Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też właśnie myślałem :) No nic, mówi się trudno, kto pierwszy ten lepszy ;)

 

Kolumny HI-END do kina domowego JAMO CONCERT.

Sprzedaż zakończona

Nie było ofert kupna

 

A to niespodzianka...

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do właściciela by sprzedał suba odpowiedz SPRZEDAŁEM ZESTAW W CAŁOŚCI.

Czy ktoś się pochwali zakupem....?

A po co, jeszcze by się wydało ile zapłacił ;)

A tak odczeka dwa miesiące, powystawia wszystko "luzem" i może całkiem nieźle na tym zarobić.

Tak to się właśnie kończy sprzedawanie w kompletach, ale jak ktoś uparty i niekumaty, to już jego broszka.

 

Powiedzmy, że komuś był potrzebny tylko sam sub i miał akurat przypływ wolnej gotówki w kwocie nie wiem 8.000zł?

Wciągnął cały komplet, posprzedaje to na części, sub mu zostanie w prezencie i jeszcze parę groszy na tym zarobi.

 

Nie mam bladego pojęcia ile ten central może być wart, ale niech będzie że z tysiaka, no to licząc "na oko"

za C-11 dostanie 4.500zł, za C-8 jakieś 2.500zł, niech centrala pchnie za 1.000zł, to już ma zwrot całej kasy i suba za frajer :)

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie walczyłem jakiś czas temu z jamo D590, modyfikacje poszły dość daleko - w opisie o mnie szczegóły.

Ostatnio wymyśliłem sobie wymianę głośników średnio tonowych na jakieś "lepsze" i nie chciał bym tego robić metodą prób i błędów bądź bardziej przerabiać zwrotnice. (w sekcji średnio tonowej jest jak w oryginale)

A wiem że jest model jamo z identyczną zwrotką, ale z lepszymi głośnikami, jakbym znał ten model i udało by się kupić to może okazało by się że nie trzeba bawić się zwrotnicą.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiem że jest model jamo z identyczną zwrotką, ale z lepszymi głośnikami, jakbym znał ten model ...

Sam bym chętnie poznał ten model, bo jakoś nigdy o nim nie słyszałem :)

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mysle ze to inny koles w tamtym zestawie nie bylo kolumn d8 sur.Mam pytanko na ile byscie wycenili pare kolumn concerty d8 sur dipolowych? i co myslicie o takim centralu : http://sprzedajemy.pl/kolumna-glosnikowa-jamo-e6cen,549725 w porownaniu oczywsicie do glosnika d8 cen.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina opis z allegro który pokazał się na all... kilka razy z pół roku temu, no i są różnice sprzętowe :)

 

Mam pytanko na ile byscie wycenili pare kolumn concerty d8 sur dipolowych?

Rozpiętość cenowa jest duża i uzależniona od stanu technicznego od 500zł górnej granicy nie określę.

i co myslicie o takim centralu : http://sprzedajemy.pl/kolumna-glosnikowa-jamo-e6cen,549725 w porownaniu oczywsicie do glosnika d8 cen.?

Miałem tego centrala przez chwile i szybko zmieniałem go na e8cen, porównanie e6cen z D8 Cen. mija się trochę z celem bo to zbyt rozbieżne klasy. Ogromna różnic w dialogach i efektach filmowych. E6 napędzisz wszystkim D8 by pokazać pełną klasę potrzebuje parę watów. To moje doświadczenia oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ile sa teraz warte kolumny jamo d8sur i jamo central d8cen w stanie bardzo dobrym?

jak kupowałem używane D8sur to dostałem je z papierami i ceną za nowe 1750zł, tak żebyś wiedział od czego wychodzić. A kupiłem je za około 1000zł, nia pamietam dokładnie. Natomiast D8CEN kosztował mnie jakieś 900złpzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaahah! Jeśli to prawda, to okazało się, że potrzebne mu były tylko Concerty 8 :)

Jeśli to prawda, proponuję natychmiastową wizytę u psychiatry.

Tamten zestaw (z Concert 8 w komplecie) nie poszedł za 9.000zł a tutaj zamiast C8 jakieś barachło i cena za komplet 15 kafli...

