Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  63 członków

Jamo Klub
IGNORED

Klub Jamo Concert i serii D8...


kamlot01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie zminiła się tylko nazwa Concertów, a Jamo z serii 07 (507 i 607) dostały trochę inne głośniki średniotonowe oraz bierną membranę basową w podstaiwe ( o ile dobrze pamiętam) oraz literkę D na początku i nowe numery. Surround 300 dostał nazwę D5 Surr (posiadam je w domu, ale to nie to samo). Cała seria starych Concertów pozostała bez zmian technicznych.

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na poprzedniej stronie, że mogę zabrać fronty, to zostanie Wam tylko centralny do opchnięcia.

 

A propos literki "D" to w ówczesnej nomenklaturze JAMO oznaczała ona "Detail" i początkowo występowała w najwyższych seriach kolumn.

Najpierw w modelach D-570 oraz D-590, które zastąpiły modele 507i oraz 707i (nie było modelu 607i i żadne nie miały membrany biernej,

tylko normalne aktywne głośniki niskotonowe, w starszej wersji podwójne schowane w środku, w nowszej pojedyncze montowane w dnie)

a później w modelach Concert 8 i 11 (które już były w sprzedaży) nazwę Concert zastąpiono symbolem z literką "D" przed cyferkami.

No, to tyle z historii, a teraz pora wrócić do interesów :)

Klienta na fronty już macie, Kamlot bierze suba, Loczeokos bierze C-8, jeszcze tylko centrala trzeba komuś wcisnąć i możemy robić dil.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaliliście jakieś kwoty? Jeśli liczymy od 9000zł to mogą wyjść dobre ceny.

Ktoś pytał sprzedjącego, może on coś zaproponował?

 

Czy Loczeokos zdeklarował się na 8? (nie widzę tego w postach)

Jeśli nie to ja mógłbym się zastanowić

 

Centrala mam

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wyłożyć 5.000zł za jedenastki, pod warunkiem że są w idealnym stanie technicznym, przyzwoitym optycznym i w kartonach.

Jak z tym gościem nic nie wyjdzie, to mogę od któregoś z Was odkupić za tyle samo na takich samych warunkach.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za suba 2 dołożę, centaral zostaje nam w „Promocji” całość mamy, potargować się zawsze warto.

Z tymi kartonami do 11 to może być problem, jeśli sprzedający podeśle nam numery seryjna możemy zweryfikować ten zestaw.

To kto zaczyna dyskusje ze sprzedającym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś w ogóle jakiś kontakt z tym kolesiem?

Bo ja szczerze mówiąc od razu do niego uderzyłem z zapytaniem o sprzedaż jedenastek luzem,

ale tylko coś mi tam odpisał, że "pomyśli" i na tym temat się zakończył, to przecież nie będę go prosił,

żeby mi sprzedał jakieś zasrane głośniki, nie kupię od niego, to kupię od kogo innego, wielkie mi halo,

a jak znam życie i rynkowe ceny tych kolumn, pewnie jeszcze z pół tysiaka taniej mnie to wyjdzie jak nie lepiej.

Chcecie to z nim gadajcie, ja co miałem do powiedzenia powiedziałem i koleś mnie olał, więc niech spada na drzewo.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba bez głośników.

Ostatnia regularna cena ósemek, to było coś koło pięciu koła za parę, bodaj 4.800zł czy coś takiego.

Używki średnio chodzą po 2.500-3.000zł, to ja nie wiem co Ty tam w tym euro widziałeś za 1.300zł, ale na pewno nie Concert 8

Same midwoofery z tych paczek kosztują w detalu więcej, bo jakieś 1.700-1.800 zeta w zależności od kursu euro.

Ty, a może ta cena 1.300 w tym euro też była w euro ;)

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie o cenę i odpisał, że chce poczekć do zakończenia aukcji. Ale jakby tak sprzedającemu uświadomić, że brak kartonów to jednak problem to może i 8000 to właściwa cena. Poza tym tył centrala jest lekko podniszczony. Zapewne i ryski też się znajdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty dostawy Przesyłka kurierska 30 zł

Stan: Używany Marka: Jamo

Zestaw do kina domowego Jamo Concert/ D 870 kupiłem 12 lat temu i przez wiele lat był w fachowej literaturze zaliczany do HI-END. Monitory były nawet wybrane przez EISA jako najlepszy monitory roku.W skład zestawu wchodzą: -para kolumn wolnostojących Jamo Concert 11 -para monitorów Jamo Concert 8 -kolumna Jamo Concert Center -subwoofer Jamo Concert Sub. Zestaw jest w 100 % sprawny , nigdy nie był naprawiany ani modyfikowany , grał na HI-ENDOWYM amplitunerze Yamahy DSP Z-9. Cena nowego była ok.25 tys.PLN . Poważny nabywca może zestaw odsłuchać w Zakopanem lub mogę przesłać do odsłuchania po opłaceniu transportu i symbolicznej zaliczki.Stan jest bardzo dobry , kilka drobnych rys. Zestaw sprzedaję gdyż obecnie słucham zestawu McIntosh/Thiel.

