kurier wlasnie dostarczyl paczke...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten audiolab był ciekawą propozycją w cenie 3k. W UK kosztuje 600 funtów, u nas 4k, jak widać dystrybutor zostawił sobie sporą przestrzeń na ewentualne dalsze osłabienie złotówki;)

Nie widziałem zdjęć środka M-daca, ale to zapewne bliźniacza konstrukcja do 8200cd + lepszy wyświetlacz i gorszy zasilacz. Projektant pisał na jakimś forum o układach anti-jitterowych i to odróżnia tego DACa względem cd-ków audiolab. Zasilacz jest na transformatorze EI i dostarcza AC, oddzielne napięcia są dla cyfry i analogu.

 

Ps. Podobno długo się "wygrzewa".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w UK. Co do wygrzewania to napewno masz racje sporo na temat tego DACa mozna poczytac na zagranicznych forach. Narazie wygrzewa sie w domu wyjety z pudelka. Jest zimny jak diabli wiec niech sobie postoi... tyle jezeli chodzi o wygrzewanie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem w UK. Co do wygrzewania to napewno masz racje sporo na temat tego DACa mozna poczytac na zagranicznych forach. Narazie wygrzewa sie w domu wyjety z pudelka. Jest zimny jak diabli wiec niech sobie postoi... tyle jezeli chodzi o wygrzewanie.

Pozdrawiam

czekamy na recke! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK kosztuje 600 funtów, u nas 4k, jak widać dystrybutor zostawił sobie sporą przestrzeń na ewentualne dalsze osłabienie złotówki;)

 

600 funciszy to mniej niż 3300zł przy obecnym kursie ... raczej większość zagłosuje portfelem i kupi za granicą. Lub wybierze konkurencję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenie... nic specjalnego. Narazie gra bardzo sucho i bezbarwnie jak dla mnie meczaco. Jest to pierwsze wrazenie na wyjsciu sluchawkowym prosto z Audiolaba na Denonach D5000. Chcialem podlaczyc i sprawdzic jak zagra z Musical Fidelity X-Dac V3 (Pinkie Upgrade) + zasilacz. Wylaczylem Daca i znowu wlaczylem i juz jest problem. Daca widzi system ale nie chce juz nic dzialac przez Foobara sie nie chce uruchomic... a przy sprawdzeniu testu dzwiekowego z Panelu sterowania w opcjach urzadzenia wyswietlilo mi Failed... zmiana portow USB nic nie dala ani restart kompa. Mam jeszcze Yulonga Dah1 na USB i nie mam tego problemu. Rece opadaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenie... nic specjalnego. Narazie gra bardzo sucho i bezbarwnie jak dla mnie meczaco.

 

Jak to Sabre... pogra kilkadziesiąt godzin i na pewno będzie lepiej, ale na cuda nie licz.

Typowy nowoczesny przetwornik z oversamplingiem: technicznie - doskonałość, muzycznie - no cóż...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Sabre... pogra kilkadziesiąt godzin i na pewno będzie lepiej, ale na cuda nie licz.

Typowy nowoczesny przetwornik z oversamplingiem: technicznie - doskonałość, muzycznie - no cóż...

 

Na cuda nie liczylem i nie licze ale.... Cud sie objawil jak przelaczylem zestaw na glosniki :) a odlozylem sluchawki na bok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o Sabre, to o jakości wzmacniacza słuchawkowego... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cuda nie liczylem i nie licze ale.... Cud sie objawil jak przelaczylem zestaw na glosniki :) a odlozylem sluchawki na bok.

 

czy miałbyś chwilkę i napisał o wrażeniach z odsłuchu czy może jesteś zajęty słuchaniem? ;-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Powiem a raczej napisze tak. Nie jestem zadnym ekspertem czy tez zagorzalym audiofilem ktory dazy do tego aby wszystko brzmialo naturalnie czy tez prawdziwie. Muzyki slucham od kad pamietam i przez ten czas przewalilem troche sprzetu ale nigdy nie zapuszczalem sie w rejony gdzie za jeden klocek trzeba bylo zaplacic kilka czy tez kilkanascie tysiecy zlotych. Mnie na to nie bylo stac.

Jako fan marki Densen (kiedys wlasciciel Densena B100) postanowilem sprawic sobie troche lepszy wzmacniacz. I tak kolejny Beat zawital u mnie w domu. Tym razem dzielony Beat B200/320 dodatkowo jeszcze jedna koncowka mocy 310. Kolumienki to Monitora Audio GS10 na podstawkach Monitor Audio. Kabelki Audioquest Crystal a interkonekty to Van den hull The Second oraz D102mkIII.Poprzednie zrodla to tanie Cd Onkyo czy tez jakies modele Sony. Pozniej byly chinskie Daci Yulong Dah1 i Zero Dac (Opa 2111 na wyjsciu oraz LT1364 na wzmaku sluchawkowym) ktore mam do chwili obecnej. Takze brakujacym elementem bylo lepsze zrodlo. I tak wypadlo na Audiolaba.

Tak jak juz wczesniej napisalem zaraz po podlaczeniu Audiolab zagral bardzo sucho bezbarwnie i meczaco.To bylo pierwsze wrazenie w polaczeniu z Denonami D5000. Jako ze posiadam jeszcze HD650 to nie dane mi bylo ich sprawdzic moze dlatego ze Audilaba podlaczylem pod wzmacniacz i zaczolem po prostu sluchac muzyki. I... zaskoczenie. Nic nie meczy jest bardzo sczegolowo, dynamicznie i jakby gesto... nic tez nie dudni co bylo glowna bolaczko Daca Zero. Bas nie jest przeladowany wszystkie skladowe ladnie slychac. Srednica jak dla mnie jest rewelacyjna masa informacji mamy wrazenie ze wszystkie instrumenty sa od siebie doskonale odseparowane nic sie nie skleja. Gora bardzo sczegolowa i czysta. Przestrzen tutaj nie wiem co napisac. Mam male pomieszczenie w ktorym stoja kolumienki sa tez blisko sciany tylnej. Mimo tego po podlaczeniu Audiolaba kolumienki znikaja a dzwiek rozchodzi sie i wypelnia pomiesczenie. Co ciekawe nawet gorzej zrealizowane plyty nadaja sie do sluchania. Wiem ze Densen i Monitor Audio to nie jest najlepsze polaczenie ale kolumienki kupilem nowe w dobrej cenie a wzmacniacz juz byl. W przyszlosci pewnie wymienie je na jakies Dynaudio myslalem o Focusach ale to akurat odlegla przyszlosc. Tak naprawde kiolumienki jeszcze sie nie wygrzazly bo graja moze z 30 godzin a i Audiolab dopiero kilka wiec zobaczymy co bedzie dalej.

Napewno wiekszoosc z Was chcialaby przeczytac wiecej o Audiolabie a nie tylko to co napisalem.Powtorze wiec nie jestem ekspertem to sa moje spostrzezenia w porownania do Daca ktorego wczesniej mialem i poprzednich zrodel. Nie jestem osoba ktora pisze recenzje i sie na tym nie znam. Wiem natomiast ze Audiolab wniosl nowy poziom do zestawu ktory mam poziom na ktory nie bylem chyba przygotowany.

Pozdrawiam Serdzecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to cudo ktoś testował już?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.