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niestety dzisiejszych konstrukcji Jamo nie da się porównać ze starą serią Concert. Choćby z uwagi na głośniki i wykonanie obudów. Seasy z Concertów to do dziś jedne z najlepszych głośników na rynku, a dzisiejsze Jamo wyposażane są w autorskie konstrukcje Jamo. I niestety to słychać. Przez 2 lata miałem monitorki z najnowszej i najlepszej aktualnej serii jamo C803 i grały przyzwoicie, ale do ówczesnych Concertów jest im daleeeeko. No ale stare Concerty wtedy aspirowały do miana konstrukcji hi-endowych. Cenowo także. Dzisiejszych Jamo nie podłączyłbym chyba nawet do kina domowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Naprawdę trzeba mieć nasrane w głowie, żeby takie paczki do takiego stanu doprowadzić.

Z 1.000 zeta za same budy można by dać, cała reszta to jest jedna wielka zagadka i potencjalna wtopa,

bo jak cewki w średniakach pozrywało, to najprawdopodobniej tweetery też się usmażyły

i te co tam siedzą, to albo jakieś naprawiane padluchy, albo cholera wie co, może też kopułki tonsila z przełożonymi frontami.

Niskotonowce i zwrotnice mogą być sprawne, ale to i tak są grosze w porównaniu z kompletem seasów na średnicę i górę,

nawet gdyby udało się je zdobyć, to koszt wymiany głośników na nowe zamknie się w okolicach 3.000-3.500zł, a kolumny warte 4.500zł

to tylko wariat za nie zapłaci więcej niż tysiaka i tylko bóg jeden wie jak to później po takim "tjuningu" zagra.

Miałem kiedyś u siebie duże i małe Concerty jednocześnie, do których od razu po zakupie zajrzałem obadać czy wszystko jest OK,

to w obu kolumnach (dużych i małych) magnezowy excel tylko z zewnątrz wyglądał podobnie, znaczy od przodu.

Od tyłu różnice było widać gołym okiem, bo nie dość że miały różne magnesy, to w jednych same membrany były od tyłu napylane

jakimś szarym badziewiem. Żeby było zabawniej w katalogu konsbudu (dystrybutora tych kolumn i samych głośników seasa)

dostępne w ofercie excele wyglądały jeszcze inaczej i było ich chyba z sześć różnych wersji różniących się parametrami.

Z naklejki na głośniku wyjętym z kolumny niczego się człowiek nie dowie i weź tu teraz wyskocz z ponad dwóch tauzenów w ciemno...

Nigdy w życiu bym takich złomów nie kupił, bo to się może skończyć tylko tym, że kupa kasy, czasu i nerwów pójdzie psu w dupę.

 

Ciekawe jaka jest ta cena minimalna.

Jak znam życie, to pewnie sobie ustawił na 10.000zł żeby się mniej więcej zorientować ile za to można dostać,

a po zakończeniu aukcji będzie obdzwaniał licytujących, żeby im złożyć "propozycję nie do odrzucenia".

Stary numer i szkoda w ogóle na to czasu. Kiedyś tak samochód kupowałem, to przez dwa miesiące nic nie mogłem kupić.

Zawsze było to samo, najpierw cena minimalna z sufitu i czekanie do ilu dojdzie na zakończenie aukcji,

a później miliardy telefonów, że jak mi zależy na kupnie, to możemy się spotkać i pogadać, bo on to sobie przemyślał bla bla bla.

Trzeba było myśleć przy wystawianiu aukcji, a nie dupę ludziom zawracać i marnować ich czas na jakieś denne zagrywki.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za coś takiego 1000 pln to max a i membrana bierna w centralu też gruby temat .....

Tym bardziej, że ta "membrana bierna" akurat w centralu jest potrzebna jak druga dziura w tyłku,

pomijając już fakt, że to nie jest żadna membrana bierna, tylko zwyczajnie uszkodzony głośnik,

który w tym centralu zapewne pełnił jakąś rolę, bo nikt go tam nie wsadził dla ozdoby żeby np. było symetrycznie?

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.