 

 

Bardzo jestem ciekaw jak facet sobie wyobraża pakowanie i wysyłanie tego wszystkiego bez fabrycznych pudeł i w dodatku za jedyne 30zł.

Jeszcze bardziej jestem ciekaw kto przy zdrowych zmysłach wysyła komuś tonę sprzętu za kupę kasy "po opłaceniu transportu i symbolicznej zaliczki".

A najbardziej mnie ciekawi kto w środku wakacji to wszystko od niego kupi. Jak ktoś ma tyle wolnej kasy na zbyciu, to smaży teraz dupsko na plaży

i ma wywalone na jakieś tam zakupy jakichś tam głośników na jakimś tam allegro, bo ma pewnie ciekawsze rzeczy do roboty niż ślęczenie przed komputerem.

 

Poczeka sobie do końca aukcji, zobaczy jak się wszyscy rzucają na jego kolumny, to rura mu zmięknie, a jak nie to niech sobie z tym dalej siedzi, proste.

 

P.S.

Bez gwarancji bezpiecznego transportu ja odpadam z interesu. Za taką cenę jaką daję interesuje mnie tylko i wyłącznie top stan,

a dużych concertów nie da się zapakować do przypadkowych pudeł, obłożyć styropianem i wysłać, żeby po drodze nic się im nie stało.

Wymiana któregokolwiek z przypadkowo uszkodzonych głośników, to jest masakra finansowa i bezsens totalny, dlatego nie ma opcji, żebym ryzykował.

 

No chyba że ktoś mi je przywiezie, tylko jest jeden drobny szczegół techniczny, a mianowicie taki,

że ja mieszkam w Koszalinie, a więc jakieś skromne 1000km od Zakopanego, gdzie stoją kolumny :)

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie są. Jakieś dwa lata temu takich szukałem, to w Polinku bez problemu mogli mi sprowadzić, tyle że po 870zł netto za sztukę.

Poza tym z tego co widziałem, to chociażby Qba czy Harpia Acoustic nadal je stosują w swoich topowych konstrukcjach, więc skądś je muszą brać.

Nie wiem czy z jakichś zapasów czy może z Księżyca, ale fakt faktem, że w razie czego wymiana takich głośników jest absurdem finansowym,

po pierwsze z racji ceny, a po drugie z racji tego, że trzeba by wymieniać parę, bo podobno te dla JAMO były jakieś tam "specjalne" wersje,

podobno niedostępne w handlu detalicznym i jeśli jest w tym chociaż odrobina prawdy, to cholera wie jak z takimi wymienianymi by to grało.

Zresztą nawet nie ma nad czym rozmyślać, bo najpierw by mi musiał sufit na głowę upaść, żeby wymieniać głośniki warte 40% ceny kolumn.

Już wolę zacisnąć zwieracze i poczekać na kolejne jedenastki do kupienia, które prędzej czy później i tak się na allegro pojawią, kwestia czasu.

Edytowane przez parantulla
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooj, nadawanie ich kurierem mogłoby być co najmniej ryzykowne, aczkolwiek takie przypadki odnotowano... Właśnie tak dojechały do mnie C11, bo nie miałem czasu jechać po nie przez pół Polski. Nie było jednak to łatwe zadanie, i tu ukłon dla gościa, który zechciał mi je w ten sposób wysłać. Jako, że nie miał oryginalnych kartonów zbudował specjalne drewniane skrzynie. Deski nie zostały zbite gwoździami, ale zostały połączone wkrętami dla bezpieczeństwa. Same kolumny zostały obłożone materiałem i styropianem, tak, że nie miały prawa się poruszyć. Kolumny dojechały bezpiecznie.

Te skrzynie gość budował dwa dni, co i tak wydaje mi się niezłym wynikiem, a przesyłka kosztowała nie 30 zł ale prawie 300! Wyobraźcie sobie ile by kosztowało wysłanie całego kompletu nie mówiąc już o stworzeniu warunków do bezpiecznego transportu.

Jak facet nie znajdzie chętnego z okolic to może mieć problem ze sprzedażą. Tym bardziej jeśli się uprze sprzedawać cały komplet, bo jak widać żaden z nas nie potrzebuje wszystkich głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując swoje jedenaski sprawdzałem dostepność głośników w Konsbudzie nie było problemu mieli na miejscu ale ceny to inna para kaloszy i to drogich.

