Skocz do zawartości
IGNORED

UK Audio Club


bartek_bart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Możesz coś wiecej napisać o ty dune i o jego możliwościach. Nadawałby się do słuchania muzy z dackiem z kompa lub dysku zew?? Daje radę z obsługą dysków zew po usb??

 

Witaj

 

Dune hd to dla mnie super skrzyneczka;-)

Mozliwosci ma spore. Czyta bardzo wiele formatow wideo i audio. Ja wsadzilem do niego dysk 2TB i mam centrum rozrywki w jednym urzadzeniu.

 

Jest wejscie e-sata to podlaczenia zew dysku. Ja nigdy nie uzywalem tego poniewaz mam dysk wewnetrzny.

 

Jest kilka aplikacji: youtube, soutcast radio i ikilka innych

Mozesz zrobic sobie wlasne listy stacji radiowych- ja tak mam i bardzo sobie chwale. Jest maly/prosty wyswietlacz wystarzajacy fo obslugi bez wlaczania tv.

 

Jakosc po rca jest calkiem niezla ale zachcialo mi sie sprawdzi jak to bedzie z dac;-)

 

Przez prawie 2 lata uzywania nie zawiesil sie ani razu!

Nie ma wentylatora - jest bardzo cicho.

 

Jak za 800zl to nie ma bardziej uniwersalnego urzadzenia. Zwlaszcza jak lubisz jeszcze filmy ogladac...

 

Pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko dzięki za opinię. Mam jeszcze takie pytania:

 

1. ile i jakie dyski wchodzą do tego duna 3,5 czy 2,5 cala

2. Rozumiem , że na dysku można trzymać filmy , a więc czy odtwarza on bezpośrednio przesyłając sygnał na tv po hdmi?? i czy czyta teksty w divx??

3. czy odtwarza pliki z muzą w tych wszystkich obecnie znanych formatach typu flac itp i w tych najwyższych jakościach oraz gęste pliki ( pytam bo nie miałem zbytnio styczności wcześniej z plikami innymi niz mp3 i nie jestem w temacie obeznany )

4. czy można go obsługiwać z telefony, tabletu itp np z androidem lub czyms podobnym??

 

Skoro ma miejsce wew na dysk to opcja z zew dyskiem nie ma sensu za bardzo ( lepsza obsługa dyska, łądnie wszystko schowane ). Wygląda na to że jako playerek może być fajny a jak dorzuci mu się w miare ok daca który będzie odbierał i słał sygnał do wzmaka całoś może grać na niezłym poziomie...

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witaj

 

Dune hd to dla mnie super skrzyneczka;-)

Mozliwosci ma spore. Czyta bardzo wiele formatow wideo i audio. Ja wsadzilem do niego dysk 2TB i mam centrum rozrywki w jednym urzadzeniu.

 

Jest wejscie e-sata to podlaczenia zew dysku. Ja nigdy nie uzywalem tego poniewaz mam dysk wewnetrzny.

 

Jest kilka aplikacji: youtube, soutcast radio i ikilka innych

Mozesz zrobic sobie wlasne listy stacji radiowych- ja tak mam i bardzo sobie chwale. Jest maly/prosty wyswietlacz wystarzajacy fo obslugi bez wlaczania tv.

 

Jakosc po rca jest calkiem niezla ale zachcialo mi sie sprawdzi jak to bedzie z dac;-)

 

Przez prawie 2 lata uzywania nie zawiesil sie ani razu!

Nie ma wentylatora - jest bardzo cicho.

 

Jak za 800zl to nie ma bardziej uniwersalnego urzadzenia. Zwlaszcza jak lubisz jeszcze filmy ogladac...

 

Pozdr

 

Ja takze mam jedno pytanko, czy jest mozliwosc sciagniecia aplikacji i sterowania za pomoca smartphona, tabletu itd ??

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiec tak z napisami nie ma zadnego problemu- czyta ASS, SRT, SSA i SUB no chyba ze cos wiecej w najnowszym firmware( nie sprawdzalem). Mozna zmieniac rozmiar kolor polozenie itp.

 

Czyta flacki i inne popularne formaty bez problemu. Nie sprawdzalem gestych plikow. Macie jakis link to sciagne z ciekawosci i sprawdze;-)

 

Wewnatrz jest miejsce ba 3.5'' dysk hdd.

