Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wesołych Świąt i żeby nasze dzieci miały bogatych rodziców, czego Wam i sobię życzę.

A jak ktoś nie ma dzieci to wszystko jeszcze przed nim.

Jakkolwiek Wesołego Alleluja.

 

Zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta Święta i po Świętach.....:)

Panowie słuchał ktoś „Naszych zabaweczek” z Rotelem?

Chcę w końcu „napędzić całe kino” padło na rotelka rmb 1075 lub 1095 krelle zostają na frontach.Od dwóch tygodni krelle grają jako monobloki i tak już zostanie znajomi którzy byli posłuchać tej konfiguracji są pod dużym wrażeniem jak nisko jedenastki potrafią zejść i jak duża jest obecnie kontrola. Rotel ma napędzić central i sur a w przyszłości sur back.

 

Pozdrawiam

 

Kamlot01

Edytowane przez kamlot01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamlot cieszę się, że coś się dzieje w systemie i odkrywasz nowe możliwości Concertów. Jeżeli masz płytę Yelo "Touch" lub Brendana Pery "The Arc" to tam są fajne zajawki z niskimi częstotliwościami, a i muzyka jest godna polecenia. Moje 8 dają taką frajdę, przy tych płytach też, z basu jak nie wiem co. Powietrze drży i jest czysto, nic nie jest zamulone. Normalnie jaby gdzież sub mruczał. Dalej uważam, że są bardzo udane konstrukcje i cieszą ucho i oko.

Ostatnio coś mi jedna lampa świeci za mocno na siatkach, chyba czas udać się do konstruktora i przegląd zasponsorować. Może jeszcze jakiś tuning poleci, choć teraz jest zajęty montowaniem Lorelei, ale zapytać nie zawadzi.

Mam jeszcze inny szatański pomysł. Dostałem kiedyś od znajomego paczkę z nowymi lampami (różne modele), może uda się Pan Andrzeja namówić na jakiś mały, dobry, przenośny wzmacniacz, który sam sobie złożę. W końcu 22 lata temu skończyłem technikum elektroniczne i wzmacniacze były tematem pracy dyplomowej. Choć praca zawodowa ma się nijak to tej dziedziny, to pasja została głównie jako użytkownik.

Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Lampka po rekonwalewscencji. Czeka ją jeszcze parę zmian, ale efekt już jest słuszny. Nie wiem czego szukać więcej, chyba dziury w całym.

Podczas wizyty trafiłem na prezentację Lorelei, ale nie mogę nic powiedzieć poniewaź odsłuch nie był w warunkach komfotowych, z szacunkiem dla p. Andrzeja. Ładny kawał pieca i dobrej roboty. Koszt nabycia to 8kPLN. Jak dla mnie cena zaporowa. Chciałbym jednak go posłuchać w normalnych warunkach, przy przyzwoicie dobranym sprzęcie.

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż – Lorelei po Pocachontas to logiczna kolejność... :-)

Była prezentowana m.in. na AudioShow w 2010 roku - ale też warunki odsłuchowe były takie sobie. W 2011 już nie chciało mi się (nie było potrzeby) sprawdzać, czy też była wystawiana.

 

Lorelei to piękna maszyna z dużym „wykopem”.

A te 8 tysięcy to chyba z podstawowymi lampami?

W każdym razie cena jest adekwatna do tego, jak sprzęt gra (np. Manley Stingray jest o połowę droższy i wg mnie gra gorzej i z mniejszym "powerem").

 

Swoją drogą to co jakiś czas pojawia się wśród używek egzemplarz na podstawowych lampach w okolicy 6 tysięcy, lepsze „bańki” to dodatkowe 2-3 tysiące. W porywach widziałem egzemplarze cenione na 11-12 tysięcy.

 

Niestety nie słuchałem „Lorki” z moimi „jedenastkami”, ale z podobnej klasy (i wielkości) ADAM Pencil (wstęga u góry) było genialnie (rock, elektroniczna, klasyka i ciut jazzu). W tym samym pomieszczeniu (ok.20m^2) słuchałem jeszcze z Totem Staff.

W innych warunkach Lorka napędzała stare Infinity (model 1001A, potrzebują mocnego pieca bo z byle czym nie zagrają) i spokojnie lampa dawała sobie radę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał możliwość przetestowania wzmacniacza w domu, na swoim sprzęcie to mógłbym powiedzieć, że warto wydać 8kPLN za nowy wzmacniach. Jeżeli oczywiście efekt byłby 2, 3 razy lepszy od już posiadanego. Na razie myślę, że w moim przypadku to wchodzenie na Mont Ewerest w sandałach bez aparatu tlenowego. U mnie każdy wydatek na sprzęt musi mieć racjonalny, słyszalny efekt. Oczywiście nic nie mogę powiedzieć złego na temat omawianego wzmacniacza bo: słuchałem tylko 15 minut, materiał muzyczny nie był mi znany (brak możliwości porównania z własnym systemem) no i warunki odłuchu u p. Andrzeja są trochę niewłaściwe jak na wzmacniacz za 8kPLN.