Co do transportu osobiście myślałem o wycieczce, za blisko nie mam bo z okolic Bydgoszczy ale to jedyny sposób by ocenić stan zestawu i bezpiecznie go przetransportować jeśli spełni wymagania. Faktem jest że cena ostateczna musi się zmienić. Poczekajmy do końca aukcji, bo tą ilość wyswietleń na all... to chyba sami zrobiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma nowy system na Thielach i McIntoshu więc może mieć gdzieś urwigroszy co chcą tylko JC11 lub JC8 a reszta by mu pozostała i dodatku chcą to za symboliczną złotówkę.

 

Jamo kilka lat temu zwróciło się do Seasa o wyprodukowanie zapasowych serii przetworników wg specyfikacji Jamo bo mieli sporo zapytań, a zapasy się kurczyły. Dlatego od ok. 2 lat mają dość spore zapasy i wszystkie przetworniki z JC11 są do kupienia. Ceny za Excele trochę większe niż ich odpowiedniki w oficjalnym cenniku Seasa, cen woofera nie pamiętam.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma nowy system na Thielach i McIntoshu więc może mieć gdzieś urwigroszy co chcą tylko JC11 lub JC8 a reszta by mu pozostała i dodatku chcą to za symboliczną złotówkę

Pewnie że może ale pamiętajmy że sprzedawany jest sprzęt 12 letni a komplet to już spory wydatek dla przeciętnego Kowalskiego. Transport bez orginalnych opakowań to też spore wyzwanie. Wcześniejsi sprzedający komplet Concertów rozbijali je i sprzedawali „elementami” .Razem z Belfi-m możemy potwierdzić że cierpliwość się opłaca a targować się zawsze warto.

Edytowane przez kamlot01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ma nowy system na Thielach i McIntoshu więc może mieć gdzieś urwigroszy...

He he, pożyjemy zobaczymy :)

Jak na razie, to on jest na sprzedaży, a nie my na kupnie, bo kupić każdy z nas zdąży, nie dzisiaj to za tydzień, miesiąc albo dwa.

Może koledzy się pochwalą ile płacili za swoje C-11, bo jestem gotów postawić miesięczne zarobki przeciwko zeszłorocznym liściom,

że nie więcej jak 4.500zł to ja gościowi proponuję 5.000zł za obite strucle a ten jeszcze kręci nosem i grymasi, no to niech dalej grymasi.

Razem z Belfi-m możemy potwierdzić że cierpliwość się opłaca a targować się zawsze warto.

Dokładnie, no ale jak ktoś ma Tjele i Maki, to może mieć gdzieś urwigroszy...

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie są. Jakieś dwa lata temu takich szukałem, to w Polinku bez problemu mogli mi sprowadzić, tyle że po 870zł netto za sztukę.

Poza tym z tego co widziałem, to chociażby Qba czy Harpia Acoustic nadal je stosują w swoich topowych konstrukcjach, więc skądś je muszą brać.

 

QBA jest stosuje, Harpia nie stosuje magnezu. Głośniki obecnie dostępne to magnezowe w18e(x), model siedzący w Jamo to starsza wersja na nieopływowym koszu i zdaje się niżej położonym rezonansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet ma już ponad 2000 wyświetleń. Ale mu nabiliśmy :)

 

Zamiast kombinować powinien każdy element sprzedawać osobno od 1 zł z wyraźnym zaznaczeniem odbioru osobistego. Ale w sumie to i tak nie ułatwioło by sprawy, bo przecież w sumie nie wiadomo co byśmy licytowali. Mi na pewno nie będzie się chciało jechać przez pół Polski, żeby zobaczyć jakieś tam monitorki. Kurcze, sprawa nie jest prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzy się pochwalą ile płacili za swoje C-11, bo jestem gotów postawić miesięczne zarobki przeciwko zeszłorocznym liściom,

że nie więcej jak 4.500zł

To u mnie masz taczkę liści :).

Fakt rozpiętość cenowa jest ogromna ale stan też jest różny, dużo jest grzebanych egzemplarzy po wymianach głośników no i po „tuningu”.

Sezon na Concerty przed Nami Panowie!!!!!! Zawsze wysyp przed świętami.

A nie zdziwię się jak właściciel oglądanego przez Nas zestawu wystawi go rozbitego na elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt rozpiętość cenowa jest ogromna ale stan też jest różny, dużo jest grzebanych egzemplarzy po wymianach głośników no i po „tuningu”.

No jest różny, sam miałem trzy pary (dwie jedenastek i jedne ósemek) to coś o tym wiem,

ale chociażby ostatnio jakiś miesiąc temu stały w niemal idealnym stanie za jakieś cztery tysiaki z groszami

i najprawdopodobniej któryś z Was mi je sprzątnął sprzed nosa (nieładnie, oj nieładnie) bo już prawie je miałem,

tylko zanim się dogadałem ze sprzedającym w temacie wysyłki, to było po zawodach i aukcja zakończona.

Tak więc ja tam jestem spokojny, nie kupię tych, to kupię inne. W końcu "trochę" tego natrzepali i jest w czym wybierać.

Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.