 

Mozna ustawic bittorrent takze komp zbedny do sciagania;-)

 

Lista formatow sciagnieta na netu:

 

ASF/WMV, MOV/MP4/RMP4, QuickTime, MPEG 1-4, AVI [.DIVX], Matroska, obrazy ISO płyt DVD, IFO, ISO płyt BluRay, WMV9, VC1, MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE, Ogg/Vorbis, WAV, DTS-WAV, DTS, AC3, AAC, M3U, PLS, JPEG, GIF, BMP i PNG, MicroDVD, SubRip, SSA/ASS, PGS i VobSub... byc moze jest cos wiecej wraz z nowszym firmware ....

 

Dajcie namiar na jakis gestki plik na testy;-)

 

 

 

... w opisie jest " Dodatkowo posiada polski interfejs, klienta Samby, NFS i UPnP "

 

Co do sterowania smartfonem to nie mam pojecia;-) Mam pilota.. ;-)

 

O takie sterowanie chodzi : https://play.google.com/store/apps/details?id=dune.remoteControl&hl=pl&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Ddune+hd+smart+a+android

 

??

 

.... tutaj jeszcze http://420.yrojo.mil.pl/

 

Sporo do czytania na google;-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie namiar na jakis gestki plik na testy;-)

 

 

Jak osobiście jeszcze nie znam stron z tego typu muzą. Może reszta chłopaków coś doradzi...

 

Co do sterowania smartfonem to nie mam pojecia;-) Mam pilota.. ;-)

 

O takie sterowanie chodzi : https://play.google....smart+a+android

 

Chodzi o to czy za pomocą np tabletu z odpowiednim programem można sterować tym playerem, przeglądać biblioteki na twardym dysku itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wiec tak z napisami nie ma zadnego problemu- czyta ASS, SRT, SSA i SUB no chyba ze cos wiecej w najnowszym firmware( nie sprawdzalem). Mozna zmieniac rozmiar kolor polozenie itp.

 

Czyta flacki i inne popularne formaty bez problemu. Nie sprawdzalem gestych plikow. Macie jakis link to sciagne z ciekawosci

 

Dajcie namiar na jakis gestki plik na testy;-)

 

 

 

Na stronie linna znajdziesz takie pliki albo torrenty, jesli chcesz to wieczorem Ci wysle kilka linkow,

Nie wiesz czy to uzadzonko moze pracowac jako dysk sieciowy??

Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na stronie linna znajdziesz takie pliki albo torrenty, jesli chcesz to wieczorem Ci wysle kilka linkow,

Nie wiesz czy to uzadzonko moze pracowac jako dysk sieciowy??

 

Podeslij jakis link to wieczorem postaram sie sprawdzic .

Ci do drugiego pytania w opisie jest " Dodatkowo posiada polski interfejs, klienta Samby, NFS i UPnP "  czyli mozna? Wiesz ja tak srednio z sieciami , serwerami itp;-)

 

Bartek juz wiem o co chodzi;-) Trzeba by w sieci poszukac takiego info. Teraz jestem w pracy i nie bardzo moge;-)

 

Pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko powiedz mi jeszcze jak wyglada obsluga pilotem. Czy nawigowanie nim po katalogach z muzyka jest latwe i jak sa te katalogi wyswietlane? po nazwie katalogu a potem tytylu utworow i/lub wykonawcy? i czy to co widac na wyswietlaczu jest czytelne tak z 2-3metrow czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie linna znajdziesz takie pliki albo torrenty, jesli chcesz to wieczorem Ci wysle kilka linkow,

Nie wiesz czy to uzadzonko moze pracowac jako dysk sieciowy??

 

Kolego podaj kilka linkow na PW to zaraz sciagne i zerkne jak to dziala:)

Jak najlepszej jakosci:)

 

pozdr

 

Stecko powiedz mi jeszcze jak wyglada obsluga pilotem. Czy nawigowanie nim po katalogach z muzyka jest latwe i jak sa te katalogi wyswietlane? po nazwie katalogu a potem tytylu utworow i/lub wykonawcy? i czy to co widac na wyswietlaczu jest czytelne tak z 2-3metrow czy raczej nie?