 

Pytałem jescze w kwestii powtórki z rozrywki na temat Pocahontasa, czy zrobi kolejną sztukę? Odpowiedź nie była zadowalająca. Twórca nie chce zejść poniżej osiągniętego poziomu. Pewnie więcej chętnych byłoby na tańszy, dobry wzmacniacz. Cóż, szkoda...

Wydawanie kolejnej furmanki pieniędzy, żeby dorównać osprzętem do możliwości Lorki wydaje mi się gonitwą za króliczkiem.

 

Póki co jestem szczęsliwy i spełniony w tej dziedzinie.

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witamy, witamy Cię Pawle!

Powiało odnową w duchu Jamo Concert.

Przygasło nasze forum, alę pojawiło się światełko w tunelu. Świerza krew.

Przesyłam Wam zdjęcie mojego nowego lokum. Żona stwierdziła, że wygląda to jak sklep ze starociami i skąd to wszystko się wzięło w domu? Odpowiedź prosta: z kątowni.

Własnie zkończyłem remont swojego nowego lokum. Niestety na razie nie ma zgody na maty wygłuszające w rogach o wrażliwych miejscach. Powód - za nowe ściany.

W systemie nic się nie zmienia, tylko na kabelki nałożyłem oploty, bo wszystko wyglądało jak w elektrowni.

Pozdrawiam

 

Zorge

post-33007-0-35162300-1338534014_thumb.jpg

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamlot, więc teraz jest w jednym pokoju: deck Technics M-14, tuner Onkyo T-4211, Marantz PM6010 i CD6000, Pioneer ampli VSX1016 i DV-610 no i Pocahontas oraz TEAC CD3, kolumny do Marantza Maudio 9920 (przrobione), kino to Jamo 507 (front) i Concert 8 (centrala), do lampy monitory Concert 8. Tyły do kina to Jamo Clasic 4. Nie ma suba bo nie jest potrzebny. TV to plazma Panasonic.

Ale czego się nasłuchałem to moje (żona). Na górze zostały dipole Jamo D5 Surround i sub Pure Acoustic i ampli Sony STRDB870QS i to wszystko pójdzie pod młotek allegrowy.

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sporo tego :)

Ja dorzuciłem N-telewizje. Euro będziemy oglądać na dużym ekranie.

 

Ja coraz poważniej myślę o zabudowie z płyt nida sonic.

Teraz brat wykańcza mieszkanie, pomogłem mu tam zainstalować kino. Chcieliśmy zabudowć sufit ale czas oczekiwania był za długi, musieliśmy położyć zwykłe płyty (wkleję zdjęcia instalacji po zakończeniu)

 

Mam wygłuszenie w posatci płyt z wełny, półwalców i grubych mat ale to zbyt mało. Myślę że te nida sonic będą skuteczniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hej!.

 

To w takim razie i ja pochwalę się swoimi Concertami, a właściwie D870. Marzyłem o nich dobre 10 lat i nareszcie je mam.

Trudno mi było odstawić D590, ale było warto. Niestety póki co podłączone są do Denona PMA1500 i wiem, że jeszcze nie pokazały tego co potrafią. Na chwilę obecną grają w sporym pomieszczeniu (50m2) dlatego czasami muszę je wspomagać subem Jamo D4. Zastanawiam się czy nie zmienić im pomieszczenia na mniejsze.

Mam je dopiero od paru dni, ale już zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza. Co polecacie?

post-26290-0-76908900-1341505105_thumb.jpg

post-26290-0-14570300-1341505126_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 7.1?

 

napisz jak to wszystko pospinałeś?

Rotel tylko na tyły?

 

Belfi,

 

Na chwilę obecną mam 5.1z racji za małego pomieszczenia( 24m2) ale przygotowałem się już pod większe pomieszczenie.

 

Krelle są spięte jako mono po sztuce dla każdej 11, central i sur napędza rotel.

 

Hej!.

 

To w takim razie i ja pochwalę się swoimi Concertami, a właściwie D870. Marzyłem o nich dobre 10 lat i nareszcie je mam.

Trudno mi było odstawić D590, ale było warto. Niestety póki co podłączone są do Denona PMA1500 i wiem, że jeszcze nie pokazały tego co potrafią. Na chwilę obecną grają w sporym pomieszczeniu (50m2) dlatego czasami muszę je wspomagać subem Jamo D4. Zastanawiam się czy nie zmienić im pomieszczenia na mniejsze.

Mam je dopiero od paru dni, ale już zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza. Co polecacie?

