Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

 

Nie mogłem się powstrzymać i zapytałem właściciela o te średnie. Oto co odpisał:

 

"to nie jest zamiennik ,poprzedni właściciel utwardził membranę malując ją jakimś dziwnym lakierem z posypką kwarcową.

nie słyszałem tych kolumn w oryginale ,ale w tym wydaniu u mnie grają świetnie ,ponoć lepiej niż w oryginale."

 

ależ faceci z Seasa to słabiaki. Nie wiedzą, że trzeba malować membrany, aby grały lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wyglada to średnio a i raczej bez powodu nikt czegoś takiego by nie wykonał. Dźwiękowo wiele osób dokonywali zmian a mi i tak najbardziej odpowiada oryginał, mimo początkowych zachwytów po dłuższym odsłuchu oryginał zawsze był najbardziej uniwersalny jak dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja? Nie ma mowy, żeby tyle za nie dostał.

Te głośniki na dzień dobry są do wyrzucenia, a koszt zakupu nowych, nawet już po obniżkach, to nadal wydatek ponad 1.500zł

2.500zł to jest maksymalna kwota jaką można za te kolumny zapłacić. Pod warunkiem, że "ulepszanie" ograniczyło się tylko do zniszczenia głośników,

bo cholera wie co było z nimi jak i przez kogo robione. Za takie rzeczy łapy powinni tępą maczetą przy samej dupie ucinać...

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowa seria Concertów wygląda ... cienko :-(

A właściwie to "spuchnięta"

No dobra - będę szczery: tragicznie :(((

Czyżby Jamo tak się przysłużyła przynależność do Klipsch Group???

 

Jeszcze model C95 ujdzie (jakby goście z Jamo przypomnieli sobie o D450 z frontu, bo widok z boku już oczywiście ich nie przypomina), ale za "spuchniętą" C109 to by mnie żona z domu wyrzuciła (właściwie to by nie zdążyła - sam bym uciekł).

 

Poza tym chyba już pod koniec maja pojawiły się informacje o nowych seriach Jamo - np. tutaj

http://www.lite-magazin.de/2014/06/kurztest-concert-line-jamos-neue-state-of-the-art-serie/

 

A teraz niezły cytat ze strony Jamo:

"Druga generacja flagowej serii tej marki oferuje wysublimowane wzornictwo i wysoką wydajność głośników, których parametry akustyczne dostrojone są, aby zapewnić otwarty, przejrzysty dźwięk filmów i muzyki."

http://www.jamo.com.pl/index.php5?theme=updates&task=print_updates&news_id=195

Ciekawe dla kogo jest przeznaczone to "wysublimowane wzornictwo" ???

A poza tym - jak to "druga seria flagowej serii"? Chyba było więcej serii Concertów niż 1 przed tym najnowszym wynalazkiem!

 

Pozdrawiam - R.

PS. Sporo czasu upłynęło, zanim się przyzwyczaiłem do wyglądu C 803/807/809 - ale do nowych "Cetek" to się chyba nie przyzwyczaję. Na razie to nawet nie mam ochoty na odsłuch nowej serii jak już będzie szerzej osiągalna w Wwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzwięku powiem więcej po odsłuchach w przyszłym tygodniu.

To zerknij przy okazji jak wyglądają nóżki przy cokołach- zrobili coś porządnego czy znowu jakieś badziewie...

 

Pojawiły się w Poznaniu wiśniowe D830 za 2900- podobno w idealnym stanie z kartonami i papierami.

Jakby ktoś potrzebował...

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/35/171447.php

 

A ten gość z ogłoszenia o sprzedaży spaskudzonych C11 to chyba bawił się lutlampą albo zapatrzył np. w R907/R909. Tam jest trochę "zmechacony" głośnik i widocznie gostek od C11 trochę za bardzo się rozpędził ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-jamo-concert-11-okazja-i4539971157.html

Nie wiem co to za okazja?

Może któryś z kolegów wypowie się na temat głośników, dla mnie ciekawostka...

Nie jestem oczywiście znawcą tematu, ale oryginalnie to szerokopasmowe wyglądały deko inaczej, przynajmniej w moich 8.

A ja dalej katuje JA220 i jestem zadowolony.

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wyżej o tym co to za okazja :) Opuści tysiaka, to można pomyśleć. Jeśli za 4.000zł można już trafić oryginały,

to co to za okazja dać 3.800zł za zniszczone kapelusze w które trzeba wsadzić na dzień dobry jakieś 1.500zł?

Razem do kupy z przesyłkami (kolumn i głośników) wyjdzie ok. 5.500zł, trzeba sobie samemu głośniki wymienić

i się modlić, żeby to zagrało, bo kto wie co ten domorosły majsterklepka w środku tam nawyczyniał...

Proponuję szerokim łukiem omijać takie okazje, tym bardziej że cenowo wyjdzie z tego kompletny bezsens, a nie żadna okazja.

 

Bez żadnej łaski można kupić C-11 w stanie sklepowym za 4.500-5.000zł, a może nawet i jeszcze mniej,

to co ten koleś z Księżyca spadł czy idioty szuka co pojęcia o cenach nie ma? Chyba jedno i drugie naraz.