 

 

Pilotem mozna spokojnie smigac bez tv.

Na wyswietlaczu jest kolejno dysk > katalogi > pojedyncze utwory.

 

Widac spokojnie z 3 metrow tylko wysietlacz ma jedna linie takze jak dluga nazwa to sie ''przewija'' .

Spokojnie mozna to ogarnac:)

 

Mialem kiedys playera Novatron - ladny kolorowy wyswietlacz z kilkoma liniami tylko ze z 1 metra nic nie bylo widac, jedna plama i tyle.

 

Ja do muzyki nigdy nie wlaczam tv.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubertrs

 

Wrzucilem - the very best... na dune i czyta bezproblemowo. Ale czy to tzw ''gesty plik'' ?:)

Pytam poniewaz dune pokazuje ze to flac ze srednim bitrate : 905 kbit/s ...

Jakosc bardzo fajna ale czy to jest to czego szukamy czy to zwykły rip z original cd?:)

 

pozdr

 

ps widze ze kazdy utworek ma inny bitrate ... np numer 2 ma ok 978 kbit/s...

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubertrs

 

Wrzucilem - the very best... na dune i czyta bezproblemowo. Ale czy to tzw ''gesty plik'' ?:)

Pytam poniewaz dune pokazuje ze to flac ze srednim bitrate : 905 kbit/s ...

Jakosc bardzo fajna ale czy to jest to czego szukamy czy to zwykły rip z original cd?:)

 

pozdr

 

ps widze ze kazdy utworek ma inny bitrate ... np numer 2 ma ok 978 kbit/s...

 

Rozumiem gęsty to 24/96 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubertrs

 

Wrzucilem - the very best... na dune i czyta bezproblemowo. Ale czy to tzw ''gesty plik'' ?:)

Pytam poniewaz dune pokazuje ze to flac ze srednim bitrate : 905 kbit/s ...

Jakosc bardzo fajna ale czy to jest to czego szukamy czy to zwykły rip z original cd?:)

 

pozdr

 

ps widze ze kazdy utworek ma inny bitrate ... np numer 2 ma ok 978 kbit/s...

 

 

moj SB sobie nie radzi z tymi plikami, a odnosnie tego dune'a znalazlem informacje ze czyta geste pliki

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytke o birate: Vayia Con Dios

 

5629kbps 192000hz chcesz?

 

Flac

 

Jasne;-) Chetnie wrzuce na dune na testy.

 

Co do enya to podkrecilem troszke mocy i powiem wam ze brzmi swietnie i to na dune bez zadnego daca.

Jestem bardzo ciekaw jak zagra to wlasnie z micromega...

 

Daj namiar na PW ;-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to panowie czyzby "idealny" playerek??? Stecko mowisz ze jakosc niezla a przypomnijmy o ile dobrze pamietam to dajesz z niego bezposrednio do wzmaka. Ciekawe jaka by gralo gdyby miedzy nimi znalazl sie dobry DAC

 

Hehe widze ze pomyslelismy o tym samym Stecko

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dune jestem bardzo zadowolony a to przeciez nie najnowszy player. Dune ma nowa serie na 2012 rok. Nie czytalem, takze nie wiem czy lepsze czy podobna polka.

 

Ale seria smart sprawdzona i w dalszym ciagu wychodzi nowe firmware...

 

Co do dac to czekam z niecierpliwoscia;-) W sam raz na zimne popoludnia bedzie zabawa;-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dune jestem bardzo zadowolony a to przeciez nie najnowszy player. Dune ma nowa serie na 2012 rok. Nie czytalem, takze nie wiem czy lepsze czy podobna polka.

 

Ale seria smart sprawdzona i w dalszym ciagu wychodzi nowe firmware...

 

Co do dac to czekam z niecierpliwoscia;-) W sam raz na zimne popoludnia bedzie zabawa;-)

 

a ta seria na 2012 jakie zawiera modele? W jaki sposob ten firmware sie updatuje? samodzielnie go wyszukuje gdy grajek jest podpiety do sieci i wtedy instaluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dune jestem bardzo zadowolony a to przeciez nie najnowszy player. Dune ma nowa serie na 2012 rok. Nie czytalem, takze nie wiem czy lepsze czy podobna polka.