 

Witam Nowego Kolegę.

 

Ja ze swojej strony polecam coś z dużą mocą do koncertów, a wtedy pokażą co potrafiąw tych 50 metrach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loczeokos witam Cię serdecznie.

W kwestii wzmacniacza to ja swoje Concert 8 napędzam lampą. Jej deklarowana moc przez kostruktora to około 17-19 Wat. Gram w pomieszczeniu trochę ponad 20m2 i nie mam problemów z basem - żadnych. Może faktycznie warto spróbować w mniejszym pomieszczeniu.

Jestem ciekaw jak spisywały się D590 (mam starsze 507) w sensie wspomagania ich subem?

Co do wzamcniacza do Concertów to zgodzę się z opinią, która mówi że muszą to być bardzo sprawne wzmacniacze. Moje 8 nie chciały współpracować z Marantzem PM6010 ale 507 bardzo dobrze z nim grały. Chyba masz teraz zagwozdkę i musisz szukać i próbować.

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzięki za rady.

 

Jak starczy kasy to podmienię wzmacniacz, choć na chwilę obecną z basem nie jest tak źle, jak wydawało

mi się na początku. Te Jamo naprawdę potrafią zagrać basem nawet na 50m2, choć jedynie najniższym. Czuję jakby taką "basodziurę" na wyższych częstotliwościach basu. Mam nadzieję, że to wina wzmacniacza, o czym mam nadzieję się wkrótce przekonać.

 

A co do D590 wspomaganych subem, to rezultaty są bardziej niż zadowalające. Po podłączeniu D4sub bas z D590 zyskiwał nową jakość w najniższych rejestrach. Bardzo płynnie łączył się z kolumnami, grając jedynie wtedy gdy D590 nie dawały już rady. Pewnie to zasługa zamkniętej obudowy. Niestety D590 mają zbyt natarczywą górę, której w żaden sposób nie udało mi się wyeliminować.

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ychh, upf, achhh, yyy, co zrobić?

Ręka aż się do kieszeni sama pcha.

Rodzinkę głodem przymożem, a concert-owo i tak będzie w domu.

No właśnie, gdyby nie rodzina już bym się cieszył z całego kompletu, a tak idzie obejść się smakiem...

 

http://allegro.pl/kolumny-hi-end-do-kina-domowego-jamo-concert-i2533632480.html

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooooooo, piękny komplecik. Sam bym się na niego szarpnął, gdybym nie miał D870 i gdyby cena była niższa :) wszak kolumny mają już 12 lat i chyba nie zostały kupione jednocześnie, bo podłogówki to wyraźnie D870, zaś monitory to Concert 8.

A tak w ogóle to grzechem byłoby używanie Concertów 8 jako głośników efektowych w kinie domowym. Jak tak można!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A tak w ogóle to grzechem byłoby używanie Concertów 8 jako głośników efektowych w kinie domowym. Jak tak można!!"

 

A ja bym zgrzeszył.

Gdybym miał 4 sztuki Concert 8 to bym użył jednej pary jako tyły, a co!

W zasadzie taki komplet to spełnienie marzeń na długie lata i spokój w poszukiwaniach.

A ludzie niech sobie piszą o nich co chcą, tak jak o mojej lampie. Uzytkownicy wiedzą swoje.

Chociaż jak słuchałem dużych Concertów w Danii nie przypadły mi do gustu. Wolałem dzwięk z manitorów, był bardziej spójny dla mnie, ale to moje wrażenie. Inną kwestią jest to, że miałem łatwy dostęp do 8 i skorzystałem. Do dzisiaj nie żałuję.

Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa jest prosta.

Jak któryś jest chętny na ten komplecik, a nie potrzebuje frontów to ja je chętnie odkupię.

Oczywiście po normalnej rynkowej cenie, o ile stan techniczny jest idealny (zero napraw i przeróbek)

a optyczny przynajmniej dobry (normalne ślady użytkowania, bez jakichś przegięć, obić, pęknięć itp.)

są do nich fabryczne pudła ze styropianami i kurier (albo ktoś) pod dom mi je przywiezie.

Ewentualnie dogadajcie się ze sprzedającym (bo mi coś jakoś słabo to idzie)

żeby Wam spuścił komplet bez frontów, a ja już sobie resztę z nim załatwię.

 

Jakby co to szczegóły na priv.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu kolumn na tabliczce nad terminalami wyraźnie widnieje "D 870", nie pamiętam w którym roku dokładnie Concerty 11 zostały przemianowane na D870, ale jestem pewien, że zmianie nazwy uległa cała linia Concertów jednocześnie. Poza tym Concerty 8 mają logo srebrne zaś te podłogówki jeszcze złote. Pewnie wystarczy zapytać sprzedającego i zagadka się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.