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisali przedmówcy – te zrypane C11 na allegro to nieporozumienie. Oprócz wątpliwego stanu technicznego to obudowy też nie są rewelacyjne (tylko góra jest ładna), widać zarysowania.

Poza tym sprzedający handluje sprzętem, więc powinien się orientować co sprzedaje - a nie wciskać kit.

 

Średnio co 2 miesiące są (w Polsce, bo zagraniczne aukcje mnie nie interesowały) ogłoszenie o sprzedaży D870/C11 w okolicy 5 tysięcy.

Stan wg sprzedających bardzo dobry (chociaż na fotkach z allegro widać jakieś rysy – więc można przyjąć że stan coś między dobry a bardzo dobry, w każdym razie w środku wakacji były takie wiśniowe C11 poniżej pięciu i na aukcji się nie sprzedały), ale też i egzemplarze w stanie określanym jako idealny.

Rok temu były bukowe jedenastki w idealnym stanie za piątkę (widziałem dokładne fotki i nie było się do czego przyczepić).

 

Za wyjściowo mniej niż 4500 to jeszcze nie widziałem, ale do jakiej kwoty sprzedający jest gotów zejść z ceny jeśli mu zależy na szybkiej sprzedaży to już inna sprawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ostatnio wieczorem włączyłem sobie dwie płyty kapeli clan of Xymox (Medusa i Clan of Xymox) w zestawie z cd TEAC CD3, wmacniacz JA220 no i oczywiscie Concert 8.

 

NIE REKLAMUJĘ TEGO WZMACNIACZA!!!!!!!

 

To dwie z najstarszych płyt, których słuchałem jeszcze na pierwszym JA220 w drugiej połowie lat 80. No cóż, wspomnienia wróciły.

Do rzeczy. Zaskoczyła mnie plastyczność obrazu muzycznego w połączeniu z Concertami 8, która była na bardzo wysokim poziomie. Scena bardzo szroka i głęboka. Z przeszłości utkwiły mi w pamięci pozorne źródła dźwięku, teraz też się pojawiły dodając powietrza nagraniom.

I wszystko byłoby dobrze, gdyba nie pojawiła się moja żona i zapytała: Co to za nowe, kolorowe pudełko? Znów coś kupiłeś!?

Odpowiedź była standardowa: Zawsze to miałem, tylko leżało na górze w graciarni.

Nadchodzi sobota i niedziela, żona będzie w pracy.

Joł będzie się działo.

Mam takie wrażenie, że nasze Concerty nie potrzebują więc jakiegoś silnego, współczesnego pieca do pełnego rozpędzenia. Może starsze konstrukcje są bardziej wydajne energetycznie.

Ktoś próbował napędzać je jakimiś starszymi piecami i jakie były wrażenia?

 

Pozdrawiam

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu były bukowe jedenastki w idealnym stanie za piątkę (widziałem dokładne fotki i nie było się do czego przyczepić).

To nie były moje przypadkiem? Miałem trzy pary dużych Concertów i faktycznie te ostatnie były w stanie jak prosto z fabryki.

Za takie sztuki 5.000zł sam bym dał, ale te gruzy z Allegro nie są warte nawet połowy tej sumy.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Widziałem z nowej serii C95 z maskownicami, które zasłaniają te srebrne pierścienie wyglądają dużo lepiej a Logo jest ogromne i nie potrzebne w takim rozmiarze.

 

Co do dzwięku powiem więcej po odsłuchach w przyszłym tygodniu.

Słuchałeś tych nowych C-tek???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Na stronie HiFi Choice jest recenzja Jamo C95

http://www.hfc.com.pl/rec_tyg/rec_tyg.pdf

 

Łącznie 3 strony (na pierwszej tylko duża fotka, dalej 2 strony i jeszcze parę fotek), no ale poczytać można. Chociaż podana cena 2398zł za parę jakoś nie pozwala myśleć o nowych "C-tkach" zbyt poważnie.

Jest gwiazdka HiFi Choice jako "najlepszy zakup", ale nawet nie wiem jakie jeszcze kolumny testowali i porównywali :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Kolumny grają rewelacyjnie.

Stan idealny.

Są podłączone do wzmacniacza Sansui Alpha 707mr,plus Cd Sansui Alpha 717 dr

Kable sygnałowe i głośnikowe to Albedo Monolith.

Kolumny podłączone na neutral.

Grają szybkim bardzo precyzyjnym basem, na średnicy słychać każdy instrument,każdą nutkę.

Góra bardzo wyraźna,dobrze stonowana z dołem.

Piękna stereofonia,precyzyjna scena,można określić bez problemu w którym miejscu gra dany instrument,gdie jest

wokal.

Wcześniej grałem na Jamo 707 i zawsze czegoś mi brakowało..

Kilka fotek:

post-53629-0-87887300-1422975300_thumb.jpg

post-53629-0-62213300-1422975301_thumb.jpg

post-53629-0-40408600-1422975302_thumb.jpg

post-53629-0-02983200-1422975303_thumb.jpg

post-53629-0-75961300-1422975303_thumb.jpg

post-53629-0-46276500-1422975304_thumb.jpg

post-53629-0-10099700-1422975305_thumb.jpg

post-53629-0-77200400-1422975305_thumb.jpg

post-53629-0-45498200-1422975306_thumb.jpg

post-53629-0-12705200-1422975307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.