 

Ale seria smart sprawdzona i w dalszym ciagu wychodzi nowe firmware...

 

Co do dac to czekam z niecierpliwoscia;-) W sam raz na zimne popoludnia bedzie zabawa;-)

jakieo DACa masz zamiar spiac z tym DUNEm??

Ja sie zdecydowalem na SB ze wzgledu na poreczny pilot z wyswietlaczem i bardzo dobre recezje na forach, Mialem go wymienic na SB touch ze zgledu wlasnie na geste pliki ale teraz chyba sie zdecyduje na Dune bo dodatkowym plusem jest miejsce na wewnetrzny dysk

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Firmware jezeli jest dostepne wyskakuje komunikat . Klikasz tak i tyle...;-) Jedynie dune musi byc podpiety do sieci.

 

Nie znam kompletnie nowych modeli, jestem zadowolony ze starego smarta i nie planuje zadnych zmian na dzien dzisiejszy. Ma wszystko czego potrzebuje;-)

 

Zamowilem nowy dac Micromega Mydac... Nowosc, ponoc bedzie dobry... to sie okaze;-)

 

Ja sporo tez filmow ogladam z tego duna i obraz bdb nawet na projektorze. Czyta nawet obraz blue-ray. Mialem dema - na 100" bomba ;-)

 

Takze jezeli jestescie choc troche kinomaniakami to dune smart d1 to podstawa;-)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, nie chcę gasić waszego zapału i powiem szczerze, że ten Dune mi się podoba ale co sądzicie o np. starszym MacMini ? Jest to jednak w pełni komputer więc nie ma problemu z nowymi kodekami, programami, sterownikami itp. Co sądzicie ?

panowie ebay jest po to zeby rozwiazywac tego typu dylematy, jak w zyciu "kazda potwora znajdzie swego amatora" tak i na ebayu zawsze mozna pogonic jesli nam cos nie pasuje czasami nawet drozej niz nowe w sklepie takze najprostsze rozwiazanie , kupic przetestowaci w razie czego sprzedac

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertrs pewnie , ze tak mozna jak ma sie lezec duzo kaski odlogiem... Ale raczej ciezko sprzedac cos drozeh niz nowe tymbardziej , ze oplaty na ebay i paypal tez juz sa spore ( 10% od sprzedazy to nie malo ). Ja np nie lubie kupowac rzeczy o ktorych nic nie wiem a potem sie z nimi bujac na ebayu. Gdybym byl singlem moze bym tak robil ale nie jestem, do tego mam dziecko ( drugie w drodze ) takze nie moge byc taki rozrzutny jakbym chcial... Dobra nie wazne sorry za OT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubertrs pewnie , ze tak mozna jak ma sie lezec duzo kaski odlogiem... Ale raczej ciezko sprzedac cos drozeh niz nowe tymbardziej , ze oplaty na ebay i paypal tez juz sa spore ( 10% od sprzedazy to nie malo ). Ja np nie lubie kupowac rzeczy o ktorych nic nie wiem a potem sie z nimi bujac na ebayu. Gdybym byl singlem moze bym tak robil ale nie jestem, do tego mam dziecko ( drugie w drodze ) takze nie moge byc taki rozrzutny jakbym chcial... Dobra nie wazne sorry za OT :)

aaa to zmienia postac zeczy, gratuluje!!! :)

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, nie chcę gasić waszego zapału i powiem szczerze, że ten Dune mi się podoba ale co sądzicie o np. starszym MacMini ? Jest to jednak w pełni komputer więc nie ma problemu z nowymi kodekami, programami, sterownikami itp. Co sądzicie ?

 

Do stacjonarnych playerow rowniez wychodza nowe fw a wiec nowe formaty odcztu rowniez jak i update obecnych.

 

Wszystko zalezy na jakiej kosci jest zbudowany player. Wiem ze dune ma jaka dobra sigme w srodku.

 

Pozdr

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko

Pisałeś , że można obsługiwać Dune bez włączania tv ale można go używać i wtedy jest na nim jakieś menu tak?? Dałoby radę wrzucić tutaj jakąś fotkę tego menu i samego playera włączonego?? Z góry dziękuję

Edytowane przez bartek_bart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.